Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Upgrade rolek


mario33

Rekomendowane odpowiedzi

Znam tylko jeden sport, gdzie krawędź jest jeszcze bardziej krytyczna w doskonaleniu techniki i nie da się tego samemu ogarnąć. Łyżwiarstwo/hokej. Na tępych nartach da się jakoś „zsunąć”. Na tępych łyżwach nie da się zrobić jednego ślizgu... o profilach można książkę napisać ale dla rekreacji nie trzeba z tego NIC znać 😀 

Przyszly kółeczka. Jakiś pijany pakował. Nici z „nowych” rolek w ten weekend. Dziecko rozczarowane, tata też.

 

 

83DD4FC0-58C2-4257-A96D-9C140CD88E23.jpeg

Edytowane przez mario33
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mario33 napisał:

Znam tylko jeden sport, gdzie krawędź jest jeszcze bardziej krytyczna w doskonaleniu techniki i nie da się tego samemu ogarnąć

I zaraz zjawi się jakiś znawca "odwszystkiego" i zacznie majaczyć...... chcesz mnie Mariusz zabić ?...😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marionen

Piękne relacje ale odbiegasz od glownego watku.

Tez jedzilem na tepych krawedziach i nartach nigdy nie smarowanych ale to nie byla ta sama jazda.

Kiepsko nasmarowana narta jedzie zupelnie  normalnie.

Jesli do narty przykleja sie snieg to to nie jest kiepsko, tylko tragicznie. (Tak jak zapieczone lozyska) Slizgi nie sa juz takie same jak kiedys. Oczywiscie moga sie zdarzyc warunki bardziej wymagajace odnosnie smarowania ale na trasach jest to bardzo rzadkie. Zazwyczaj na sztucznie sniezonej trasie jest lod lub beton. Krawedzie trzeba ostrzyc codziennie a i to nie wystarcza. Smarowac mozna duzo rzadziej i ledwo czuc roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 11:29, mario33 napisał:

15 minut rozbieranie pierwszy raz...

W łożyskach osłonki podatne na uszkodzenie - najlepiej mieć specjalny klucz, bo on opiera się na „twardych” elementach. A jak nie to trzeba uważać. Te nierozbieralne łożyska to z jednej strony minus (nie ma jak wyczyścić), a z drugiej plus - tanio, więc.. do kosza i zakładamy następne.

Trochę mnie martwi ten aceton, bo to agresywne cholerstwo. Jak rozumiem chodzi głównie o odtłuszczenie i umycie części plastikowych/pu. Może na moje potrzeby po prostu wystarczy płyn do mycia naczyń albo do prania plus szczoteczka. Potem wysuszyć, ew. przedmuchać sprężonym powietrzem i powinno być ok.

Te kółeczka to zjechane, moim zdaniem do kosza.

2D53C10A-8B7A-47D4-935D-1BDB5D9426F8.jpeg

Możesz mi podesłać (zapłacę oczywiscie), zjade je do zera :)

Zmieniam stronę i jeżdże dopóki dają szybkość i nie stają się niższym rozmiarem, żartuję oczywiście, natomiast ja bym na nich jeszcze pojeździł.

Edytowane przez mysiauek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mysiauek napisał:

Możesz mi podesłać (zapłacę oczywiscie), zjade je do zera :)

Zmieniam stronę i jeżdże dopóki dają szybkość i nie stają się niższym rozmiarem, żartuję oczywiście, natomiast ja bym na nich jeszcze pojeździł.

Oczywiscie ze tez zmnienam strony i dalej ogien  :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
W dniu 12.04.2021 o 14:08, mysiauek napisał:

Możesz mi podesłać (zapłacę oczywiscie), zjade je do zera :)

Zmieniam stronę i jeżdże dopóki dają szybkość i nie stają się niższym rozmiarem, żartuję oczywiście, natomiast ja bym na nich jeszcze pojeździł.

Zmieniamy stronę i pozycję. W sieci są schematy. Aceton sprawa normalna.. a co do łożysk :) .. nabieranie się na "rolkowe" sens ma umiarkowany. Lepiej zadbać o nie zniszczone niż serwisować w nieskończoność to samo ale z metką rolkową. To tak z perspektywy raz udanej a raz nie walki o 0.02sek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...