Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy to jest carving?


chatdelune

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marionen napisał:

Obie panie jeździły w ostatnim czasie na nartach 88, butów przyznaję nie spradzałem. Jednak i tu doszukałbym się podobieństwa. I Julia i Tina były swego czasu ambasadorkami jednej i tej samej marki obuwia narciarskiego. Pierwsza promowała Lange Julia, natomiast Tina godnie ją zastąpiła. Nawiasem mówiac, w tych reklamach były dziewczyny dalekie od strojów uznawanych za alpejskie, rzekłbym nawet, że były zdecydowanie bliżej w wymowie do kalendarza Pirelli. Nie jest to jednak krytyka pań, bo i ja osobiście nie zawsze na nartach spędzałem czas w stoju godnym alpejczyka do czego się z przykrością przyznaje...

np. Pitztal

20200618_224547.thumb.jpg.4218e9f008c98e91385057549ed3b169.jpg

lub Obergurgl...

127289942_2020-09-24(2).png.fd75ebbb745afd3d9322a552e92525b4.png

Z tych pań przyznaję, że zdecydownie bardziej kibicowałem Tinie (pod każdym względem), ale Julię podziwiam za charakter i sposób bycia, który mi bardzo przypomina damską wersję Bode Millera. A biografię Bode miałem okazję przeczytać dzięki naszemu @JC który kiedyś ufundował jako jedną z nagród (plus koszulka Skionline) w konkursie liga typerów PŚ. A ja przez tą ligę zapisałem się do forum narciarskiego i historia zatoczyła koło (dla mnie)...

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za wprowadzenie w błąd kolegów, Tina wydawała mi się oczywistością...

Ostatnia tyczka ma nawet oznaczenie z której ja brać. Lepszy byłby tylko rentgen.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marxx74 napisał:

@sstaraż tak nie śledzę, ale wyraźnie nie chce ulec presji pierwszej sklepowej SL/GS czy RD na każdą okazję. Dziwna jakaś. Na pewno płacą jej za cierpienie towarzyszące jeździe na kiepskich, nie sportowych i nie pozwalających na pokazanie i doskonalenie kunszty nartach :) 

M.

Osobiście nie mam nic przeciwko nartom SL, GS. Sam ich używam (kiedyś nawet często) ale praktycznie prawie tylko - na treningach (zawsze) lub zawodach (przeważnie), choć kilka razy startowałem na nartach AM lub nieco węższych z zadawalającymi mnie wynikami. Raz zdarzyło mi się zabrać komórki GS na Szrenicę. Jednak z powodu wiatru zawody odwołano (chyba było to 3 lata temu), żal mi się zrobiło przejechanych kilometrów i postanowiłem wdrapać się na Szrenicę z buta. Warunki śniegowe były niezłe i zaliczyłem freeridowy zjazd ze ścianki na GS-ach, oczywiście narty dały radę i ja również z nich nie wypadłem. Na co dzień lubię narty "cywilne" i w zupełności mi takie wystarczają. Natomiast prawie zawsze przywiązuję wagę do jakości jazdy i staram się ciągle doskonalić. Liczenie zjazdów, kilometrów nie ma kompletnie znaczenia. Kiedyś zapamiętałem uwagę jednej z trenerek, lepiej dobrze technicznie wykonać 2, 3 czy 4 skręty, zaliczyć glebę lub wypaść z bramek niż katować się cały dzień, ukończyć bezbarwnie, słabo technicznie wszystkie przejazdy. Nie rozumiem dlaczego wszyscy narciarze muszą jeździć na GS lub SL. O wiele ważniejsza jest koncentracja na technice jazdy. Tylko sportowe narty - kojarzą mi się z moim podejściem do picia alkoholu, piję tylko w 2 wypadkach - gdy jest zagrycha lub gdy jej nie ma. Podsumowując, każda narta z wyższej półki nadaje się do jazdy, nie tylko narty sportowe... a o alkoholu już zapomniałem

Edytowane przez marionen
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marionen - znasz tło historii - zmuszono mnie w tym roku do tele :) .. Dostałem coś sporo pod butem, kable, buty w kaczy dziób o flexie jak mój ręcznik ... ogólnie porażka. Przyjaciel powiedział - a pojedź na tym alpejsko ... i teraz szukam tej narty do kolekcji :) ... Cudnie szły w dowolnym skręcie, trochę musiałem uważać, zeby na pysk nie polecieć ale doświadczenie cudne (carvingowo także, żeby nie było, że zbaczamy od wątku) .. A córka jak się śmiała tak się śmieje ...

M.

ps. w tele wciąż ze mnie dupa więc jak za rok chcemy się wybrać na mistrzostwa Europy to chyba będę jedynym z ekip co nie ogarnia .. wstyd przed Romanem (to dla tych co znają ten żart)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marxx74 napisał:

@marionen - znasz tło historii - zmuszono mnie w tym roku do tele :) .. Dostałem coś sporo pod butem, kable, buty w kaczy dziób o flexie jak mój ręcznik ... ogólnie porażka. Przyjaciel powiedział - a pojedź na tym alpejsko ... i teraz szukam tej narty do kolekcji :) ... Cudnie szły w dowolnym skręcie, trochę musiałem uważać, zeby na pysk nie polecieć ale doświadczenie cudne (carvingowo także, żeby nie było, że zbaczamy od wątku) .. A córka jak się śmiała tak się śmieje ...

