Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

OTWARTE STACJE NARCIARSKIE POLSKA 2021


dezext

Rekomendowane odpowiedzi

On 3.02.2021 at 2:20 PM, lisu said:

Kiczera ski (Puławy) od weekendu otwarte dla każdego (wypożyczalnia działa i gastro na wynos).

Byłem w niedzielę od 9, świetne warunki, dużo naturalnego śniegu i mrozik. Niestety, ale po 1 godzinie potworne tłumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 09:16, tanova napisał:

KARPACZ BIAŁY JAR - edukacyjne zajęcia sportowe 9-21

Byłem tam w niedzielę (tzn. w Karkonoszach, nie na tej oślej łączce). Karpacz jest strefą bez covidu. Niektóre knajpy są otwarte całkowicie, jedliśmy obiad w środku.

Ale takie totalne nie noszenie maseczek w pomieszczeniach (np. w Żabce) to jednak lekkie przegięcie.

Edytowane przez MarioJ
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ski89 napisał:

Białka i Czarna Góra Resort są otwarte dla osób z licencją dowolnego związku sportowego w Polsce.
Dokładniej dla związków sportowych z tej listy: https://www.gov.pl/web/sport/polskie-zwiazki-sportowe

Ja licencję wyrobiłem w jeden dzień i zaraz pakuje się do Białki.

 

Tak z ciekawości, jaki związek pozwala tak szybko wyrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MarioJ napisał:

Byłem tam w niedzielę (tzn. w Karkonoszach, nie na tej oślej łączce). Karpacz jest strefą bez covidu. Niektóre knajpy są otwarte całkowicie, jedliśmy obiad w środku.

Ale takie totalne nie noszenie maseczek w pomieszczeniach (np. w Żabce) to jednak lekkie przegięcie.

Przepisy sobie, życie sobie, ale faktycznie - tolerowanie chodzenia po sklepie czy innych wnętrzach bez maseczki to zdecydowanie przesada.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ski89 napisał:

Białka i Czarna Góra Resort są otwarte dla osób z licencją dowolnego związku sportowego w Polsce.
Dokładniej dla związków sportowych z tej listy: https://www.gov.pl/web/sport/polskie-zwiazki-sportowe

Ja licencję wyrobiłem w jeden dzień i zaraz pakuje się do Białki.

 

Możesz napisać jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzilem, ze trzeba byc wzorowym obywatelem i dawac przyklad przestrzeganiem obostrzen.  Nasz milosciwie panujacy krol jaroslaw nie moze sie mylic, dlatego tez nie uleglem pokusie i zrezygnowalem z dzisiejszej jazdy.

 

 

A tak poza tym to deszcz padal;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna Krynicka
Stacja narciarska Jaworzyna Krynica będzie czynna od piątku, tj. 12.02.2021 r. w godzinach od 9:00 do 18:00. Czynne będą trasy nr 1 (2600m), 2(900m), 2A(900m), 3(700m) oraz wyciąg szkoleniowy Żółwik. Czynna będzie również Szkoła Jaworzyna Ski&Snowboard, Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz Centrum Testowe nart Rossignol w godzinach otwarcia stacji. Wszystkie obiekty będą czynne zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.
 
W Kolei Gondolowej będą mogły podróżować max 3 osoby lub rodzina, na kolejach krzesełkowych max 2 osoby na skrajnych siedziskach. W Wypożyczalni/Szkole będzie mogło jednocześnie przebywać max 9 osób. Na stacji są zainstalowane punkty dezynfekcji rąk. Wymagane będzie zakrycie ust i nosa.
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pawelb91 napisał:
Jaworzyna Krynicka
Stacja narciarska Jaworzyna Krynica będzie czynna od piątku, tj. 12.02.2021 r. w godzinach od 9:00 do 18:00. Czynne będą trasy nr 1 (2600m), 2(900m), 2A(900m), 3(700m) oraz wyciąg szkoleniowy Żółwik. Czynna będzie również Szkoła Jaworzyna Ski&Snowboard, Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz Centrum Testowe nart Rossignol w godzinach otwarcia stacji. Wszystkie obiekty będą czynne zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.
 
