Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Namiot-porządny namiot !


Victor

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Victor napisał:

Cześć 

Dlatego warto zapytać tych którzy maja pojecie żeby tych którzy tylko sobie wyobrażają wybić im coś z głowy . 
 

Z drugiej str.ciężko mi wytłumaczyć czegoś czego pewnie nigdy nie doświadczyłeś czyli kanałów . Niby woda płynie ale wrażenie jest jakby stała wiec czy w jedna czy z powrotem nie ma różnicy . Gdybys miał ochotę zapraszam np na rybki lub wypróbujesz kajaki,(choć sam pływałem łódkami czesciej), chociażby w takim mieście jak Amsterdam-polecam każdemu . Doznanie niesamowite .
 
Wiem,co chcesz mi przekazać i bard o słusznie z twojej strony. Będę myślał dalej nad tematem jak go ugryźć żeby było dobrze . 
 

pozdrawiam 

Cześć

Wybacz...a Ty w ogóle widziałeś mapę dróg wodnych Polski?

Kanałów rzeczywiście unikam. Przepłynąłem po nich max 500km. Jest to zazwyczaj albo totalna nuda - jak kanał jest utrzymywany, albo horror jak kanał jest opuszczony. Kanały bardzo szybko zarastają i robi się na nich multum przeszkód za co odpowiedzialny jest słaby nurt i konieczność obsługi prze ludzi. Dzikie kanały są pewnym wyzwaniem ale jednak dzikie rzeki to co innego.

Wybacz ale pływanie kanałach po mieście wolę zamienić na browary w otoczeniu przyjaciół. To nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek ciekawym przeżyciem nie mówiąc o biwakach na łonie natury... choć...:

IMG_6525.thumb.JPEG.1f8be97e7354077121b86dbfd58dce18.JPEG

Tutaj jest kanał wykopany w sztucznie usypanej grobli przecinającej jezioro.

Gdzie to jest i kiedy to zrobiono?

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mitek napisał:

Wybacz...a Ty w ogóle widziałeś mapę dróg wodnych Polski?

@Mitek polski klimat mnie nie interesuje, ale jak jestem na miejscu to czasem z ekipa pływałem prawym dopływem Wisły czyli po Wieprzu lub ogólnie po Wiśle od Kazika do Lpu . 

Mieszkam w Belgii często jestem w NL a tu kanałów masa.... 

to główny obraz kanałów w NL a od nich tysiące mniejszych odnóg 

5F3FF069-A450-495A-A899-7BB112BE27E7.png.2f42e828f4feb86e45112b2d71c04c47.png
 

to Belgia i to samo ...

DB44196E-7FFB-4B45-9CBB-E8DF4809DA48.thumb.png.db93a8a581bb89e7c80972ec9c70dcb4.png

A to kilka zdjęć z netu tak na szybko ...851669C6-2787-4208-8995-65EEE3DDA56C.jpeg.95f2a40eaff54a417d9f25c2c1837b7a.jpegACF3D043-2917-4EDF-9527-2ED853A13FC3.jpeg.df16f4794f58db4f329851c9ed388467.jpeg5A1EFE69-6A2B-4511-A201-E2C2A2437742.jpeg.4d976b1f32ce916fbc3d3e69b44ad98b.jpeg0B7A0DD5-822C-44C4-A12E-CA398BB6452A.thumb.jpeg.66d571eddd404f305dbd5d3399b7ce35.jpegA170665D-F9ED-431D-9967-B8F495DAB34B.jpeg.f4a067a73d982820c28647989ff339ae.jpegEEE64291-7627-4A57-A7F4-CC4FF1CC0B66.thumb.jpeg.cf86a9c8d03f466c71ddf3ac6f2cb048.jpeg

 

tak wiec jest gdzie takim kajakiem pływać 

pozdrawiam

FC489FE3-D648-4B0F-960D-7A2BA0242165.jpeg

08046261-0F14-42A6-9C15-E332972D656F.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Wybacz...a Ty w ogóle widziałeś mapę dróg wodnych Polski?

Kanałów rzeczywiście unikam. Przepłynąłem po nich max 500km. Jest to zazwyczaj albo totalna nuda - jak kanał jest utrzymywany, albo horror jak kanał jest opuszczony. Kanały bardzo szybko zarastają i robi się na nich multum przeszkód za co odpowiedzialny jest słaby nurt i konieczność obsługi prze ludzi. Dzikie kanały są pewnym wyzwaniem ale jednak dzikie rzeki to co innego.

Wybacz ale pływanie kanałach po mieście wolę zamienić na browary w otoczeniu przyjaciół. To nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek ciekawym przeżyciem nie mówiąc o biwakach na łonie natury... choć...:

IMG_6525.thumb.JPEG.1f8be97e7354077121b86dbfd58dce18.JPEG

Tutaj jest kanał wykopany w sztucznie usypanej grobli przecinającej jezioro.

