Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nartorolki terenowe


KamaG

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , może odgrzewam kotleta, ale wszystkie wątki jakie znalazłam na temat rolek terenowych są delikatnie mówiąc zabytkowe 😁. Szukam alternatywy na lato, zaintrygowały mnie nartorolki z racji braku solidnego asfaltu w okolicy. Dysponuje sporym potencjałem : dziurawych asfaltów, względnie ogarniętych dróg szutrowych i całą masą leśnych ścieżek. Asfalt przyzwoity należy do drogi krajowej z ruchem ponadprzeciętnym, co wyklucza zwykle rolki. 

Czy jest tu może ktoś co wie coś, a może nawet więcej w temacie? Do najbliższych wypożyczalni ok 200km, wiec sprawdzenie na żywym organizmie dość trudne. 

Kuszą mnie bardzo jako załatanie niedosytu nart w sezonie zimowym. Poproszę o opinie.

pozdrawiam

Kama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
2 godziny temu, KamaG napisał:

Hej, a może ktoś zna jakąś wypożyczalnię takiego sprzętu? Może lepiej spróbować najpierw na żywo i zweryfikować wyobrażenia. Jakoś mało jest ludzi jeżdżących pasjami na nartorolkach, albo ja nie umiem znaleźć 

Poproś o opinię @Marxx74, większego specjalisty od rolek na forum nie znam. I nie przejmuj się nawet jak będzie zaprzeczał... W temacie nart też oczywiście kopalnia wiedzy...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marionen napisał:

Poproś o opinię @Marxx74, większego specjalisty od rolek na forum nie znam. I nie przejmuj się nawet jak będzie zaprzeczał... W temacie nart też oczywiście kopalnia wiedzy...

Jakby Marek nie miał czasu to:

nartybiegowe.info

nartorolkowy.pl

nartorolki.com.pl

krakowsport.pl

nartorolki.pl

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marionen - ale zaprzeczać lubię ;) .. wyczerpałeś linkownię o jakiej bym pomyślał - może jeszcze rollski.pl i skiking.pl

@KamaG Terenowe rolki jedynie widuję z daleka. Coś mi po głowie chodzi, że częsta opcja 150mm koła nie sprawdzała się szczególnie rewelacyjnie w "terenie" <-szutry itd. wyraźnie ustępując 200mm.  

W Warszawie i okolicy organizowane są zajęcia z opcją wypożyczenia sprzętu - może odezwij się do tej ekipy, dyscyplina mocno niszowa a świat mały, być może znają kogoś w Twojej okolicy kto pomoże spróbować .. namiar z FB Towarzystwo Narciarskie Biegówki Wesoła | Facebook

Pozdrawiam,

M.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukałbyś w okolicach Trójmiasta (nie wiem skąd jesteś), to można wypożyczyć tutaj:

https://web.facebook.com/RollSkiTour/?ref=page_internal

O ile na zwykłych rolkach robiłem kilkadziesiąt kilometrów, to na terenowych z kijkami, po zaledwie kilku kilometrach myślałem, że wyzionę ducha 😁 Kondycyjnie to jest przepaść i jak ktoś śmiga na zwykłych i myśli, że tu też będzie banał, to się może srodze zawieść :D Oczywiście waga rolek robi swoje. No i absolutnie nie porównywałbym poziomu wysiłku do roweru. Góra pracuje tu tak intensywnie, że wręcz słychać jak siły z gwizdem ulatują. A jak oni jeżdżą po leśnych ścieżkach, to dla mnie jakaś magia. Ja na parkowej szutrówce miałem problem. Przygoda była jednorazowa, ale mocno się zastanawiam żeby do tego wrócić. Podobało mi się, że tak mnie wykończyły fizycznie a to znaczy, że potencjał podniesienia w ten sposób kondycji jest ogromny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @kuzon co prawda to nie moje okolice (ja - świętokrzyskie, Starachowice) ale może na jakiś wyjazd wakacyjny się przyda 😊

Właśnie zwykle rolki jakoś niekoniecznie (za szybkie, za wywrotne) terenowe mi się jakieś bardziej stateczne, turystyczne wydają, takie odpowiedniejsze dla "starszej pani" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrząc na zaczynających przygodę z terenowymi - mniej wywrotne tak, męczące tak, mało turystyczne bo siły uciekały jak z dziurawego balonika z braku techniki .. ale ja się nie znam .

Życzę powodzenia, kibicuję i chętnie przeczytam refleksje po Twoich próbach.

Pozdrawiam,

M.

W szeroko rozumianej Twojej okolicy bywamy przy S7 na serwisówkach w  Zaleziance, ale jak przyjdzie Ci do głowy inny ciekawy asfalt to chętnie sprawdzę - byle było gdzie hamować ;). Każda podpowiedź co do asfaltu cenna - stok treningowy na szpital zamieniono. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mario33 - odniosłem się do zamknięcia "korony" i bram Stadionu Narodowego. W ramach czarnego humoru - treningi na narodowym możliwe są obecnie jedynie ze skierowaniem i pozytywnym wynikiem testu ... co przy rozmaitych perypetiach i ograniczeniach na Agrykoli temat treningów pod inline alpine utrudnia - ale się nie poddajemy ;)

Pozdrawiam,

M.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W dniu 15.04.2021 o 10:33, KamaG napisał:

Dzięki @kuzon co prawda to nie moje okolice (ja - świętokrzyskie, Starachowice) ale może na jakiś wyjazd wakacyjny się przyda 😊

Właśnie zwykle rolki jakoś niekoniecznie (za szybkie, za wywrotne) terenowe mi się jakieś bardziej stateczne, turystyczne wydają, takie odpowiedniejsze dla "starszej pani" 😉

Hej.

