Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Volkl Deacon 84 vs Salomon Xdr 84 – szybkie porównanie


yoss

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsza pogoda sprawdziła się w 100%, chwycił mróz i padał świeży śnieg.

Przed 9:00 zameldowaliśmy się z moim synem w Kasinie, z zamiarem rekreacyjnej jazdy połączonej z porównaniem dwóch, z opisu podobnych, nart.

Od chyba trzech lat jestem posiadaczem Salomonów Xdr 84 (sezon 17/18):

narty-salomon-xdr-84-ti-warden-mnc-13-d-

Długość 179 cm, Taliowanie 131/84/114, Tip&tail rocker, Promień skrętu – 15 metrów.

Uwielbiam tę nartę, daje wiele radości z jazdy. Jest łatwa w prowadzeniu, a wraz z pogarszaniem się warunków na stoku, przyjemność z jej użytkowania staje się coraz większa.

W szranki staje znany zawodnik, Volkl Deacon 84 (sezon 20/21) (dawniej RTM):

16945-DEFAULT-l.jpg

Długość 177 cm, Taliowanie 132/84/115, Tip&tail rocker, Promień 3D – 21/15/24 metry

Na papierze prawie identico.

Warunki w Kasinie wymarzone. Miękki podkład, około 10 cm świeżego i przez cały czas padający śnieg. Pusto. Do takich warunków zostały stworzone te narty.

21d55f54db7fc.jpg

07aa3793e39cd.jpg

85a9d5edc23d3.jpg

6197d1364e30b.jpg

Trzy i pół godziny jazdy – dwadzieścia zjazdów.

f2290e0498c78.jpg

Ja: cztery zjazdy na Deaconie, osiem na XDRze, osiem na Deaconie.

Wrażenia:

Volkl Deacon – fajna narta, bardzo pewna w zastanych warunkach. Lubi długi skręt (3d radius), ale bez problemu zacieśnia, czy jedzie śmigiem. Twardsza od XDRa, przez co, na utwardzonych muldach (które w miarę upływu czasu pojawiły się w dolnej części stoku), dawała bardziej po kolanach. Przy większych prędkościach, na twardym ma irytujący odgłos kłapania, inny niż XDR. Taki fiberglassowy. Doskonale się na niej bawiłem, nie wymaga dużo wysiłku, jedzie to co chcesz.

Salomon XDR – robi to wszystko co Volkl. Tylko lepiej. Poza tym, że zauważalnie szybciej inicjuje skręt, że dużo łatwiej i chętniej jedzie naprawdę krótkim skrętem, to ma w sobie jakiś taki gen zabawy. Jazda na Xdrach, sprawia, że człowiek ma banana na gębie, tu sobie podskoczy, tam sobie podskoczy. Ta narta ma to coś.

Z natury dzisiejszej pogody, moje porównanie dotyczy tylko jazdy w miękkim i rozjeżdżonym śniegu. Nie potrafię powiedzieć jak to porównanie wypadło by na twardym, wyratrakowanym stoku. Dla mnie Xdr, to jedna z trzech nart. Na twarde mam komórkę sl i mastera. Gdybym miał mieć tylko jedną, pewnie wybrałbym mastera. Ale jeśli ktoś jeździ głównie w Polsce, rzadko jest pierwszy na stoku, to XDR jako jedyna narta może być dobrym pomysłem. A jeśli ktoś szuka drugiej lub kolejnej narty na gorsze warunki, to myślę, że trudno o lepszy wybór.

Volkl – narta poprawna, ale niczym nie wyróżniająca się w porównaniu chociażby z Rossignol Experience czy Elan Ripstick.

Filmiki: Niebieska kurtka – ja na Volklach, żółta kurtka – syn na Salomonach. To był 18 i 19 zjazd, nogi miały trochę dość. ;) 

 

 

  • Like 7
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Yoss,

Byłaby możliwość ustawić się kiedyś w Kasinie na małą przejażdżkę na tych xdrach? Chodzą mi po głowie te narty jako opcja na ekstremalne wiosenne warunki typu płynne zmuldzone kartoflisko. W zamian oferuję do zabawy Heady iRally 170cm.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wolcjusz napisał:

Cześć Yoss,

Byłaby możliwość ustawić się kiedyś w Kasinie na małą przejażdżkę na tych xdrach? Chodzą mi po głowie te narty jako opcja na ekstremalne wiosenne warunki typu płynne zmuldzone kartoflisko. W zamian oferuję do zabawy Heady iRally 170cm.

Pozdrawiam. 

Hej, jutro planuję Myślenice 9-11 (może 12).

Jeśli masz ochotę i możliwość to mogę wrzucić xdry do bagażnika.

Kasina - jeśli będą warunki, to może następny tydzień. 

Dam znać jak plany się skonkretyzują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się jutro wybieram, ale raczej do Laskowej. Myślenice to dla mnie obecnie trochę za wysoki poziom - pogłębiam tylko złe nawyki i się zsuwam asekuracyjnie na takich stromych stokach. Do Kasiny na pewno będę zaglądał dopóki tylko będą działać,  więc może następny tydzień. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 19:13, yoss napisał:

Dzisiejsza pogoda sprawdziła się w 100%, chwycił mróz i padał świeży śnieg.

Przed 9:00 zameldowaliśmy się z moim synem w Kasinie, z zamiarem rekreacyjnej jazdy połączonej z porównaniem dwóch, z opisu podobnych, nart.

Od chyba trzech lat jestem posiadaczem Salomonów Xdr 84 (sezon 17/18):

narty-salomon-xdr-84-ti-warden-mnc-13-d-

Długość 179 cm, Taliowanie 131/84/114, Tip&tail rocker, Promień skrętu – 15 metrów.

