Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Którą kurtkę polecacie?


Maksio3001

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

A ja myślę, że w kup sobie tą, która Ci się bardziej podoba. Na nartach pewnie rzadko będziesz jeździł w Himalajach lub ciężkich wysokogórskich warunkach (gdybyś był skialpinistą nie pytałbyś jakichś leszczy na forum o ciuchy) więc mambrany są Ci potrzebne jedynie aby:

1. pochwalić się przed znajomymi

2. wydać więcej kasy

Spędziłem w Alpach na nartach w sumie więcej niż rok i kurtka przydała mi się może ze trzy razy - zazwyczaj na jakichś zawodach jak się dług stało. Takk wyglądają realia.

Decyzja należy do Ciebie.

Pozdrowienia serdeczne

PS.

JMP to świetna firma. Szyja też ciuchy na zamówienie, nawet według własnego projektu kolorystycznego.

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

A ja myślę, że w kup sobie tą, która Ci się bardziej podoba. Na nartach pewnie rzadko będziesz jeździł w Himalajach lub ciężkich wysokogórskich warunkach (gdybyś był skialpinistą nie pytałbyś jakichś leszczy na forum o ciuchy) więc mambrany są Ci potrzebne jedynie aby:

1. pochwalić się przed znajomymi

2. wydać więcej kasy

Spędziłem w Alpach na nartach w sumie więcej niż rok i kurtka przydała mi się może ze trzy razy - zazwyczaj na jakichś zawodach jak się dług stało. Takk wyglądają realia.

Decyzja należy do Ciebie.

Pozdrowienia serdeczne

PS.

JMP to świetna firma. Szyja też ciuchy na zamówienie, nawet według własnego projektu kolorystycznego.

A mając do wyboru obie , która proponowalbys zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mitek napisał:

Na nartach pewnie rzadko będziesz jeździł w Himalajach lub ciężkich wysokogórskich warunkach (gdybyś był skialpinistą nie pytałbyś jakichś leszczy na forum o ciuchy) więc mambrany są Ci potrzebne jedynie aby:

1. pochwalić się przed znajomymi

2. wydać więcej kasy

Spędziłem w Alpach na nartach w sumie więcej niż rok i kurtka przydała mi się może ze trzy razy - zazwyczaj na jakichś zawodach jak się dług stało. Takk wyglądają realia.

Totalna bzdura! 

Cześć 
Czyli @Mitek kupujmy narty które nam się podobają bo parametry nie maja znaczenia będąc kilka dni na stoku? Nie wierze ze to napisałeś,totalnie zaprzeczyłeś swoim doświadczeniom .Idąc dalej to po co się ubierać wystarczy w słoneczne dni w szortach na stok wyskoczyć ! Chyba zapomniałeś co to góry i zmieniające się warunki pogodowe . A w dzisiejszych czasach internetu można kupić topowy produkt w cenie tego z dolnej półki . I nie ma tu znaczenia znaczek bo może być praktycznie niewidoczny lub niezauważalny a jakość materiału , przemakalność,szybkie schnięcie,komfort ,odychalność.

pozdrawiam

A kolega,oczywiście kupi co będzie chciał . Pyta o opinie na forum dostępnym dla każdego wiec czym więcej odpowiedzi i wskazówek tym może jego wybór będzie łatwiejszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Victor napisał:

Totalna bzdura! 

Cześć 
Czyli @Mitek kupujmy narty które nam się podobają bo parametry nie maja znaczenia będąc kilka dni na stoku? Nie wierze ze to napisałeś,totalnie zaprzeczyłeś swoim doświadczeniom .Idąc dalej to po co się ubierać wystarczy w słoneczne dni w szortach na stok wyskoczyć ! Chyba zapomniałeś co to góry i zmieniające się warunki pogodowe . A w dzisiejszych czasach internetu można kupić topowy produkt w cenie tego z dolnej półki . I nie ma tu znaczenia znaczek bo może być praktycznie niewidoczny lub niezauważalny a jakość materiału , przemakalność,szybkie schnięcie,komfort ,odychalność.

pozdrawiam

A kolega,oczywiście kupi co będzie chciał . Pyta o opinie na forum dostępnym dla każdego wiec czym więcej odpowiedzi i wskazówek tym może jego wybór będzie łatwiejszy .