W Kolei Gondolowej będą mogły podróżować max 3 osoby lub rodzina, na kolejach krzesełkowych max 2 osoby na skrajnych siedziskach. W Wypożyczalni/Szkole będzie mogło jednocześnie przebywać max 9 osób. Na stacji są zainstalowane punkty dezynfekcji rąk. Wymagane będzie zakrycie ust i nosa.

Nie ma 5 ani 4? Szkoda bo taka zima a nie przygotowali 4. Zakładam że 5 będzie niedługo jednak czynna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ski Arena Szrenica

Od dnia 12.02.2021 otwarte zostaną stoki narciarskie : Puchatek, Śnieżynka oraz prawdopodobnie Lolobrygida. Zapraszamy na nocną jazdę na nartostradzie Puchatek od godz. 18 – 22

Mam nadzieję w przyszły weekend wypróbować Szrenicę, a może i Świerardów, jeśli otworzą dla narciarzy. Na razie na stronie i fb - cisza.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tanova napisał:

Ski Arena Szrenica

Od dnia 12.02.2021 otwarte zostaną stoki narciarskie : Puchatek, Śnieżynka oraz prawdopodobnie Lolobrygida. Zapraszamy na nocną jazdę na nartostradzie Puchatek od godz. 18 – 22

Mam nadzieję w przyszły weekend wypróbować Szrenicę, a może i Świerardów, jeśli otworzą dla narciarzy. Na razie na stronie i fb - cisza.

W ostatnią niedzielę na Szrenicy śniegu było sporo (skitury po trasie), miejmy nadzieję że ostatnie deszcze nie narobiły bałaganu.

Liczę na otwartą Lolę. Jedyne co mnie martwi to prawdopodobne tłumy. Coś mi się wydaje że nocleg nie będzie problemem i ludzi się najedzie sporo. Widząc jak w niedziele wyglądało przestrzeganie obostrzeń w schronisku na hali szrenickiej to już się boję. Dlatego pewnie pojadę w tygodniu.

Kolega był w Świeradowie i śniegu opór, ale jeśli mogę coś zasugerować to bym Świeradów odpuścił jeśli w Szklarskiej otworzą Lolę. Chociażby ze względu na gondolę i wątpliwy dystans społeczny. Chyba że na nocną - na nocnej z reguły tłoku nie ma nawet w ferie i weekendy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, izydar napisał:

W ostatnią niedzielę na Szrenicy śniegu było sporo (skitury po trasie), miejmy nadzieję że ostatnie deszcze nie narobiły bałaganu.

Liczę na otwartą Lolę. Jedyne co mnie martwi to prawdopodobne tłumy. Coś mi się wydaje że nocleg nie będzie problemem i ludzi się najedzie sporo. Widząc jak w niedziele wyglądało przestrzeganie obostrzeń w schronisku na hali szrenickiej to już się boję. Dlatego pewnie pojadę w tygodniu.

Kolega był w Świeradowie i śniegu opór, ale jeśli mogę coś zasugerować to bym Świeradów odpuścił jeśli w Szklarskiej otworzą Lolę. Chociażby ze względu na gondolę i wątpliwy dystans społeczny. Chyba że na nocną - na nocnej z reguły tłoku nie ma nawet w ferie i weekendy.

W zasadzie to wstępna koncepcja jest taka, żeby do Świerardowa pojechać właśnie w piątek na nocną jazdę, a w sobotę i w niedzielę do godzin południowych - na Szrenicy.

Prognozy pogody szaleją i raz pokazują na przyszły weekend -1, a za parę godzin albo w innym serwisie -10, za to dość konsekwentnie - śnieżycę. Może trochę to odstraszy tłumy, a może prognoza się zmieni, bo to jeszcze sporo czasu. Teoretycznie istniałaby pewnie opcja przedłużenia pobytu do poniedziałku, gdyby rzeczywiście było warto.

