Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co dalej z Polskimi Stacjami Narciarskimi po 17 stycznia?


Plywak

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, tankowiec napisał:

A co z ew. pomocą medyczna na de facto zamkniętym ośrodku?

 

6. Nie będę wnosiła/-ł żadnych roszczeń w stosunku do organizatora/trenerów/obsługi w razie zakażenia wirusem COVID-19 lub wystąpienia u mnie lub moich podopiecznych innych chorób / urazów powstałych w trakcie uczestnictwa w edukacyjnych zajęciach sportowych

Tu nie chodzi o pomoc medyczną w przypadku wypadku, tylko o to, że nikt nie będzie skarżył właścicieli ośrodka, jeżeli np. "stwierdzi", że tam się zaraził.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

Władza zawsze traktowała suwerena jak motłoch, różnica w tym ze ta władza tego nawet nie ukrywa wychodząc z założenia ze ich elektorat ma w nosie jak jest traktowany.  

Tak, zgadza się, komunikują to jasno. To im trzeba dać na plus. Nie oszukują nas jak piękna blondi, która mówi bogatemu chłopakowi, że go kocha niezmiernie, tylko wprost nami pomiatają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, JC napisał:

Tu nie chodzi o pomoc medyczną w przypadku wypadku, tylko o to, że nikt nie będzie skarżył właścicieli ośrodka, jeżeli np. "stwierdzi", że tam się zaraził.

To bym do regulaminu dał, że każdy, kto przyjechał, akceptuje to ryzyko. Może nawet oświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Narciarz ze Śląska said:

To bym do regulaminu dał, że każdy, kto przyjechał, akceptuje to ryzyko. Może nawet oświadczenia...

To jest właśnie część wyrwana z oświadczenia:

https://skolnity.pl/wp-content/uploads/2021/01/OŚWIADCZENIE-UCZESTNIKA-OPIEKUNA-EDUKACYJNYCH-ZAJĘĆ-SPORTOWYCH-4.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

Tu nie chodzi o pomoc medyczną w przypadku wypadku, tylko o to, że nikt nie będzie skarżył właścicieli ośrodka, jeżeli np. "stwierdzi", że tam się zaraził.

Na wskutek upadku na stoku tracę przytomność. Czy Gopr zabezpiecza '"nieczynne" stacje narciarskie? Jeśli nie. To kto udziela mi pomocy i ew. transportuję do karetki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pasazer85 napisał:

A jak myślisz, kto zbierał rozj.... saneczkarzy z nieczynnych stoków i otaczających te stoki lasów ? 

Gopr. Tylko że zespół ratowniczy dojeżdża z centrali. Czyli nie ma ratowników na stokach.

3 minuty temu, WojtekM napisał:

Ale drążysz :p

Na wskutek nie udzielenia pomocy zmarł poszkodowany narciarz. Pasek we wszystkich wiadomościach w Polsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tankowiec napisał:

Ustawa z 18 sierpnia 2011 nakłada na właściciela ośrodka narciarskiego zabezpieczenie go przez:

a) podpisanie umowy z Gopr lub Topr

b) posiadanie własnego pracownika z uprawnieniami ratownik narciarski. 

Tak że przed rozpoczęciem szkolenia dowiedzieć się jak teraz wygląda sytuacja.

Zgadza się, każdy stok przed sezonem odbiera GOPR, tak jak strażak nowy market czy inny obiekt użyteczności publicznej... 

A pracownik z uprawnieniami ratownika równie dobrze może Ci podstawiać orczyk pod dup. .. ;) 

Przed rozpoczęciem szkolenia, przeczytaj regulamin który wcześniej podpisujesz, zarówno Ty jak i stacja narciarska bierzecie na siebie duże ryzyko, bo w razie ała będą jaja z ubezpieczycielem :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pasazer85 napisał:

Zgadza się, każdy stok przed sezonem odbiera GOPR, tak jak strażak nowy market czy inny obiekt użyteczności publicznej... 

