Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Komórki czy top market?


marekbtl

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, marekbtl napisał:

Nie - nie widziałem tego rockera, tylko oglądałem gdzieś w Austrii (chyba, bo nie pamiętam) ciekawy program gdzie były przeprowadzane wywiady z zawodnikami (generalnie było o tym jak trenują, o sprzęcie etc.) i Felix N. jak Henrik wypowiadali się na ten temat i tam padło stwierdzenie że Felix próbował nart z rockerem - ale dla niego tylko full camber, natomiast Henrik przyznał że w swoich nartach ma delikatny rocker bo dla niego jest to bardziej odpowiednia charakterystyka.

Jak był szał i moda na rockera to faktycznie Rossi zrobił w fisach "tip rockera".

Mam to w Dynkach -  w profilu większy "rocker" jest w "full camberowych" Volklach. ;)

Być może Kristoffersen faktycznie ma indywidualnie pasowane "rockery", ale większe pieniądze postawiłbym na to, że to była marketingowa gadka (sponsor kazał). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, yoss napisał:

Odczucia jak widać są kwestią bardzo indywidualną.

Ja mam komórkę Dynastara (165cm - sezon 17/18 zdaje się). Taką samą ma m.in. @moruniek i @Zagronie

Super uniwersalna narta. W gorszych warunkach jedzie (w moim odczuciu) o niebo lepiej od każdej sklepówki (a przejeździłem większość oferty rynkowej).

W życiu nie wrócę do sklepowych nart.

 

Widocznie jesteście idealnie dobraną parą, ale nigdy nie mów nigdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, yoss napisał:

Jak był szał i moda na rockera to faktycznie Rossi zrobił w fisach "tip rockera".

Mam to w Dynkach -  w profilu większy "rocker" jest w "full camberowych" Volklach. ;)

Być może Kristoffersen faktycznie ma indywidualnie pasowane "rockery", ale większe pieniądze postawiłbym na to, że to była marketingowa gadka (sponsor kazał). 

Wiesz, może masz rację,  ale widziałem Marcela na testach i trudno wyczuć co producent robi na życzenie zawodnika. Generalnie test wyglądał tak: ogrodzono trasę, pojawiła sie ekipa/ochrona, wylądował śmigłowiec, podstawiono skuter, a z 30 par wyładowali, zjechał na każdej po 1 razie i poleciał, i tyle go widzieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yoss napisał:

W amatorskich zawodach pewnie łatwiej zmieścić się między tyczkami. Jak ktoś jeździ na co dzień skrętem, jak zawodnicy - to jest mu to obojętne.

Ale przy "casualowej" jeździe, nieomal średnim skrętem, czyli tak jak sl-kę wykorzystuje większość użytkowników, trochę szkoda większej stabilności przy 165 cm.

Nie widzę za to żadnych plusów krótszej. 

Żeby była jasność, porównując bezpośrednio różnica jest minimalna.

Jak masz krótszą to jeździsz i się dobrze bawisz.

Jak wybierasz, weź dłuższą, będzie odrobinkę bardziej uniwersalna.

Z ciekawości - tu nie ma żadnego złośliwego podtekstu - jeździłeś na narcie FIS 165 vs FIS 157? Bo tutaj za pewien aksjomat przyjmujesz, tą "większą stabilność", a ja (A) nie mam takiego przekonania (wiem co powiedział Pan Kurdziel), że to tutaj są jakieś szczególne różnice, a wreszcie (B), że to ma jakieś decydujące znaczenie w przypadku narty SL. Stabilna to jest narta GS...

Piszesz - weź dłuższą, będzie bardziej uniwersalna... ale pytanie dla kogo i na jakim stoku; osobiście uważam, że na górkach na których bywam, w śniegu na którym przeważnie jeżdżę, to wolę tą FIS 157 niż taką FIS 165 i idąc tym tokiem rozumowania dla mnie bardziej uniwersalna jest ta 157. Zastanawiam się, czy w ogóle rozpatrywać jako decydujące kryterium uniwersalności niby-komórkowej SL-ki. Od uniwersalności, to ja mam właśnie inną nartę, a ta jest dla zabawy i na pewno będę na niej rzadziej jeździł, niż na takiej Race-Pro, która właśnie została kupiona dla tego, że jest w miarę do wszystkiego - oprócz krótkich SL-skrętów.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cosworth240 napisał:

Z ciekawości - tu nie ma żadnego złośliwego podtekstu - jeździłeś na narcie FIS 165 vs FIS 157? Bo tutaj za pewien aksjomat przyjmujesz, tą "większą stabilność", a ja (A) nie mam takiego przekonania (wiem co powiedział Pan Kurdziel), że to tutaj są jakieś szczególne różnice, a wreszcie (B), że to ma jakieś decydujące znaczenie w przypadku narty SL. Stabilna to jest narta GS...

