Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja otwarta...ale


std

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mirekn napisał:

Próbowałeś zaklikać "No permanent residence in Slovakia" ?
M.
 

Tak - bez rezultatu. Jakby formularz nie uwzględniał jeszcze nowych zasad.  

W najbliższym czasie mam do odwiedzenia 9 krajów, więc będę Wam opisywał swoje uwagi i spostrzeżenia z podróżowania.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacy to jednak posrane mają w tym główkach solidnie. Sami bezczelnie korzystają z wjazdu do nas bez niczego a od nas wymagają absurdalnych rejestracji. Było info, że idioci stoją za mostem na Łysej i nawet do Białej Wody nie wpuszczą bez szczepienia. W razie wpadki najbliższy test tyko w Popradzie. Co najlepsze oni sami a bardziej zwykli ludzie nie mają pojęcia, że ich debilne władze takie akcje robią. W ogóle nie mają rezerwacji pod wyprawy z przewodnikami w Tatry. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, moruniek napisał:

Tak - bez rezultatu. Jakby formularz nie uwzględniał jeszcze nowych zasad.  

W najbliższym czasie mam do odwiedzenia 9 krajów, więc będę Wam opisywał swoje uwagi i spostrzeżenia z podróżowania.  

Super. Szykuje się wątek na 100 stron. Załóż nowy. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pamiętajcie, że jeszcze nie wszystkie kraje przystąpiły do QR-klanu, więc trzeba sprawdzać każdy osobno, nawet w obrębie UE.

Na przełomie V/VI byliśmy na Chorwacji i wjazd poszedł sprawnie, ale dlatego, że wcześniej wysłałem w formularzu testy i cert. szczepień.

Ciekawostka przy powrocie - wszystkie kraje zatrzymywały swoich i nakładały kwarantanny/sprawdzały dokumenty, a w PL nic... Można wrócić nawet z RPA byle samochodem od południa 😆

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Author napisał:

Słowacy to jednak posrane mają w tym główkach solidnie. Sami bezczelnie korzystają z wjazdu do nas bez niczego a od nas wymagają absurdalnych rejestracji. Było info, że idioci stoją za mostem na Łysej i nawet do Białej Wody nie wpuszczą bez szczepienia. W razie wpadki najbliższy test tyko w Popradzie. Co najlepsze oni sami a bardziej zwykli ludzie nie mają pojęcia, że ich debilne władze takie akcje robią. W ogóle nie mają rezerwacji pod wyprawy z przewodnikami w Tatry. 

Wychodzi na to że moje wyjazdy do Federacji Rosyjskiej były kiedyś dużo łatwiejsze. A tu ponoć mamy strefę Schengen...to znaczy mieliśmy się, bo nie ma się co łudzić że to wróci.

Edytowane przez Gerald
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacekma napisał:

Wszyscy chyba maja dosyc obecnej sytuacji ale Ty wg. mnie wygrywasz w kategori "najwiekszy maruda i czarnowidz skionline"

Ok.

Mam nadzieje że wygrałem flaszkę jakiegoś fajnego długoleżakowanego destylatu za to.

Bo pustych słów nie lubię.

 

ps. z tym "wszyscy chyba mają dosyc" nie przesadzał bym. Nie wszyscy.

Edytowane przez Gerald
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Spiochu said:

No racja. Skończyła się korona i zaczął się horror. Na drogach wszędzie korek, w górach wszystkie kwatery zajęte. A było tak fajnie, jak większość siedziała w domu.

Dokładnie. W lutym to było fajnie: w hotelu, na termach i na stokach puściutko.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gerald napisał:

Wychodzi na to że moje wyjazdy do Federacji Rosyjskiej były kiedyś dużo łatwiejsze. A tu ponoć mamy strefę Schengen...to znaczy mieliśmy się, bo nie ma się co łudzić że to wróci.

No niestety pełna zgoda. A bycie marudą i czarnowidzem się kończy wraz z humorami odpowiednich służb i kłopotami na granicach. Jest tego coraz więcej więc i ja dołączę do marudzenia, że nie widać światełka w tym tunelu chaosu i absurdów. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Author napisał:

No niestety pełna zgoda. A bycie marudą i czarnowidzem się kończy wraz z humorami odpowiednich służb i kłopotami na granicach. Jest tego coraz więcej więc i ja dołączę do marudzenia, że nie widać światełka w tym tunelu chaosu i absurdów. 