Uwielbiam tę nartę, daje wiele radości z jazdy. Jest łatwa w prowadzeniu, a wraz z pogarszaniem się warunków na stoku, przyjemność z jej użytkowania staje się coraz większa.

W szranki staje znany zawodnik, Volkl Deacon 84 (sezon 20/21) (dawniej RTM):

16945-DEFAULT-l.jpg

Długość 177 cm, Taliowanie 132/84/115, Tip&tail rocker, Promień 3D – 21/15/24 metry

Na papierze prawie identico.

Warunki w Kasinie wymarzone. Miękki podkład, około 10 cm świeżego i przez cały czas padający śnieg. Pusto. Do takich warunków zostały stworzone te narty.

21d55f54db7fc.jpg

07aa3793e39cd.jpg

85a9d5edc23d3.jpg

6197d1364e30b.jpg

Trzy i pół godziny jazdy – dwadzieścia zjazdów.

f2290e0498c78.jpg

Ja: cztery zjazdy na Deaconie, osiem na XDRze, osiem na Deaconie.

Wrażenia:

Volkl Deacon – fajna narta, bardzo pewna w zastanych warunkach. Lubi długi skręt (3d radius), ale bez problemu zacieśnia, czy jedzie śmigiem. Twardsza od XDRa, przez co, na utwardzonych muldach (które w miarę upływu czasu pojawiły się w dolnej części stoku), dawała bardziej po kolanach. Przy większych prędkościach, na twardym ma irytujący odgłos kłapania, inny niż XDR. Taki fiberglassowy. Doskonale się na niej bawiłem, nie wymaga dużo wysiłku, jedzie to co chcesz.

Salomon XDR – robi to wszystko co Volkl. Tylko lepiej. Poza tym, że zauważalnie szybciej inicjuje skręt, że dużo łatwiej i chętniej jedzie naprawdę krótkim skrętem, to ma w sobie jakiś taki gen zabawy. Jazda na Xdrach, sprawia, że człowiek ma banana na gębie, tu sobie podskoczy, tam sobie podskoczy. Ta narta ma to coś.

Z natury dzisiejszej pogody, moje porównanie dotyczy tylko jazdy w miękkim i rozjeżdżonym śniegu. Nie potrafię powiedzieć jak to porównanie wypadło by na twardym, wyratrakowanym stoku. Dla mnie Xdr, to jedna z trzech nart. Na twarde mam komórkę sl i mastera. Gdybym miał mieć tylko jedną, pewnie wybrałbym mastera. Ale jeśli ktoś jeździ głównie w Polsce, rzadko jest pierwszy na stoku, to XDR jako jedyna narta może być dobrym pomysłem. A jeśli ktoś szuka drugiej lub kolejnej narty na gorsze warunki, to myślę, że trudno o lepszy wybór.

Volkl – narta poprawna, ale niczym nie wyróżniająca się w porównaniu chociażby z Rossignol Experience czy Elan Ripstick.

Filmiki: Niebieska kurtka – ja na Volklach, żółta kurtka – syn na Salomonach. To był 18 i 19 zjazd, nogi miały trochę dość. ;) 

 

 

macie jakieś filmiki na stromym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tego typu tematy uzmysławiają mi jakim jestem narciarskim fajansem.

Szczegółowa analiza zachowania dwóch bardzo podobnych nart z uwzględnieniem wielu zmiennych. Po prostu mega robota.

Ja dwa dni temu miałem do dyspozycji parę par nart na których się przejechałem i jedyne do czego doszedłem to co już nie raz udowadniał nam Jurek Harpia klepiąc pudło w amatorskich GS na SLce lub jakiejś szerokiej sztachecie - wszystko jeździ podobnie i tyle...

Sprawę zresztą podsumował wspaniale Szymek zwany na forach narciarskich Equipe, który stwierdził: mam takiego juniorskiego GSa, którego lubię i często na  nim jeżdżę zawody ale teraz przesiadłem się na chwilę na to (i tu wskazał jakieś Heady, które miał akurat zapięte) i wiesz co... też skręcają.

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 19:13, yoss napisał:

Uwielbiam tę nartę, daje wiele radości z jazdy. Jest łatwa w prowadzeniu, a wraz z pogarszaniem się warunków na stoku, przyjemność z jej użytkowania staje się coraz większa.

 

W dniu 5.03.2021 o 19:13, yoss napisał:

to ma w sobie jakiś taki gen zabawy.

 

W dniu 5.03.2021 o 19:13, yoss napisał:

sprawia, że człowiek ma banana na gębie, tu sobie podskoczy, tam sobie podskoczy. Ta narta ma to coś.

Bardzo pasują mi te określenia do nart Volki Blaze 94 które testowałem w lutym na Skolnity Snow Expo jako kolejną z szerszych pod butem.

I tylko na tej narcie jeździło mi się właśnie tak znakomicie jak kolega napisał powyżej. 

 

20210220_110259.thumb.jpg.cbad5e198326006edda1ba93d9f3ce0d.jpg

 

20210220_142205.thumb.jpg.2fc27f42ab5778dbd7187b90cb6927e7.jpg

 

Od Stoku Wyratrakowanego

20210220_080438.thumb.jpg.b6eb35cff4d1bb241da5df59c6bbe707.jpg

D czasu zdegradowania

20210221_141401.thumb.jpg.88f33b4649c481e2e1eedcf484cd3d51.jpg

Te były za szeroki i za ciężko nimi musiałem pracować i o wiele sczersze

20210220_133014.thumb.jpg.587f77a08f3e4c6ce6e50c66edbe057d.jpg

 

Jeżeli Ktoś z forumowiczów będzie dziś na testach w Skolnitym i jeżeli będzie dostępna to o opinię na jej temat.

Pozdrawiam innych testerów

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...