Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria aktualne obostrzenia?


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, marcinn napisał:

Mariusz Ty pojechałeś na narty czy na wyprzedaże ☺️

Cześć Marcin. Hintertux jest lodowcem całorocznym, to ja tam zawsze jeżdżę na narty, a wyprzedaże są zawsze tylko przyjemnym dodatkiem (czasem nawet darmowym) jak teraz. Długoletnie znajomości nieraz bardzo się opłacają. Zapomniałem dodać, że kupując karnet należy okazać negatywny test covidowy. Jak się zna kogoś miejscowego można otrzymać aplikację na telefon, test pobiorą Ci na granicy i od razu jechać do ośrodka. A tam w kasie okazać aplikację. Prosto i szybko. Piwo jeszcze w piątek rano chłodziło się na wysokości 2660 metrów na Fernerhaus, a dziś udało się je skonsumowaś w Śnieżnych Kotłach pod budynkiem RTON.

20210509_125120.thumb.jpg.bb4245b3e1975a5f981a8f80db688aae.jpg

20210509_123101.thumb.jpg.2703fd03307cee5d90fb23870b23c8c1.jpg

IMG-20210509-WA0006.thumb.jpg.79e4a67c8e794b1ee6d243b8b96b48fc.jpg

Pozdrawiam.

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sstar napisał:

Dobre to... Soave?

Mi smakuje, ile kosztuje nie ma dla mnie znaczenia. liczy się tylko smak... staram się próbować wina z możliwie dużej ilości państw. Znawcą wybitnym nie jestem, ale mam doświadczonych kolegów w temacie i zawsze coś doradzą lub polecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jak aktualnie wygląda kwestia wjazdu do AT dla niezaszczepionego? Wiem, że robię test PCR w Polsce, który wystarcza na 72h. Przejadę na nim granicę, zamelduje się w hotelu i skorzystam z wyciągów. Co po upływie 72h? W hotelu robią jakieś szybkie testy antygenowe, żebym mógł dalej mieszkać i korzystać z wyciągów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ski89 napisał:

Jak aktualnie wygląda kwestia wjazdu do AT dla niezaszczepionego? Wiem, że robię test PCR w Polsce, który wystarcza na 72h. Przejadę na nim granicę, zamelduje się w hotelu i skorzystam z wyciągów. Co po upływie 72h? W hotelu robią jakieś szybkie testy antygenowe, żebym mógł dalej mieszkać i korzystać z wyciągów?

byłem w czerwcu na Hintertuxie - hotel robił antyszczepionkowcom bezpłatne testy co 48 godzin

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ski89 napisał:

Jak aktualnie wygląda kwestia wjazdu do AT dla niezaszczepionego? Wiem, że robię test PCR w Polsce, który wystarcza na 72h. Przejadę na nim granicę, zamelduje się w hotelu i skorzystam z wyciągów. Co po upływie 72h? W hotelu robią jakieś szybkie testy antygenowe, żebym mógł dalej mieszkać i korzystać z wyciągów?

Na razie (od września) obowiązuje zasada trzech stopni, uzależnionych od liczby chorych covidowych w szpitalach, na intensywnej terapii:

1. Stopień (obowiązuje aktualnie)

Zasada 3G (getestet - genesen - geimpft, czyli przetestowany - ozdrowieniec - zaszczepiony), przy czym mają być wprowadzone utrudnienia dla niezaszczepionych przy kupnie karnetu na dłuższy okres niż ważność testu (blokada skipassa, zdejmowana na kolejne dni po okazaniu negatywnego testu). Ważność testów antygenowych skrócono do 24 godzin. Obowiązuje noszenie masek FFP2.

2. Stopień (od 300 chorych na intensywnej terapii)

Nie będą honorowane testy antygenowe, które można zrobić samemu

3. Stopień (od 400 chorych)

Dostęp do infrastruktury turystycznej tylko z testem PCR, świadectwem szczepienia lub ozdrowienia

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marionen napisał:

Nie ma czegoś takiego jak bezpłatne testy. Zawsze ktoś za nie płaci. Może hotel takie ceny bierze za nocleg , że w tej cenie jest test...

