Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Jana Mysłajka poznałem kilka lat temu. Narty przygotowuje perfekcyjnie, jest specjalistą od przypadków beznadziejnych. Potrafi świetnie opowiadać różne anegdotki, wspaniały człowiek. 

• Like 3

Mysłajek!

Jeździłem na Bienkuli.  W pewnym momencie na stoku pojawił się pociąg pośpieszny. Jakiś gość pędził z góry. Pośród ciuchci. Stałem akurat na boku trasy. Pytam się kogoś w pobliżu- co to za gość?  Mysłajek-pada odpowiedź.  Mysłajek? Nie znałem Mysłajka. Znałem nazwiska Zakopiańców.  Głównie Bachledę. 

Postanowiłem sobie naostrzyć narty. Samochód stał na takim dużym parkingu niedaleko COS. Tuż, niedaleko, przy nim warsztat narciarski. Pisze Mysłajek.  Pracownik wziął nartę i przystawił do maszyny. Sypią się iskry.  Poten nartę wziął Mistrz. Kątownikiem jeszcze dopieszczał krawędź. Zagadałem -widziałem raz pana na Bieńkuli. Mistrz się rozgadał o rywalizacji z Bachledą. Że był mistrzem Polski(szczegółów nie pamiętam)...

Z przyjemnością przeczytałem  załącznik do postu "lski". 

• Like 3

Fajny artykuł, znalazłem go wcześniej na FB. A co do Pana Jana, świetny człowiek, w tym sezonie go nie spotkałem, w zeszłym bywał na Skrzycznym :) Przyjaciel mojego ŚP. dziadka..., zdarza się, że umawia się na narty z moim ojcem :) 

• Like 2
10 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Razem z bratem,Vlado Krajnak,który zabił się na nartach w wieku 89 lat,byli kultowymi postaciami na Słowacji.można zobaczyć o nim różne filmy,np na FB na stronie miasta Kezmarok...

Podziwiam ludzi w wieku +90, którzy zachowują zdrowie i maja czas na pasje.

W swoim czasie poznałem bombardiera Lancastera z polskiego Dywizjonu 300 w RAF, majora Czesława E.Blicharskiego. Mój pradziadek służył w tej jednostce w latach 1944-1946. Szukając weteranów Dyw 300 po Polsce i całym świecie udało mi skontaktować z 10, w tym z majorem Blicharskim- > mając wiek +90 był w dobrym zdrowiu, zachował wspaniała pamięć. Odszedł w 2015r w wieku 97 lat.

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Małgorzata
      Hej, które wybralibyście, proszę o pomoc, cena podobna :
      HEAD WORLDCUP REBELS I.SL 2020 
      VOLKL RACETIGER SL + RMOTION2 12 GW RACE 2020
      ???🤗

• By wolcjusz
      Trafiłem na bardzo interesujący podcast traktujący o wiecznie żywym i kontrowersyjnym temacie. Polecam:

• By netmare
      Cześć,
      Obejrzałem sporo video-tutoriali, ale natrafiłem na problem którego nie potrafię rozwiązać samodzielnie. Kiedy jadę tyłem i wysuwam jedną nartę w kierunku jazdy, wraz ze skrętem bioder i ramion (żeby mieć możliwość rozejrzenia się) natychmiast zaczyna się skręt i było o tym w tutorialach, ale nigdzie nie było jak temu przeciwdziałać :). I to mój główny problem. Przychodzą mi też do głowy dwa powiązane pytania (na które również nie znalazłem odpowiedzi):
      - jaki powinien być balans ciała do jazdy na wprost tyłem? (u mnie chyba jest po 50% na każdą nartę i neutralnie na boki)
      - czy narta powinna być wypłaszczona do takiej jazdy?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie

• By sstar
      W finale Miami po świetnej serii zwycięstw z wyżej notowanymi trafia w finale na narciarza, tyrolczyka Grzesznika, oby...
      https://www.przegladsportowy.pl/tenis/mlody-wloch-juz-czeka-w-finale-na-huberta-hurkacza/r5c102b
      http://www.fisi.bz.it/it/atleti/sinner-jannik-133769--2-24125.html?season=11

Lista odprawionych z kwitkiem
      Stefanos Tsitsipas numer 5 Andriej Rublow numer 8 Denis Shapovalov numer 11 Milos Raonic numer 19 Denis Kudla 123
    • By lski@interia.pl
      Łza się w oku kręci,gdy spojrzę na świat sprzed  dokładnie 4 lat,o czym mi właśnie przypomniał FB...
      Val Gardena 2017,Gardenissima
      Na zdjęciach czeska koleżanka z Girardellim i siostrami Birkner...
      A pan na zdjęciu to Kasete Naufahu Skeen,dzień wcześnie  wędrując z plecakiem zaszedł na podwórze tam,gdzie mieszkałem,ukłonił się i usiadł na ławce.Ze względu na aparycję dobrze go zapamiętałem,a nazajutrz spotkałem na stoku.Startował w grupie Atleti Nationali,co mnie nieco zdziwiło.Okazało się,że to reprezentant Tonga na Mistrzostwach Świata w St.Moritz,więc automatycznie tak go przydzielono.Bardzo miły pan,niestety nie skończył...

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...