Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja otwarta...ale


std

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.06.2021 o 10:21, Ziemowit napisał:

Czesi chyba pomyśleli o tym problemie bo do 24 godzin można bez żadnej rejestracji, testów i szczepień się u nich poruszać. Dopiero powyżej 24 godzin wymagają rejestracji oraz szczepienia lub testu.

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czechy

Od dzisiaj 14 czerwca Polska jest w "zielonej strefie" i do Czech można wjechać bez żadnych ograniczeń, testów, badań zaświadczeń itd. I nie trzeba się rejestrować.
PS
Gorzej z powrotem, bo jak nie jesteście zaczepieni to testy lub kwarantanna.

 

200247067_4176645702399346_2521989387188

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dnia 14 czerwca 2021 roku nie podlegają kwarantannie (po uprzedniej obowiązkowej rejestracji na dedykowanej stronie internetowej: https://korona.gov.sk/ehranica/ lub https://korona.gov.sk/en/ehranica/) obywatele polscy wjeżdżający do Republiki Słowackiej, którzy w ciągu ostatnich 14 dni odwiedzili wyłącznie państwa oznaczone kolorem zielonym (m.in. Polskę), jeśli spełniają jeden z poniższych warunków:

a) posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19 nie starszym niż 72 h,

b) wjeżdżają z Austrii, Czech, Polski lub Węgier i posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu antygenowego na COVID-19 nie starszego niż 24 h, wykonanym w jednym z tych krajów lub na Słowacji,

c) posiadają dokument potwierdzający fakt, że w ciągu ostatnich 180 dni przebyli zachorowanie na COVID-19,

d) nie ukończyli 18 lat,

e) posiadają dokument potwierdzający fakt, że zostali zaszczepieni pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Johnson&Johnson, Moderna lub Pfizer/BioNTech) i od daty tego szczepienia minęło co najmniej 21 dni, a ponadto:

  • w przypadku dwudawkowej szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Moderna lub Pfizer/BioNTech), nie minęło więcej niż 90 dni od daty podania pierwszej szczepionki, a druga dawka tego szczepienia nie była jeszcze podana,
  • w przypadku zaszczepionych drugą dawką dwudawkowej szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Moderna lub Pfizer/BioNTech) nie minęło więcej niż 12 miesięcy od daty podania pierwszej szczepionki,
  • w przypadku jednodawkowej szczepionki przeciw COVID-19 (Johnson&Johnson) nie minęło więcej niż 12 miesięcy od daty tego szczepienia, 
  • w przypadku zaszczepionych jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Johnson&Johnson, Moderna lub Pfizer/BioNTech) od dnia pierwszego szczepienia minęło nie więcej niż 12 miesięcy, a ta dawka szczepionki została podana w terminie do 180 dni od chwili przebycia zachorowania na COVID-19.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, JC napisał:

rejestracji na dedykowanej stronie

a strona rejestracyjna dalej sp....a ;) pomimo zaznaczenia, że "No permanent residence in Slovakia", i że po szczepieniach i z ubezpieczeniem UE formularz chce wskazania miejsca do odbywania kwarantanny. 
Jak na kraj, któremu podobno zależy na turystach to .........


Pozdrawiam
mirekn 

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JC napisał:

Od dzisiaj 14 czerwca Polska jest w "zielonej strefie" i do Czech można wjechać bez żadnych ograniczeń, testów, badań zaświadczeń itd. I nie trzeba się rejestrować.

Rozumiem że skoro tak łatwo wpuszczają to restauracje i hotele działają w miarę normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kael napisał:

Rozumiem że skoro tak łatwo wpuszczają to restauracje i hotele działają w miarę normalnie?

W drugą stronę jest kwarantanna.

Miałem nadzieję, że będziemy wpuszczać od Słowaków bez problemu, ale na opak coś zrozumieli, chyba nie o to mi chodziło.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na koniec takie oto potwierdzenie.

Thank you for registering to e-hranica. You meet the requirements for an exemption, you do not have to quarantine in your accommodation for 14 days. Moreover, you do not have to take an antigen or RT-PCR test for COVID-19. At the state border, you might be asked to prove that you meet the requirements for an exemption.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

 

W dniu 8.06.2021 o 14:38, surfing napisał:

08.06.2021 Słowacja otwiera przejście graniczne. 

Łysa Polana, granica po 8 miesiącach nareszcie granica otwarta - Koparka usunęła betonowe zasieki, a robotnicy zabrali znak zakazu wjazdu. 