Nic nie płaciłem więcej - wręcz dostałem 20% rabat w stosunku do cen na Bookingu i zupełnie nie interesowało mnie kto za to zapłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tanova napisał:

Na razie (od września) obowiązuje zasada trzech stopni, uzależnionych od liczby chorych covidowych w szpitalach, na intensywnej terapii:

1. Stopień (obowiązuje aktualnie)

Zasada 3G (getestet - genesen - geimpft, czyli przetestowany - ozdrowieniec - zaszczepiony), przy czym mają być wprowadzone utrudnienia dla niezaszczepionych przy kupnie karnetu na dłuższy okres niż ważność testu (blokada skipassa, zdejmowana na kolejne dni po okazaniu negatywnego testu). Ważność testów antygenowych skrócono do 24 godzin. Obowiązuje noszenie masek FFP2.

2. Stopień (od 300 chorych na intensywnej terapii)

Nie będą honorowane testy antygenowe, które można zrobić samemu

3. Stopień (od 400 chorych)

Dostęp do infrastruktury turystycznej tylko z testem PCR, świadectwem szczepienia lub ozdrowienia

No dobra, ale gdzie te testy będą robione? Mam gdzieś jeździć po Austrii np. 20 km żeby zrobić test czy może będą robić na miejscu w hotelu?

Zasady są dla mnie znane i jasne, poza tym doprecyzowaniem jak i gdzie będzie odbywać się dalsze testowanie, gdy upłynie ważność testu PCR zrobionego w Polsce. Pojawia się jeszcze jedno pytanie, co w przypadku pozytywnego testu - mam jakieś 24h na opuszczenie Austrii czy przymusowa płatna kwarantanna w hotelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ski89 napisał:

No dobra, ale gdzie te testy będą robione? Mam gdzieś jeździć po Austrii np. 20 km żeby zrobić test czy może będą robić na miejscu w hotelu?

Zasady są dla mnie znane i jasne, poza tym doprecyzowaniem jak i gdzie będzie odbywać się dalsze testowanie, gdy upłynie ważność testu PCR zrobionego w Polsce. Pojawia się jeszcze jedno pytanie, co w przypadku pozytywnego testu - mam jakieś 24h na opuszczenie Austrii czy przymusowa płatna kwarantanna w hotelu?

Na razie możesz sobie nawet sam zrobić taki test, ale jeśli wprowadzą drugi stopień, to ryzykujesz codzienne dyganie do jakiegoś punktu pobrań. Zapytałabym w hotelu, do którego planujesz pojechać, jak to się odbywa w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tanova napisał:

Na razie możesz sobie nawet sam zrobić taki test, ale jeśli wprowadzą drugi stopień, to ryzykujesz codzienne dyganie do jakiegoś punktu pobrań. Zapytałabym w hotelu, do którego planujesz pojechać, jak to się odbywa w praktyce.

Dobrze zrozumiałem, że wprowadzenie obostrzeń 2 czy 3 stopnia ma bufor 7 dniowy? Tzn. dzisiaj skacze ilość chorych i łapie się na 2 stopień, ale obostrzenia wchodzą za 7 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tanova napisał:

Na razie (od września) obowiązuje zasada trzech stopni, uzależnionych od liczby chorych covidowych w szpitalach, na intensywnej terapii:

1. Stopień (obowiązuje aktualnie)

Zasada 3G (getestet - genesen - geimpft, czyli przetestowany - ozdrowieniec - zaszczepiony), przy czym mają być wprowadzone utrudnienia dla niezaszczepionych przy kupnie karnetu na dłuższy okres niż ważność testu (blokada skipassa, zdejmowana na kolejne dni po okazaniu negatywnego testu). Ważność testów antygenowych skrócono do 24 godzin. Obowiązuje noszenie masek FFP2.

2. Stopień (od 300 chorych na intensywnej terapii)

Nie będą honorowane testy antygenowe, które można zrobić samemu

3. Stopień (od 400 chorych)

Dostęp do infrastruktury turystycznej tylko z testem PCR, świadectwem szczepienia lub ozdrowienia

To oznacza, że tytuł wątku jest NIEPRAWIDŁOWY.

Austria nie znosi obostrzeń, Austria je WPROWADZA!

Dziękuję, konsekwentnie pojadę, jak mnie będą chcieli bez warunków, absolutnie mi przeszkadzają regulacje typu: PRZYJEDŹ DO NAS, ALE TYLKO JAK NIE SMARKASZ, JAK MASZ TEST ŻE JESTEŚ ZDROWY, ITP. Wiem świat to przyjął, ale ja przeczekam. Raptem o 1 klienta mniej (raczej 2 - bo żona beze mnie nie pojedzie), trudno. 

