Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.02.2022 o 08:32, surfing napisał:

 Istebna Kubalonka 13.02.2022  najstarszy w Polsce 47 bieg narciarski o Istebniański Bruclik

1183567021_Narciarski_weekend_(56)1.png.b3f6846958d97be2c3a066b2fcd9d6f5.png

 

Przetestowałem trasy na Kubalonce, zawody ukończyłem :)  Słabe zainteresowanie zawodami wśród amatorów, na Puchar Magurki jest więcej startujących. Pętla krótka bo tylko 2,5km, a można tam zrobić raz dłuższą. Przy trasie jest wypożyczalnia biegówek, koszt 50 zł komplet.

Bieg narciarski o Istebniański Bruclik trasa 5x2,5km

2049006746_mapy(21).jpg.eea8a7bff80aaf5cb829bdfa5d58bdaf.jpg

IMG_20220213_121050.thumb.jpg.8db657063e0de9a40b70aa5bc68e50a8.jpg

Medal za ukończenie.

IMG_20220213_162459.thumb.jpg.6fceb6337ef286ccf535df21ec949ee5.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@surfing zachęcił mnie do napisania i o mojej piątkowej „przygodzie” z biegówkami. znacznie mniej ambitnie podszedłem do tematu niz mój przedmówca, bo dopiero trzeci raz w życiu ubrałem biegówki korzystając z tego, ze moja córka ze swoją klasa udała sie do miejsca zwanego Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej. Pierwszy raz byłem tam rok temu, wiec w tym roku mniej więcej widziałem czego oczekiwać. Inwestycja uważam bardzo fajna, wytyczona jest około 1,5 km pętla; mostek nad droga robi za nawiększy podbieg. Na miejscu działają co najmniej dwie wypożyczalnie sprzętu z dość nowymi rzeczami. Koszt wejścia na pętle to 12 PLN; koszt wypożyczenia sprzętu na 2h - ja akurat brałem w czymś co nazywa sie Podhale na sportowo - to 25 PLN za 2h; z tego co rozumiem cały dzień to 50 PLN. Na miejscu sa tez instruktorzy. Generalnie wszystko to dość porządnie wyglada i robi fajne wrażenie. Na pętli było kilka osób, które ewidentnie wiedziały co robią, oraz trochę zupełnie początkujących, cześć z instruktorami. Oby więcej takich inwestycji.

 

D137E9B0-B246-4E60-9133-5BD23D5AA70B.jpeg

D2B1B5E1-1D15-4A13-A279-892AE9F43B6F.jpeg

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Zimnik napisał:

Mając biegówki własne to od Przegibka można stokówkami na Magurkę spokojnie pobiec a potem zjechać skitury zbędne

Może się za rok wyposażę. Chociaż nie wiem co kupować na początku. Z drugiej strony wolałbym coś w stylu śladówki, ale tu ceny są wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gerald napisał:

Może się za rok wyposażę. Chociaż nie wiem co kupować na początku. Z drugiej strony wolałbym coś w stylu śladówki, ale tu ceny są wysokie.

Budżetową alternatywą do jazdy w terenie mogłyby być nieco szersze i krótsze narty do klasyka, coś w stylu Salomonów Snowscape 7:

https://sport2002.pl/pl/p/Narty-Salomon-Snowscape-7-Wiazania-Salomon-Prolink-AUTO-2022-/13150

Rok temu jako osoba zupełnie początkująca zaliczyłam na tych nartach dwie wycieczki pozatrasowe w Górach Izerskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tanova napisał:

Budżetową alternatywą do jazdy w terenie mogłyby być nieco szersze i krótsze narty do klasyka, coś w stylu Salomonów Snowscape 7:

https://sport2002.pl/pl/p/Narty-Salomon-Snowscape-7-Wiazania-Salomon-Prolink-AUTO-2022-/13150

Rok temu jako osoba zupełnie początkująca zaliczyłam na tych nartach dwie wycieczki pozatrasowe w Górach Izerskich.

