Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

KubaP

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MarioJ napisał:

tak na serio

w weekend wracało wiele osób ze szwajcarii do domu, bez żadnych problemów, w drugą stronę też nie będzie problemów,

jest nowe obostrzenie na szwajcarię: limit w jednym aucie 5 osób

 

ale jak nie są z jednego gospodarstwa. Poza tym nie meldują więcej niż 5 dorosłych osób w apartamencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2021 o 10:20, MarioJ napisał:

tak na serio

w weekend wracało wiele osób ze szwajcarii do domu, bez żadnych problemów, w drugą stronę też nie będzie problemów,

jest nowe obostrzenie na szwajcarię: limit w jednym aucie 5 osób

 

Witam, z którego przepisu wynika limit w aucie 5 osób, bo nigdzie nie znalazłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PK1 napisał:

Witam, z którego przepisu wynika limit w aucie 5 osób, bo nigdzie nie znalazłem ?

Limit w aucie to było info od Jurka - znanego eksperta od wyjazdów w Alpy.

Ale być może coś się zmieniło w interpretacjach, bo Jurek jedzie jednak busem do Szwajcarii w najbliższym czasie.

Jest limit 5 osób dorosłych w jednym apartamencie (to było w mediach podawane).

 

Edytowane przez MarioJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dziwnym trafem nie ma na tej liście Niemiec ani Włoch, mimo iż też mają Omikrona. Taki ukłon w stronę sąsiadów?

https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/liste.html

 

Edytowane przez tanova
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to widzę. Zaczyna się znowu panika. 

Izrael się zamyka, Wielka Brytania wymaga testów przy powrocie do kraju, od zaszczepionych też. UE chce zawieszenia połączeń lotniczych z Afryką. Likwidujemy więc przywileje dla zaszczepionych, które skłoniły gro osób do tego szczepienia. Do tej pory część osób się szczepiło bo czuło się zagrożonych, część bo szczepienie pozwalało omijać testy (przy częstych podróżach), część w ramach odpowiedzialności społecznej. Teraz odsetek szczepień, moim zdaniem niestety jeszcze spadnie, a do tego spadku doprowadzą nieodpowiedzialne, paniczne wręcz reakcje rządzących. 

Kwestią jedynie czasu pozostaje, kiedy Polska trafi na listę i będzie obowiązywała dla nas kwarantanna przy wjeździe do Szwajcarii. Jak ktoś może, to chyba warto nieco przyspieszyć swój narciarski urlop.    

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, moruniek napisał:

Źle to widzę. Zaczyna się znowu panika. 

Izrael się zamyka, Wielka Brytania wymaga testów przy powrocie do kraju, od zaszczepionych też. UE chce zawieszenia połączeń lotniczych z Afryką. Likwidujemy więc przywileje dla zaszczepionych, które skłoniły gro osób do tego szczepienia. Do tej pory część osób się szczepiło bo czuło się zagrożonych, część bo szczepienie pozwalało omijać testy (przy częstych podróżach), część w ramach odpowiedzialności społecznej. Teraz odsetek szczepień, moim zdaniem niestety jeszcze spadnie, a do tego spadku doprowadzą nieodpowiedzialne, paniczne wręcz reakcje rządzących. 

Kwestią jedynie czasu pozostaje, kiedy Polska trafi na listę i będzie obowiązywała dla nas kwarantanna przy wjeździe do Szwajcarii. Jak ktoś może, to chyba warto nieco przyspieszyć swój narciarski urlop.    

W punkt. Poczytałam trochę artykułów po angielsku i wielu ekspertów wyraża rozczarowanie podejmowanymi nadmiarowych środkami.

Niestety też wielu śmiertelników, w tym ja, nie może przesunąć wyjazdu na już :( 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kruger27 napisał:

Szwajcaria wprowadza kwarantanne dla wszystkich krajów w którym odnotowano chociaż 1 przypadek wariantu OMIKRON na tą chwile Czechy Holandia Wielka Brytania przy wjeździe test PCR i 10 dniowa kwarantanna to pewnie kwestia dni kiedy i Polska przy naszej luźnej postawie trafi na liste

a wariant omikron jest na liscie who od 2020. Ale moze i dobrze, wiecej ludzi przejrzy na oczy i zrozumie ze tutaj nie ma logiki w dzialaniach wiec jest cos nie tak.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, idealist napisał:

W punkt. Poczytałam trochę artykułów po angielsku i wielu ekspertów wyraża rozczarowanie podejmowanymi nadmiarowych środkami.

Niestety też wielu śmiertelników, w tym ja, nie może przesunąć wyjazdu na już :( 

Nie wiem, jakoś nie widzę światełka w tunelu. O ile jeszcze dwa-trzy tygodnie temu wydawało mi się, że są szanse na rozkręcenie sezonu w Alpach po Nowym Roku, tak teraz - przy tej historii z nowym wariantem - sądzę, że w terminach feryjnych raczej wyjdą tylko wyjazdy krajowe, o ile w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w ramach ciekawostki, bo nie sadze żeby to info cokolwiek zmieniło w kontekście reakcji na nowy wariant, ale z kronikarskiego obowiązku - 24 z 26 kantonów poparło w referendum konieczność stosowania paszportów covidowych.

https://planetski.eu/2021/11/27/switzerland-votes-on-its-covid-19-restrictions/


Tym razem to już nie rządzący, tylko obywatele przemówili.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mnrdov napisał:

Raczej w ramach ciekawostki, bo nie sadze żeby to info cokolwiek zmieniło w kontekście reakcji na nowy wariant, ale z kronikarskiego obowiązku - 24 z 26 kantonów poparło w referendum konieczność stosowania paszportów covidowych.

https://planetski.eu/2021/11/27/switzerland-votes-on-its-covid-19-restrictions/


Tym razem to już nie rządzący, tylko obywatele przemówili.

Myślę, że to 'kropka nad i' w kwestii zakładanego tu przez niektórych liberalnego podejścia CH do kwestii covidowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, idealist napisał:

W punkt. Poczytałam trochę artykułów po angielsku i wielu ekspertów wyraża rozczarowanie podejmowanymi nadmiarowych środkami.

Niestety też wielu śmiertelników, w tym ja, nie może przesunąć wyjazdu na już :( 

Pomiędzy byciem śmiertelnikiem a śmiercią jest różnica, nadmiarowe środki ratują przed ta druga opcja.

  • Like 2
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tigger napisał:

Witam,

02.12.2021 wybieram się na narty do Szwajcarii i mam pytanie: jakich formalności trzeba dopełnić przed wjazdem do Szwajcarii - jakieś formularze, zgłoszenia?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Tak, musisz zarejestrować się przed wjazdem do Szwajcarii.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...