Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobre narty na przygotowaną trasę na cały dzień


tryhp3

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważałem zakup nart Atomic Redster X5 które miałem okazje testować, ale trochę poczytałem i raczej lepszym rozwiązaniem na cały dzień będzie X7 WB która jest nieco szersza i twardsza więc na miękkim śniegu czy lodzie powinna być mniej nerwowa.

Szukam jeszcze alternatyw.

Narta ta bywa porównywana np. z droższymi i chyba nieco bardziej zaawansowanymi Head SUPERSHAPE E-MAGNUM, wydaje mi się, że podobną ale tańszą nartą może być Rossignol REACT R8 HP. Ta z kolei będzie chyba trochę mniej zaawansowana. W tabeli parametry nart które na chwilę obecną rozważam:

  Długość [cm] Dziób [mm] Środek [mm] Piętka [mm] Promień [m]
Head SUPERSHAPE E-MAGNUM 177 129 72 111 14,3
Rossignol REACT R8 HP 177 127 74 110 14
Atomic REDSTER X7 WB 176 128 75 112 14,2

W recenzji REACT R8 z poprzedniego sezonu pada takie stwierdzenie:

Cytat

Uwaga: oczywiście, dziwić może brak wrażeń negatywnych. Testy nart zawsze jednak są mocno subiektywne, a nadto kierujemy się zasadą, że obecnie nie ma złych nart – są tylko źle dobrane, nieprawidłowo lub wcale nie serwisowane, bądź wreszcie narciarz musi nieco podnieść swoje kwalifikacje. 

Co zdaje się potwierdzają ostatnie testy Jacka z Wisły - SNOW EXPO 2021.

No i teraz się zastanawiam, czy brać najtańsze, najładniejsze czy może ktoś dorzuci jeszcze jakieś do worka? :)

Ps. W skali forum oceniam swoje umiejętności na 7+.  Mam 190 cm wzrostu i 94 kg wagi. Jeżdżę 100% po przygotowanych trasach, ale i rano i wieczorem i głównie w weekendy gdzie warunki na polskich czy słowackich stokach bardzo szybko ulegają pogorszeniu.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez Ciebie jeździłem na "magnumce" HEAD'a. Nie sprawiała na mnie wrażenia jakiejś nadmiernie zaawansowanej; testowałem też wtedy E-Race Pro i ostatecznie zdecydowałem się na nie z uwagi na to, że są twardsze, agresywniejsze i bardziej idące w stronę grzecznej gigantki. Magnumka natomiast wydawała mi się nartą bardzo przyjazną i robiącą grzecznie to o co się ją "poprosi". Generalnie jeździło się na niej miło, łatwo i przyjemnie. Rozumiem dlaczego jest to bodaj największy sprzedażowy hit HEADa - po prostu jest w stanie trafić w gusta wielu osób od osób zaawansowanych w stopniu średnim (może nawet lekko-średnim), do osób bardziej ambitnie podchodzących do tematu, natomiast osoby lubiące narty z grupy race, raczej pewnie powinny zostać przy nartach z grupy race. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie od nowości mam Atomic M:8 Pulse. Czyli jakieś 13 sezonów. Narty wolne, nie lubiące skręcać, ale muldy im nie straszne co jest ich największym plusem. Tak sobie myślę, że zanim się przesiądę do modeli raceowych dobrze by było jeszcze się podoskonalić na prostszych konstrukcjach. Gdzieś w między czasie wypożycz dobre narty typu Race i za kilka sezonów podjąć decyzję co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tryhp3 napisał:

Aktualnie od nowości mam Atomic M:8 Pulse. Czyli jakieś 13 sezonów. Narty wolne, nie lubiące skręcać, ale muldy im nie straszne co jest ich największym plusem. Tak sobie myślę, że zanim się przesiądę do modeli raceowych dobrze by było jeszcze się podoskonalić na prostszych konstrukcjach. Gdzieś w między czasie wypożycz dobre narty typu Race i za kilka sezonów podjąć decyzję co dalej.

W takim razie te szersze X7 i "magnumki" wydają się dla Ciebie na tzw. "papierze" sensowną opcją. Wydaje mi się, że w większości "centr testowych" obu tych firm będziesz w stanie je wypożyczyć i wypróbować, co generalnie polecam...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tryhp3 napisał:

Tak sobie myślę, że zanim się przesiądę do modeli raceowych dobrze by było jeszcze się podoskonalić na prostszych konstrukcjach

 W takim razie -Blizzard Quattro RS 70 albo te nieco szersze (jedyna wada tych nart ze nie są pomarańczowe😉),  Dynastar Speed zone 12 (zapewne Rossi robi tez cos podobnego)- i jedne i drugie to wypróbowane dobre konstrukcje - "będzie pani zadowolona"  ...

