Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wzgledu na panujaca pandemie i braku polskich dokumentow, jako obywatel Szwecji, moge miec problemy z poruszaniem sie po Europie. Alpy musza poczekac :( 

Co czynic? A no przeciez chlopie ty mieszkasz w Skandynawi, a dokladnie w Szwecji. Szwedzkie podejscie do Covid zapewne znacie, wiec nie jest tajemnica ze osrodki 

narciarskie dzialaja. Oczywiscie sa pewne obostrzenia, ale ja jade na narty i knajp nie bedzie mi brokowalo.

Jedziemy zatem do Sälen (nigdy nie bylem w Sälen)

Zamieszcze troche przydatnych info, bo moze ktos sie kiedys skusi aby odwiedzic te strony, w czym chetnie pomoge. 

Osrodek oddalony od Malmö o 750 km wiec nie jest zle. Obecinie nie mieszkam w Malmö ale to nie istotne gdyz odleglosc do destynacji jest podobna i pisze aby Wam to mniej wiecej zobrazowac. 

Z Pl mozna by dojechac na wiele sposobow, ale pewnie ze wzgledu na polaczenia promowe droga sie strasznie wydluza a i koszta ida w gore, dlatego malo kto odwiedza te strony. A moze sie myle ?

Promy do Szwecji plywaja z Gdanska, Swinoujscia, Rostock i Sassnitz. Jest tez droga Putgarden-Rödby ktora jest najszybsza, ale oddalona najbardziej na zachod. 

Domki i skipassy mozna nabyc na stronie Skistar. Cena jaka zaplacilismy za domek wraz z karnetami  na tydzien dla szesciu osob  w Sälen to okolo 9000 zl.

Musze zaznaczyc ze to szczyt sezonu bo wlasnie zaczynaja sie ferie w Szwecji. 

Domek samowystarczalny, wiec zabieramy ze soba caly prowiant aby jak najmniej mieszac sie z ludzmi a tez aby jesc po polsku ;) 

(mozna na tym niezle zaoszczedzic :D )

Sälen to kilka osrodkow polaczonych na jednym karnecie. Wszystko ma bardzo rodzinny charakter. 

 Kläppen, Lindvallen/Högfjället, Stöten, Tandådalen/Hundfjället

303 metry przewyzszenia, top to 860 mnpm 

99 tras zjazdowych

82 km tras 

Najdluzsza trasa to 2500m 

35 zielonych 

22 niebieskie

28 czerwonych 

14 czarnych

3 skiparki

Trasy biegowe

Nocna jazda na 17 trasach lecz chyba tylko do 18.00 (do weryfikacji)

87 wyciagow

 

Przepustowosc 83700 osoby na godzine 

Bede sie staral pisac cos na bierzaco od poniedzialku. Moze jakies dodatkowe fakty na ktore wpadne podczas pobytu. 

Domek i trasy ponizej. 

Do zobaczenia w Sälen ;)

 

 

Get.jpg

1920_1400px_hogfjallet_2021.jpg

1920_1400px_hundfjallet_2021.jpg

1920_1400px_lindvallen_2021.jpg

1920_1400px_tandadalen_2021.jpg

  • Like 20
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja !

Zdecydowanie ciekawszy region narciarsko i klimatycznie jak odległa Turcja choć nic jej nie ujmuje . 
 

Skandynawia,zawsze mnie kręciła żeby tam pojechać czy latem czy zimą,jedyny region Europy który nie zwiedziłem,a ciagłe zaproszenia od znajomych z Norwegii, Szwecji czy Finlandii.Hmm..

 Od i do kiedy trwa sezon ? Gdyż widzę ofertę za 2 tys € z domkiem i skipasem na 6 osób to warto kiedyś skorzystać . Patrząc na mapę mam jeden prom Puttgarden do Rodby a później już autostrada . Jak wyglada przejazd z Kopenhagi do Malmo,jest to płatny odcinek? I jak ogólnie koszta autostrad w Szwecji,chociażby z Malmo do ośrodka ?.
 

pozdrawiam
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artix napisał:

Ze wzgledu na panujaca pandemie i braku polskich dokumentow, jako obywatel Szwecji, moge miec problemy z poruszaniem sie po Europie. Alpy musza poczekac :( 

Co czynic? A no przeciez chlopie ty mieszkasz w Skandynawi, a dokladnie w Szwecji. Szwedzkie podejscie do Covid zapewne znacie, wiec nie jest tajemnica ze osrodki 

Faktycznie słabo te ośrodki wyglądają - łączę się z Tobą w bólu.

 

pozdro

Wiesiek

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, artix napisał:

Mam nadzieję że planowany opad nastąpi i będzie mi dane posmakować przytrasowego lasu 😉

Pytanie jest tylko o gęstość tego lasu - bo tylko w tym nadzieja. Mam nadzieję, że zdasz dokładną relację co do możliwości off piste ;)

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marboru napisał:

@artix 👍👍👍

Obecnie przebywam u @Majkel, masz pozdro od Młodego, który ma już skończone 18 lat wyobraź sobie 😮

Ralacja zapowiada się sztos ⛷️💪

Udanych szusów 👍👍👍

Oczywiście że pamiętam i pozdrawiam 💪💪💪

Edytowane przez artix
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda dopisała więc mogę coś pokazać. Ośrodek Lindvallen 

Mieszkać na stoku przyjmuje tu swoje prawdziwe oblicze. Ski in Ski out 😀. Nie ma tu wysokich gór. Ten teren można porównać do wyżyny krakowsko częstochowskiej z trochę innymi warunkami śniegowymi.  Jest jednak wykorzystany w prawidłowy sposób. Ośrodek raczej nie zachwyci starych wyjadaczy którzy siedzą w Alpach, ale dla rodzinnego spędzania czasu jak najbardziej. 

 

billede_4547_dest_117.jpg

DSC_2390.JPG

DSC_2391.JPG

DSC_2388.JPG

DSC_2387.JPG

DSC_2384.JPG

DSC_2382.JPG

DSC_2381.JPG

DSC_2379.JPG

DSC_2378.JPG

DSC_2377.JPG

DSC_2376.JPG

DSC_2374.JPG

DSC_2375.JPG

DSC_2372.JPG

DSC_2371.JPG

DSC_2367.JPG

DSC_2365.JPG

DSC_2359.JPG

DSC_2358.JPG

DSC_2355.JPG

DSC_2351.JPG

DSC_2348.JPG

DSC_2349.JPG

DSC_2347.JPG

DSC_2346.JPG

  • Like 20
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Właśnie zastanawiam się ze znajomymi nad wyjazdem do Salen w połowie marca. Nigdy nie byliśmy w Szwecji. Wyjazd busem 8 os., z Gdańska prom.  Proszę o informację ile kosztuje skipass, jakie miejsce na nocleg polecasz. Może jakiś inny ośrodek bliżej PL?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ABC napisał:

Cześć.

Właśnie zastanawiam się ze znajomymi nad wyjazdem do Salen w połowie marca. Nigdy nie byliśmy w Szwecji. Wyjazd busem 8 os., z Gdańska prom.  Proszę o informację ile kosztuje skipass, jakie miejsce na nocleg polecasz. Może jakiś inny ośrodek bliżej PL?

Pozdrawiam.

 

Blizej PL raczej nic konkretnego nie ma. W tym regionie jest jeszcze Trysil.  Trysil to duzy osrodek z gwarancja sniegu do poznej wiosny. Skipass dla doroslych to kosz 2300 koron za tydzien. 

Domki i ceny  https://www.skistar.com/en/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...