Cześć

Ile czasu spędziłeś jeżdżąc na nartach w życiu? A ile razy był Ci niezbędny strój o najwyższych parametrach?

Jakie są najważniejsze cechy dobrej odzieży narciarskiej w praktyce?

O nartach proponuję nie rozmawiać bo na ten temat raczej wiem więcej ale jeżeli chodzi o ciuchy operuję tylko własnym doświadczeniem więc może być błędne. Jak mnie przekonasz - odszczekam.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele na nartach ale w górach bardzo często . Aczkolwiek w marcu tamtego roku  będąc w Alpach na nartach dopadło nas załamanie pogody i właśnie dobry ubiór ratował mój komfort . Było mi ciepło. A podczas intensywnej jazdy nie czułem spocenia-przegrzania  . To są dla mnie istotne parametry . Marka nie ma znaczenia czy to Helly, Peak, czy cokolwiek ma spełniać swoje założenia w różnych warunkach pogodowych. Oczywiście ma być wygodna . Nie krępująca moich ruchów .
 


 

pozdrawiam

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maksio3001 napisał:

A mając do wyboru obie , która proponowalbys zakupić?

Cześć

Nie potrafię powiedzieć, nie jestem Tobą. Kurtka narciarska powinna być lekka i jak najbardziej przewiewna inaczej będziesz się pocił bo narciarstwo to spory wysiłek. Zwróć uwagę na wywietrzniki, pas przeciwśnieżny wewnętrzny (zwłaszcza jeżeli nie jesteś mistrzem), ściągacze w rękawach, kieszonka na rękawie na karnet, kieszeń wewnętrzna z dobrym zamkiem na portfel, czy kluczyki od samochodu. Kaptur odpinany, właściwie to jest on zbędny, jeżeli ma służyć tylko na narty. Musi być w miarę krótka - do linii bioder najlepiej.

Pozdrowienia

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Victor napisał:

Nie wiele na nartach ale w górach bardzo często . Aczkolwiek w marcu tamtego roku  będąc w Alpach na nartach dopadło nas załamanie pogody i właśnie dobry ubiór ratował mój komfort . Było mi ciepło. A podczas intensywnej jazdy nie czułem spocenia-przegrzania  . To są dla mnie istotne parametry . Marka nie ma znaczenia czy to Helly, Peak, czy cokolwiek ma spełniać swoje założenia w różnych warunkach pogodowych. Oczywiście ma być wygodna . Nie krępująca moich ruchów .

pozdrawiam

Jazda na nartach a turystyczna czy wspinaczkowa działalność górska łączy jedynie to, że zazwyczaj odbywają się w górach. Pod górę często chodziłem w adidasach i z parasolem - źle?

Wybacz ale pewne rzeczy Ci się po prostu wydają.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Victor napisał:

Nie wiele na nartach ale w górach bardzo często . Aczkolwiek w marcu tamtego roku  będąc w Alpach na nartach dopadło nas załamanie pogody i właśnie dobry ubiór ratował mój komfort . Było mi ciepło. A podczas intensywnej jazdy nie czułem spocenia-przegrzania  . To są dla mnie istotne parametry . Marka nie ma znaczenia czy to Helly, Peak, czy cokolwiek ma spełniać swoje założenia w różnych warunkach pogodowych. Oczywiście ma być wygodna . Nie krępująca moich ruchów .
 


 

pozdrawiam

Który z modeli polecalbys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Wybacz ale pewne rzeczy Ci się po prostu wydają

Widzisz w jednym poście piszesz konkretnie to co powinna posiadać kurta a w drugim ze w góry zima wychodzisz w adidasach . TOPRwcy biliby brawo. Maja wystarczająco pracy przez takich w szpilkach na Kasprowym i nie tylko. 

Edytowane przez Victor
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Victor napisał:

Widzisz w jednym poście piszesz konkretnie to co powinna posiadać kurta a w drugim ze w góry zima wychodzisz w adidasach . TOPRwcy biliby brawo. Maja wystarczająco pracy przez takich w szpilkach na Kasprowym i nie tylko. 