 

 

Z zastrzeżeniem, że jestem kalecznym amatorem samoukiem ;) :

Jeśli chodzi o FISy, to jeździłem w takich samych warunkach na  Head 156 vs Elan 165 vs Dynastar 165. 

Również w takich samych warunkach na Volkl 155 vs Head 165.

Wreszcie w takich samych warunkach na Dynastar 157 vs Dynastar 165.

Różnica jest, ale naprawdę nieduża.

Przy jeździe "zabawowej" pomijalna.

Jak bierzesz komórkę na pół dnia, w mojej ocenie, te kilka centymetrów czyni jazdę ciut mniej męczącą.

Ciut łatwiej na niej pojechać dłuższym, ciut stabilniej przy większej prędkości. Tyle.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, yoss napisał:

Z zastrzeżeniem, że jestem kalecznym amatorem samoukiem ;) :

<ciach>

Przy jeździe "zabawowej" pomijalna.

Jak bierzesz komórkę na pół dnia, w mojej ocenie, te kilka centymetrów czyni jazdę ciut mniej męczącą.

Ciut łatwiej na niej pojechać dłuższym, ciut stabilniej przy większej prędkości. Tyle.

 

Po pierwsze - to jest nas dwóch 😉 

Po drugie - zgadzamy się, że istotnych różnic nie ma (ale spokojnie - nie doszliśmy jeszcze do kątów ostrzenia 😉 😉😉). Mnie tam gdzie jeżdżę i jak jeżdżę, lepiej "bawi się" na tej trochę krótszej... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Cosworth240 napisał:

Z ciekawości - tu nie ma żadnego złośliwego podtekstu - jeździłeś na narcie FIS 165 vs FIS 157? Bo tutaj za pewien aksjomat przyjmujesz, tą "większą stabilność", a ja (A) nie mam takiego przekonania (wiem co powiedział Pan Kurdziel), że to tutaj są jakieś szczególne różnice, a wreszcie (B), że to ma jakieś decydujące znaczenie w przypadku narty SL. Stabilna to jest narta GS...

Piszesz - weź dłuższą, będzie bardziej uniwersalna... ale pytanie dla kogo i na jakim stoku; osobiście uważam, że na górkach na których bywam, w śniegu na którym przeważnie jeżdżę, to wolę tą FIS 157 niż taką FIS 165 i idąc tym tokiem rozumowania dla mnie bardziej uniwersalna jest ta 157. Zastanawiam się, czy w ogóle rozpatrywać jako decydujące kryterium uniwersalności niby-komórkowej SL-ki. Od uniwersalności, to ja mam właśnie inną nartę, a ta jest dla zabawy i na pewno będę na niej rzadziej jeździł, niż na takiej Race-Pro, która właśnie została kupiona dla tego, że jest w miarę do wszystkiego - oprócz krótkich SL-skrętów.   

 

I tu się z Tobą w pełni zgadzam - SL abstrahując czy fis czy sklep jest wg. mojej oceny jest super na "polskie" stoki, czyt. krótkie. Gdzie można wykorzystać potencjał górki. Race pro czy GS będą ok na dłuższe stoki gdzie słabo widzę wykonywanie gęstych skrętów na 3 km trasie. Niestety ja nie dam rady kondycyjnie - zakładając że "zabawa" to nie luźne ślizganie się średnim łukiem tylko jazda slalomowa na 70% z wykorzystaniem dynamiki tych nart bez skrętu miedzy tyczkami (gdzie trzeba to robić tu i teraz). Zabawa na zasadzie jazdy ze zmianą rytmu, długości skrętów, balansu ciała - dać trochę nartom wystrzelić spod tyłka w następny skręt etc. Fis mają zasadniczą zaletę, ich dynamika jest wystarczająca do zabawy nawet na stosunkowo płaskich stokach. Na dłuższych będę używał Race Pro lub GS (o ile żona mi pozwoli:)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, artix napisał:

