Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Komórki czy top market?


marekbtl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po tygodniu w Krynicy i jazdy w błocie pozbyłem się obu par nart - gs-y skonfiskowała żona i powiedziała że nie odda bo są super, a sl-ki córka (bo to jej były - komórka damska voelkla - 157). Tak się zastanawiam czy wybór sklepowej sl-ki - (głównie te córki użytkowałem) to dobry wybór, wiem testować, testować ....., ale sami wiecie że nie jest to takie proste. Trzeba znaleźć centrum testowe i pasuje przetestować parę firm. Chce kupić nowe bo dużo jeżdzę na nartach, ale zastanawiam się czy sklepowa Sl-ka nie będzie lepszym wyborem na Polskie warunki. Miałem okazję testować w tym roku w Białce na Snow Expo wszystkie Nordiki od masterów po slr-ki i jak się zrobił mega cukier to dostałem, ale nie pamietam co, jakiegoś dobermana i w tych warunkach jazda to była bajka. W Krynicy jeździłem na żony nartach i o ile w błocie to bez problemu dawały radę, to gdy wjechałem na wyślizgane to krawędź nie  dała rady utrzymać narty na krawędzi. nią są to jakieś nadzieje tylko damska slalomówka top market, ale obawiam się że analogicznie będzie z "męskimi" marketami. Sztywność poprzeczna jest jednak inna. Nadmieniam że jeżdzę b. dobrze technicznie na poziomie zawodniczo/instruktorskim, ale też mam już 50 dych na karku i gibkość już nie ta.

Będę wdzięczny na rady opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marekbtl napisał:

Skoro tak uważasz.....możemy się gdzieś spotkać na stoku.

Cześć

Z przyjemnością i pewnie znajdziemy wspólny język ale pisz spójnie. Mogę się podstawić jako model do twojego opisu ale... w takim razie o nic nie trzeba pytać bo wszystko wiadomo. Sam spokojnie powiedz...

Od środy do niedzieli jestem na Czarnym Groniu i będę miał akurat różne narty... A w sobotę, od rana, będzie jeszcze paru skręcających, można fajnie pojeździć i pogadać.

Miło by było jak dasz radę...

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Z przyjemnością i pewnie znajdziemy wspólny język ale pisz spójnie. Mogę się podstawić jako model do twojego opisu ale... w takim razie o nic nie trzeba pytać bo wszystko wiadomo. Sam spokojnie powiedz...

Od środy do niedzieli jestem na Czarnym Groniu i będę miał akurat różne narty... A w sobotę, od rana, będzie jeszcze paru skręcających, można fajnie pojeździć i pogadać.

Miło by było jak dasz radę...

Pozdrowienia

Wiesz - bo się pogubiłem - twoje odpowiedzi chyba mnie nie dotyczą, szczerze nie byłem tam nigdy ale dobrze się składa bo w weekend wybierałem się do Żywca a z tego co widzę to Czarny Groń jest po drodze, więc może zawitam, ale nie wiem jak Cię znaleźć bo zdjęcie chyba nie oddaje rzeczywistości.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mitek napisał:

Cześc

8.00 sobota 6.03 Czarny Groń. Będziesz wiedział od razu , który to ja.

Fajnie się spotkać.

Pozdrowienia serdeczne

 

18 minut temu, Mitek napisał:

Cześc

8.00 sobota 6.03 Czarny Groń. Będziesz wiedział od razu , który to ja.

Fajnie się spotkać.

Pozdrowienia serdeczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marekbtl napisał:

8.00 to będzie słabo bo syna odstawiam na trening - ale dopiero w środę dostajemy info z klubu o której i gdzie jadą. Bliżej 10.00-11.00 tak wcześnie nie dam rady.

Cześć

Wiesz od rana jest najlepszy śnieg i stąd ta 8.00, ale będziemy tam pewnie dłużej tak że jak dasz radę byłoby fajnie.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MarioJ napisał:

 

Mam pytanie, Mitek. Jak jeździcie od ósmej rano 2h w Czarnym Groniu, to co później tam robicie cały dzień od 10:30 ? 

Cześć

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. To nie jest kwestia jakichś planów... Czy zawsze trzeba "coś robić"?

Ja na przykład bardzo lubię lekko zmęczony jazdą siedzieć sobie w słońcu i popijać piwo rozmawiając bo spotykam się tam z ludźmi, których bardzo lubię a rok nie widzę.

Poza tym te dwie godziny to raczej taka intensywna jazda a później jest zabawa na stoku.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. To nie jest kwestia jakichś planów... Czy zawsze trzeba "coś robić"?

Ja na przykład bardzo lubię lekko zmęczony jazdą siedzieć sobie w słońcu i popijać piwo rozmawiając bo spotykam się tam z ludźmi, których bardzo lubię a rok nie widzę.

Poza tym te dwie godziny to raczej taka intensywna jazda a później jest zabawa na stoku.

Pozdrowienia

Jesteś od środy 8 rano?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. To nie jest kwestia jakichś planów... Czy zawsze trzeba "coś robić"?

Ja na przykład bardzo lubię lekko zmęczony jazdą siedzieć sobie w słońcu i popijać piwo rozmawiając bo spotykam się tam z ludźmi, których bardzo lubię a rok nie widzę.

Poza tym te dwie godziny to raczej taka intensywna jazda a później jest zabawa na stoku.

