Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co dalej z Polskimi Stacjami Narciarskimi po 17 stycznia?


Plywak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.02.2021 o 16:03, Author napisał:

U nas nie ma kultury prawnej wedle prawa Anglosaskiego. Dziś jeden sędzia da werdykt na prawo a jutro drugi na lewo. Potem przyjdzie kolejny i powie, że trzeba prosto czyli do ponownego rozpatrzenia. 

Zgadza się, choć znajomi prawnicy, mówili mi, że to się powoli zmienia. Sądy, a podobno zwłaszcza administracyjne lubią sprawdzic jakie jest/było orzecznictwo w podobnych sprawach. I w tej sytuacji widać dużą jednomyślność, bo, aż 62 orzeczenia unieważniły nałożone mandaty i kary. Zgloszonych do sądu takich spraw było przynajmniej według mediow 215 - w większości trwają postępowania. Próbowałem znaleźć orzeczenie gdzie kara byłaby podtrzymana, ale nie udało mi się.

Widac, że sanepid też ma dosyć i żąda prawidłowego umocowania nakazów/obostrzeń - przynajmniej tak wynika z listu przewodniczącej  solidarności w sanepidzie do GIS. W liście tym przewodnicząca sama nazywa rozporządzenie nielegalnym, co też jest dość znamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cyniczny napisał:

.

Widac, że sanepid też ma dosyć i żąda prawidłowego umocowania nakazów/obostrzeń - przynajmniej tak wynika z listu przewodniczącej  solidarności w sanepidzie do GIS. W liście tym przewodnicząca sama nazywa rozporządzenie nielegalnym, co też jest dość znamienne.

Sanepid jak każdy inny urząd zobowiązany jest to stosowania obowiązujących przepisów prawa czy mu się to podoba czy nie taka jest niestety prawda. 

To, że pracownicy nie chcą wystawiać kar wynika z tego, że to nie jest napisanie druku tylko wiąże się z dużą ilością roboty, która idzie na marne w takiej sytuacji. Wcale się nie dziwię, że są takie głosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że to pismo nie wynika wcale ze zwiększonej ilości pracy. Pracownicy czują, że poruszają się na pograniczu prawa i zwyczajnie zaczynają trząść dupami przed ewentualnymi pozwami cywilnymi. Oni zarabiają gówniane pieniądze, a ich przełożeni kilkukrotnie przed kamerami powtarzali, że każdy mandat, każda kara (zarówno sam fakt nałożenia jak i wysokość) to indywidualna decyzja danego policjanta/inspektora. Więc w przypadku takiego pozwu wiedzą doskonale, że zostaną sami sobie. Dodatkowo są nagrania gdzie inspektorzy wchodzą do lokalu na kontrolę z gotową decyzją, a tu już mogą pojawić się bezpośrednie zarzuty przekroczenia uprawnień. Dla mnie to pismo do GIS-u to taki strzał ostrzegawczy w stronę władz, że jak nic nie zmienicie to kontrolować owszem będziemy, ale przestaniemy nakładać kary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://cowkrakowie.pl/2021/02/mnostwo-ludzi-w-zakopem-interwencje-policji-w-hotelach-i-pensjonatach-awantury-i-bojki-uliczne/

"

Sporo pracy mają policjanci z Zakopanego. Interwencje w hotelach i pensjonatach, awantury i bójki uliczne, nietrzeźwi zbierani z ulicy, a także spontaniczna zabawa taneczna na Krupówkach – m.in. takie interwencje policjanci odnotowali w nocy z piątku na sobotę.

Poluzowanie obostrzeń spowodowało prawdziwy napływ turystów pod Tatry. Skutkowało to tym, że noc z piątku na sobotę była bardzo ciężka dla policjantów. Funkcjonariusze mieli mnóstwo interwencji związanych z przyjezdnymi. W liczne interwencje chwilami zaangażowane były wszystkie patrole.

"

 

Jak obstawiacie, kiedy zamkną?

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

Właśnie między innymi przez taką patologię z Krupówek ucierpimy bo zamkną znowu stoki...

dołóżmy do tego narciarzy mających w nosie maseczki (kominy) - wczoraj w Szklarskiej pomimo dużego mrozu większość nie miała żadnej osłony nosa i ust, co najwyżej ust i to niewielu.

A sam ośrodek nie robił dosłownie nic w tym kierunku - 1 raz słyszałem w głośnikach pana który nieśmiało mówił, żeby chociaż w kolejce się stosować. I to by było na tyle. Szumne zapowiedzi otwarcia stoków w reżimie sanitarnym....

Jak zamkną ośrodki za 2 tygodnie (moim zdaniem zrobią to) to brać narciarska i właściciele ośrodków będą mieć mogli pretensje tylko do siebie.

Tak niewiele a dla niektórych to jak wejście na K2.

Śpieszmy się pojeździć bo stoki tak szybko zamkną...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 lutego, pierwszego dnia po ponownym otwarciu ośrodków narciarskich w Polsce, wybrałem się do Wisły, aby sprawdzić jak stacje przegotowane są do restartu sezonu. Odwiedziłem ośrodek narciarski Cieńków , dla którego to był pierwszy dzień sezonu zimowego 20/21.

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, izydar napisał:

dołóżmy do tego narciarzy mających w nosie maseczki (kominy) - wczoraj w Szklarskiej pomimo dużego mrozu większość nie miała żadnej osłony nosa i ust, co najwyżej ust i to niewielu.

