Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

1 godzinę temu, marionen napisał:

Obie panie jeździły w ostatnim czasie na nartach 88, butów przyznaję nie spradzałem. Jednak i tu doszukałbym się podobieństwa. I Julia i Tina były swego czasu ambasadorkami jednej i tej samej marki obuwia narciarskiego. Pierwsza promowała Lange Julia, natomiast Tina godnie ją zastąpiła. Nawiasem mówiac, w tych reklamach były dziewczyny dalekie od strojów uznawanych za alpejskie, rzekłbym nawet, że były zdecydowanie bliżej w wymowie do kalendarza Pirelli. Nie jest to jednak krytyka pań, bo i ja osobiście nie zawsze na nartach spędzałem czas w stoju godnym alpejczyka do czego się z przykrością przyznaje...

np. Pitztal

20200618_224547.thumb.jpg.4218e9f008c98e91385057549ed3b169.jpg

lub Obergurgl...

127289942_2020-09-24(2).png.fd75ebbb745afd3d9322a552e92525b4.png

Z tych pań przyznaję, że zdecydownie bardziej kibicowałem Tinie (pod każdym względem), ale Julię podziwiam za charakter i sposób bycia, który mi bardzo przypomina damską wersję Bode Millera. A biografię Bode miałem okazję przeczytać dzięki naszemu @JC który kiedyś ufundował jako jedną z nagród (plus koszulka Skionline) w konkursie liga typerów PŚ. A ja przez tą ligę zapisałem się do forum narciarskiego i historia zatoczyła koło (dla mnie)...

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za wprowadzenie w błąd kolegów, Tina wydawała mi się oczywistością...

Ostatnia tyczka ma nawet oznaczenie z której ja brać. Lepszy byłby tylko rentgen.

• Haha 1
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ależ Wiki się liczy ! Zachęcony poszukiwaniem definicji carvingu studiuję właśnie azjatycką sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach zwaną carving  .. Dyskusje o carvingu w tym wydaniu zdają się

Osobiście nie mam nic przeciwko nartom SL, GS. Sam ich używam (kiedyś nawet często) ale praktycznie prawie tylko - na treningach (zawsze) lub zawodach (przeważnie), choć kilka razy startowałem na nart

Obie panie jeździły w ostatnim czasie na nartach 88, butów przyznaję nie spradzałem. Jednak i tu doszukałbym się podobieństwa. I Julia i Tina były swego czasu ambasadorkami jednej i tej samej marki ob

Posted Images

Godzinę temu, Marxx74 napisał:

@sstaraż tak nie śledzę, ale wyraźnie nie chce ulec presji pierwszej sklepowej SL/GS czy RD na każdą okazję. Dziwna jakaś. Na pewno płacą jej za cierpienie towarzyszące jeździe na kiepskich, nie sportowych i nie pozwalających na pokazanie i doskonalenie kunszty nartach :) 

M.

Osobiście nie mam nic przeciwko nartom SL, GS. Sam ich używam (kiedyś nawet często) ale praktycznie prawie tylko - na treningach (zawsze) lub zawodach (przeważnie), choć kilka razy startowałem na nartach AM lub nieco węższych z zadawalającymi mnie wynikami. Raz zdarzyło mi się zabrać komórki GS na Szrenicę. Jednak z powodu wiatru zawody odwołano (chyba było to 3 lata temu), żal mi się zrobiło przejechanych kilometrów i postanowiłem wdrapać się na Szrenicę z buta. Warunki śniegowe były niezłe i zaliczyłem freeridowy zjazd ze ścianki na GS-ach, oczywiście narty dały radę i ja również z nich nie wypadłem. Na co dzień lubię narty "cywilne" i w zupełności mi takie wystarczają. Natomiast prawie zawsze przywiązuję wagę do jakości jazdy i staram się ciągle doskonalić. Liczenie zjazdów, kilometrów nie ma kompletnie znaczenia. Kiedyś zapamiętałem uwagę jednej z trenerek, lepiej dobrze technicznie wykonać 2, 3 czy 4 skręty, zaliczyć glebę lub wypaść z bramek niż katować się cały dzień, ukończyć bezbarwnie, słabo technicznie wszystkie przejazdy. Nie rozumiem dlaczego wszyscy narciarze muszą jeździć na GS lub SL. O wiele ważniejsza jest koncentracja na technice jazdy. Tylko sportowe narty - kojarzą mi się z moim podejściem do picia alkoholu, piję tylko w 2 wypadkach - gdy jest zagrycha lub gdy jej nie ma. Podsumowując, każda narta z wyższej półki nadaje się do jazdy, nie tylko narty sportowe... a o alkoholu już zapomniałem

Edited by marionen
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 2

@marionen - znasz tło historii - zmuszono mnie w tym roku do tele :) .. Dostałem coś sporo pod butem, kable, buty w kaczy dziób o flexie jak mój ręcznik ... ogólnie porażka. Przyjaciel powiedział - a pojedź na tym alpejsko ... i teraz szukam tej narty do kolekcji :) ... Cudnie szły w dowolnym skręcie, trochę musiałem uważać, zeby na pysk nie polecieć ale doświadczenie cudne (carvingowo także, żeby nie było, że zbaczamy od wątku) .. A córka jak się śmiała tak się śmieje ...