 

czyli to wygląda tak że jeździcie te 2-3h intensywnie, a później jest luźne spędzanie czasu na stoku/w knajpie,
część jeździ dalej a część ma spotkanie towarzyskie, rozumiem 🙂

 

tak pytam z ciekawości, ja wybieram po prostu inne ośrodki, gdzie przez 4-5h da się jeździć bez nudy,
i tak się zastanawiam co mógłbym robić w takim Czarnym Groniu tak długo

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

 

czyli to wygląda tak że jeździcie te 2-3h intensywnie, a później jest luźne spędzanie czasu na stoku/w knajpie,
część jeździ dalej a część ma spotkanie towarzyskie, rozumiem 🙂

 

tak pytam z ciekawości, ja wybieram po prostu inne ośrodki, gdzie przez 4-5h da się jeździć bez nudy,
i tak się zastanawiam co mógłbym robić w takim Czarnym Groniu tak długo

 

Cześć

Mniej więcej. Zawsze jedziemy sporą grupą więc jest wesoło. Poza tym ja czuje wielki sentyment do tego miejsca prze ludzi, którzy tam pracują. Wszyscy bez wyjątku, począwszy do Prezesa a skończywszy na Paniach sprzątających, są zawsze mili i tworzą taką sympatyczną atmosferę. Są też fajne imprezy towarzyszące, czasami stawia się tyczki lub podpina do jakichś treningów i to jest dodatkowa wartość.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 09:03, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz od rana jest najlepszy śnieg i stąd ta 8.00, ale będziemy tam pewnie dłużej tak że jak dasz radę byłoby fajnie.

Pozdrowienia serdeczne

Cze

Miło było poznać - szkoda że tak krótko i tak naprawdę nie mieliśmy okazji dłużej pogadać, byłem na Złotym Groniu w Istebnej i pojeździłem mega, polecam, fajny szeroki stok, mało ludzi, a krzesło 6-tka naprawdę jedzie mega szybko (chyba szybciej  niż się zjeżdża :) ). A w zał. zdjęcie góry o której Ci mówiłem - niestety nie widać całości bo wcześniejsze wzniesienie przesłania (między nimi jest dolina i wieś Żabnica, ale od połowy w prawo to są wszystko trasy narciarskie przygotowane i mają wszystkie 1 właściciela - w planie jeszcze będą trasy na druga stronę góry. widać z lewej wycinkę pod krzesło nr 1. 2-gie ma iść z prawej na szczyt. Ze szczytu grzbietem i na dół jest 3,5 km a pierwsza z lewej 1200mm druga ponad 2 i to na FIs bez problemu się nadaje. Reszta jest już łagodniejsza.

IMG_0807.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No to jest niezły wypas. Obejrzałem sobie to w Googlach i inwestycja jest naprawdę konkretna i tylko zacierać ręce.

Też żałuję, że widzieliśmy się chwilkę ale tak to już jest jak w jednym momencie zjeżdża się tyle osób i ze wszystkimi chcesz trochę pogadać to zawsze jest niedosyt.

Jesteśmy w każdym razie w kontakcie a jak w najbliższym czasie nart nie kupisz to z początkiem kwietnia dam Ci znać co w PM sporcie mają w dobrych pieniądzach.

Trzymaj się Marku serdecznie!

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marekbtl napisał:

Cze

Miło było poznać - szkoda że tak krótko i tak naprawdę nie mieliśmy okazji dłużej pogadać, byłem na Złotym Groniu w Istebnej i pojeździłem mega, polecam, fajny szeroki stok, mało ludzi, a krzesło 6-tka naprawdę jedzie mega szybko (chyba szybciej  niż się zjeżdża :) ). A w zał. zdjęcie góry o której Ci mówiłem - niestety nie widać całości bo wcześniejsze wzniesienie przesłania (między nimi jest dolina i wieś Żabnica, ale od połowy w prawo to są wszystko trasy narciarskie przygotowane i mają wszystkie 1 właściciela - w planie jeszcze będą trasy na druga stronę góry. widać z lewej wycinkę pod krzesło nr 1. 2-gie ma iść z prawej na szczyt. Ze szczytu grzbietem i na dół jest 3,5 km a pierwsza z lewej 1200mm druga ponad 2 i to na FIs bez problemu się nadaje. Reszta jest już łagodniejsza.

IMG_0807.jpeg

Gdzie to się szykuje taka inwestycja - Istebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

No to jest niezły wypas. Obejrzałem sobie to w Googlach i inwestycja jest naprawdę konkretna i tylko zacierać ręce.

Też żałuję, że widzieliśmy się chwilkę ale tak to już jest jak w jednym momencie zjeżdża się tyle osób i ze wszystkimi chcesz trochę pogadać to zawsze jest niedosyt.

Jesteśmy w każdym razie w kontakcie a jak w najbliższym czasie nart nie kupisz to z początkiem kwietnia dam Ci znać co w PM sporcie mają w dobrych pieniądzach.

Trzymaj się Marku serdecznie!

W środę jade do wisły na Snow Expo - tam coś protestuje, jak mi coś przypadnie do gustu z rosła/dynastara dam Ci znać, ale znalazłem taka samą komórkę jak moja tylko męska za fajne pieniądze, ale zastanowię się.

pozdrowionka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...