Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, idealist napisał:

Nie znam języka, ale wynika z tego, że to raportowanie na godzinę 15:00 więc niekoniecznie są to sprzeczne i wykluczające się informacje. Tak czy inaczej, rozważając sytuację per capita nie jest tam też różowo.

Tam u góry jest ikonka z flagą angielską.

A generalnie, wciąż dwa razy mniej zgonów niż w Szwajcarii (populacja praktycznie identyczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Myślałem, że rozważamy kwestię wyjazdu (lub nie) do tego konkretnego centrum na narty w obecnej sytuacji a tu zdanie kolegów wydaje się kluczowe ze względu na kwestię jak sprawa wygląda w praktyce. Sam wiesz jak często obraz ogólny - jawiący nam się chociażby na podstawie danych - jest różny od praktyki.

Tak sobie myślę, być może jak kretyn...

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli uzupełnienia-mam już całą potrzebną wiedzę od Kopaoniku,od 2 kolegów,z których jeden napisał na priva,a drugi zadzwonił.Obaj byli z JurekByd

To info dla tych nowicjuszy,którzy mogą odnieść wrażenie,że najbardziej konkretne pytanie na forum to tylko asumpt do tego,by ,jak kulturalnym ludziom przystało-zacząć się jebać i napierdalać...

To niezupełnie prawda...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 6
  • Thanks 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lski@interia.pl napisał:

To info dla tych nowicjuszy,którzy mogą odnieść wrażenie,że najbardziej konkretne pytanie na forum to tylko asumpt do tego,by ,jak kulturalnym ludziom przystało-zacząć się jebać i napierdalać...

To niezupełnie prawda...

Beszenzu :D:D:D

 

Ale popatrz, coś jest na rzeczy.

Normalnie, dostałbyś na forum opisy, plusy, minusy, miliony zdjęć a tu jakaś reglamentacja wiedzy następuje.

Telefon, priv, szeptana propaganda. :ph34r:

8f70997fce58f40ece4c0a41b6609f0f.gif

 

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Gwoli uzupełnienia-mam już całą potrzebną wiedzę od Kopaoniku,od 2 kolegów,z których jeden napisał na priva,a drugi zadzwonił.Obaj byli z JurekByd

W sumie szkoda że przydatnych informacji nie chcieli zaserwować na forum ogólnym. Apel do owych kolegów - nie wstydźcie się, to wbrew pozorom chyba nadal forum narciarskie i raczej za pisanie na temat nikt nie powinien dostać minusów. Raczej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lski@interia.pl napisał:

.. Ale połączona z częściowym zamknięciem tras. Jak oceniasz jako bywalec, to co pozostaje otwarte? 

Ja jestem wychowany na polskich i czeskich ośrodkach, nawet gdyby zamknęli 70 % tras to bym był zachwycony. Tylko, że ja jestem mało wymagający i do tego uwielbiam Bałkany. Jak byłem ostatnio to przez 2 ostatnie dni z powodu opadów i silnego wiatru też niektóre wyciągi i trasy były zamknięte, ale nawet tego za bardzo nie zauważyłem. Choć akurat okolice 13 to jedne z najciekawszych miejsc z solidnymi trasami, zwłaszcza off piste...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zamknięcie jednak 18 kwietnia. Na trasach jeszcze 70 cm śniegu, ale narciarzy coraz mniej. Sezon letni zaczynają w połowie czerwca. 

Trochę statystyk z tego sezonu zimowego:

Ten sezon narciarski potrwa (do 18.04) łącznie 137 dni, czyli 4 miesiące i 16 dni, a poniżej  ciekawe statystyki:

 

     •  Średnia pokrywa śniegu w           styczniu: 69 cm 

  • Średnia pokrywa śniegu w lutym: 81 cm  
  • Średnia pokrywa śniegu w marcu: 98 cm 
  • Średnia temperatura: -3,4 ° C 
  • Średnia temperatura w styczniu: -5,6C 
  • Średnia temperatura w lutym: -2,7 ° C  
  • Średnia temperatura w marcu: -4,7 ° C
  • Najniższa temperatura: -18 ° C (14 lutego)
  • Liczba dni śnieżnych: 40
  • Liczba dni słonecznych: 39 (31%) 
  • Liczba dni z mgłą: 39 (31%) 
  • Suma opadów: 302 cm
  • Najwyższą wysokość śniegu zmierzono 26 marca 2021 r. I wyniosła 148 cm .
  • Nie była to najbardziej śnieżna zima na Kopaoniku. Często (dawniej) opady zimowe były w granicach 5 do 7 metrów za sezon zimowy.

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi w tygodniu jest tak mało,że nie dziwcie się,że zamkną,nawet gdyby spadło 5 m śniegu.Ostatnia szansa,jeszcze ze 2 dni pogody w tym tygodniu złapiecie.A dojazd,w każdym razie z południa Polski,szybszy i lepszy niż do Austrii.W weekend było parę busów z Polski,powożonych nawet przez forumowiczów...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Ludzi w tygodniu jest tak mało,że nie dziwcie się,że zamkną,nawet gdyby spadło 5 m śniegu.Ostatnia szansa,jeszcze ze 2 dni pogody w tym tygodniu złapiecie.A dojazd,w każdym razie z południa Polski,szybszy i lepszy niż do Austrii.W weekend było parę busów z Polski,powożonych nawet przez forumowiczów...

Mam nadzieję, że wróciłeś zadowolony i nie powiększysz grona narciarskich malkontentów...

Ze statystyk kopaonikowych wygląda, że na najlepsze warunki trafił Damian no i oczywiście @JurekByd

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marionen napisał:

Mam nadzieję, że wróciłeś zadowolony i nie powiększysz grona narciarskich malkontentów...

Ze statystyk kopaonikowych wygląda, że na najlepsze warunki trafił Damian no i oczywiście @JurekByd

Nie jestem malkontentem tylko dlatego,że mam dużą swobodę wyboru,gdzie i kiedy jadę,a chcącemu nie dzieje się krzywda.Gorzej z decyzją,z kim.

Tym razem udało mi się złowić w ostatniej chwili ofiarę,co prawda z niedawno założonymi 2 endoprotezami biodra,ale dobra i taka.Zresztą kolega dzielnie mi dotrzymywał kroku,co było dużym zaskoczeniem.

Wyjazd był pełen niespodzianek,prawie same pozytywne.Choć na początku pani,która potwierdziła nocleg,po 2 godzinach odmówiła,bo bała się przywiezienia covidu.Musiałem przesunąć wyjazd o dzień i zahaczyć o weekend,czego zawsze unikam,ale prognoza idealna pozostałą.Potem było tylko lepiej.Prawie na miejsce autostrady,i 130 bez radarów a nie 110 z radarami.Po własnej interpretacji dopuszczalnej tolerancji w górę jechałem naprawdę krótko.Śniegu multum,naturalnego i sztucznego.Wyciągi nowoczesne,bramki super nowoczesne.Stoki przygotowane idealnie.Ceny przyjazne.Koniec pandemii już  zadekretowany.W sumie-jedno wielkie zaskoczenie,że w \serbii jest coś takiego,choć przed 2 laty zjeździłem autem całe Bałkany...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...