A buty do tego jakie kupiłaś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 07:00, marcinn napisał:

Zachęcająco to wygląda l.

Jak cenowo wypożyczalnia ?

Moim zdaniem bardzo dużo - 50 zł. I to załapałem się na ostatnie sztuki, byłem tam po 12.

W Obidowej płaciłem 30 zł (cena za cały dzień), w Klikuszowej za 2 godziny 20 zł.

Przy tych cenach rozważam zakup swojego sprzętu. Po trzech wypadach na biegówki wiem że to coś innego niż skitury, i mi się podoba.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gerald napisał:

A buty do tego jakie kupiłaś?

 

Te narty akurat miałam z wypożyczalni. Buty do klasyka.

Docelowo kupiliśmy z moją drugą połówką inny model, też Salomona, ale bardziej do jazdy w torach, choć w marcu na wycieczkę do Chatki Górzystów też dały radę. Narty: Salomon Escape 5 i 7 (jedne z łuską, drugie z foką), buty Salomon RC 9 Vitane Nocturne Prolink i analogiczny model męski. 

Trzeba zwrócić uwagę na kompatybilność wiązań i butów. Teraz większość jest w systemie NNN, starszy system SNS wychodzi z użycia. Wiązania Salomona Prolink Auto pasują do NNN.

Edytowane przez tanova
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tanova napisał:

Te narty akurat miałam z wypożyczalni. Buty do klasyka.

Docelowo kupiliśmy z moją drugą połówką inny model, też Salomona, ale bardziej do jazdy w torach, choć w marcu na wycieczkę do Chatki Górzystów też dały radę. Narty: Salomon Escape 5 i 7 (jedne z łuską, drugie z foką), buty Salomon RC 9 Vitane Nocturne Prolink i analogiczny model męski. 

Trzeba zwrócić uwagę na kompatybilność wiązań i butów. Teraz większość jest w systemie NNN, starszy system SNS wychodzi z użycia.

A zjeżdżasz telemarkiem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, surfing napisał:

Gratuluję, przy okazji odkryłem w pobliżu szlak narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz  

 https://obidowa.com/   trasa 10,6km vertical 790m

turbacz.thumb.png.794a9fbbb57aaf48ab7013a2176b1176.png

 

Cześć

Wkleję parę zdjęć z wczorajszej wyprawy: właśnie Śladami Olimpijczyków,pogoda była bajeczna..widoki też.Siedem godzin w Gorcach zleciało jak z bata strzelił.

Ja swoją przygodę z biegówkami zacząłem w zeszłym roku.Po prostu za namową przyjaciółki pojechałem do Obidowej,pożyczyłem sprzęt w wypożyczalni u Adama,które znajduje się zaraz przy wejściu na trasę. Założyłem i od razu poszliśmy na szczyt.Wyjście do góry to nic..gorzej było zjechać. Jak człowiek nie przyzwyczajony to na początku ciężko,zwłaszcza że są nawyki ze zjazdówek.Ale jakoś poszło..wyrżnąłem się tylko dwa razy.I to była miłość od pierwszego wejrzenia...tak że potem byłem na Turbaczu praktycznie co weekend.

viber_image_2022-02-14_14-31-56-636.jpg

viber_image_2022-02-14_14-31-56-863.jpg

viber_image_2022-02-14_14-31-57-255.jpg

viber_image_2022-02-14_13-20-11-858.jpg

viber_image_2022-02-14_13-20-10-309.jpg

viber_image_2022-02-14_13-20-12-598.jpg

viber_image_2022-02-14_13-24-14-618.jpg

viber_image_2022-02-14_13-24-16-015.jpg

viber_image_2022-02-14_14-31-53-898.jpg

viber_image_2022-02-14_14-31-55-043.jpg

viber_image_2022-02-14_14-31-55-974.jpg

viber_image_2022-02-14_13-20-13-246.jpg

viber_image_2022-02-14_14-30-39-769.jpg

viber_image_2022-02-14_14-31-53-706.jpg

viber_image_2022-02-14_13-24-12-884.jpg

Edytowane przez piter100
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zimnik napisał:

Mając biegówki własne to od Przegibka można stokówkami na Magurkę spokojnie pobiec a potem zjechać skitury zbędne

Dla początkującego nie jest to łatwa sprawa , warto poćwiczyć zjazdy najlepiej na Kubalonce, bo tam są konkretne zjazdy, na Brucliku uzbierało się 600m vertical, max. 50km/h.