Jest slabo, co nie znaczy ze:

- "nikomu nie zalezy zeby to sie znienilo"

- " nie ma sie co ludzic ze kiedykolwiek to sie zmieni"  

-  itp... itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Author napisał:

No niestety pełna zgoda. A bycie marudą i czarnowidzem się kończy wraz z humorami odpowiednich służb i kłopotami na granicach. Jest tego coraz więcej więc i ja dołączę do marudzenia, że nie widać światełka w tym tunelu chaosu i absurdów. 

Nie wiem jak na południu kontynentu,ale na północy wolna amerykanka,tak wiec śmiechu warte te zasady reklamowo  covidowe,radiowo-telewizyjne 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Author napisał:

@jacekmano, to że sporej grupie Słowaków zależy na tym by było przynajmniej jak ubiegłego lata to jest oczywista oczywistość. Nadal tracą pieniądze przez bzdurne przepisy własnego rządu. 

Rok temu można było normalnie tam spędzić tydzień wakacji bez żadnych takich cyrków. Sytuacja była praktycznie taka sama jak w Polsce ( chyba tylko maseczki w sklepach). Miałem w planach tydzień urlopu w sierpniu więc jak dalej będą takie rzeczy to raczej moich eurasów nie zobaczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekma napisał:

Jest slabo, co nie znaczy ze:

- "nikomu nie zalezy zeby to sie znienilo"

- " nie ma sie co ludzic ze kiedykolwiek to sie zmieni"  

-  itp... itd...

- nie zależy, wręcz przeciwnie, chcą aby to trwało jak najdłużej, oczywiście nie dotyczy turystów i całej otoczki  jaka na nich czeka

Jako przykład podam Ci mazowiecki szpital dla dzieci na Kopernika. Wiesz co się dzieje jak dziecko trafi tam np. ze złamaną ręką i na swoje oraz rodziców nieszczęście ma podwyższoną temperaturę może nawet z powodu tego złamania ? Trafia do izolatki, a po mało wiarygodnym szybkim teście do szpitala kowidowego skąd ma najszybszą możliwość graniczącą z pewnością przejścia kowidu pomimo, że do czasu złamania miało na to marne szanse albo zerowe. Informacje o tym jak się traktuje osoby z podwyższoną temperaturą uzyskałem od pracownicy tego szpitala.

- masz rację, nie zmieni się, nikt nie podniósł głowy wysoko, a jak podniósł to został wyśmiany, zrugowany itd. tak to działa właśnie

O tym kto głowę podniósł i jak się to dla niego skończyło sam sobie wyguglaj dopóki jeszcze możesz bo np. na szajsbuku takiej opcji nie ma za bardzo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 13:35, Author napisał:

@Cosworth240z tego co wiem Niemcy z 8 czerwca znoszą jakiekolwiek problemy w tym brak tych durnych rejestracji. Ja rozumie, że trzeba powiedzmy przedstawić szczepienie ale bez żartów z tą rejestracją bo głównie o to mi chodzi. Tym bardziej, że wiem jak to wszystko wygląda w strefie przygranicznej. Rozumiem nawet jak ktoś jedzie na wakacje do nich na kilka dni. Ale krótkiego wypadu turystycznego to już zrozumieć nie mogę. Za chwilę otwierają Tatry powyżej schronisk i co taka szopka będzie? Se na Rysach będę klepał w fona bo mi się zachciało zejść do nich na dół albo wrócić komunikacją? Albo przejechać przez kładkę na Dunajcu w Pieninach na browara nie mogę bo się muszę zarejestrować? Często jechałem gdzieś w góry do nich na zadupia to nawet "ahoj" nie było komu za cały dzień powiedzieć. Porąbane to się zupełnie porobiło tym bardziej, że w takim razie by przekroczyć granicę trzeba mieć dostęp do internetu. Kilka razy już byłem u nich tylko w strefie przygranicznej po lasach to oni sami pukają się w głowę jakie to wszystko jest nienormalne. 

Czesi chyba pomyśleli o tym problemie bo do 24 godzin można bez żadnej rejestracji, testów i szczepień się u nich poruszać. Dopiero powyżej 24 godzin wymagają rejestracji oraz szczepienia lub testu.

Cytat

Wjazdy w celach turystycznych do 24 godzin bez ograniczeń. 

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czechy

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...