A pracownik z uprawnieniami ratownika równie dobrze może Ci podstawiać orczyk pod dup. .. ;) 

Przed rozpoczęciem szkolenia, przeczytaj regulamin który wcześniej podpisujesz, zarówno Ty jak i stacja narciarska bierzecie na siebie duże ryzyko, bo w razie ała będą jaja z ubezpieczycielem :/ 

W każdej działającej stacji narciarskiej musi być dyżurujący ratownik narciarski - osoba z takimi uprawnieniami, zgodnie z ustawą. I nie może on w tym czasie wykonywać innej pracy w ośrodku.  Obowiązek jego zatrudnienia spoczywa na właścicielu stacji. I w większości ośrodków GOPR czy TOPR nie ma z tym nic wspólnego, tak samo odbiór przez GOPR nie ma tu nic do rzeczy, to zupełnie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, WojtekM napisał:

To jest tak...duże stacje narciarskie takie jak właśnie Kotelnica Białczańska nie mogą się otworzyć ponieważ załapały się na "tarcze" i w przeciwnym razie musiałyby zwrócić dofinansowanie. W tej chwili są już pomiędzy młotem a kowadłem...otworzą się to zwrot dotacji i duży znak zapytania czy odrobią straty z drugiej strony jak się nie otworzą to stagnacja, zwolnienia pracowników i byle do przyszłego roku. Małe stacje narciarskie jak np. klepki w Wiśle na tarcze nie mają co liczyć więc nie mają nic do stracenia i moim zdaniem będą się otwierać bo to już ostatni dzwonek. Tym bardziej że takiej zimy od kilku dobrych lat nie mieliśmy i na dobrą sprawę zaczęła się ona dwa tygodnie temu, wg prognoz do końca lutego ma sypać śnieg i przy minusowych temperaturach w lutym spokojnie do końca marca będzie można korzystać z białego. Także...

A z politycznego punktu widzenia..."na stoki nie rekomenduję, restauracje nie rekomenduję, hotele nie rekomenduję, dzieci do szkoły nie rekomenduję...A.Niedzielski" a dziewczyny w tysiącach na ulicę wyprowadzają! I gdzie tu logika?!

Głupio o tym pisać ale....dla ośrodków narciarskich i dla nas lepiej...służby zajęte protestami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszy dużo stacji, 2 tygodnie i minie szał narciarzy, bo @lski@interia.pl, napisła jak wyglądaja masowe, nartowanie w Polsce:

..."

Wcale nie musi być tak źle. Od lat najlepsze warunki pogodowe i śniegowe były od końca lutego do końca kwietnia.I polskie stacje stały wtedy  puste,bo wszyscy musieli się najeździć w sylwestra i ferie,a w Alpy jeździliśmy rzadziej.Polskie i slowackie stacje zamykano,bo nie było dla kogo ich puszczać,taka tradycja. Więc całkiem mozliwe,że ucierpią tylko nartujący permanentnie przez cały rok,którym ucieknie ze dwa miesiące,reszta doceni zalety nart marcowych i kwietniowych.Co będzie z pożytkiem dla stacji i dla narciarzy..

 

Śniegu oczywiście nie zaczną robić od nowa,ale jeśli pokrywa przetrwa a ludzie zrozumieją,że co się nie najeździli w grudniu,mogą w marcu.Przydałaby się kampania promująca narty wiosenne ,by zmienić kulturę wypoczynku...O ile oczywiście lockdown nie będzie trwał do końca kwietnia..."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Andres napisał:

Tylko i wyłacznie snieg zalegajacy, w miastach Górnego Śląska, powoduje nadzwyczajny ruch na Beskidzkich (Sląski Beski) Stokach, gdy na Górnym Śląsku, śniegu brak, od razu jest to widoczne na Beskidzkich (Sląski Beski) Stokach.

Twoją logikę rozbije w sekundę. W zeszłym sezonie w Łodzi nie miałem grama śniegu, a na nartach spędziłem 24 dni. 