Zjazd z Magurki do Przegibka. Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2020-01-26 162004.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gerald napisał:

Rozważam zakup swojego sprzętu. Po trzech wypadach na biegówki wiem że to coś innego niż skitury, i mi się podoba.

Dobry pomysł, koniecznie narty z łuską i popularnym wiązaniem SNS Profil, narty używane z wiązaniami od 200zł

Buty raczej nowe od 250zł  https://sport2002.pl/pl/c/SALOMON-SNS/137/1/default/3 

Mój zestaw biegówkowy - spacerowy to: buty Salomon  Escape 7 Pilot CF - SNS Pilot

product_p_5895X_01_1500.1.jpg

Wiązania SNS Pilot

sns pilot.jpg

Mam też biegówki z wiązaniami SNS Profil ale buty  Escape 7 Pilot są tak wygodne, ciepłe i nieprzemakalne że innych już nie używam, a w wiązaniach Profil  wyciąłem miejsce na drugi bolec buta Pilot.

IMG_20210414_180143.jpg

Biegówki rodzaje wiązań  i buty do nich

nordic-boot-diagram-updated.jpg

 

Edytowane przez surfing
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam narty które kupiłem w tym roku : Fischer Spider 62 crown xtralite, mają wiązanie NNN,długą łuskę która genialnie trzyma na podbiegach i metalową krawędź,dzięki temu łatwiej zachować kontrolę przy zjeździe.A jednocześnie są na tyle wąskie że doskonale mieszczą się w śladzie.No chyba że chcesz chodzić poza wyznaczonymi trasami,wtedy szukaj coś szerszego z rodziny backcountry,ale musisz pamiętać, że tam są inne wiązania; BCX,do których musisz kupić odpowiednie buty które będą pasować.
Ja swoje kupowałem w Fischer Ski Kraków na Rynku Kleparskim 13.
https://bieginarciarskie.com.pl/
A tutaj masz zawsze  najnowsze wiadomości z Turbacza.
https://www.facebook.com/groups/823017628509695/?ref=share

Polecam jeszcze jedną genialną trasę na biegówki..i nie tylko; wokół Mogielicy,też blisko Krakowa.Byłem kilka razy w zeszłym sezonie:zimą na biegówkach, a latem na rowerze.
Dla amatorów “biegówek” przygotowywane są trasy:
– “Mogielica” – o łącznej długości ok. 21 km. Trasa prowadzona jest leśnymi stokami wokół Mogielicy,
– “Trasa na Polanie Stumorgowej” – o dł. 2 km,
– “Zalesie” – liczy 5,5 km, prowadzona jest wzdłuż istniejących dróg leśnych. Rozpoczyna się (oraz kończy) przy stadionie klubu sportowego “Zalesianka”,
– “Mała pętla” – trasa dla początkujących na stadionie o dł. 1200 m.

https://trasymogielica.pl/
https://www.facebook.com/trasymogielica/
https://gorydlaciebie.pl/wyprawy/mogielica-narty-biegowe/

Jeszcze parę zdjęć z Mogielicy i Polany Stumorgowej ,z zeszłego sezonu.

viber_image_2022-02-14_16-33-12-691.jpg

viber_image_2022-02-14_16-33-12-758.jpg

 

 

viber_image_2022-02-14_16-32-19-565.jpg

 

viber_image_2022-02-14_16-33-12-508.jpg

Edytowane przez piter100
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

Dobry pomysł, koniecznie narty z łuską i popularnym wiązaniem SNS Profil, narty używane z wiązaniami od 200zł

Buty raczej nowe od 250zł  https://sport2002.pl/pl/c/SALOMON-SNS/137/1/default/3 

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z @surfing - jeśli inwestować w nowy sprzęt, to tylko z wiązaniami NNN.

