Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Źródła nie znam. Na OLX radzę kupować z odbiorem osobistym. Zdarzało mi się wysyłkowo, ale jest pewne ryzyko.

Same narty (nowe) można natomiast kupować bez gwarancji. Ta i tak się do niczego nie przyda. Jak się wygną lub złamią to większość firm nie uznaje gwarancji a inne problemy są bardzo rzadkie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Małgorzata said:

Narty HEAD WORLDCUP REBELS I.SL FF 11, wiązania Head FF Evo 11 

czy

NARTY HEAD WORLDCUP REBELS E-SL , wiązania Head Freeflex 14 BR 

Te narty sa prawie identyczne, poza szatą graficzną. Różnice między nimi są wstanie poczuć chyba jedynie zawodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzę że parametry się zmieniły, nowe są szersze ciut pod butem i mają większy promień skrętu (inne taliowanie). Ja jeździłem na iSL i wg mnie to b.dobra narta - eSL - nie wiem, pewnie też. Ale swego czasu kupiłem Rossi (a to było dość dawno) na zasadzie - jeździłem na poprzednim modelu na jakimś demo tour, a kupiłem nowy i porażka, rossi zmienił geometrię i były to całkiem inne narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, marekbtl said:

Ale widzę że parametry się zmieniły, nowe są szersze ciut pod butem i mają większy promień skrętu (inne taliowanie). Ja jeździłem na iSL i wg mnie to b.dobra narta - eSL - nie wiem, pewnie też. Ale swego czasu kupiłem Rossi (a to było dość dawno) na zasadzie - jeździłem na poprzednim modelu na jakimś demo tour, a kupiłem nowy i porażka, rossi zmienił geometrię i były to całkiem inne narty.

eSL:

123-68-108, r 11.5

iSL:

124-68-108, r 11.5

gdzie te różnice?

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,head,worldcup-rebels-i-sl,12157.html

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,20-21,head,worldcup-rebels-e-sl-freeflex-14,12738.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Spiochu napisał:

Źródła nie znam. Na OLX radzę kupować z odbiorem osobistym. Zdarzało mi się wysyłkowo, ale jest pewne ryzyko.

Same narty (nowe) można natomiast kupować bez gwarancji. Ta i tak się do niczego nie przyda. Jak się wygną lub złamią to większość firm nie uznaje gwarancji a inne problemy są bardzo rzadkie.

 

Z brakiem gwarancji to nie do końca tak. Pisałem w zeszłym roku, koledze reklamację, bo mu się Heady rozkleiły po tygodniu jazdy. Druga osoba też się do mnie zgłosiła w tej sprawie - ale zanim coś napisałem wymienili mu narty na nowe. 

Edytowane przez moruniek
coś tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Plywak napisał:

Ja znalazłem takie parametry:

isl: 160 cm 121 66 106 r10,7 m

esl 2020/21: 123/68/108 mm. dla długości 160 cm. r11,5 m. dla długości Length 160 cm.

ale być może jest to błąd (przy isl chyba), ale takie parametry przy tej długości znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekbtl napisał:

Na Ski24.pl wychodzą 1750 iSL z rabatem 8% (springsale8) - tam kupiłem swoje - wszystko ok.

Ja tam kupiłem Dynastary FIS SL - z takim rabatem i wyszły z wiązaniem 12-tką coś 1820 PLN:

https://ski24.pl/narty-meskie/23616-16674-narty-dynastar-speed-world-cup-fis-sl-look-spx-12-rockerace.html#/34-dlugosc_cm-157

Ze slalomek, niekoniecznie FIS mają też:

Redstery S9:

https://ski24.pl/narty-meskie/22990-15087-narty-atomic-redster-s9-atomic-x12tl.html#/86-dlugosc_cm-159

HEAD'y iSL, o których pisze @marekbtl:

https://ski24.pl/narty-meskie/24463-18466-narty-head-worldcup-rebels-isl-head-freeflex-evo-11.html#/434-dlugosc_cm-165

A także wersję RD - czyli "Racing Department":

https://ski24.pl/narty-meskie/23656-16765-narty-head-worldcup-rebels-isl-rd-head-freeflex-evo-11.html#/18-dlugosc_cm-158

 

Od cen z linku jest ten rabat 8% z kodem podanym przez Marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, moruniek napisał:

Z brakiem gwarancji to nie do końca tak. Pisałem w zeszłym roku, koledze reklamację, bo mu się Heady rozkleiły po tygodniu jazdy. Druga osoba też się do mnie zgłosiła w tej sprawie - ale zanim coś napisałem wymienili mu narty na nowe. 