Te Head to napewno petarda. Wystarczy spojrzec na shape ;)

Musze je gdzies dorwac na ... przepraszam, nie wolno uzywac stwierdenia testy 😜

 

Może jakoś się zgadamy w przyszłym sezonie - to dam Ci pośmigać, wg mnie to bardzo fajna narta, stabilna przy większych prędkościach a i ciasne łuki można wycinać w moim odczuciu w dość specyficzny sposób. Inaczej niż w x9 gdzie to przechodzi płynie, tutaj jedziesz semi gigantowo i żeby przejść na łuki ciasne trzeba zmienić nieco postawę i docisk narty i w pewnym momencie czujesz że o to chodzi i jedziesz wręcz jak na slalomówkach. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marekbtl napisał:

Może jakoś się zgadamy w przyszłym sezonie - to dam Ci pośmigać, wg mnie to bardzo fajna narta, stabilna przy większych prędkościach a i ciasne łuki można wycinać w moim odczuciu w dość specyficzny sposób. Inaczej niż w x9 gdzie to przechodzi płynie, tutaj jedziesz semi gigantowo i żeby przejść na łuki ciasne trzeba zmienić nieco postawę i docisk narty i w pewnym momencie czujesz że o to chodzi i jedziesz wręcz jak na slalomówkach. 

Dziękuję serdecznie Marku ale może być ciężko gdyż mieszkam w Szwecji. 😀

Choć nigdy nie wiadomo. Jak jestem PL to często spotykam się z forumowiczami. 

Jadę do Sälen na weekend. Może tam znajdę? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, artix napisał:

Dziękuję serdecznie Marku ale może być ciężko gdyż mieszkam w Szwecji. 😀

Choć nigdy nie wiadomo. Jak jestem PL to często spotykam się z forumowiczami. 

Jadę do Sälen na weekend. Może tam znajdę? 🤔

Możesz sprawdzić szwedzką stronę HEAD, czy nie mają tam listy centrów testowych tej marki. Jakoś w tym roku nie mogę tego znaleźć, ale w zeszłym sezonie na polskiej stronie nie tylko była lista takich miejsc, ale nawet dokładne wyspecyfikowanie, jakie narty, w jakiej długości są dostępne w konkretnym miejscu...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artix napisał:

Dziękuję serdecznie Marku ale może być ciężko gdyż mieszkam w Szwecji. 😀

Choć nigdy nie wiadomo. Jak jestem PL to często spotykam się z forumowiczami. 

Jadę do Sälen na weekend. Może tam znajdę? 🤔

No przecież Szwecja niedaleko jest, a córkę zabiorę bo właśnie skończyła studiować Szwedzki - to liźnie na żywo języka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cosworth240 napisał:

Możesz sprawdzić szwedzką stronę HEAD, czy nie mają tam listy centrów testowych tej marki. Jakoś w tym roku nie mogę tego znaleźć, ale w zeszłym sezonie na polskiej stronie nie tylko była lista takich miejsc, ale nawet dokładne wyspecyfikowanie, jakie narty, w jakiej długości są dostępne w konkretnym miejscu...

No właśnie tak to u nas te centra testowe wyglądają, dumny napis a w środku masz wrażenie jakbyś do Selgrosa wszedł. Ale w Białce u Gąsienicy mieli dość dobry wybór. Nie mogę złego słowa powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

No właśnie tak to u nas te centra testowe wyglądają, dumny napis a w środku masz wrażenie jakbyś do Selgrosa wszedł. Ale w Białce u Gąsienicy mieli dość dobry wybór. Nie mogę złego słowa powiedzieć.

Nie jest tak źle. Faktycznie Gąsienica, jeśli chodzi o ofertę sklepową, ma super wybór. Z reguły miewał też Mastery Rossi/Dyn na płycie.

W Krakowie możesz wypożyczyć komórki Head-a w https://nartykrakow.pl/, w https://www.krakowsport.pl/Centrum-Testowe-Head-Voelkl-Rossignol-clinks-pol-29.html, spory wybór Head-a jest też na Jaworzynie: http://funrace.pl/zima/oferta/wypozyczalnia-nart/

Jak działa, to komórki SL/GS i Mastery są do pożyczenia na Kasprowym, na górnej stacji. 