To już ostatni sezon, kiedy Salomon produkuje buty w systemie SNS. @GeraldJak kupisz takie, to z czasem będziesz problem z dobraniem nart, bo dominującym standardem staje się NNN.

Biegówki to tanie narty, zapewne nie są tak trwałe jak zjazdowe - szczególnie jak katujesz je w terenie. Wymienia się je pewnie częściej niż buty. W wypożyczalniach też już coraz częściej przechodzą na system NNN, jest on bardziej uniwersalny, stosuje go wielu producentów sprzętu.

Edytowane przez tanova
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tanova napisał:

inwestować w nowy sprzęt, to tylko z wiązaniami NNN To już ostatni sezon, kiedy Salomon produkuje buty w systemie SNS.

Faktycznie, w tamtym roku wybór nowych butów SNS był spory, w tym zostały resztki. W sumie lepiej że będzie jeden system dla amatorów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby mieć jakieś narty, z którymi też pójdę na poza przygotowane ratrakiem trasy. Oczywiście po przygotowanych trasach z rowkami do klasyka też chciałbym chodzić. Niemniej jednak jak spadnie śnieg to mogę sobie z takimi nartami iść do Lasku Wolskiego w Krakowie....a na skiturach to tak średnio. W tym roku było te kilkanaście cm i można było próbować.

Myślę że narty z krawędzią byłyby też na plus - bo się chyba łatwiej hamuje pługiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, piter100 napisał:

A ja polecam narty które kupiłem w tym roku : Fischer Spider 62 crown xtralite, mają wiązanie NNN,długą łuskę która genialnie trzyma na podbiegach i metalową krawędź,dzięki temu łatwiej zachować kontrolę przy zjeździe.A jednocześnie są na tyle wąskie że doskonale mieszczą się w śladzie.No chyba że chcesz chodzić poza wyznaczonymi trasami,wtedy szukaj coś szerszego z rodziny backcountry,ale musisz pamiętać, że tam są inne wiązania; BCX,do których musisz kupić odpowiednie buty które będą pasować.
Ja swoje kupowałem w Fischer Ski Kraków na Rynku Kleparskim 13.
https://bieginarciarskie.com.pl/

żona biega na nich od 6-7 lat (dł. 166 cm, wiązania NNN), Fischer zalicza je do kategorii "Adventure" (on and off-track) raczej nazwa handlowa, kilku speców, z którymi rozmawialiśmy, do nart backcountry, choć w tej kategorii bywają szersze, i do 82 cm; co do śladu - mieszczą się w śladzie w Klikuszowej, mieściły w Białce (gdy jeszcze dbali o przygotowanie tras), ale w tym roku spotkała żonę niespodzianka na Seiser Alm/Alpe di Siusi i Monte Pana (Val Gardena) - ślad miał kształt nie prostokąta lecz dość wąskiego stożka ściętego u dołu, narta tarła o boki i często wyrzucało ją ze śladu; zatem szukamy czegoś węższego, ale nie w kategorii race (celem jest stabilność, nie szybkość), czyli ok. 4,8-5 cm szerokości, i 170 dł.; niestety, z tego co się zorientowaliśmy, takie narty nie mają już metalowych krawędzi (b. pomocne przy podbiegach), niektóre zamiast tego mają ponoć "osłonkę"/"otoczkę" z laminatu na krawędziach, czyli trzeba będzie poprawić technikę:) przejrzałem ofertę Alpiny, Fischera i Madshusa i w opisach nie natrafiłem na info o laminowanych krawędziach nart w tej kategorii, może coś przeoczyłem, wstępnie spodobały nam się Fischery Orbiter EF (164 lub 174), pasują co do szer i dł, niemniej na zakupy pójdziemy na jesieni; wszelkie podpowiedzi mile widziane;     

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...