Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Komórki czy top market?


marekbtl

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Tak robią prawdziwi znawcy. Ja tam, prawdę mówiąc czuję różnicę tylko, jak zmienię  GS na SL, ale że mam calą kolekcję wszystkiego, a koledzy czują niuanse, czemu im nie zrobić przyjemności... 

Wyczuwam ironię w twojej wypowiedzi. Ja nie mam takiego problemu jak np. WojtekM (bez urazy-są to tylko domniemania), bo już więcej chcę niż muszę. Mam czas i środki aby się bawić narciarstwem z którym jestem związany od dziecka. Bardzo fajnie spędziłem dzień w "środku" tygodnia, poznałem fajnych ludzi. Mogę jechać kiedy i gdzie chcę, nie pytać nikogo o zgodę (oprócz żony:)). Od paru lat jeżdżę bardzo dużo na nartach - nie zawodowo ale z czystej przyjemności. Jak dojeżdżasz do pracy 5 km to dacią możesz jeździć, ale jak już 200 tkm rocznie to dacia będzie słaba. Przy takich przebiegach i jeśli to ma być auto w miarę uniwersalne zaczynasz przebierać, bo wiesz że kawał swojego życia spędzisz w tym samochodzie, ten fajny ale fotele do dupy, ten ma lepsze ale bagażnik mały, no to może skoda ale będzie trzeszczeć po 50 tkm bo jakość nie ta co w audi etc. Na szczęście mam "tylko" takie problemy a nie inne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, yoss napisał:

Jedyną komórkę (Nordica) miałem zaklepaną o 8:50 (też 1szy dzień). :D 

Potem to już zabawowo (co mieli to brałem).

Ja się starałem faktycznie, co godzinę oddawać narty, ale wiem o czym piszesz.

To może się spotkaliśmy - ja także zaatakowałem Nordicę srana, ale matery poszły na 1 ogień, komórki nie przetestowałem bo ją Arnoldzik (wiesz który) porwał i się nie doczekałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, marekbtl said:

 Przy takich przebiegach i jeśli to ma być auto w miarę uniwersalne zaczynasz przebierać, bo wiesz że kawał swojego życia spędzisz w tym samochodzie, ten fajny ale fotele do dupy, ten ma lepsze ale bagażnik mały, no to może skoda ale będzie trzeszczeć po 50 tkm bo jakość nie ta co w audi etc. Na szczęście mam "tylko" takie problemy a nie inne.

nie porównujmy kawałka deski do tak skomplikowanego tworu jak obecne samochody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marekbtl napisał:

Jak dojeżdżasz do pracy 5 km to dacią możesz jeździć, ale jak już 200 tkm rocznie to dacia będzie słaba.

Czyli @lski@interia.plchyba jeździsz na Daciach. Weź wybierz się na testy i kup wreszcie coś porządnego, bo z tym co masz to wstyd się na Słotwinach pokazać :P

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Tak robią prawdziwi znawcy. Ja tam, prawdę mówiąc czuję różnicę tylko, jak zmienię  GS na SL, ale że mam calą kolekcję wszystkiego, a koledzy czują niuanse, czemu im nie zrobić przyjemności... 

Za dużo jeździłeś i nogi Ci się "znieczuliły". :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, WojtekM napisał:

Czyli @lski@interia.plchyba jeździsz na Daciach. Weź wybierz się na testy i kup wreszcie coś porządnego, bo z tym co masz to wstyd się na Słotwinach pokazać :P

Widzisz - napisałem bez urazy, zupełnie nie zrozumiałeś wypowiedzi - nie chodziło o jakość sprzętu etc. tylko o częstotliwość użytkowania. Jeśli jedziesz od czasu do czasu na narty, to sam fakt wyjazdu sprawia Ci radość, a jeszcze jak umiesz to robić to nawet złe warunki Ci nie przeszkadzają. Natomiast jak jeździsz dużo to już sam fakt bycia na stoku nie sprawia Ci takiej radości, bo powszednieje - szukasz czegoś innego. Jak polecisz na wczasy na 7 dni do ciepłych krajów to super jak będziesz leżał nad morzem, pił drinki i cieszył się nic nierobieniem, ale uwierz mi, po miesiącu Ci się znudzi, będziesz szukał jakichś inny atrakcji. Toteż moja wypowiedź porównawcza nie ujmująca nic Dacii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