A sam ośrodek nie robił dosłownie nic w tym kierunku - 1 raz słyszałem w głośnikach pana który nieśmiało mówił, żeby chociaż w kolejce się stosować. I to by było na tyle. Szumne zapowiedzi otwarcia stoków w reżimie sanitarnym....

Jak zamkną ośrodki za 2 tygodnie (moim zdaniem zrobią to) to brać narciarska i właściciele ośrodków będą mieć mogli pretensje tylko do siebie.

Tak niewiele a dla niektórych to jak wejście na K2.

Śpieszmy się pojeździć bo stoki tak szybko zamkną...

 

Obawiam się, że możesz mieć rację. Mam bardzo mieszane odczucia po tym, co widziałam w Szklardskiej i w Świeradowie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być. Przecież narciarze to tacy odpowiedzialni ludzie, którzy wiedzą czym ryzykują i że sami kopią pod sobą dołki. Na pewno przesadzacie z tym zasłanianiem twarzy. Ktoś pojedynczy się zdarzy ale może zapomniał i trzeba mu zwrócić uwagę. 

A co do Zakopanego to też przesadzacie. Przecież media pokazują tylko jakiś mały fragment tej obecnej turystyki. Ja bym nawet użył słowa promil. Wszędzie dookoła jest normalnie i w Zakopanym też będzie. Ludzie się wyszaleją i w poniedziałek do roboty. Nawet nie będzie po nich śladu to dlaczego nasz rząd miał by wyciągać tak daleko idące konsekwencje? To są raczej rozsądni ludzie i przecież zdawali sobie sprawę, że jak otworzą akurat na skoki narciarskie to troszkę młodych, spragnionych zabawy się zjedzie. Chyba nie podejrzewacie ich o celowy sabotaż. Wszystko brali pod uwagę i wszystko tam maja doskonale policzone. Naprawdę trochę optymizmu a nie czarnowidztwa. Nie zachowujmy się jak ci Słowacy co zamykają z nami od poniedziałku prawie wszystkie przejścia graniczne. Naprawdę nie jest u nas fatalnie a nawet bym napisał, że jest rewelacyjnie biorąc pod uwagę innych panikarzy. Uszy do góry bo zima trzyma i nartować będzie można w kilku miejscach co najmniej do końca kwietnia. Sezon marzenie a miała być taaaka lipa. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, izydar napisał:

dołóżmy do tego narciarzy mających w nosie maseczki (kominy) - wczoraj w Szklarskiej pomimo dużego mrozu większość nie miała żadnej osłony nosa i ust, co najwyżej ust i to niewielu.

 

O, dzięki takim relacjom wiem, gdzie warto pojechać i gdzie można pojeździć wśród normalnych ludzi, nie odczuwając nastroju pandemii.

.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem aż żal mieć rację... Cześć narciarzy ma siano we łbie. Do przemyślenia po raz kolejny: czy zakładać ze ludzie myślą racjonalnie czy decydować za nich ?

Inna kategoria to właściciele ON. Przewidywałem, że część z nich nie będzie w stanie się samoograniczyć. Nie siedzę w niczyjej głowie, ale jestem gotów założyć, że w ich głowach nie ma myślenia „trzeba zarobić na koszty, chronić miejsca pracy”, tak szumnie opowiadane do kamer, a raczej „jak w tydzień zarobić za cały miesiąc”. Żeby wszyscy nie ucierpieli, trzeba chyba zacząć rozpatrywać punktowe zamykanie ON - najpierw na dzień/dwa, potem na tydzień, a potem do końca sezonu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety macie rację,ludzie nie zakładają masek nie tylko na stokach narciarskich ale i w sklepach,przedszkolach itd.Nie stosują się do podstawowych zaleceń DDM a gdy rządzący znów pozamykają to i tamto to będzie lament i ,,wylewanie,, żali na forum.
 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, ZeroOne napisał:

Zapowiadane są ponoć straszne ocieplenia. Czy Panowie którzy są bardziej doświadczeń jeśli chodzi o polskie góry powiedzą mi czy będę miał czego szukać w Wiśle 1 marca? czy już wszystko będzie stopione?

Śnieg tak szybko nie zniknie, ale pytanie, czy po 1 marca stoki i wyciągi będą czynne? 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-koronaparty-na-krupowkach-czy-minister-zdrowia-przywroci-ogr,nId,5050985

Szczerze mówiąc wątpię, czy grożenie paluszkiem przez pana ministra da jakieś efekty, bo wielu rodaków na nartach (i nie tylko) zachowuje się jak pies spuszczony z łańcucha. Tak więc obawiam się, że nadzieja na poszusowanie po 1 marca stopnieje szybciej niż śnieg.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu sam się zastanawiam, czy by się nie wybrać na Szrenicę - zwykle preferuję narty marcowe, słoneczne, przy miękkim śniegu (jako, że ok. 95% tras w Polsce ma nachylenie północne i ukryta jest w lesie, co mi nie bardzo pasuje), ale chyba końcówka lutego zapowiada się i słoneczna i w miarę ciepła, więc trzeba korzystać póki można. No i wiele zwykle nieczynnych tras od kilku lat, w tym sezonie ruszyło (E i F na Czarnej Górze, Lolobrygida na Szrenicy, Buczynka w Korbielowie, Jugów-Park w Górach Sowich na całej długości... i pewnie wiele innych).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...