Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co dalej z Polskimi Stacjami Narciarskimi po 17 stycznia?


Plywak

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Hextor napisał:

Otwierają wyciagi od poniedziałku? Jak rozumiecie to otwarcie sportów na wolnym powietrzu? 

Przecież już jest po sezonie. Ludzie niezatrudnieni, armaty odłączone, ratraki pochowane.

To jest taki czas w roku, że i tak... byłoby po sezonie. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Przecież już jest po sezonie. Ludzie niezatrudnieni, armaty odłączone, ratraki pochowane.

To jest taki czas w roku, że i tak... byłoby po sezonie. Niestety.

I tu się mylisz, pomijając zeszły rok to sezon kończył się w majówkę. Pamietam jak jeździłem na Kasprowym 6 maja. Pilsko i Szrenica podobno też czasami chodziło do weekendu majowego. Białka i Zieleniec pod koniec Kwietnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hextor napisał:

I tu się mylisz, pomijając zeszły rok to sezon kończył się w majówkę. Pamietam jak jeździłem na Kasprowym 6 maja. Pilsko i Szrenica podobno też czasami chodziło do weekendu majowego. Białka i Zieleniec pod koniec Kwietnia. 

Na Kasprowym i tak przegląd do 23 kwietnia. Na Skrzycznem kilka dni temu trenowała Maryna, wiec pewnie warunki są niezłe. Reszta chyba już wszystko poskładała i też robi przeglądy i szykuje się do lata. Inna sprawa że przy trasach nieutrzymywanych od kilku tygodni, obecny opad może nie wystarczyć do zrobienia dobrych warunków. Pomijając opłacalność, bo i tak przyjechała by garść fanatyków :) Reasumując, raczej nic nie ruszy, chyba że jakieś stacyjki typu UFO w Bukowinie, albo Biały Krzyż. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hextor napisał:

I tu się mylisz, pomijając zeszły rok to sezon kończył się w majówkę. Pamietam jak jeździłem na Kasprowym 6 maja. Pilsko i Szrenica podobno też czasami chodziło do weekendu majowego. Białka i Zieleniec pod koniec Kwietnia. 

Szrenica do końca miesiąca ma wyłączony wyciąg na sama górę z racji przeglądu technicznego. 
Może Zieleniec się odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, marekesz said:

To pewne info? Bo na stronie i fb nic o tym nie ma. W Beskidach żadna stacja się nie otworzy (a już mogła by legalnie), więc zrobię te pod 200km w jedną stronę. 

https://www.facebook.com/koninki/posts/4691321277550146

Coś pięknego 😍, pracujemy nad tym żeby jeździć dla Was od piątku do niedzieli 🤔?
Foto-relacja z dzisiejszej pracy naszego Prinotha 💪
Edytowane przez Plywak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Plywak said:

Ano, mają dwie strony na fb :)

https://www.facebook.com/StacjaNarciarskaKoninki - tutaj szukałem, bo na tej co Ty linkujesz, to już pisali 2-go kwietnia, że sezon zamykają, więc nawet nie zaglądałem. (https://www.facebook.com/koninki/photos/a.457700107578972/4653193384696269)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, pawelb91 said:

Najbardziej wkurza marnujący się zimowy potencjał tej wiosny, takie warunki trafiają się raz na kilka dobrych lat (ostatnio 2013 Beskidy  i 2017 - na wyższych wysokościach). Kolejny taki kwiecień nie wiadomo kiedy. 

A może taki pomysł: 1. Zebrać się "gwarantowaną" grupą (nawet zgodnie z obostrzeniami do 25 osób), można zrobić tzw. WZF skionline, 2. Przekonać jakiegoś właściciela do otwarcia jego wyciągu w określonym dniu, na określony czas. Karnet może być droższy od standardowej ceny (my bardzo chcemy, a właścicelowi musi się opłącić; Soszów np. miał drogie bilety miesięczne, a chętnych nie brakowało). Żeby zminimalizować koszty: - wyciąg może być uruchamiamy tylko co np. 15 minut, żeby wywieźć całą grupę, - wyratrakowć tylko fragment trasy, albo i nie ratrakować w ogóle, - żeby wyciąg działał, potrzebne są tylko dwie osoby - góra i dół.

Co myślicie?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Plywak napisał:

Z tego widać na kamerkach, to Koninki kręcą. Wybiera się ktoś jutro z rana? Bo ja planuję być na 9 i jeździć tak z 2-3h. Jak coś to pisać na priv, wymienimy się kontaktami.

 

@marekbtl @marekesz @Chertan @yoss @Cosworth240

Ja już spakowałem zabawki, ale w przyszłym sezonie mini-zlot obowiązkowy. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Plywak said:

Z tego widać na kamerkach, to Koninki kręcą. Wybiera się ktoś jutro z rana? Bo ja planuję być na 9 i jeździć tak z 2-3h. Jak coś to pisać na priv, wymienimy się kontaktami.

 

@marekbtl @marekesz @Chertan @yoss @Cosworth240

Dodaję jeszcze: @Chrumcia @lski@interia.pl i z okolicy kojarzę jeszcze MajkaW, ale coś się nie wyszukuje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Plywak napisał:

Z tego widać na kamerkach, to Koninki kręcą. Wybiera się ktoś jutro z rana? Bo ja planuję być na 9 i jeździć tak z 2-3h. Jak coś to pisać na priv, wymienimy się kontaktami.

 

@marekbtl @marekesz @Chertan @yoss @Cosworth240

Wywołany do tablicy odpowiadam, że kuszą mnie narty, ale w formie skiturowej w ten weekend. Nie wiem, czy uda mi się przekonać rodzinę, do mojego niecnego planu, ale jeżeli dostanę dyspensę, to chciałbym się nieco zmęczyć, gdyż pogoda spowodowała, że ani rower, ani bieganie w grę nie wchodziły od poniedziałku i dobrze byłoby to teraz nadrobić... nic nie ujmując zjazdom, ale to nie ta kategoria wysiłku co dobra tura... Bardzo jednak dziękuję za zaproszenie i może jeszcze się uda w tym lub przyszłym sezonie pojeździć.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłam tam nigdy i jakoś mnie nie kusi, ale szczerze mówiąc to dzięki lockdownowi pojezdzilam w tym sezonie jak nigdy-mowie o treningach na tyczkach. Chce mi się gdzieś pojechać wyszaleć się na nartach, ale nie na 1 trasie, czekam cierpliwie na Austrię chociaż ta cierpliwość się powoli kończy....  Ostatnie nartowanie miałam 28 marca a tak to przynajmniej raz w tygodniu bylam na tyczkach od grudnia do marca🙂

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mirekn napisał:

Ech prasa ;) o warunkach 

https://korona.gov.sk/

Pozdrawiam

mirekn

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...