Gdzie to jest i kiedy to zrobiono?

Pozdrowienia serdeczne

te piwo - jak żul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam

Test namiotu  bardzo pozytywny. Cała noc padało i dość wiało. Żadnych przecieków a konstrukcja stabilna . Największe pozytywne zaskoczenie to materac Naturehike. Miałem obawy ze będzie nie wygodny i będzie „ciągnęło” od ziemi-nic z tych klimatów. Spało się dobrze i komfortowo do samego rana a powietrze utrzymuje się do teraz . Jedyny minus tej nocy to podwójny śpiwór również tej firmy(komfort spania +10sC) po trzech godzinach wskoczyłem w drugi- jedynaczkę Milleta i było do rana rewelacyjnie . 
Tak wiec z czystym mogę polecić ten namiot i materac . 
 

Namiot rozkłada się banalnie prosto i szybko,jeszcze go nie składałem ale pewnie jest to samo. 
 

pozdrawiam

Edytowane przez Victor
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Wybacz...a Ty w ogóle widziałeś mapę dróg wodnych Polski?

Kanałów rzeczywiście unikam. Przepłynąłem po nich max 500km. Jest to zazwyczaj albo totalna nuda - jak kanał jest utrzymywany, albo horror jak kanał jest opuszczony. Kanały bardzo szybko zarastają i robi się na nich multum przeszkód za co odpowiedzialny jest słaby nurt i konieczność obsługi prze ludzi. Dzikie kanały są pewnym wyzwaniem ale jednak dzikie rzeki to co innego.

Wybacz ale pływanie kanałach po mieście wolę zamienić na browary w otoczeniu przyjaciół. To nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek ciekawym przeżyciem nie mówiąc o biwakach na łonie natury... choć...:

IMG_6525.thumb.JPEG.1f8be97e7354077121b86dbfd58dce18.JPEG

Tutaj jest kanał wykopany w sztucznie usypanej grobli przecinającej jezioro.

Gdzie to jest i kiedy to zrobiono?

Pozdrowienia serdeczne

W Polsce kojarzę jedynie Kanał Elbląski na jeziorze Karnickim ale sam tam nie byłem, więc nie wiem czy to zdjęcie z tego miejsca. 

Szacun dla Ciebie Mitku za te kajaki. Też lubię, swego czasu jeździłem dość regularnie, na razie muszę poczekać aż dzieci podrosną, bo dla nich godzina bez ruchu w kajaku to już wyzwanie i kilkudniowe trasy odpadają. Pewnie z nimi w tym sezonie jakiś Świder czy Wieprz ogarniemy :)  Ale muszę przyznać, że chyba nie ma w Polsce takiej aktywności z dala od cywilizacji jaką można na kajakach właśnie doznać, nawet płynąc przez wsie i miasteczka zazwyczaj widać tylko przyrodę, czytaj krzaki :)

PS: tak wiem, dwójka to nie kajak ale piwka łatwiej się w niej napić ;)

PS2: wątek namiotowy więc i ja się podłącze - u mnie Hannah Serak 3 używany od jakichś 17 lat na kajakach, w górach, skałach, kempingach, na dziko, na piasku, kamieniach itp. Ciężki dosyć ale w końcu waga rozkłada się na 2-3 osoby :) Niestety w końcu zaczął "popuszczać": zamek sypialni wymieniłem tanio, szwy tropika podkleiłem samodzielnie znów ale widzę, że podłoga powoli się poddaje. Pewnie od tych kamiennych kempingów "na łeście" :(  Także coś nowego będę szukał i z ciekawością śledzę wątek.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, nikdob napisał:

Niestety w końcu zaczął "popuszczać": zamek sypialni wymieniłem tanio, szwy tropika podkleiłem samodzielnie znów ale widzę, że podłoga powoli się poddaje.   

Jakim klejem podklejałeś szwy? Mam dość już stary namiot Lafumy i właśnie szwy są do podklejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, nikdob napisał:

W Polsce kojarzę jedynie Kanał Elbląski na jeziorze Karnickim ale sam tam nie byłem, więc nie wiem czy to zdjęcie z tego miejsca. 