Jak jest gwarancja to git, ale dopłacać do niej nie ma sensu nawet 100zł.  Mnie się jeszcze żadne narty nie rozkleiły (pogiąłem 5 par i jedne złamałem). Większości znajomych też nie. Taki przypadek zdarza się rzadziej niż 1 raz na 100 par nart.  Biorąc pod uwagę wartość nart 2000zł, to taka gwarancja jest statystycznie warta 20zł (2000zł/100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem i kupiłem, dla mnie była najbardziej zbliżona do obecnych (voelkl SL 157 komórka), pewnie na lodzie będzie słabsza, ale w normalnych warunkach jest świetna. Wolniejsza w skręcie niż komórka, ale odbicie przy wyjściu ma równie dobre. Model 2019/20 poprzedni, na takiej jeździłem i taką kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2021 o 16:12, Spiochu napisał:

Jak jest gwarancja to git, ale dopłacać do niej nie ma sensu nawet 100zł.  Mnie się jeszcze żadne narty nie rozkleiły (pogiąłem 5 par i jedne złamałem). Większości znajomych też nie. Taki przypadek zdarza się rzadziej niż 1 raz na 100 par nart.  Biorąc pod uwagę wartość nart 2000zł, to taka gwarancja jest statystycznie warta 20zł (2000zł/100).

Witam 

Moje HEAD  WCR   isl 165  po dwóch latach rozkleiły się(miesiąc po upływie gwarancji) , ale udało mi się z pomocą serwisu zareklamować je . Dostałem nowe deski HEAD e-sl . Ciekawy jestem jaka będzie różnica w jeździe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 19:40, Cosworth240 napisał:

To tylko tak "groźnie" brzmi; na tych juniorach jeżdżą często chłopcy nastolatki, którzy tak walą w tyki, że szkoda gadać. Narta jest trochę mniej sztywna niż FIS SL i co za tym idzie może trochę gorzej trzymać na lodzie, ale jest sztywna i generalnie nie skreślałbym jej tylko z uwagi na to, że to junior, zwłaszcza przy Twoich parametrach. Jak zamawiasz przez klub, to taka narta z wiązaniem jest do ogarnięcia w cenie typu 1200 PLN za komplet.

Z kolei jeżeli koniecznie szukasz FIS SL i masz możliwość zakupu nart przez klub, to skiracecenter ma wyprzedaż damskich FIS SL (dł. 157) Salomona i Atomica z poprzednich sezonów:

https://skiracecenter.pl/img/cms/racing/2021/Wyprzedaz_racing_hq.pdf 

Cena nart nie zawiera ceny wiązań - 650 PLN.

Jeżeli coś jest w dobrej cenie,nie ma co czekać.Byłem zdecydowany na kobiece fisowskie SL Atomica z wyprzedaży z zeszłych lat,było 2 sztuki z 18/19 i 12 sztuk  z 19/20,ale chwilę odwlokłem zamówienie,a dziś dzwonię-nie ma już ani jednych ani drugich ..

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 19:44, janusz_sul napisał:

Witam 

Moje HEAD  WCR   isl 165  po dwóch latach rozkleiły się(miesiąc po upływie gwarancji) , ale udało mi się z pomocą serwisu zareklamować je . Dostałem nowe deski HEAD e-sl . Ciekawy jestem jaka będzie różnica w jeździe. 

Inne heady supershape bodajże tez się rozwarstwiły, rung opisywał na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...