Edytowane przez yoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum testowe Heada jest na Rusinskim w wypożyczalni koło „dalszego” wyciągu. Rok temu mieli spory wybór, w marcu 2020 mieli już modele na 2021 🙄 
 

Edit: tu https://wypozyczalnia-nart.com/wypozyczalnia-rusin-ski/ 

Chwalą się na stronie, że już mają pierwsze modele 2022...

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yoss napisał:

Nie jest tak źle. Faktycznie Gąsienica, jeśli chodzi o ofertę sklepową, ma super wybór. Z reguły miewał też Mastery Rossi/Dyn na płycie.

W Krakowie możesz wypożyczyć komórki Head-a w https://nartykrakow.pl/, w https://www.krakowsport.pl/Centrum-Testowe-Head-Voelkl-Rossignol-clinks-pol-29.html, spory wybór Head-a jest też na Jaworzynie: http://funrace.pl/zima/oferta/wypozyczalnia-nart/

Jak działa, to komórki SL/GS i Mastery są do pożyczenia na Kasprowym, na górnej stacji. 

Tak wszystko fajnie, ale w tej cenie i taki wybór - to chyba nigdzie nie ma jak u Gąsienicy. Mastery miał u siebie - bo mi nawet proponował, ale miałem inne narty do objechania. Problem z centrami taki - jest stacja narciarska - powiedzmy w miarę duża i jest kilka takich centrów - marzenie to 1 z większością modeli. Masz bezpośrednie porównanie danych modeli z danej grupy różnych producentów - w jednakowych warunkach śniegowych. Inaczej - jest na zasadzie ta chyba była dobra - bo już nie pamiętam.... Kraków Sport - ok - jak masz już w miarę sprecyzowany wybór, jak nie to busa i z 10 par wrzucić - pozbyć się 1000 pln. Fajna impreza to snow expo, ale dopiero raczkują i są tylko "giganci" krajowego rynku, head, rossi/dynastar, był także Elan Voelkl Nordica i chyba Majesty - Atomica, Fischer'a - brak. Ale generalnie mała impreza. Rano jeszcze coś wyszukasz,  ale później tylko ochłapy zostają. Żeby sprawdzić co narta potrafi wystarczą 2-góra 3 zjazdy i wiesz co i jak, a niektórzy biorą dechy na pół dnia, bo se przyjechał na nowych nartach pozjeżdżać. Chciałem w Białce (byłem 1-szego dnia) Head-y eSL spróbować i pół dnia ich szukałem, znalazłem w knajpie - gość zabrał o 9.00 i szpulował do obiadu, właśnie kiełbasę z piwkiem oprawiał i napawał się widokami gdy inni czekają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mario33 napisał:

Centrum testowe Heada jest na Rusinskim w wypożyczalni koło „dalszego” wyciągu. Rok temu mieli spory wybór, w marcu 2020 mieli już modele na 2021 🙄 
 

Edit: tu https://wypozyczalnia-nart.com/wypozyczalnia-rusin-ski/ 

Chwalą się na stronie, że już mają pierwsze modele 2022...

A byłem na Rusińskim i to niedawno na życzenie mojej lepszej połowy, żebym znalazł dla niej odpowiedni stok, a że nigdy tam nie byłem - tak pojechałem w jakąś sobotę - stosunkowo niedawno - syn miał trening w Jurgowie i mega tłoczno było na stoku (Słowaków masę dojechało) - i widziałem tę wypożyczalnię - ale wystawka mnie nie zachęciła (widziałem tylko z daleka - byłem popatrzeć na ten drugi stok) - nota bene Porsche nie chodziło tylko ta 4 "expresowa" - jakieś modele mieli head'a ale z przed paru wiosen - mogłem wejść - pewnie byłoby inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedźcie w przyszłym sezonie w tygodniu na Słotwiny,zrobię Wam gratis test porównawczy.Prawdziwa gigantowa komórka FiS,3x-stara specyfikacja 193/27 bez wynalazków ,nowa męska 188/30 z tip rocker,damska 176/23  z tip rocker.Master 2x-182/20 i 183/21.Męska komórka Fis 165.Może odkryjecie choć grupę docelową nart dla siebie...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lski@interia.pl napisał:

Przyjedźcie w przyszłym sezonie w tygodniu na Słotwiny,zrobię Wam gratis test porównawczy.Prawdziwa gigantowa komórka FiS,3x-stara specyfikacja 193/27 bez wynalazków ,nowa męska 188/30 z tip rocker,damska 176/23  z tip rocker.Master 2x-182/20 i 183/21.Męska komórka Fis 165.Może odkryjecie choć grupę docelową nart dla siebie...