Dziś usunięto bramkę na kładce w Sromowcach Niżnych, łączącą polską stronę ze słowackim Czerwonym Klasztorem. Otwarte zostało także przejście turystyczne w Szczawnicy i graniczne w Niedzicy.

https://24tp.pl/n/82223

  

05.07. 2021 Słowacja zamyka granicę z Polską i otwarte będą tylko niektóre przejścia graniczne.

 

09.07.2021 Słowacja  otwiera ponownie już wszystkie przejścia graniczne z Polską, przy ich przekraczaniu należy  liczyć się z możliwą kontrolą wymaganych dokumentów jeśli chce się uniknąć więzienia.

Korytarze tranzytowe Słowacja (obowiązują  niezarejestrowanych na https://korona.gov.sk/ehranica/)

sk.thumb.jpg.6c225fde86b12fbcdda0c6cba6feee9c.jpg

Polska-Austria/Węgry
1. Chyżne-Trstená, Dolný Kubín, Martin, Žilina, Nové Mesto nad Váhom, Bratislava (Bratislava -Jarovce – Kittsee/ Čunovo – Rajka). 
2. Chyżne-Trstená, Dolný Kubín, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Šahy – Parassapuszta. 
3. Zwardoń-Skalité, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Nové Mesto nad Váhom, Bratislava (Bratislava -Jarovce – Kittsee/ Čunovo – Rajka). 
4. Barwinek-Vyšný Komárnik, Svidník, Giraltovce, Prešov, Košice, Milhosť – Tornyosnémeti. 

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 21:59, std napisał:

22.04.2021 Ośrodki narciarskie na Słowacji już otwarte

 

W dniu 24.04.2021 o 19:29, JC napisał:

24.04.2021 Rząd Słowacji wycofał się i na 100% nie można wjechać na Słowację!  

08.06.2021 Słowacja otwiera przejście graniczne. 

05.07.2021  Słowacja zamyka granicę z Polską

09.07.2021  Słowacja  otwiera granice z Polską

Celne podsumowanie @Author , jeszcze trochę a Janosik zejdzie z pomnika i zrobi porządek.

W dniu 31.05.2021 o 10:36, Author napisał:

Z przykrością stwierdzam, że tam ktoś u nich z tymi przepisami ma solidne odchylenia psychiczne. Niech się pieprzą w takim razie jak takie zasady sobie wymyślili.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, surfing napisał:

 

08.06.2021 Słowacja otwiera przejście graniczne. 

05.07.2021  Słowacja zamyka granicę z Polską

09.07.2021  Słowacja  otwiera granice z Polską

Celne podsumowanie @Author , jeszcze trochę a Janosik zejdzie z pomnika i zrobi porządek.

 

Po latach nauki języka słowackiego i ich kultury, mam wrażenie że z ich polityków - "wyszło szydło z worka". Republika Słowacka to taki prywatny folwark, odkąd się postanowili nagle oddzielić w 90tych. @surfing i inni, jeśli mi nie wierzycie to obejrzyjcie film "Unos" ("Porwanie), o początkach powstania republiki Słowackiej i pewnych ekscesach politycznych kiedy prezydentem został Vladimír Mečiar.

 

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jest z przepisami, można rowerem przekraczać granicę( ja zaszczepiony 2 dawki ), ale  trzeba się gdzieś  tam rejestrować czy źle rozumiem ??

Jestem w Zakopanym i chciałbym sobie zrobić  rundkę rowerem wokół Tatr .....coś>200 km , kolarka czyli asfalt 

 

Inna sprawa, że  Czesi jak coś kopią, naprawiają drogi  to najczęściej zrwają wszysko ( często na głębokość 1 m tak że nawet rowerem bez szans) , wcześniejszych oznaczeń brak ......Nie wiem jak jest na Słowacji ale widzę koło ronda w Bukowinie znak objazd do Popradu  ze względu na remont mostu w Tatranska Javorina . Dla Google droga jest przejezdna , ale nie chciałbym się zdziwić i po 190 km robić dodatkowe 40.

 

-Może ktoś posiada jakiś asfaltowy Gpx..  

