Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sprzęt dla początkującego - Rekreacja - Narty, kask, gogle, buty, kijki


Nissenel

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wiek: 27 lat, waga 74 kg, wzrost 169 cm

Jeżdżę raz w roku na narty na maksymalnie tydzień, do Zieleńca, Szklarska Poręba, Szczyrk, Szpindlerowy Młyn, Černá hora - to stoki na których byłem, zawsze korzystałem z wypożyczonego sprzętu. Jeżdżę rekreacyjnie, nie bardzo wolno ale też nie lubię mega szybkiej jazdy, raczej umiarkowanie, nie wyskakuje z górek, nie jeżdżę na krawędzi. Chciałbym zainwestować w swój sprzęt poniżej napisze co potrzebuje i jaki mam budżet:

Narty - do 1000 zł (jaka długość będzie dla mnie odpowiednia?) 

Kask - do 300 zł

Gogle - do 250 zł

Buty - do 600 zł

Kijki - do 150 zł

Mniej więcej mam taki przygotowany budżet. Raczej moich umiejętności nie będę mocno rozwijał, obecnie to jakieś 4 lub 5/10. Zależy mi na komforcie jazdy, nie będzie zaawansowanym narciarzem. W przyszłości planuje pojechać może na inne stoki do Polski, Czech czy Słowacji. 

Gdyby były lekkie różnice w cenie i potrzeba dołożenia do kupna czegoś porządniejszego to delikatnie naciągnę budżet (ale na prawdę delikatnie). Chciałbym abyście podpowiedzieli w jakie modele celować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbaj o gogle i kask .. dowolny, pasujący do estetyki i budżetu. Pozostałość pozostawiaj w wypożyczalniach sprawdzając czego potrzebujesz. Na dwa lata wystarczy. A jak coś przypadnie do gustu to wypożyczalnia odsprzeda za dobrą - w porównaniu do rynkowej - cenę bo sprzęt i tak na siebie już zarobił. Wypożyczalnia zarobi, ty będziesz miał to co uważasz za wygodne za dobrą cenę, dystrybutor uzupełni braki .. wszyscy się ucieszą.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kup dobre buty - nie musza być z najwyższej polki ale musza być dobrze dopasowane - to BAZA. Kask (ze względu na higienę) + pasujące gogle to tez dobry pomysł.

Reszta z wypożyczalni lub kupić używane czy nowe z poprzednich sezonów. 

Przeznacz więcej na buty kosztem nart i kijków (kijki 100~150zl) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jazdę raz w roku o której napisałeś Volkl RTM może będzie słusznym wyborem do podniesienia umiejętności, a na bank sprawdzi się w różnych warunkach na stoku.  To świetna narta dla początkującego i nie tylko ...

https://snowsport.pl/narty_volkl_rtm_76_demo_black_green_plus_wiazania_vmotion10_gw_smu_2019-p24131.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Victor napisał:

Na jazdę raz w roku o której napisałeś Volkl RTM może będzie słusznym wyborem do podniesienia umiejętności, a na bank sprawdzi się w różnych warunkach na stoku.  To świetna narta dla początkującego i nie tylko ...

https://snowsport.pl/narty_volkl_rtm_76_demo_black_green_plus_wiazania_vmotion10_gw_smu_2019-p24131.html

 

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Victor napisał:

Są uniwersalne, na każde warunki , łatwe w prowadzeniu a maja swoją dynamikę . Dlatego 

Cześć

I mówisz to z pełna odpowiedzialnością osoby, która potrafi ocenić tego typu narty, jako wartość obiektywną?