Jak temat aktualny to mogę pomóc - jestem posiadaczem rolek skike V09 fire - i mieszkam niedaleko (okolice Lipska) :). w Starachowicach bywam dość często - pochodzę stąd :). Zrobiłem na nich już parę kilometrów w różnym terenie - od super asfaltów na Fleming Park do kamienistych ścieżek na wałach przy Dunaju :). 

Pozdrawiam

Świstak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Zastanawiam się czy nartorolki to bardziej narty czy rolki?

Bez umiejętności jazdy na rolkach da się na tym poruszać bez miliona kontuzji i wywrotek na początku?

Zastanawiam się czy to może być fajny trening letni przed zimowymi skiturami.

 

Ps. Zobaczyłem filmik instruktażowy z technik hamowania i się przeraziłem..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolki mają tę zaletę,że wpływać można treningiem i na kondycję,i na technikę narciarską.Moja koleżanka od ścigania w MPA, niejaka Ania Nowak traktuje narty jako trening do slalomów rolkowych,gdzie ściga się na wysokim poziomie...

https://supernarty.pl/artykul/podcast-inline-alpine-po-co-narciarzowi-rolki-589

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ania - dwukrotna Mistrzyni Polski Inlinealpine z ostatniego weekendu (Ptaszkowa, co ciekawe SL w deszczu po mokrym asfalcie) (SL/GS Open) jeździ na rolkach a nie nartorolkach. Różnica dość zasadnicza - Curex walczyła w tym roku na nortorolkach m.in. pod okiem Marceliny Marcisz w Ptaszkowej (pod kątem telemarkowego sprintu) i jej zdaniem dwa różne tematy (trenerkę wręcz wkurzały pewne rolkowe nawyki). Całość oczywiście gdzieś się spina, Curex dubla na MP też ustrzeliła. 

Pozdrawiam,

M.

(A Ptaszkową polecam, tak przy okazji - można nartorolki wypożyczyć i pobawić się samemu bądź pod opieką instruktorów - trzeba się umówić na instruktorską opiekę. Nocleg na środku tras, dobre jedzenie, siłownia, sauna i świetny browar z Grybowa ;) )

Edytowane przez Marxx74
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marxx74 napisał:

Ania - dwukrotna Mistrzyni Polski Inlinealpine z ostatniego weekendu (Ptaszkowa, co ciekawe SL w deszczu po mokrym asfalcie) (SL/GS Open) jeździ na rolkach a nie nartorolkach. Różnica dość zasadnicza - Curex walczyła w tym roku na nortorolkach m.in. pod okiem Marceliny Marcisz w Ptaszkowej (pod kątem telemarkowego sprintu) i jej zdaniem dwa różne tematy (trenerkę wręcz wkurzały pewne rolkowe nawyki). Całość oczywiście gdzieś się spina, Curex dubla na MP też ustrzeliła. 

Pozdrawiam,

M.

(A Ptaszkową polecam, tak przy okazji - można nartorolki wypożyczyć i pobawić się samemu bądź pod opieką instruktorów - trzeba się umówić na instruktorską opiekę. Nocleg na środku tras, dobre jedzenie, siłownia, sauna i świetny browar z Grybowa ;) )

To zaraz koło mnie,a wstyd się przyznać,nigdy tam na rolkach nie byłem.A teraz przegapiłem te zawody,bo przyjechałbym pokibicować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ośrodek. Pomijając "płaskie" dwa stoki mają potencjał na zawody krajowe plus jeden treningowy (można ustawić dwa osobne slalomy w jednej pętelce). Ośrodek świetny, bardzo sympatyczna obsługa. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt nartorolkowy do klasyka i łyżwy. Będziemy tam na zgrupowaniu na wiosnę - już teraz serdecznie zapraszam w odwiedziny. A zawody cóż... "mokra" niedziela zmusiła nas do dość ostrożnego ustawienia SL ale ogólnie się udało ( ilość upadków pomijalna w statystyce ;) ). Piątek treningi SL i GS, sobota zawody GS i trening SL, niedziela zawody SL ... było co robić, obsada fajna, pojawili się mocni Słowacy, Czesi i dzieci z Ukrainy. Prywatnie czyli klubowo na 8 osobostartów 7 medali w tym 3 tytuły MP i ważne v-ce MP w Open SL  - nie rozpaczam ;)

M.

P.s. odradzam tylko jazdę od Parku linowego zgodnie z ruchem wskazówek zegara - nachylenie i zakręt który tam jest to już zabawa dla doświadczonych zawodników a nam nawet do głowy nie przyjdzie żeby tam coś stawiać :)

Edytowane przez Marxx74
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...