M.

ps. w tele wciąż ze mnie dupa więc jak za rok chcemy się wybrać na mistrzostwa Europy to chyba będę jedynym z ekip co nie ogarnia .. wstyd przed Romanem (to dla tych co znają ten żart)

Ostatnio (czyli w tym sezonie)  pod Waszym (Zu) wpływem będąc na skiturach to , na nieciekawym odcinku zjazdu wypiąłem buty z tyłu i coś tam próbowałem zjechać , ale nie ma się czym chwalić. Na szczęście parę lat na nartach jeszcze mam zamiar spędzić to jeszcze się przyłożę. A na filmach tak lekko to wygląda...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem :) .. zapraszam za rok - sprzęt Ci ogarniemy a Zu pomoże .. może będzie łagodniejsza niż wobec mnie :D  [tata! co robisz! no klękaj! normalnie! klękaj! ] .. Z cyklu "małe a cieszy" - koledze z Demo Team Tele 0,6 dołożyła na GS w tym roku :D - szykujemy setup by wiosną/latem zrobić na matach + siłka i coś tam pojechać za rok na juniorskich ME (choć rocznikowo będzie za stawką). Na razie mała kontuzja ręki ale opieka fachowa, młoda pracuje na rehab więc wróci mocniejsza.

M.

p.s. "carvingowo" na tele też się jedzie ;) .. R>17

https://www.instagram.com/p/CKmH4D8JvaY/

 

 

Edytowane przez Marxx74
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marxx74 napisał:

Też tak myślałem :) .. zapraszam za rok - sprzęt Ci ogarniemy a Zu pomoże .. może będzie łagodniejsza niż wobec mnie :D  [tata! co robisz! no klękaj! normalnie! klękaj! ] .. Z cyklu "małe a cieszy" - koledze z Demo Team Tele 0,6 dołożyła na GS w tym roku :D - szykujemy setup by wiosną/latem zrobić na matach + siłka i coś tam pojechać za rok na juniorskich ME (choć rocznikowo będzie za stawką). Na razie mała kontuzja ręki ale opieka fachowa, młoda pracuje na rehab więc wróci mocniejsza.

M.

p.s. "carvingowo" na tele też się jedzie ;) .. R>17

https://www.instagram.com/p/CKmH4D8JvaY/

 

 

Stok to tak średnio przygotowany. Trzymam mocno kciuki za rehab. Pozdro dla Zu. Na filmie ja tam "carving" widziałem😉. W sylwetce może trochę banan mało wykrzywiony ale nie czepiałbym się, z ruchomą piętką ciężko się wyłożyć😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów tam mega dużo ;) - wybrałem dość losowo - przepracujemy . Ekipa z Zębu plus porady jakie dostajemy od zawodników i trenerów z zagranicy dają szansę. Rehab to coś tam z nadgarstkiem - psuje plany szykowania góry a nie samym GS przejazd tele żyje, pchać na dole się trzeba i łapki muszą być sprawne. Jest dobrze - na demo w w Kluszkach (jak elangirl to elangirl ;) ) Daga się trochę zasapała lecąc za Zu :D ... Fakt, że w skiturowych kapciach.

M.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marxx74 napisał:

Błędów tam mega dużo ;) - wybrałem dość losowo - przepracujemy . Ekipa z Zębu plus porady jakie dostajemy od zawodników i trenerów z zagranicy dają szansę. Rehab to coś tam z nadgarstkiem - psuje plany szykowania góry a nie samym GS przejazd tele żyje, pchać na dole się trzeba i łapki muszą być sprawne. Jest dobrze - na demo w w Kluszkach (jak elangirl to elangirl ;) ) Daga się trochę zasapała lecąc za Zu :D ... Fakt, że w skiturowych kapciach.

M.

 

Dagi przejazd widziałem, pełnym carvingiem leciała🙃😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marxx74 napisał:

p.s. "carvingowo" na tele też się jedzie ;) .. R>17

https://www.instagram.com/p/CKmH4D8JvaY/

 

 

Jazda carvingowa na tele to coś jak skoki narciarskie na biegówkach :) (żeby nie było - widziałem kiedyś coś takiego na 20m skoczni naprzeciwko Zębu)

Edytowane przez AndRand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AndRand napisał:

Jazda carvingowa na tele to coś jak skoki narciarskie na biegówkach :) (żeby nie było - widziałem kiedyś coś takiego na 20m skoczni naprzeciwko Zębu)

Polecam zerknąć na FIS Telemark na FB - można się trochę zdziwić. O Tele Demo Team SUI nie wspomnę, bo wpędzają w kompleksy zbyt brutalnie :D ... carivng to tylko poprawny cięty - funcarving to przerysowanie ale co kto lubi .. zdryfowaliśmy dyskusją dość mocno :)

M.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 godzin temu, nikon255 napisał:

Tak szczerze, to nie rozumiem po co oceniać jazdę osoby niezainteresowanej, która nigdy nawet nie przeczyta tych opinii. Jak chcesz opinię to wrzuć Swoje przejazdy czy zdjecia. Do podziwiania na filmie też jakichś mega atrakcji nie widać, po prostu boiskowe nudy. Osobiście nie lubię jazdy "z biodra", bo do tego prawie zawsze dochodzi krakowiak, a w konsekwencji kolejnej do zaburzenia prawidłowego dociążenia nart. Implikacje takiej jazdy wychodzą na tyczkach, bo nawet jak uda się przejechać kilka bramek, to w końcu skończy się na wypadnięciu z trasy lub gwałtownym hamowaniem i po zawodach...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...