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Victor napisał:

Na jazdę raz w roku o której napisałeś Volkl RTM może będzie słusznym wyborem do podniesienia umiejętności

Tu się zgadzam, nie co do nart ale do tego,że jeżdżąc raz w roku ciężko podnosić swoje umiejętności,tu takie rtmy wystarczą zupełnie, no chyba że wyjazd na miesiąc :P 

7 minut temu, Victor napisał:

Są uniwersalne, na każde warunki , łatwe w prowadzeniu a maja swoją dynamikę . Dlatego 

Szajs i do tego maja rocker, nie trzymają i wydają dziwne odgłosy klepania na twardym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

I mówisz to z pełna odpowiedzialnością osoby

Tak,pisze z pełna odpowiedzialnością osoby która zaczynała od tej narty. Narta nie sprawiała mi problemów tak jak chociażby Head Sh  . Jak czytasz uważnie osoba szuka rekreacyjnej narty,taka właśnie będzie RTM. Pewnie i inne, ale o nich nie mogę nic napisać . 
 

Sam do podniesienia swoich umiejętności zainwestowałem w SL również od Volkla i w przyszłości jako druga szersza będzie Deacon 80 lub 84 oczywiście przed wjazdem w puch który jest docelowy. Ale to jeszcze długa droga w podniesieniu moich umiejętności, tak wiec póki co będę cieszył się SL. Dla mnie marka Volkl spełnia moje oczekiwania. Dla innych nie musi. 

Edytowane przez Victor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Victor napisał:

Tak,pisze z pełna odpowiedzialnością osoby która zaczynała od tej narty. Narta nie sprawiała mi problemów tak jak chociażby Head Sh  . Jak czytasz uważnie osoba szuka rekreacyjnej narty,taka właśnie będzie RTM. Pewnie i inne, ale o nich nie mogę nic napisać . 

Cześć

Dzięki, ale mnie nie radź, OK.

To jest złom a już o dwa poziomy wyższy model droższy o 200 pln jest dobrą uniwersalna nartą.

Ile lat jeździsz i ile nart przejeździłeś?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Dzięki, ale mnie nie radź, OK.

Ale ja Tobie nie radzę . Ktoś pyta dwa razy nikt nie odpowiada . Jako początkujący napisałem to co sam używałem . Kropka . 
 

Masz inne świetne typy,kolega zapytał grzecznie wiec możesz coś doradzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mitek napisał:

Ja mam taki zwyczaj, że odzywam się wtedy gdy coś naprawdę wiem a nie gdy mi się wydaje i chcę mimo wszystko zaistnieć - czaisz?

Rozumiem, że wiesz lepiej?

Twoje zwyczaje totalnie mnie nie interesują . Wystarczy ze czytam Twoja arogancję i butę każdego dnia . Tak wiec, mi się nie wydaje tylko pisze to co testowałem . A co człowiek kupi i w co zainwestuje to jego wybór . Jego umiejętności i jego banan lub nie na stoku. Nie Twój !

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doradzaniem wyboru nart to zazwyczaj jest tak, że większość doradza narty, na których im się dobrze nartowało. Z tego wniosek, że wiele rodzajów nart może być tymi właściwymi. Ja podpowiem jak ja postąpiłem przy ostatniej zmianie. Po prosto przeanalizowałem wyniki testów. Uważam, że zawodowcy testujący narty mają wìększe ode mnie doświadczenie. Napiszę tylko, że wybór padł na Fischery Progressory f18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Victor napisał:

Twoje zwyczaje totalnie mnie nie interesują . Wystarczy ze czytam Twoja arogancję i butę każdego dnia . Tak wiec, mi się nie wydaje tylko pisze to co testowałem . A co człowiek kupi i w co zainwestuje to jego wybór . Jego umiejętności i jego banan lub nie na stoku. Nie Twój !

Cześć

Czy możesz opisać jak testujesz? Jak próba? Jaki wybór? Ile pardo testów? Jakie firmy? Jakie założenia testów? Jak przygotowany stok i ile trzyma? Itd...

Pozdrowienia

PS. Na stoku nieważny jest banan tylko bezpieczeństwo i kontrola. Co dla których ważny jest "banan", wcześniej czy później liżą rany. Dlatego lepiej przełożyć spokój sumienia nad chęć pokazania się. Bo każda błędna porada może się skończyć śmiercią.

