Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Luz w pięcie - dobór klina


tryhp3

Rekomendowane odpowiedzi

Który klin będzie lepszy do likwidacji minimalnego luzu w okolicach pięty?
Mam szeroką stopę ale samą piętę wąską. Mam wybrane buty o wysokim Flexie 130 i szerokości 102 mm. Buty w sumie mierzyłem jakiś czas temu. Dobrze trzymały, ale wydawało mi się, że jak je powyginałem to był minimalny luz w okolicach pięty, ale nic lepszego nie znalazłem. Pewnie dopiero na stoku okaże się czy będą OK. Ale kliny do testów chcę kupić od razu.
Pytanie które?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mario33 napisał:

Ale sam wybierałeś buty ? Już kupiłeś czy jesteś przed ? Może jednak bootfitter ?

Pochodziłem po kilku sklepach w Krakowie popytałem co i jak. Akurat na buty które najlepiej pasowały trafiłem w sklepie który butów ma niewiele i bootfitting opiera się głównie i żonglowaniu wkładkami (wygrzewanie dopiero po pierwszych jazdach dodatkowo płatne) - ale akurat dużo grubszej w pięcie wkładki pod ten rozmiar już nie mieli...

Z butami mam parę problemów:

- stosunkowo duży rozmiar 29,5, więc już nieco mniejsza dostępność

- szeroka stopa mniej więcej na wysokości między dwoma dolnymi klamrami co jest do wygrzania ale...

- mam też nieco wystającą kostkę na podbiciu zaraz pod drugą klamrą od dołu. Co jest mega niekomfortowe i doskonale widoczne po zdjęciu skarpetki. Podobno w większości butów modyfikacja w tym miejscu jest nie do zrobienia.

- "wąską piętę" co w butach narciarskich jest "dramatem"

Przy tym jeszcze chce buty twarde 120/130.

No i w efekcie w sklepie pełne szafy butów a miły Pan przynosi mi jedną parę i mówi, że nic lepszego pod mnie nie znajdzie.

 

Godzinę temu, Lexi napisał:

Obawiam się ze to nie pomoże, jeśli masz szczupłą stopę w kostce  trzeba by kleić "łatki/naklejki" na botku - wiec bootfitter (i to nie każdy)

Nie wiem czy to o kostki chodzi. Nordica ma coś takiego jak Instep Volume Control. Między butem wewnętrznym i zewnętrznym jest dodatkowa wkładka którą można rozłożyć i jej grubość w pięcie zwiększa się o 4 mm. Testowałem to na jednym modelu no i z wyczuwalnych luzów but stał się wręcz ugniatający. Więc myślę, że akurat w moim przypadku kliny Sidasa zrobiły by robotę. 

Buty które mnie interesują pasowały moim zdaniem książkowo, bardziej się doszukuje nieco na siłę co w nich może być nie tak. Były też mierzone w bardzo cienkiej skarpetce. Pewnie je kupie online i pomęczę w domu.

Bardziej mi chodziło czy ktoś ma doświadczenie w takich klinach. Są w twardej i miękkie wersji. Zastanawia mnie czy te twarde można zamontować między butem wewnętrznym a zewnętrznym wzorem IVC Nordici.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tryhp3 napisał:

Zastanawia mnie czy te twarde można zamontować między butem wewnętrznym a zewnętrznym

Też mam sporo deformacji na stopach ;) i mam między innymi twarde kliny 2-3mm pomiędzy skorupą a linerem, mam też dedykowane reduktory sidasa https://skiteam.pl/szukaj?controller=search&orderby=quantity&orderway=desc&search_query=Wkładka-Reduktor+Sidas&submit_search= te 3 mm w innej parze butów (flex 130 width 100). 
Nie ma uniwersalnej recepty na Twoje problemy !. Tak jak pisał @Lexi wklejki wzdłuż ścięgna achillesa też powinny pomóc. Pokombinuj sam, jak się czujesz na siłach, możliwości są. Co do klinów to zacznij od korkowych, możesz je łatwo przycinać i optymalnie dobrać wysokość.  


Pozdrawiam
mirekn

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Jak coś to zacznę od sposobu z korkiem @mirekn. Jak nie pomoże to kupię piankę @Lexi.

To, że w Windsporcie zrobią mi dobrze to ja wiem. Dlatego pytam na forum bo tam tanio nie jest ;) a skoro można coś samemu pokombinować to czemu nie :)

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tryhp3 napisał:

Dzięki za porady. Jak coś to zacznę od sposobu z korkiem @mirekn. Jak nie pomoże to kupię piankę @Lexi.

To, że w Windsporcie zrobią mi dobrze to ja wiem. Dlatego pytam na forum bo tam tanio nie jest ;) a skoro można coś samemu pokombinować to czemu nie :)

Własnym sumptem to grosze! Możesz wykorzystać niezawodną taśmę naprawczą do przyklejenia elementów korygujących. Operacja jest odwracalna, możesz sobie to modyfikować aż będziesz całkowicie zadowolony :) (albo Ci się znudzi ;) ).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wklejki na but wewnętrzny robią w Windsport z takiej pianki .https://sklep.rolfoam.pl/pl/p/Pianka-ROLPE-EV-200-2-mm-niebieska-samoprzylepna/819 Na wzór można sobie wyciąć całkiem sporo, podczas gdy jedna para wklejek np w okolicy pięty kosztowała u nich 70 złotych. 

Edytowane przez Chertan
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnoręczne ujarzmianie  butów ma tę przewagę,oprócz finansowej,że dopiero na stoku widać,jak jest,i można korekcję objętości przeprowadzać nawet kilka razy dziennie już na stoku.Przy takiej dostępności różnych materiałów nie jest wcale trudne.Co innego przy bardzo poważnych korektach,bo języka z wtryskiem pianki sami nie zrobicie.Ale ja nawet wypychanie skorupy na gorąco od lat przeprowadzam samodzielnie skonstruowanym przyrządem...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2021 o 14:21, tryhp3 napisał:

@Chertan że konkretnie z tej co podałeś?

Pianka EV (EVA + PE) 2mm, 200 kg/m3

Akurat małych arkuszy nie widzę a cena 1x1,9 m jest spora. 

Konkretnie z tej. Cena spora, jednak jakby nie patrzeć to cena 2 kompletów wklejek w sklepie. A jeżeli coś jest nie tak to musisz kupić kolejny. Zawsze można na pół z kimś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...