Szacun dla Ciebie Mitku za te kajaki. Też lubię, swego czasu jeździłem dość regularnie, na razie muszę poczekać aż dzieci podrosną, bo dla nich godzina bez ruchu w kajaku to już wyzwanie i kilkudniowe trasy odpadają. Pewnie z nimi w tym sezonie jakiś Świder czy Wieprz ogarniemy :)  Ale muszę przyznać, że chyba nie ma w Polsce takiej aktywności z dala od cywilizacji jaką można na kajakach właśnie doznać, nawet płynąc przez wsie i miasteczka zazwyczaj widać tylko przyrodę, czytaj krzaki :)

PS: tak wiem, dwójka to nie kajak ale piwka łatwiej się w niej napić ;)

PS2: wątek namiotowy więc i ja się podłącze - u mnie Hannah Serak 3 używany od jakichś 17 lat na kajakach, w górach, skałach, kempingach, na dziko, na piasku, kamieniach itp. Ciężki dosyć ale w końcu waga rozkłada się na 2-3 osoby :) Niestety w końcu zaczął "popuszczać": zamek sypialni wymieniłem tanio, szwy tropika podkleiłem samodzielnie znów ale widzę, że podłoga powoli się poddaje. Pewnie od tych kamiennych kempingów "na łeście" :(  Także coś nowego będę szukał i z ciekawością śledzę wątek.  

Cześć

Zaliczone na 55%, ( ;) ) bo rzeczywiście jest to odcinek przez Jezioro Karnickie ale od Miłomłyna do Jeziora Duby jest to Kanał Iławski. To akurat bardzo ciekawy odcinek poprzez ten właśnie fragment (pierwotna różnica poziomów wód niesionych kanałem i jeziora Karnickiego to ponad 3 metry i stąd takie nietypowe rozwiązanie. Usypano groble przez jezioro i w niej wykopano kanał. Oczywiście to są skomplikowane prace ziemne związane z izolacją kanału a wtedy z tego co wiem robiło się to odpowiednio uformowaną warstwą ilastą. Stary to była w ogóle jakaś magia.

Drugim ciekawym i rzadko spotykanym elementem na tym kanale są wrota przeciwpowodziowe - 3 sztuki z tego co kojarzę.

No z małymi dziećmi to jest sajgon. Pływaliśmy z Kacprem jak miał może rok to jeszcze dało radę ale później to już było uciążliwe, ciągłe zatrzymywanie itd.

Wiesz ja pływam jedynka od jakichś 15 lat czyli przekonałem się po powiedzmy 10 latach pływania, że to jest zupełnie bez sensu. Nawet jak płyniemy z Rybelkiem na spływy to też bierzemy dwie jedynki. Szybciej, lepsza manewrowość, mniejsze zmęczenie, szybciej na przeszkodach, od cholery miejsca, fartuchy (wiem na dwójki też są, nawet kokpitowe  ale...) itd.

No wiesz, z tymi wsiami i miastami to jest jednak nie najlepiej. Brud, bardzo uciążliwe dno, itd. Zawsze pływam w twardych butach neoprenowych na solidnej zelówce a i tak ma je pocięte i podziurawione strasznie ale inaczej... zresztą nawet w lesie w trudniejszym terenie bez nich się nie obejdziesz...

Pozdrowienia serdeczne

PS

A piwo... zawsze pływam w kapoku a kieszeń na piersi ma idealny wymiar, za siedziskiem magazyn w chłodzie... żyć nie umierać. ;)

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, nikdob napisał:

w Polsce takiej aktywności z dala od cywilizacji jaką można na kajakach właśnie doznać, nawet płynąc przez wsie i miasteczka zazwyczaj widać tylko przyrodę, czytaj krzaki :)

To już lepiej chyba oglądać krzaki niż wybetonowane nabrzeże. 

3 minuty temu, Mitek napisał:

No wiesz, z tymi wsiami i miastami to jest jednak nie najlepiej. Brud, bardzo uciążliwe dno, itd. Zawsze pływam w twardych butach neoprenowych na solidnej zelówce a i tak ma je pocięte i podziurawione

Nie pływałem nigdy kajakiem ale na wodzie spędzam dużo czasu, jeśli skusiłbym się na kajaki to a 100% z daleka od kanałów, cywilizacji i całego tego syfu - wtedy spartańskie warunki i związane z tym niedogodności maja inny, niepowtarzalny smak. Myślę ze szukał bym jakiegoś klimatu jak Dolina Baryczy albo cos takiego...chociaż to już podobno taka "kajakowa Białka"😉

A takie pływanie po wybetonowanych kanałach nie koniecznie mi się podoba - poniżej fotki z najwyższej śluzy w Polsce (jak by nie ta ciekawostka ten kanał byłby śmiertelnie nudny - mimo tego ze trochę zdziczały już jest). 

Pozdrawiam

_D8S2092.thumb.jpg.888156c34c3d03832b442fae6996615f.jpg

_D8S2085.thumb.jpg.4a2b562b3f890a06b2e17625734280e8.jpg

_D8S2005.thumb.jpg.c81eec8dcd672a359267ed3385a68559.jpg

_D8S1953a.thumb.jpg.66be8fb192d3e50870697174bace7ec3.jpg

_D8S2107.thumb.jpg.a317bf56fa3c272c516c179ab3b9f35d.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mitek napisał:

Zaliczone na 55%, ( ;) ) bo rzeczywiście jest to odcinek przez Jezioro Karnickie ale od Miłomłyna do Jeziora Duby jest to Kanał Iławski.