Jak ktoś kocha narty to pojedzie gdziekolwiek i kiedykolwiek. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ski89 napisał:

Twoją logikę rozbije w sekundę. W zeszłym sezonie w Łodzi nie miałem grama śniegu, a na nartach spędziłem 24 dni. 

Jak ktoś kocha narty to pojedzie gdziekolwiek i kiedykolwiek. 

ilu było takich jak Ty z Łodzi, aby te stacje zarabiały? Ze Sląska (4,5 mln ludnosci) jeździ się całymi rodzinamy, to jest, masowe narciarstwo na którym się zarabia (szkoły, intruktorzy, wypożyczalnie, gastronomia, stacje benzynowe), a nie na pojedynczych osobach jak w twoim toku myslenia. Nie znasz specyfiki Górnego Śląska,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ski89 napisał:

Twoją logikę rozbije w sekundę. W zeszłym sezonie w Łodzi nie miałem grama śniegu, a na nartach spędziłem 24 dni. 

Jak ktoś kocha narty to pojedzie gdziekolwiek i kiedykolwiek. 

i ile takich rodzin z Łodzi, zjedzie do Beskidu Śląskiego na Weekend? bo ze  Śląska, ma możliwość wyjazdu na jednodniowe narty/sanki do 750 tys ludzi,?, juz widzisz róznicę o której piszę i mozliwośći zarobku całych miast jak Wisła, Ustroń, Szczyrk, Istebna, Brenna,? Tak nas Polska ojczyzna w Wakacje nie chciała chętnie przyjmować po Polsce, ze względu na zakażenia na kopalniach. To bez Górnego Śląka, stoki narciarskie w tych miatach  nie żyją, bo to od nas płynie tam kapitał, LATO, JESIEŃ, ZIMA, WIOSNA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Andres napisał:

i ile takich rodzin z Łodzi, zjedzie do Beskidu Śląskiego na Weekend? bo ze  Śląska, ma możliwość wyjazdu na jednodniowe narty/sanki do 750 tys ludzi,?, juz widzisz róznicę o której piszę i mozliwośći zarobku całych miast jak Wisła, Ustroń, Szczyrk, Istebna, Brenna,? Tak nas Polska ojczyzna w Wakacje nie chciała chętnie przyjmować po Polsce, ze względu na zakażenia na kopalniach. To bez Górnego Śląka, stoki narciarskie w tych miatach  nie żyją, bo to od nas płynie tam kapitał, LATO, JESIEŃ, ZIMA, WIOSNA.

Kapitał z turystyki jednodniowej i tygodniowej  - oczywiście, to miałem dopisać i bliska odległość do tych miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 13:29, ppown napisał:

Niech postawią kilka eksponatów z nartami przy górnej stacji i będę cykl edukacyjny jak się jeździło kiedyś a jak teraz 😄 muzeum jak znalazł.

Oczywiście trzeba wypróbować samemu ;)

Tak jak mi się wydawało pozwolenie na działalność muzeów (tu się bardzo cieszę) i galerii sztuk to takie swego rodzaju puszczenie oczka w kierunku pozostałych branż. Długo nie wyczekiwałem - mam pierwszy przykład:

Cytat

Nowe obostrzenia. Zdesperowany restaurator zaprasza na jedzenie do swojego muzeum i galerii sztuki

- Dziękuję rządowi, że dał mi szansę na otwarcie. Mam Muzeum Lizaka i tam będzie można zamawiać catering. Mam też galerię sztuki i tam też będzie to możliwe - mówi Grzegorz Schabiński z podhalańskiej Chyrowej. Wcześniej przedsiębiorca wynajmował w pokojach hotelowych schowki na narty, a na stoku otworzył kapliczkę, by uruchomić wyciąg.

https://www.money.pl/gospodarka/nowe-obostrzenia-zdesperowany-restaurator-zaprasza-na-jedzenie-do-swojego-muzeum-i-galerii-sztuki-6602477439261568a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...