Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja otwarta...ale


std

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
8 godzin temu, SabWik napisał:

Witam,

jakie są obecnie wymogi wjazdu na Słowację, jakie na stokach? wybieram się na Chopok za tydzień i nie umiem znaleźć najświeższych danych.

Żeby wjechać legalnie musisz być w pełni zaszczepiony. Nie wiem jak jest z przechorowaniem. Być może zwalnia to z kwarantanny. Jeżeli wjedziesz niezaszczepiony - 10 dni kwarantanny. Na granicach nie ma kontroli. Wjeżdżałem ostatnio kilka razy przez Jurgów i nikt nic nie sprawdzał. Lubią postawić radiowóz przy przejściu granicznym, ale nie widziałem żeby kogokolwiek zatrzymywali do kontroli. Żeby wjechać musisz się zarejestrować poprzez: https://korona.gov.sk/ehranica/. Rejestracja ważna pół roku. Dostaniesz potwierdzenie rejestracji na maila. Lepiej wydrukuj, bo teoretycznie mogą to weryfikować służby.

Kupno karnetu możliwe po okazaniu certyfikatu pełnego zaszczepienia. Widziałem gdzieś na stronie TMR, że możliwe jest również kupno karnetu po okazaniu zaświadczenia o przejściu COVID lub negatywnego wyniku testu. Co do sprawdzania certyfikatów przy zakupie, to dwa razy sprawdzali mi w Bachledovej. W T. Łomnicy w związku z tym, że to ośrodek TMR i większość karnetów kupuje się przez neta, raz weryfikowali nam certyfikaty COVID przy wejściu na teren ośrodka. Raz w ogóle żadnej kontroli nie było.

W hotelach do niedawna mimo szczepienia trzeba było okazać wynik testu. Od tygodnia wymóg ten zniesiono dla zaszczepionych. Jeżeli śpisz w apartamentach nie ma wymogu testów.

W zamkniętych pomieszczeniach, jak sklepy czy gondole, wymagają maseczek FFP 2 lub podobnych. Nasze szmateczki na twarz i inne teoretycznie nie przejdą i faktycznie z tego co zauważyłem w sklepach wszyscy mieli te lepsze maseczki. Natomiast w gondolach nikt tego nie przestrzega, ani pasażerowie ani obsługa. Podobnie w restauracjach. 

Chyba wszystko:)

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SabWik napisał:

wymogi wjazdu na Słowację, jakie na stokach?

Słowacja zasady wyjazdu na narty

Aktualizacja 25.01.2022 gov.pl 

Zasady wjazdu do Słowacji i tranzytu przez jej terytorium

Ograniczenia dotyczące działalności ośrodków turystycznych, obiektów noclegowych oraz kolei linowych i wyciągów narciarskich

Każda osoba, która ukończyła 12 lat i 2 miesiące życia, wjeżdżająca do Słowacji jest zobowiązana do dokonania uprzedniej rejestracji na : https://korona.gov.sk/ehranica/ lub https://korona.gov.sk/en/ehranica

W przypadku naruszenia aktualnych zasad wjazdu możliwy  mandat do 1659 EUR.

Uwaga, na Słowacji nie ma możliwości pobytu jednodniowego jak to jest przy pobycie w Czechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 18:27, surfing napisał:

Uwaga, na Słowacji nie ma możliwości pobytu jednodniowego jak to jest przy pobycie w Czechach.

Jak to rozumieć, nie można pojechać na jednodniówkę np. do Łomnicy? (rano wyjazd powrót wieczór) 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to bardzo. W przywołanych przepisach jest taka wzmianka: Wyżej wymienionej obowiązkowej rejestracji należy dokonać każdorazowo przed wjazdem na terytorium RS, z wyjątkiem:

- rejestracji osoby, która została zaszczepiona drugą dawką dwudawkowej szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Moderna lub Pfizer/BioNTech), przy czym od daty tego szczepienia minęło co najmniej 14 dni, a nie minęło więcej niż 9 miesięcy od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki. Rejestracja ta jest ważna przez okres 6 miesięcy; etc". Potem jest dużo o kwarantannie, ale że ona nie obowiązuje osób w pełni zaszczepionych, to jest bezprzedmiotowe. Nigdzie nie widzę wprost zakazu wjazdu na jeden dzień. Co do tego wjazdu, nie znalazłam w ogóle większych uściśleń. Jest, ale o obowiązku rejestracji wjazdu i typach przejazdu. Może jest tu jakiś prawnik, który to ogarnia? Ech, pojechałoby się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Maria napisał:

Nigdzie nie widzę wprost zakazu wjazdu na jeden dzień.

Ale to chyba nie ma znaczenia..nawet jeśli tak bzdurny zapis by zaistniał, nikt nikogo po jednym dniu pobytu na siłę na Słowacji nie będzie trzymał..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił mnie ten wpis o jednodniowym pobycie, a raczej braku możliwości, i postanowiłem to sprawdzić. Wypełniłem na eHranica podając dzień przyjazdu, i adres ośrodka narciarskiego. Mając problemy z wpisaniem/wyszukaniem z listy miejscowości, mailowałem do ambasady Słowacji w Polsce. Ambasada Słowacji pokierowała mnie bym zwróciłsię w tej sprawie do Ambasady Polski na Słowacji, co zrobiłem. Otrzymałem instrukcję jak wpisać, i zadziałało. Dostałem potwierdzenie że od dnia X mogę wjechać na Słowację, ważne przez pół roku. Nie wiem jedynie czy dotyczy to tylko podanego przeze mnie ośrodka, czy całej Słowacji. Na eHranica nie było daty wyjazdu jedynie wjazdu. Dziwi mnie więc ten wpis Surfinga. Czy mógłbyś podać źródło tej dziwnej wiadomości?

Pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 18:27, surfing napisał:

Każda osoba, która ukończyła 12 lat i 2 miesiące życia, wjeżdżająca do Słowacji jest zobowiązana do dokonania uprzedniej rejestracji na ehranica. W przypadku naruszenia aktualnych zasad wjazdu możliwy  mandat do 1659 EUR. Uwaga, na Słowacji nie ma możliwości pobytu jednodniowego jak to jest przy pobycie w Czechach.

Pisząc o pobycie jednodniowym  miałem na myśli pobyt 24h bez zbędnych dodatkowych wymogów biurokratycznych jak to jest przy wyjeździe do Czech. Słowacja nie ma takiego wyjątku i tylko tranzyt nie wymaga rejestracji na eHranica. Zresztą wszystko jest w linkach ktore podalem  https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-do-republiki-slowackiej-i-tranzytu-przez-jej-terytorium

Cytat

Czechy: Polacy wjeżdżający do Czech na czas do 24 godzin transportem indywidualnym zwolnieni są z obowiązku wykonywania testu na obecność COVID 19, przedkładania zaświadczeń o szczepieniu lub byciu ozdrowieńcem, a także wypełnienia formularza lokalizacyjnego. https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czechy

Czechy dodatkowo od 09.02.22 ułatwiają pobyt narciarski, do zakupu karnetu narciarskiego potrzeba tylko pieniędzy;) 

Czechy.png

 

Edytowane przez surfing
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, surfing napisał:

Pisząc o pobycie jednodniowym  miałem na myśli pobyt 24h bez zbędnych dodatkowych wymogów biurokratycznych jak to jest przy wyjeździe do Czech. Słowacja nie ma takiego wyjątku i tylko tranzyt nie wymaga rejestracji na eHranica. Zresztą wszystko jest w linkach ktore podalem  https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-do-republiki-slowackiej-i-tranzytu-przez-jej-terytorium

Czechy dodatkowo od 09.02.22 ułatwiają pobyt narciarski, do zakupu karnetu narciarskiego potrzeba tylko pieniędzy;) 

Czechy.png

 

Potwierdzone info?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lika napisał:

Potwierdzone info?

Od dzisiaj w Czechach zniesiono obowiązek przedstawiania certyfikatów covidowych przed wejściem do restauracji, klubów, oraz podczas pobytu w hotelach. 

 Rząd Czech zdecydował o zniesieniu od 09.02,2022 obowiązku okazywania certyfikatów szczepień lub przebytej choroby COVID-19 przy korzystaniu z usług, wstępie do restauracji oraz uczestnictwie w wydarzeniach kulturalnych, sportowych itp. Oznacza to, że wszystkie osoby, które nie wykazują objawów infekcji, niezależnie od tego, czy przyjęli szczepionkę, czy nie, będą mogły korzystać z lokali gastronomicznych, hoteli i wielu innych miejsc usługowo-rozrywkowych. wiecej

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie w kwestii dojazdu na Słowację - jadąc z Warszawy lepiej jest obecnie jechać przez Kraków (S7) czy Katowice (S8/A1/S1)? Kilometrowo wypada mi mniej więcej tak samo, pytanie o jakość dróg i przejezdność. O ile kojarzę na A1 wciąż trwa remont, a jazda przez Kraków + zakopianka najlepsza nie jest (robiłem już tą drogę w tym sezonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marvillek said:

Szybkie pytanie w kwestii dojazdu na Słowację - jadąc z Warszawy lepiej jest obecnie jechać przez Kraków (S7) czy Katowice (S8/A1/S1)? Kilometrowo wypada mi mniej więcej tak samo, pytanie o jakość dróg i przejezdność. O ile kojarzę na A1 wciąż trwa remont, a jazda przez Kraków + zakopianka najlepsza nie jest (robiłem już tą drogę w tym sezonie).

Trochę to zależy od tego dokąd chcesz dotrzeć na Słowacji oraz w jakich godzinach będziesz jechał.

Np. w ubiegły czwartek wyjechałem spod Krakowa o 15 i dojechałem do N.Targu w 50 min. Ruch znikomy.

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, marvillek napisał:

Trasa Warszawa - Dolny Kubin, wyjazd ok. 16:00 w tygodniu

Odpalasz Google Maps w dzień roboczy ok. planowanej godziny wyjazdu i lookasz którędy szybciej... 🙂 Na Śląsku powinieneś być ok 19-20:00. Wtedy już wszędzie bez korków, na bieżąco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Słowacja, cel termy Vrbov. Na miejscu, nikt nie pytał o żadne certyfikaty covidowe, zakup biletów dla naszej rodziny bezproblemowy, pani z obsługi bez maseczki (jak za czasów z przed pandemii). Na granicy kawałek od niej stała policja po stronie Słowackiej. Zatrzymywała Słowaków i sprawdzała bagażniki. Być może w poszukiwaniu naszego taniego paliwa ?  

Było widokowo.

DSC-0481.jpg

Same termy to trochę miejsca wewnątrz.

IMG-20220209-125806.jpg

Dużo miejsca w gorących basenach zewnętrznych.

IMG-20220209-125309.jpg

I kolejne baseny.

IMG-20220209-125522.jpg

Z nieco innego ujęcia.

IMG-20220209-125241.jpg

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...