- czy droga Tatranska Lomnica,Wysokie Tatry,Strbskie Pleso,Podbanskie,Liptovsky Mkulas ( tutaj wedlug mapy  niejasne ) jest przejezdna dla rowerów 

- końcówka dojazd do pl  tam z Tristeny według Neta jest jakaś rowerowa ,jakby był 100% asfalt to może warto?

 

Tak wstępnie wykreśłiłem https://ridewithgps.com/routes/36907004   , może dało by się to przyciąć jeszcze ?

 

Będe wdzięczny za jakieś info

Edytowane przez agnel2748
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agnel2748rowerem dookoła Tatr to się nawet nie przejmuj jakimś rejestrowaniem. To jest tak wszystko porąbane, że już i policja to olewa. No chyba, że będziesz miał jakiś straszny niefart. Cała droga jest przejezdna. Nie ma żadnego remontu mostu w Javorinie. Ten znak na rondzie w Bukowinie kieruje na sąsiednie przejście w Jurgowie autobusy, ciężarówki. Raz, że tam jest kosmos dla takich pojazdów by w ogóle do tego mostu dotarły (patrz korki na Morskie Oko) a dwa ten most jest nieco osłabiony i jest tylko dla ruchu osobówek. 

A co do trasy bez sensu z Zuberca odbijać na rejon Trsteny. Tragiczny to jest odcinek pod wieloma względami. Normalnie w Zubercu odbijasz w prawo na Oravice i przez Vitanovą wpadasz na przejście Sucha Hora. Jak byś jechał wariantem zgodnym z ruchem zegara to odbij sobie w Chochołowie na Dzianisz. Ominiesz potworny ruch na głównej drodze a na koniec będziesz miał z Gubałówki tylko w dół. Minus to, że jest cały czas pod górę i na finiszu może boleć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agnel2748Tu: https://www.strava.com/activities/2650403339 masz tradycyjną trasę Rajdu wokół Tatr.

Impreza jest z/do NT, i w odwrotną stronę niż Twoja trasa (bo tak jest hmm... raczej szybciej i łatwiej). Tak jak Author wspomniał jedź na Oravice zamiast Trstenę. Oprócz tego nie kombinuj w okolicy Liptowskiego Hradoka, tylko trzymaj się głównej drogi (takie hopki na objeździe, przy tak długiej trasie, to jedynie mogą wkur...zyć). Raz jechałem w tym kierunku, co wyrysowałeś trasę (wtedy też z Zakopca) i chyba najbardziej nie podobało mi się to, że z Szczyrbskiego Plesa niby kilkadziesiąt km zjazdu, a jednak zbyt płasko by jechać bez kręcenia, więc odpoczynek niewielki.

Edytowane przez fafek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy  za info.

Plan niestety muszę odłożyć do nast wyjazdu. Tak właśnie widziałem, że jest skrót przez Oravice.....I w sumie takie kółko jeszcze wczoraj  wgrałem do Garmina https://ridewithgps.com/routes/36910397

No ale to niestety tylko plany.

Wstałem dziś rano 5.30 , sprawdziłem pogodę wychodziło, że koło 16  duża szansa że  będzie padać ale liczyłem, że ca 9 h od 6.30  powinienem to przejechać

Niestety okazało się że śniadanie w hotelu mamy dopiero od 7.30 a sklepów tu brak. Na 2-3 h jazdy to bym się nie przejmował i na cczo ale 200 km to zrezygnowałem. Jajecznica z pomidorami musi być, inaczej nie mam sił.

Znaczy zaplanowałem sobię rezerwową pętlę przez Słowację , takie coś chciałem https://ridewithgps.com/routes/36911160 .

Ca 100 km to bez stresu z czasem, Olimpiada wyścig kolarski  w Tv i wyruszyłem po 10tej. Niestety zmina pogody i na rondzie co skręt na Słowację  oberwanie chmury , na radarach poprawa za ca 2 h .Czekać mi się nie chciało to już w tym deszczu kilka km zrobiłem , takie bezsensowne krążenie https://www.strava.com/activities/5684707616

 

 A z rejestracją to w ogóle chwila, potem to ważne przez 0,5 roku , dostałem sms że żadna kwarantanna itd. 

 

Edytowane przez agnel2748
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...