M.

ps. w tele wciąż ze mnie dupa więc jak za rok chcemy się wybrać na mistrzostwa Europy to chyba będę jedynym z ekip co nie ogarnia .. wstyd przed Romanem (to dla tych co znają ten żart)

• Like 2
4 minuty temu, Marxx74 napisał:

@marionen - znasz tło historii - zmuszono mnie w tym roku do tele :) .. Dostałem coś sporo pod butem, kable, buty w kaczy dziób o flexie jak mój ręcznik ... ogólnie porażka. Przyjaciel powiedział - a pojedź na tym alpejsko ... i teraz szukam tej narty do kolekcji :) ... Cudnie szły w dowolnym skręcie, trochę musiałem uważać, zeby na pysk nie polecieć ale doświadczenie cudne (carvingowo także, żeby nie było, że zbaczamy od wątku) .. A córka jak się śmiała tak się śmieje ...

M.

ps. w tele wciąż ze mnie dupa więc jak za rok chcemy się wybrać na mistrzostwa Europy to chyba będę jedynym z ekip co nie ogarnia .. wstyd przed Romanem (to dla tych co znają ten żart)

Ostatnio (czyli w tym sezonie)  pod Waszym (Zu) wpływem będąc na skiturach to , na nieciekawym odcinku zjazdu wypiąłem buty z tyłu i coś tam próbowałem zjechać , ale nie ma się czym chwalić. Na szczęście parę lat na nartach jeszcze mam zamiar spędzić to jeszcze się przyłożę. A na filmach tak lekko to wygląda...

• Like 1
  • Thanks 1

Też tak myślałem :) .. zapraszam za rok - sprzęt Ci ogarniemy a Zu pomoże .. może będzie łagodniejsza niż wobec mnie :D  [tata! co robisz! no klękaj! normalnie! klękaj! ] .. Z cyklu "małe a cieszy" - koledze z Demo Team Tele 0,6 dołożyła na GS w tym roku :D - szykujemy setup by wiosną/latem zrobić na matach + siłka i coś tam pojechać za rok na juniorskich ME (choć rocznikowo będzie za stawką). Na razie mała kontuzja ręki ale opieka fachowa, młoda pracuje na rehab więc wróci mocniejsza.

M.

p.s. "carvingowo" na tele też się jedzie ;) .. R>17

https://www.instagram.com/p/CKmH4D8JvaY/

Edited by Marxx74
  • Thanks 1
11 minut temu, Marxx74 napisał:

Też tak myślałem :) .. zapraszam za rok - sprzęt Ci ogarniemy a Zu pomoże .. może będzie łagodniejsza niż wobec mnie :D  [tata! co robisz! no klękaj! normalnie! klękaj! ] .. Z cyklu "małe a cieszy" - koledze z Demo Team Tele 0,6 dołożyła na GS w tym roku :D - szykujemy setup by wiosną/latem zrobić na matach + siłka i coś tam pojechać za rok na juniorskich ME (choć rocznikowo będzie za stawką). Na razie mała kontuzja ręki ale opieka fachowa, młoda pracuje na rehab więc wróci mocniejsza.

M.

Stok to tak średnio przygotowany. Trzymam mocno kciuki za rehab. Pozdro dla Zu. Na filmie ja tam "carving" widziałem😉. W sylwetce może trochę banan mało wykrzywiony ale nie czepiałbym się, z ruchomą piętką ciężko się wyłożyć😁

• Like 1

Błędów tam mega dużo ;) - wybrałem dość losowo - przepracujemy . Ekipa z Zębu plus porady jakie dostajemy od zawodników i trenerów z zagranicy dają szansę. Rehab to coś tam z nadgarstkiem - psuje plany szykowania góry a nie samym GS przejazd tele żyje, pchać na dole się trzeba i łapki muszą być sprawne. Jest dobrze - na demo w w Kluszkach (jak elangirl to elangirl ;) ) Daga się trochę zasapała lecąc za Zu :D ... Fakt, że w skiturowych kapciach.

M.

• Like 1
  • Thanks 1
20 minut temu, Marxx74 napisał:

Błędów tam mega dużo ;) - wybrałem dość losowo - przepracujemy . Ekipa z Zębu plus porady jakie dostajemy od zawodników i trenerów z zagranicy dają szansę. Rehab to coś tam z nadgarstkiem - psuje plany szykowania góry a nie samym GS przejazd tele żyje, pchać na dole się trzeba i łapki muszą być sprawne. Jest dobrze - na demo w w Kluszkach (jak elangirl to elangirl ;) ) Daga się trochę zasapała lecąc za Zu :D ... Fakt, że w skiturowych kapciach.

M.

Dagi przejazd widziałem, pełnym carvingiem leciała🙃😉

1 godzinę temu, Marxx74 napisał:

Jazda carvingowa na tele to coś jak skoki narciarskie na biegówkach :) (żeby nie było - widziałem kiedyś coś takiego na 20m skoczni naprzeciwko Zębu)

Edited by AndRand
6 minut temu, AndRand napisał:

Jazda carvingowa na tele to coś jak skoki narciarskie na biegówkach :) (żeby nie było - widziałem kiedyś coś takiego na 20m skoczni naprzeciwko Zębu)

Polecam zerknąć na FIS Telemark na FB - można się trochę zdziwić. O Tele Demo Team SUI nie wspomnę, bo wpędzają w kompleksy zbyt brutalnie :D ... carivng to tylko poprawny cięty - funcarving to przerysowanie ale co kto lubi .. zdryfowaliśmy dyskusją dość mocno :)

M.