Ja z chęcią skorzystam, zakochaliśmy się żoną w Krynicy - w tym roku byłem tam łącznie 12 dni, nie licząc pojedynczych wyjazdów do Tylicza - bo chodził non stop. Jeździłem już na masterach, Nordiki - petarda, ale super warunki były, Rossi - tu mi nie siadła ta narta - warunki słabe i może za wysokie progi na moje nogi:), na prawdziwych GS jeszcze nie miałem okazji, więc czemu nie spróbować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marekbtl napisał:

 Fajna impreza to snow expo, ale dopiero raczkują i są tylko "giganci" krajowego rynku, head, rossi/dynastar, był także Elan Voelkl Nordica i chyba Majesty - Atomica, Fischer'a - brak. Ale generalnie mała impreza. Rano jeszcze coś wyszukasz,  ale później tylko ochłapy zostają. Żeby sprawdzić co narta potrafi wystarczą 2-góra 3 zjazdy i wiesz co i jak, a niektórzy biorą dechy na pół dnia, bo se przyjechał na nowych nartach pozjeżdżać. Chciałem w Białce (byłem 1-szego dnia) Head-y eSL spróbować i pół dnia ich szukałem, znalazłem w knajpie - gość zabrał o 9.00 i szpulował do obiadu, właśnie kiełbasę z piwkiem oprawiał i napawał się widokami gdy inni czekają.

Jedyną komórkę (Nordica) miałem zaklepaną o 8:50 (też 1szy dzień). :D 

Potem to już zabawowo (co mieli to brałem).

Ja się starałem faktycznie, co godzinę oddawać narty, ale wiem o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marekbtl said:

Tak wszystko fajnie, ale w tej cenie i taki wybór - to chyba nigdzie nie ma jak u Gąsienicy. Mastery miał u siebie - bo mi nawet proponował, ale miałem inne narty do objechania. Problem z centrami taki - jest stacja narciarska - powiedzmy w miarę duża i jest kilka takich centrów - marzenie to 1 z większością modeli. Masz bezpośrednie porównanie danych modeli z danej grupy różnych producentów - w jednakowych warunkach śniegowych. Inaczej - jest na zasadzie ta chyba była dobra - bo już nie pamiętam.... Kraków Sport - ok - jak masz już w miarę sprecyzowany wybór, jak nie to busa i z 10 par wrzucić - pozbyć się 1000 pln. Fajna impreza to snow expo, ale dopiero raczkują i są tylko "giganci" krajowego rynku, head, rossi/dynastar, był także Elan Voelkl Nordica i chyba Majesty - Atomica, Fischer'a - brak. Ale generalnie mała impreza. Rano jeszcze coś wyszukasz,  ale później tylko ochłapy zostają. Żeby sprawdzić co narta potrafi wystarczą 2-góra 3 zjazdy i wiesz co i jak, a niektórzy biorą dechy na pół dnia, bo se przyjechał na nowych nartach pozjeżdżać. Chciałem w Białce (byłem 1-szego dnia) Head-y eSL spróbować i pół dnia ich szukałem, znalazłem w knajpie - gość zabrał o 9.00 i szpulował do obiadu, właśnie kiełbasę z piwkiem oprawiał i napawał się widokami gdy inni czekają.

Ja to ci trochę współczuję - tak się męczyć ;) Mam obecnie 6 par nart, żadnych nie testestowałem przed zakupem i z wszystkich jestem zadowolony. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Plywak napisał:

Ja to ci trochę współczuję - tak się męczyć ;) Mam obecnie 6 par nart, żadnych nie testestowałem przed zakupem i z wszystkich jestem zadowolony. 

Kto bogatemu zabroni 😉, a ja biedniejszy chętnie się przejadę na różnych modelach przed zakupem choć wiadomo, że przy zbliżonych parametrach to kolosalnych różnic nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WojtekM napisał:

Też mnie testowanie podobnych nart trochę dziwi. Po co?

Tak robią prawdziwi znawcy. Ja tam, prawdę mówiąc czuję różnicę tylko, jak zmienię  GS na SL, ale że mam calą kolekcję wszystkiego, a koledzy czują niuanse, czemu im nie zrobić przyjemności... 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...