Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Salomon XRACE 2018 - SW vs SC


lipsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem !

Będzie krótko - testowałem w ostatnich dniach w Białce 8-9 różnych modeli nart z rocznika 2017+. Lubię jazdę na krawędziach, raczej długimi skrętami, twardszymi nartami. Lubię jak dobrze trzymają, nie uślizgują się, reagują i płynnie przechodzą na krawędzi. Gotów jestem wziąć twardszą, cięższą i szybszą nartę kosztem zwrotności i elastycznośći.

W ten oto sposób wyłoniłem faworyta z roku 2018 tj. model Salomon X-RACE SC 165 CM. Zdecydowanie jeździło mi się na nich najlepiej, nawet w porównaniu do Volkl Racetiger 2019 (choć doceniam system redukujący drgania).

Ot zacząłem poszukiwania w necie odpowiedniego modelu do zakupu. Zauważyłem że poza wersją SC, Salomon wypuścił również identycznie wyglądający model SW, który wg. danych producenta różni się niewiele (SW bardziej "eksperckie" + różnica w konstrukcji)

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,salomon,x-race-sc-xt12,10159.html

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,salomon,x-race-sw,10158.html

 

Obie wersje ciężko nabyć, używek w dobrym stanie w zasadzie nie ma. Znalazłem nowe w wersji SW w dobrej cenie (1530zł), jednak martwi mnie czy ta wersja nie spowoduje że wrażenia z jazdy będą inne. Stąd moje pytanie do społeczności, czy ta różnica "konstrukcyjna" oraz przeznaczenie bardziej "eksperckie" zgodnie z opisem z linków, nie spowoduje u mnie zawodu w stylu "to jednak inna narta". W jakim stopniu ta różnica między modelami będzie odczuwalna w jeździe ? Będę wdzięczny za poradę, oraz ew. wytłumaczenie stopnia różnic między tymi dwoma modelami.

Pozdrawiam

xrace.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lipsky napisał:

Cześć i czołem !

Będzie krótko - testowałem w ostatnich dniach w Białce 8-9 różnych modeli nart z rocznika 2017+. Lubię jazdę na krawędziach, raczej długimi skrętami, twardszymi nartami. Lubię jak dobrze trzymają, nie uślizgują się, reagują i płynnie przechodzą na krawędzi. Gotów jestem wziąć twardszą, cięższą i szybszą nartę kosztem zwrotności i elastycznośći.

W ten oto sposób wyłoniłem faworyta z roku 2018 tj. model Salomon X-RACE SC 165 CM. 

A to nie lepiej „komórkowe”/Masters gigantki do tego celu ???

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? NIE WIEM :D Jestem nieobeznany dobrze w temacie sprzętu, tyle co ostatnio potestowałem i trochę poczytałem. Jeśli możesz zasugerować jakieś konkretne modele jako alternatywę, chętnie przeglądne ! Wiem jaki rodzaj jazdy mi sprawia przyjemność. Miło by było zamknąć budżet do 1,5 k w porywach do 2, wchodzą w grę używane w dobrym stanie max 3 sezony (o ile takie istnieją). Tak jak pisałem, przetestowałem 9 różnych nart, te SC 165 cm siadły najlepiej i to wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lipsky napisał:

Miło by było zamknąć budżet do 1,5 k w porywach do 2

W tej cenie (bliżej 2k) kupisz nowe deski i to nawet tegoroczne, wystarczy wycieczka do sklepu, rozmowa ze sprzedawcą 👍 Z tym budżetem nie szukaj używek w internecie :)  Opisujesz styl jazdy bliższy sklepowego GSa, ale na Sl też można pojechać szeroko... Szukaj narty z drewnianym rdzeniem, unikaj wszelkich rockerów :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...