Pozdrowienia serdeczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kbe napisał:

Z doradzaniem wyboru nart to zazwyczaj jest tak, że większość doradza narty, na których im się dobrze nartowało. Z tego wniosek, że wiele rodzajów nart może być tymi właściwymi. Ja podpowiem jak ja postąpiłem przy ostatniej zmianie. Po prosto przeanalizowałem wyniki testów. Uważam, że zawodowcy testujący narty mają wìększe ode mnie doświadczenie. Napiszę tylko, że wybór padł na Fischery Progressory f18

Cześć

Profesjonalne testy ( dodajmy jedyne prawdziwe testy - bo teraz każdy kto sobie zjedzie na jakiejś paści "testuje") są oczywiście o wiele bardziej miarodajne niż indywidualne próby jazdy ale pamiętać należy, że testy tez są prowadzone w określonych warunkach pogodowych, na konkretnym śniegu itd.

Na odczucia z jazdy wpływa bardzo wiele zmiennych. Część z nich jest eliminowana w profesjonalnie przygotowanych testach jeżdżonych przez ludzi, którzy na podstawie odczuć z jazdy projektują narty. I tak nie jest to sytuacja idealna. Warto o tym pamiętać.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Profesjonalne testy ( dodajmy jedyne prawdziwe testy - bo teraz każdy kto sobie zjedzie na jakiejś paści "testuje") są oczywiście o wiele bardziej miarodajne niż indywidualne próby jazdy ale pamiętać należy, że testy tez są prowadzone w określonych warunkach pogodowych, na konkretnym śniegu itd.

Na odczucia z jazdy wpływa bardzo wiele zmiennych. Część z nich jest eliminowana w profesjonalnie przygotowanych testach jeżdżonych przez ludzi, którzy na podstawie odczuć z jazdy projektują narty. I tak nie jest to sytuacja idealna. Warto o tym pamiętać.

Pozdrowienia

Wszystko ok, ale tu chodzi tylko o zakup nart do rekraacji. Tu nie jest potrzebna kosmiczna technologia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MitekTo oczywiście prawda.Tak możesz pisać po 20/30 latach jazdy na nartach. Aczkolwiek osoba która zaczyna i ma tydzień na nartowanie w sezonie,nie ma tej wiedzy i czasu żeby wszystko testować. Tak wiec pyta na forum lub wchodzi do wypożyczalni bierze dwie,trzy pary a następnie dwie odrzuca i jeździ długi okres na tej która mu najbardziej pasowała do następnej zamiany.Kiedy jego umiejętności będą już na odpowiednim za pewne zmieni na wyższy model bardziej ambitny. Chyba ze mieszkasz w górach i masz codziennie mozliwosc testowania po pracy to już inny temat.

I czas najwyższy innych nie brać swoją miara. To bez sensu. Masz wiedzę napisz ,pomóż ale nie praw ciagle tych samych wywodów w każdym z zapytań  o sprzęt . 

Edytowane przez Victor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Właśnie o to chodzi koledzy drodzy. Te czy inne narty - to nie ma żadnego znaczenia. To Panowie, postami jak powyższy, rozwadniacie temat.

Po co początkujący ma brać dwie trzy pary z wypożyczalni?  Co On wie o jeździe na nartach, o prawidłowych odczuciach, które poprawnej technicznie jeździe towarzyszą? Victor - powiedz...

Jedyny element to sztuczne dowartościowanie człowieka, który nic nie wie.

Nie lepiej zdać się na kogoś kto wie?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Toba bo z nartami jak z motoryzacja marka nie ma znaczenia póki nie nauczysz się jeździć. Jest to oczywiste. Nie trzeba każdego w tym uświadamiać Niemniej jednak każdy od czegoś zaczyna i dlatego są takie a nie inne pytania . Czy ten silnik dobry czy może inny.-nieistotne.Jeden wsiądzie do busa i będzie miał euforię,a drugi i z polo sobie nie poradzi . To jest życie. 

Edytowane przez Victor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie uważnie pierwszy post .. jak się śnieg nie będzie lepił do ślizgu to wystarczy. Szur, szur - bez ironii, nie piszę że to źle. Kask, gogle, ok - buty dla wygody, narty z wypożyczalni. I dobrej zabawy na stoku, oby bezpiecznie.