A odnośnie skali forum - za sugestią @WojtekM i @JC

Wędkarz zaczyna opowiadać:
- Kiedyś w tym miejscu złapałem taaaaaaakiego szczupaka... normalnie jak go
wsadziłem na tylne siedzenie do malucha to jakieś 70cm ogona wystawało przez otwarte okno...
Motocyklista na to:
-A ja tuż obok to miałem zahaczkę... Ciągnę!! Ciągnę!! ale powoli idzie...
Myślę sobie ale ryyyyyba!!
A tu nie... jak podholowałem do brzegu to kierownicę od motocykla zobaczyłem...
Patrzę, a to BMW Sahara!! wlazłem do wody i wypchnąłem na brzeg... koła się kręcą!!
Nawet światła się palą!!
Wędkarz na to:
-Nie bajeruj... 60 lat po wojnie?? światła??
-No dobra... odejmij te 70cm szczupaka, a ja zgaszę światła w tym BMW...

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lexi Jeśli o chodzi o wersję szerszą to masz na myśli RS 76? RS 76 i Speed Zone 12 na papierze jak dla mnie wyglądają podobnie do E-Magnum czy X7 WB (te wymienione przez Ciebie mają nieco większy promień). Blizzard i Dynastar są jeszcze w długości (182 cm) bardziej odpowiedniej pod mój wzrost (190 cm). Na papierze różnica promienia pomiędzy 174 i 182 cm to 2 m. Pytanie jak ta różnica będzie się objawiać w rzeczywistości? Niby wolałbym, żeby narta dobrze skręcała ale nieco dłuższa pewnie doda stabilności.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżeli Twoja samoocena jest prawidłowa opisywane przez Ciebie detale nie mają znaczenia. Zaadaptujesz się do każdej tego typu narty bez problemu. Wszystkie narty skręcają tak samo. Oczywiście bierz jak najdłuższą jaka jest dostępna i konstrukcyjnie jak najbardziej zbliżoną do narty sportowej.

Twoja pierwotna koncepcja kierowania się ceną i kolorem (w sensie podobania się) jest całkowicie słuszna.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tryhp3 napisał:

Pytanie jak ta różnica będzie się objawiać w rzeczywistości?

Jeśli nic nie umiesz różnic nie odczujesz bo ich nie dostrzeżesz - jeśli umiesz jeździć znajdziesz różnice ale nie maja one znaczenia bo się dostosujesz.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzarda skreślam bo jest za drogi na mój budżet. Reszta jest w podobnych pieniądzach ale Dynastar w wersji 182 cm wydaje mi się najrozsądniejsza dla mnie, tylko dostępność tej długości jest słaba. Ale coś tam jeszcze zostało po sezonie. Jeszcze poszukam podobnych modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tryhp3 napisał:

Blizzarda skreślam bo jest za drogi na mój budżet. Reszta jest w podobnych pieniądzach ale Dynastar w wersji 182 cm wydaje mi się najrozsądniejsza dla mnie, tylko dostępność tej długości jest słaba. Ale coś tam jeszcze zostało po sezonie. Jeszcze poszukam podobnych modeli. 

Poszukaj 19/20 ..to ta sama narta a będzie tańsza

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tryhp3 napisał:

Blizzarda skreślam bo jest za drogi na mój budżet. Reszta jest w podobnych pieniądzach ale Dynastar w wersji 182 cm wydaje mi się najrozsądniejsza dla mnie, tylko dostępność tej długości jest słaba. Ale coś tam jeszcze zostało po sezonie. Jeszcze poszukam podobnych modeli. 

Cześć

Speed Zone to narty popularne dla osób na poziomie mniej więcej 6 w skali forum.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeżeli Twoja samoocena jest prawidłowa opisywane przez Ciebie detale nie mają znaczenia. Zaadaptujesz się do każdej tego typu narty bez problemu. Wszystkie narty skręcają tak samo. Oczywiście bierz jak najdłuższą jaka jest dostępna i konstrukcyjnie jak najbardziej zbliżoną do narty sportowej.

Twoja pierwotna koncepcja kierowania się ceną i kolorem (w sensie podobania się) jest całkowicie słuszna.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

Skrecaja tak samo, poza tym ze maja rozny promien skretu. 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Czy to stanowi jakikolwiek problem. No... SL będzie bardziej meczący ale też zależy jaki. Jak sklepowy to nie tak bardzo.

Pozdrowienia

To nie stanowi zadnego problemu Mitku. Kwestia upodoban i mam nadzieje swiadomego wybou.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...