Widzisz - napisałem bez urazy, zupełnie nie zrozumiałeś wypowiedzi - nie chodziło o jakość sprzętu etc. tylko o częstotliwość użytkowania. Jeśli jedziesz od czasu do czasu na narty, to sam fakt wyjazdu sprawia Ci radość, a jeszcze jak umiesz to robić to nawet złe warunki Ci nie przeszkadzają. Natomiast jak jeździsz dużo to już sam fakt bycia na stoku nie sprawia Ci takiej radości, bo powszednieje - szukasz czegoś innego. Jak polecisz na wczasy na 7 dni do ciepłych krajów to super jak będziesz leżał nad morzem, pił drinki i cieszył się nic nierobieniem, ale uwierz mi, po miesiącu Ci się znudzi, będziesz szukał jakichś inny atrakcji. Toteż moja wypowiedź porównawcza nie ujmująca nic Dacii.

Kup GS i sie zamknij. Najlepsz sa, jedne i jedyne a Ty sie nie znasz i wybrzydzasz 😜 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, artix napisał:

Kup GS i sie zamknij. Najlepsz sa, jedne i jedyne a Ty sie nie znasz i wybrzydzasz 😜 

Ty to byś się nadał na TAMTO forum 🤣

Ja to bym chciał mieć wybór w domu między SL a GS. Jedno mam, drugie nie (jeszcze). Jeszcze sportowa x-turn i szeroka na puch. Oj, ile tych nart można by mieć...

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Tak robią prawdziwi znawcy. Ja tam, prawdę mówiąc czuję różnicę tylko, jak zmienię  GS na SL, ale że mam calą kolekcję wszystkiego, a koledzy czują niuanse, czemu im nie zrobić przyjemności... 

Pewnie wszystkie masz przygotowane tak samo. Znawcy na testach glownie oceniaja przygotowanie narty... Ta haczy, ta skreca, a tamta sie slizga - czyli nie trzyma itp itd... 😄

Edytowane przez nikon255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nikon255 napisał:

Pewnie wszystkie masz przygotowane tak samo. Na testach glownie ocenia sie przygotowanie narty... Ta haczy, ta skreca, a tamta sie slizga - czyli nie trzyma 😄

Faktycznie ,tak jest.Pisałem pół żartem,pół serio,testy oferuję na poważnie,z wyczuciem różnic żartem.Ale właśnie w sferze pzrygotowania najczęściej spotykamy przerost formy nad treścią,gdy ludzie dyskutują o wyższości kąta 86 stopni nad 87 stopni,a jeżdżą na płaskiej narcie...

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mario33 napisał:

Ty to byś się nadał na TAMTO forum 🤣

Ja to bym chciał mieć wybór w domu między SL a GS. Jedno mam, drugie nie (jeszcze). Jeszcze sportowa x-turn i szeroka na puch. Oj, ile tych nart można by mieć...

Dokladnie, mozna miec ile par sie chce i nikomu nic do tego, a tym bardziej po co ? 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2021 o 09:35, yoss napisał:

Odczucia jak widać są kwestią bardzo indywidualną.

Ja mam komórkę Dynastara (165cm - sezon 17/18 zdaje się). Taką samą ma m.in. @moruniek i @Zagronie

Super uniwersalna narta. W gorszych warunkach jedzie (w moim odczuciu) o niebo lepiej od każdej sklepówki (a przejeździłem większość oferty rynkowej).

W życiu nie wrócę do sklepowych nart.

