Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór pierwszych butów dla amatora


kamil198404

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kamil198404 napisał:

Może jeszcze raz w punktach:

1. wkładam stopę

2. Układam język 

3. Dopycham piętę jak najbardziej do tylu buta opierając na pięcie

4. Zapinam 3 oraz 4 klamrę 

5. Zapinam pierwszą oraz drugą klamrę w ten sposób żeby się dało zapiać jednym palcem 

6. Wstaje - nie naciskając na języki piszczelami końcem palców czuje koniec buta

7. Podchodzę do podestu z wiązaniami wpinam się opieram piszczele na językach czuje jak tworzy się luz z przodu buta

Panowie bardzo dziękuje za pomoc, ja po prostu nie chce popełnić błędu jak kilka lat temu wybierałem buty na siłownie. Ale w każdym sklepie mówią co innego i już człowiek głupieje.

 

Cześć

Czyli wszystko jest OK. But powinien dokładnie opinać stopę, nawet z odczuciem ściskania ale bez punktowych ucisków. Zwróć uwagę na miejsca szycia kapcia, śrub - tam najczęściej się ujawniają. W palcach powinien być delikatny umożliwiający minimalne ruchy. Jeżeli tak jest to jest OK.

Naucz się stać w butach narciarskich jak należy - podest to uproszczenie i nie będzie go na stoku ani poza sklepem.

Teraz trzeba sprawdzić co i jak na stoku.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 19:10, kamil198404 napisał:

Pochodziłem po sklepach wykonałem pomiar stóp L-27,4mm P-27,2mm.

27,5 to max rozmiar, który powinieneś mierzyć. Buty różnych producentów w teorii powinny mieć taki sam rozmiar, jeżeli rozmiar wyrażony w cm mają identyczny - jednak są minimalne różnice. Np. moim zdaniem buty Rossignola wychodzą stosunkowo większe na długość. Do tego dochodzi jeszcze różna objętość / szerokość poszczególnych modeli, co też ma wpływ na odczucia. Ja mam stopy 27,7 i 27,5, a buty 27,5 (Rossi Hero) - i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Chertan said:

Może na zawodach mają inne buty niż na codziennym treningu? Ale niech się zawodnik wypowie.

Zawodnikiem co prawda nie jestem, ale na powszednie jeżdżę w butach zawodniczych i nie mam problemu żeby jeździć 4-6 a nawet więcej godzin. 

Kilka par u zawodników to raczej efekt tego, że trzeba mieć jakąś rezerwę, może są różnie przygotowane (inne liftery/spojlery itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil198404 napisał:

Panowie buty zakupione. Tecnica Mach Sport 90MV 27,5. Czterogodzinny wypad zaliczony but fajnie otula stopę nie obciera. Chciałem bardzo podziękować za pomoc w temacie. Teraz pora na resztę sprzętu ale to już w innym temacie.

Super!!! Zadawaj pytania  bo sezon ogórkowy za pasem a odnotowujemy znaczny wzrost ilości specjalistów od doradzania ( w większości teoretyków i gawędziarzy) ale można od czasu do czasu przeczytać cos mądrego....powodzenia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...