Wybierasz się? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

W zasadzie to wstępna koncepcja jest taka, żeby do Świerardowa pojechać właśnie w piątek na nocną jazdę, a w sobotę i w niedzielę do godzin południowych - na Szrenicy.

Prognozy pogody szaleją i raz pokazują na przyszły weekend -1, a za parę godzin albo w innym serwisie -10, za to dość konsekwentnie - śnieżycę. Może trochę to odstraszy tłumy, a może prognoza się zmieni, bo to jeszcze sporo czasu. Teoretycznie istniałaby pewnie opcja przedłużenia pobytu do poniedziałku, gdyby rzeczywiście było warto.

Wybierasz się? 

Bardzo dobry plan. Sam też tak ogarniam weekendowe wyjazdy w tym kierunku.

Z decyzją poczekam aż prognozy się wyklarują - mróz mi nie przeszkadza, opady już trochę gorzej - Szrenica jest kapryśna i często jest zamglona, a we mgle nie lubię jeździć.  Dlatego piątek od rana na 99%, czy cały weekend to zależy od pogody. Na szczęście mam 3h autem więc na 1 dzień dam radę.

(kilka lat temu spałem koło Kamiennej Góry a jeździłem w Jańskich. Nad ranem było -28 stopni. Gdyby właściciel przezornie nie udostępnił mi swojego garażu to rano bym nie odpalił auta - diesel. Tak, że temperatury nie są takie straszne)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tanova napisał:

Ski Arena Szrenica

Od dnia 12.02.2021 otwarte zostaną stoki narciarskie : Puchatek, Śnieżynka oraz prawdopodobnie Lolobrygida. Zapraszamy na nocną jazdę na nartostradzie Puchatek od godz. 18 – 22

Mam nadzieję w przyszły weekend wypróbować Szrenicę, a może i Świerardów, jeśli otworzą dla narciarzy. Na razie na stronie i fb - cisza.

Do Szklarskiej mam całkiem blisko, więc patrząc na pogodę na yr.no na pewno będę 12.02 :) mam nadzieję na otwarta lolę :) 

Edytowane przez channel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Sudetów, to otrzymałem wiadomość u źródła, że Rymarz (inaczej Jugów-Park) czynny będzie w razie odpowiednich warunków dla wszystkich, bo były głosy, że w ostatnich latach jest czynny tylko dla szkółek, co jest nieprawdą. Trudny i ładnie położony stok, aczkolwiek w górnej części zwykle śnieg wywiany.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 18:16, izydar napisał:

W ostatnią niedzielę na Szrenicy śniegu było sporo (skitury po trasie), miejmy nadzieję że ostatnie deszcze nie narobiły bałaganu.

 

Też planuje w następny weekend szrenice. Jak sądzicie da rade zjechać z FIS? Chodzi mi o ilość śniegu, pewnie oficjalnie jej nie otworzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 13:52, ppown napisał:

Nie ma 5 ani 4? Szkoda bo taka zima a nie przygotowali 4. Zakładam że 5 będzie niedługo jednak czynna

Informacja z pierwszej ręki jest taka, że trasy 5 i 6 na Jaworzynie Krynickiej być może ruszą w kolejnych dniach, jeśli będzie szansa że sezon nie skończy się po 2 tygodniach. Na 4 na 99% nie ma szans w tym sezonie.

Edytowane przez kokoSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kokoSKI napisał:

Informacja z pierwszej ręki jest taka, że trasy 5 i 6 na Jaworzynie Krynickiej być może ruszą w kolejnych dniach, jeśli będzie szansa że sezon nie skończy się po 2 tygodniach. Na 4 na 99% nie ma szans w tym sezonie.

Nic podobnego,5 jest w ogóle nienaśnieżona.Jedyną,którą biorą pod uwagę dodatkowo,to trasa nr 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...