 

Dziękuję za wzmiankę o Dynastarze. Nie narzekam. Nawet bardzo chwalę.  Na stoku, jak ktoś się zna na nartach, to sobie pomyśli -dziadek ma niezłe dechy!  Przyjrzę się mu jak ruszy w dół.  Czy przypadkiem nie zagrożą jego życiu.

Pierwszy raz  mam taki top.  Miałem już top ze sklepu. Volkla.  SL Racing. Podwójny "grip".  By go zwiększyć, ciągle powiększałem ten kąt z boku.  Doszedłem do ekstremum 86,5 st.  Od dołu nic nie podnosiłem. Samo się podniosło. Jak jeździłem pilnikiem, owiniętym taśmą izolacyjną. Ilość zwojów tej taśmy decydowała o podniesieniu.  Nigdy mi te ostre krawędzie nic nie złapały. A miały łapać. Żona też miała  takie same kąty. Z lenistwa, dwa katy pamiętać przy ostrzeniu i przestawiać ostrzałkę.

Te żółte Volkle dostała w rodzinie osoba początkująca. Kobieta w średnim wieku. Zastanawiałem się, czy jej nie ostrzec, że na takich ostrych nartach trzeba bardzo uważać na stoku.  Z powodu tego łapania kawędzi. Ale zrezygnowałem, by jej dodatkowo nie straszyć.   I dziwo nie było żadnych  niepokojących informacji.  Jedynie  wzmocnione ego. Jakiś pan na krześle -pani ma fajne narty.  Top!

No, ale jakie porównanie z Dynastarem?  Jak  Syrena z moim starym Civikiem.  Szczególnie na śliskiej drodze.  W Civiku daję radę.  W Syrenie lepiej nie próbować.   Jeśli chodzi  o testowanie, to nieco tam przetestowałem nart w życiu. Średnio po parę lat testów każda para. I za każdym razem musiałem się dostosować do narty.  A nie ona do mnie. Ale testowanie jest chyba bardzo przyjemne. Tak jak samochody.  Stoi ze dwadzieścia modeli na placu i sobie testujemy.  Szkopuł w tym,  że wybranym modelem musimy jeździć w zimie i w lecie. W deszczu, ciemności. Itd. Itp.  I który wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Top SL jest do siebie mega podobny, ja nie czuję większej różnicy między komórą fischera ,atomica, dynastanra... (zrobione 87/0,5stopnia) Jak ktoś ma ochotę na eksperymenty to polecam pojeździć na Atomic/Salomon z wiązaniami VAR, mają możliwość przestwienia wiązania +/- 5cm przód/tył , to zobrazuje jak narta może się zmienić przy różnej pozycji wiązania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagronie, jezdzenie pilnikiem od dolu na oko albo czeste rownanie zadziorkow to kastracja narty. Za szybkie trzymanie krawedzi wlasnie odpowiada dol. 

2 minuty temu, pasazer85 napisał:

 

Top SL jest do siebie mega podobny, ja nie czuję większej różnicy między komórą fischera ,atomica, dynastanra... (zrobione 87/0,5stopnia) Jak ktoś ma ochotę na eksperymenty to polecam pojeździć na Atomic/Salomon z wiązaniami VAR, mają możliwość przestwienia wiązania +/- 5cm przód/tył , to zobrazuje jak narta może się zmienić przy różnej pozycji wiązania... 

strzelam ze miedzy samymi nartami roznica jest delikatna. Wieksze znaczenie ma jak producent robi krawedzie. Zwlaszcza dol i wykonczenie pietek/dziobow. Ostatnio zrobilem sklepowego volka sl na 0,5/88 i jestem mega zadowolony. Choc poczatki byly straszne 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nikon255 napisał:

ieksze znaczenie ma jak producent robi krawedzie. Zwlaszcza dol i wykonczenie pietek/dziobow

Producent po prostu robi, przygotowuje serwis ,pod Ciebie, albo powiesz im co i jak, albo zrobią jak dla ,,reszty,, ;)   Po co tępić jak można wziąć nartę z rockerem 🤣

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...