M.

p.s. pytanie bym zamienił na "jaką dobra wypożyczalnie znajdę w .." .. nie przewidziana prognozami zmiana warunków sprawiła ostatnio że oberwałem krzesłem w plecy i głowę bo narty stanęły przy zsiadaniu jakbym foki miał odwrotnie :) .. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Victor napisał:

Zgodzę się z Toba bo z nartami jak z motoryzacja marka nie ma znaczenia póki nie nauczysz się jeździć. Jest to oczywiste. Nie trzeba każdego w tym uświadamiać Niemniej jednak każdy od czegoś zaczyna i dlatego są takie a nie inne pytania . Czy ten silnik dobry czy może inny.-nieistotne.Jeden wsiądzie do busa i będzie miał euforię,a drugi i z polo sobie nie poradzi . To jest życie. 

Cześć

I z pewnością oczekuje rady np. od mojej córki, która ma 16 lat i w samochodzie siedziała 5 razy... na sam się zastanów, nawet na logikę...

Dwa typy początkujących:

1. Nic nie ma znaczenia byle by był fun, narty, żeby się dobrze jeździło i tyle - taka filozofia.

2. Mający jakieś oczekiwania, myślący - Ci tu pytają.

Oni nie oczekuj,a narty, na której im się dobrze jeździ - tym bardziej (wybacz) jak taka nartę poleca ktoś kto nie umie jeździć. Wiadomo, że to bezwartościowy złom.

Oni oczekują narty, która umożliwi im postęp, która zmusi ich do wejścia na wyższy poziom... Jakby im na tym nie zależało to kupiliby cokolwiek, byle tanio - logiczne?

Najlepsza narta to narta na której jeździ wyczynowy sportowiec - to chyba oczywiste. Reszta jest mniej lub bardziej  "zepsuta" aby zwykli ludzie mogli je ogarnąć. Nie jest jednak tak, że na wyczynowej narcie nie da się jeździć spokojnie i bezpiecznie.

Jedyna sensowna rada dla kogoś kto chce sobie kupić narty do nauki to... kup sobie najlepsze narty na jakie Cię stać i... ucz się jeździć.

Reszta to oszustwo.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wątki to idealna pożywka dla @Mitek - wywody o wyższości Świat Wielkanocnych nad świetami Bożego Narodzenia, dużo pisaniny o niczym. Ale jest postęp😁- kiedyś na tego typu pytania proponował Pursuit 600, teraz tylko filozofuje.

38 minut temu, Mitek napisał:

Oni nie oczekuj,a narty, na której im się dobrze jeździ - ......

Ty, językowy pedant, czepiający sie innych za polszczyznę, możesz przetłumaczyć na polski co napisałeś?

38 minut temu, Mitek napisał:

Najlepsza narta to narta na której jeździ wyczynowy sportowiec - to chyba oczywiste. 

To która jest najlepsza??? Bo jak oglądam PS to prawie każdy  wyczynowy narciarz jedzie na nartach innego producenta.

Idac tym tokiem rozumowania, to najlepsze auta to te, którymi jeżdżą wyczynowi kierowcy - jakoś, na szczęście, nie widać na ulicach bolidów F1😁

38 minut temu, Mitek napisał:

Dwa typy początkujących:

1. Nic nie ma znaczenia byle by był fun, narty, żeby się dobrze jeździło i tyle - taka filozofia.

2. Mający jakieś oczekiwania, myślący - Ci tu pytają.

Oni nie oczekuj,a narty, na której im się dobrze jeździ - tym bardziej (wybacz) jak taka nartę poleca ktoś kto nie umie jeździć. Wiadomo, że to bezwartościowy złom.

Oni oczekują narty, która umożliwi im postęp, która zmusi ich do wejścia na wyższy poziom... Jakby im na tym nie zależało to kupiliby cokolwiek, byle tanio - logiczne?

 

Autor wątku jest 3 typem początkującego - pytającym i nie oczekującym wejścia na wyższy poziom 

Edytowane przez wojgoc
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...