Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co dalej z Polskimi Stacjami Narciarskimi po 17 stycznia?


Plywak

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, brachol napisał:

W Szklarskiej na kamerach też nie widać tłoku wygląda na to, że jeszcze pewnie w weekend będzie więcej ludzi a potem w tygodniu to już niewielu ewentualnie w weekendy trochę się zagęści.

Stoki pozostają otwarte - pewnie rząd liczy że pogoda załatwi za nich - trzymam kciuki za wszystkie stoki które przetrwają. No i za klika dni mrozu również - uzupełnią ubytki i może jeszcze kilka dni się dokręci.

A teraz odrobina pesymizmu - w Szklarskiej mniej ludzi, ale Lola od dzisiaj zamknięta - warunki niedostateczne i raczej szanse na ponowne otwarcie tylko w przypadku jak dopada pół metra białego na co się nie zanosi.

Na Śnieżynce warunki dostateczne też dobrze nie wróżą i mam obawy czy po weekendzie będzie coś poza Puchatkiem czynne (może Hala jeszcze).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hextor napisał:

Hurra. Chyba Stoki zamknęli tylko na mazurach. Mam nadzieję, że za tydzień nie zmienia zdania, bo mam urlop zaplanowany. 

Z tego co wiem, na Warmii i Mazurach też jest co najmniej 1 niezły ośrodek: Góra Wiatrów, Róża Wiatrów, czy jakoś tak - koło Mrągowa??? Ktoś to zna?

Nie cieszmy się nieszczęściem sąsiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Czterech Wiatrów (niem. Hügel der Vier) – góra o wysokości 182,5 m n.p.m. znajdujące się w granicach Mrągowa. Położona jest na Półwyspie Czterech Wiatrów nad Jeziorem Czos. Znajdują się tu dwa wyciągi narciarskie.

Urząd miasta Mrągowa założył spółkę "G4W" która stworzyła na górze kompleks sportowy składający się z wyciągów narciarskich oraz zaplecza gastronomicznego. Na końcu półwyspu znajduje się Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo Kondycyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Z tego co wiem, na Warmii i Mazurach też jest co najmniej 1 niezły ośrodek: Góra Wiatrów, Róża Wiatrów, czy jakoś tak - koło Mrągowa??? Ktoś to zna?

Nie cieszmy się nieszczęściem sąsiada...

Róża Wiatrów - Pustynia Błędowska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Z tego co wiem, na Warmii i Mazurach też jest co najmniej 1 niezły ośrodek: Góra Wiatrów, Róża Wiatrów, czy jakoś tak - koło Mrągowa??? Ktoś to zna?

Nie cieszmy się nieszczęściem sąsiada...

Nie ciesze się że zamknęli na Warmii tylko, że nie zamknęli u nas. A Warmi i Mazur jakoś z nartami nie kojarzyłem :) Oczywiście wiedzialem, że są też wyciagi np. w Mikołajkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, izydar napisał:

A teraz odrobina pesymizmu - w Szklarskiej mniej ludzi, ale Lola od dzisiaj zamknięta - warunki niedostateczne i raczej szanse na ponowne otwarcie tylko w przypadku jak dopada pół metra białego na co się nie zanosi.

Na Śnieżynce warunki dostateczne też dobrze nie wróżą i mam obawy czy po weekendzie będzie coś poza Puchatkiem czynne (może Hala jeszcze).

 

@izydar to mnie zmartwiłeś. Nastawiałam się na jeżdżenie na Szrenicy w poniedziałek i wtorek, ale może trzeba w takim razie zrewidować plany i szykować się na sobotę od rana? Szczególnie, że w piątek wieczór ma coś delikatnie przyprószyć, a w sobotę ma być na lekkim minusie. Tylko obawiam się, że będzie dużo ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się opinia kogoś kto wczoraj/dziś jeździ w Szklarskiej co oznacza w praktyce określenie warunki "dostateczne".

Raczej oznacza to miejscowe braki śniegu na trasie, ale nie mam pewności.

Moja ocena wynika z tego jak stoki wyglądały 12 i 19-go i z dość dobrej znajomości ośrodka w ogóle. Na Lolę nie ma szans.

Jedno jest pewne, jeśli wszyscy wjeżdżający Karkonoszem do góry zjadą Śnieżynką i Puchatkiem (jak Lola działą rozklada się to mniej więcej po połowie z przewagą na Lolę jeśli warun odpowiedni), to Puchatek zapcha się na max'a.

Co do weekendu trudno powiedzieć - aktualnie Karkonosz na bieżąco a do krzesła na Puchatka kolejka.

Opcja to Hala na której warunki są dobre, ale 600m niebieska trasa na orczyku to średnia przyjemność, chyba, że kompletnie bez ludzi.

Ja mam "zboczenie" - jeżdżę do Szklarskiej tylko jeśli Lola i Śnieżynka jest czynna - 2 fajne 3km trasy dają pewną zmienność i tym samym przyjemność z jazdy. W innym przypadku jeżdżę gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Gerald napisał:

Pamiętajcie od soboty o maskach na stokach. Polecam FFP2. 🙂

Nie ma szans w niej wjeżdżać nawet na krześle, po wysiłku podczas zjazdu być przyduszonym pod taką maską to koszmar. Do tego jest gorąco jak na luty.

Używam takiej w transporcie publicznym, ale wtedy siedzę i nawet się nie ruszam, marząc o jak najszybszym końcu podróży.

Chirurgiczna na wyciągu powinna przejść, jeśli ktoś jest współtowarzyszem podróży na krześle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawelb91 napisał:

Nie ma szans w niej wjeżdżać nawet na krześle, po wysiłku podczas zjazdu być przyduszonym pod taką maską to koszmar. Do tego jest gorąco jak na luty.

Używam takiej w transporcie publicznym, ale wtedy siedzę i nawet się nie ruszam, marząc o jak najszybszym końcu podróży.

Chirurgiczna na wyciągu powinna przejść, jeśli ktoś jest współtowarzyszem podróży na krześle. 

😃 Wyciąg to też transport publiczny. Ostatnio nawet dużo bardziej zatłoczony niż nasze tramwaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe obostrzenia z Czech, za dwa tygodnie będzie skopiowane przez pisowców, szykujcie się.

As of Thursday, throughout the Czech Republic, it will be mandatory to wear a FFP2 or KN95 high-grade respirator when in public indoor spaces. That includes while using public transport, and waiting at stops and stations. If the high-grade facial protection is unavailable, adults can wear two surgical facemasks at once. Children of up to 15 years of age are not required wear such respirators, as smaller ones that fit are largely unavailable.

Also on Thursday, homemade cloth masks, including bandanas and the like, are officially deemed insufficient to protect other people in close proximity – even while outdoors – and will be forbidden entirely as of March. Aware that some people are using homemade facemasks to save money, or reusing surgical masks and the like, the government has announced plans to distribute millions of FFP2 through food banks.

Edytowane przez MarioJ
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gerald napisał:

U nas będzie wersja rozszerzona - maski FFP2 w jakiejkolwiek przestrzeni, na zewnątrz też.

Pisiowcy pewnie skupuje już maseczki FFP2 na handel. Zrobią zapasy to dopiero wprowadzą. Z tym zakazem hust powoli ludzi przygotowują do dalszych zmian. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...