Haha, szkolny błąd zlały mi się te kanały w jeden :)

Jasne, jest bród często ale widok na te wsie i miasteczka jest zupełnie inny niż z szosy. Nabierają więcej uroku :) No i rzeki potrafią zaskoczyć swą dzikością w mało spodziewanym miejscu. Mnie tak Rawka zaskoczyła :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nikdob napisał:

Haha, szkolny błąd zlały mi się te kanały w jeden :)

Jasne, jest bród często ale widok na te wsie i miasteczka jest zupełnie inny niż z szosy. Nabierają więcej uroku :) No i rzeki potrafią zaskoczyć swą dzikością w mało spodziewanym miejscu. Mnie tak Rawka zaskoczyła :)

Cześć

No a jezioro, o którym pisałem, nazywa się Dauby a nie Duby - czyli jak widać wszyscy tak mają. :)

Zdecydowanie z wody świat jest zupełnie inny aczkolwiek ja budowli hydrotechnicznych i w ogóle betonu i metalu w rzece się po prostu boję.

Rawka to solidna rzeczka z dużą ilością przeszkód i dość uciążliwa a przy wysokiej wodzie po prostu technicznie trudna. Na jesieni 2019 pozbyłem się gdzieś w okolicach Suliszewa nawigacji Garmina. W ogóle nie wiem po co ją wziąłem - to miał być taki test. No i sobie popróbowałem jak działa na rzece tylko jak absolutny dureń nie przywiązałem jej do czegoś no i chlup.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jeeb napisał:

latem też płynąłem fajnym kanałem z Elbląga do Ostródy

Swój ciekawy "patent" na kanały maja Brytyjczycy - można u nich wypożyczyć  "Canal Boat" - to takie wąskie lodzie ze spaniem i wszystkim innym na pokładzie i popływać po Anglii (czytaj od baru do baru 😉) ,  atrakcja wtedy jest nie tylko samo pływanie ale i zwiedzanie starych zamków, katedr...itp masa tego jest.. Bardzo to popularne, trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem mimo ze to nie jest tanie. Kiedyś chciałem spróbować ale mi się kumpel "wyłamał" i plany poległy.

 

burscough-village-jc001.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mitek napisał:

Na jesieni 2019 pozbyłem się gdzieś w okolicach Suliszewa nawigacji Garmina. W ogóle nie wiem po co ją wziąłem - to miał być taki test. No i sobie popróbowałem jak działa na rzece tylko jak absolutny dureń nie przywiązałem jej do czegoś no i chlup.

Szkoda :(No na spływie zgubić się ciężko :) Choć kiedyś na rozlanej Biebrzy wpłynęliśmy na ogrodzone pastwisko i trzeba się było wracać. Ja lubię ślad GPS nagrać ze swych aktywności, kajaków też i robię to w zegarku sportowym, coby mieć potem na wspomnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
W dniu 8.04.2021 o 16:51, MWłodek napisał:

 Dla lubiących kanały:

Biebrza : nurt prawie jak w kanale, kilkuosobowe tratwy z pełnym zapleczem, wokół dzika przyroda.

102.jpg.135cd2bbc8c3be9d95f7d61569bde0a5.jpg

101.jpg.6ea9ca787eec0eff6067d70767e7546c.jpg

Cześć

Postęp rzędu - km/h. Od momentu gdy Biebrza odbiera wody Netty lepiej ale i tak można się zapić na śmierć.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Postęp rzędu - km/h. Od momentu gdy Biebrza odbiera wody Netty lepiej ale i tak można się zapić na śmierć.

Pozdrowienia

Na takiej tratwie jest co robić. Byłem z rodziną w zeszłym roku nad Biebrzą i obserwowałem zmagania - jednak wolę na kajaku lub canoe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, brachol napisał:

Na takiej tratwie jest co robić. Byłem z rodziną w zeszłym roku nad Biebrzą i obserwowałem zmagania - jednak wolę na kajaku lub canoe.

Cześć

No... nie wiem. Biebrza to w ogóle rzeka, która jest raczej kajakowym horrorem ze względu na słaby uciąg w górnym i części środkowego biegu. Jak przyjmuje wody z Netty, to przynajmniej jakoś płynie ale nuda nie mija. Oczywiście piękna widokowo i wyjątkowa pod względem przyrodniczym w dolnym biegu jednak nie jest to rzeka kajakowa. Wiesz ja lubię gdy coś się dziej w trakcie pływania, gdy samo pływanie jest angażujące technicznie, trzeba kombinować, orientować się itd.

To tak jak na rowerze - szukam radości z jazdy a nie z przemieszczania się. Z tego też względu oceniam te tratwy tak negatywnie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...