Cześć

Widzisz kolego, że operujesz nieprawdziwymi schematami. Po cholerę Ci ciężkie buty na podejściu? Przekonałem się o tym po jakichś 10-12 latach pozowania na himalaistę. Na podejściu lekki but z dobra zelówką powoduje, ze się nie męczysz. Ciężki but potrzebny jest jedynie w zejściu, gdzie łatwiej o skręcenie, a już nie mówię o zbieganiu co przecież często trzeba było uskuteczniać. Toprowcy sami tak chodzili i z parasolami też, a ja z nimi bo się od nich uczyłem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mitek napisał:

Widzisz kolego, że operujesz nieprawdziwymi schematami. Po cholerę Ci ciężkie buty na podejściu? Przekonałem się o tym po jakichś 10-12 latach pozowania na himalaistę. Na podejściu lekki but z dobra zelówką powoduje, ze się nie męczysz. Ciężki but potrzebny jest jedynie w zejściu, gdzie łatwiej o skręcenie, a już nie mówię o zbieganiu co przecież często trzeba było uskuteczniać. Toprowcy sami tak chodzili i z parasolami też, a ja z nimi bo się od nich 

Nie każdy jest TOPRowcem i nikt nie będzie Tobą. 
 

Ale nie wolno nikomu zapomnieć co to są góry ! W których pogoda potrafi się zmienić w chwile szczególnie zimą . Dlatego TOP materiały,parametry maja wielkie znaczenie . Gdyż dają ta lekkość,funkcjonalność a przede wszystkim chronią nas w ekstremalnych warunkach . Dlatego Ci co pomagają innym w górach nie patrzą na cenę tylko na jakość . Ma być bezdyskusyjny TOP. 
 

A to ze wejdziesz w adidasach to nie sztuka przy normalnych warunkach gorzej jak trafisz na załamanie i co wtedy? Tel po helikopter ?

Edytowane przez Victor
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maksio3001 napisał:
Siemanko, którą kurtkę byście polecali wybrać?
https://4f.com.pl/ku...kums01-30s.html
Czy
https://www.skiwebsh...ary-aa10cmp047a
Którą waszym zdaniem jest bardziej warta uwagi?
Pozdrawiam
 

a jesteś narciarzem czy snołbordzistom ?

tylko ta druga jest dla narciarzy

fajne rzeczy mają w tym 2 sklepie

Wszystko też zależy w jakich górach chcesz jeźdzć i ile godzin dziennie.

Im wyższe góry tym lepszy sprzęt.

Oczywiście na 2 godzinki na świętokrzyskie pogórki wystarczy cokolwiek ze szmatexu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jeeb napisał:

a jesteś narciarzem czy snołbordzistom ?

tylko ta druga jest dla narciarzy

fajne rzeczy mają w tym 2 sklepie

Wszystko też zależy w jakich górach chcesz jeźdzć i ile godzin dziennie.

Im wyższe góry tym lepszy sprzęt.

Oczywiście na 2 godzinki na świętokrzyskie pogórki wystarczy cokolwiek ze szmatexu

Moja przygoda dopiero się zaczyna.

Dwa lata temu jeździłem pierwszy raz na nartach, teraz chciałbym spróbować na desce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maksio3001 napisał:

teraz chciałbym spróbować na desce

..zauważ ze snowboardziści jeżdżą w bardzo obszernych ciuchach, myślę ze po części wynika to z mody ale po części pewnie z potrzeby nieskrepowanego ruchu - zwłaszcza jeśli idzie o kurtkę. Działa to w dwie strony bo jeśli kurtka przylega to układ "warstwowy" odzieży lepiej działa ale jednak trochę ruchy krępuje - jeśli jest luźna gorzej oddycha - po prostu para zanim zostanie przetransportowana na zewnątrz ubrania skropli się miedzy warstwami (szczególnie jaskrawo widać to na przykładzie luźnego hardshela).

Myślę ze w takim przypadku (luźnego ubioru) nie ma sensu inwestowanie w materiały rozciągliwe i membrany o oddychalności 30000

Z kurtek z twojego przykładu wybrałbym CMP na narty, na deskę poszukałbym czegoś innego, dłuższego - na pewno za linie bioder - żeby zyskać dodatkowa izolacje gdy siadasz na śniegu.

Tej pierwszej bym pewnie nie wybrał ale szukałbym w TKMAXX czy podobnych sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...