Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty + buty dla średniozaawansowanych


diabeelek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

chciałbym zakupić narty + buty dla mnie i mojej partnerki.

Moje doświadczenia z narciarstwem to wypady 2x do roku pozjeżdzać

Moja partnerka zaczęła jeździć w tym roku, przeszła szkolenie z instruktorem i załapała bakcyla.

W związku z tym, że w wypożyczalniach schodzi za dużo czasu a i sprzęt jest różny stwierdziliśmy, że chcemy zainwestować w swój sprzęt.

 

Mój poziom jazdy to 5/6 a partnerki to 4/5

Ja spokojnie śmigam po trasach czerwonych, partnerka po trasach niebieskich ale wjeżdża już na czerwone i wg mnie idzie jej dobrze.

Na czarne się nie zapuszczamy bo to męka a nie przyjemność z jazdy.

 

Obecnie jeździłem na wypożyczanych o długości 159cm a partnerka na 149cm.

Mój wzrost 175cm, waga 77kg, but narciarski jaki używałem to 44

Partnerki wzrost 168cm, waga 67kg, but narciarski jaki używała to 39/40 w zależności od modelu.

 

Co każde rozpoczęcie sezonu mamy zamiar brać instruktora aby zwiększać umiejętności jazdy.

Z góry dziękuje za rozsądne propozycje cenowe sprzętu dla Nas.

PS.

Z chęcią kupimy też używki w dobrym stanie ale jako, że słabo się znamy to mogą nam wcisnąć buble...

Edytowane przez diabeelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • diabeelek changed the title to Narty + buty dla średniozaawansowanych

Teraz właśnie oglądałem te Head'y w necie i nasze na bank były V-Shape ale nie wiem który rocznik. Mieliśmy takie biało brązowe a wszędzie gdzie szukam wyglądają inaczej.

Czy rocznik będzie miał jakiś wpływ?

PS.

Buty o jakiej twardości będą dla Nas najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, diabeelek said:

Teraz właśnie oglądałem te Head'y w necie i nasze na bank były V-Shape ale nie wiem który rocznik. Mieliśmy takie biało brązowe a wszędzie gdzie szukam wyglądają inaczej.

Czy rocznik będzie miał jakiś wpływ?

PS.

Buty o jakiej twardości będą dla Nas najlepsze?

Rocznik nie będzie miał dużego wpływu w ramach kilku lat wstecz. Buty flex ok 100 dla ciebie, 80 dla partnerki. Polecam skorzystać z dobrego sklepu doradzającego w sprawie butów. Jak podasz skąd jesteś, to się sklep znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, diabeelek napisał:

Jestem z Gorzowa

 

Buty powinniście obowiązkowo zmierzyć i to poświęcić zdecydowanie więcej czasu na ich dobranie niż w sklepie obuwniczym. Kupno butów butów w pierwszej kolejności, narty można dokupić później, chyba, że macie możliwości finansowe - to można i od razu.

Nie znam sklepów w Gorzowie, ale obawiam się, że nie będzie lepiej niż w Szczecinie. Jeśli bierzecie pod uwagę wycieczkę do Szczecina, to polecam chyba jedyny sensowny sklep z obsługą, która zna się na rzeczy i powinna dobrze Wam doradzić - Energysports z Mierzyna (to w zasadzie już poza granicami miasta). Sama kupiłam u nich buty (2 pary), kask i gogle. Mają sklep internetowy, można obejrzeć asortyment wcześniej, ceny bywają do negocjacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Plywak napisał:

Rocznik nie będzie miał dużego wpływu w ramach kilku lat wstecz. Buty flex ok 100 dla ciebie, 80 dla partnerki. Polecam skorzystać z dobrego sklepu doradzającego w sprawie butów. Jak podasz skąd jesteś, to się sklep znajdzie.

Cześć

Wybacz Pływaku ale to nie jest dobrze sformułowana rada. Sam flex jest.... nic nie wartą wartością. Powinniśmy znać dokładne parametry stopy, umiejętności, ze wskazaniem na stanie i wyważenie, dynamikę ruchu, wiek, wagę, wzrost, charakter odczuciowy - czego oczekuje od buta itd.

Tylko dobór w sklepie z dobrym doradcą znającym ofertę wybranej firmy ( a nie to co mają w sklepie).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...