Aby nie było dyskusji: ONI MAJĄ TAKIE PRAWO, ja to akceptuję, ale NIE POJADĘ!

Jak naprawdę zniosą obostrzenia - pogadamy!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Nie liczyłbym na zniesienie obostrzeń takich jak obowiązkowe testy lub szczepienia przez najbliższe kilka lat.

Też tak myślę, ale osobiście nie jest to dla mnie problem, który by mnie jakoś specjalnie angażował mentalnie. Swoją drogą jazda w masce FFP2 będzie trochę upierdliwa, ale skoro można w masce prowadzić wykład, to pewnie trzeba się będzie przyzwyczaić i zakładać to ustrojstwo na stok.  

Ciekawe, czy coś takiego by przeszło? https://www.skiaustria-shop.at/schlauchschals/5643-16188-schlauschal-mit-integrierter-maske-und-filter-anthrazit.html#/392-farbe-dunkelgrau

Musisz sobie @ski89 posprawdzać te bufory, terminy i procedury dla niezaszczepionych, bo to faktycznie trochę skomplikowane. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tanova napisał:

Swoją drogą jazda w masce FFP2 będzie trochę upierdliwa

Dzięki temu wiem, jakie kierunki w tym sezonie dla mnie odpadają. Całej reszcie zdesperowanych, życzę miłego duszenia się w maskach przeciwpyłowych 🙂

Edytowane przez Gerald
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

pod kątem formalnym może i tak, ale co z tego, skoro za każdym razem trzeba by się przepychać z obsługą wyciągu, pokazywać, udowadniać. Szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

A ja myśle że mogło by to przejść (jeśli tylko ma atesty).. ja bym spróbował.

Jak jest zimno zakładam przeważnie komin, to teraz jak mam robić - zakładać maskę na komin (bez sensu), czy komin na maskę - nie będzie jej widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gerald napisał:

Dzięki temu wiem, jakie kierunki w tym sezonie dla mnie odpadają. Całej reszcie zdesperowanych, życzę miłego duszenia się w maskach przeciwpyłowych 🙂

Na lekcjach historii dziwiłem się, że ludzie tak łatwo godzili się na wszystko gdy wprowadzano różne reżimy. Dziś okazuje się, że jest tak samo, a lobby zaciera ręce.  Maseczki, testy, szczepionki, zamożni narciarze na pewno nie będą żałować gotówki.  Także raczej szybko te obostrzenia nie znikną.

  • Like 5
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

Na lekcjach historii dziwiłem się, że ludzie tak łatwo godzili się na wszystko gdy wprowadzano różne reżimy. Dziś okazuje się, że jest tak samo, a lobby zaciera ręce.  Maseczki, testy, szczepionki, zamożni narciarze na pewno nie będą żałować gotówki.  Także raczej szybko te obostrzenia nie znikną.

Też nie mam ochoty się szczepić i nie robię tego. Jednak jeśli mam zbędną kasiorkę to przeznaczę na te testy, byle nie tracić zimy. Niestety życie mamy jedno i szkoda mi nawet jednego sezonu.

@JC planujesz wyjazd na lodowce? Zrobisz jakieś vlogi jak to wszystko wygląda w praktyce również dla tych niezaszczepionych? Głównie ciekawi mnie jak wygląda testowanie w kolejnych dniach po wygaśnięciu testu zrobionego w Polsce.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ski89 napisał:


@JC planujesz wyjazd na lodowce? Zrobisz jakieś vlogi jak to wszystko wygląda w praktyce również dla tych niezaszczepionych? Głównie ciekawi mnie jak wygląda testowanie w kolejnych dniach po wygaśnięciu testu zrobionego w Polsce.

Tak, jadę w sobotę na wszystkie lodowce w Tyrolu. Będą relacje LIVE, posty na FB i Instagramie oraz vlogi po przyjeździe. Ale na Twoje pytanie mogę już powiedzieć. Testy PCR ważne są 72 h, a antygenowe 24 h. W Wielu miejscach testy wykonywane są bezpłatnie lub możesz takie testy wykonać samodzielnie. 
Jak to wygląda w praktyce, będę relacjonował "na żywo". 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

Tak, jadę w sobotę na wszystkie lodowce w Tyrolu. Będą relacje LIVE, posty na FB i Instagramie oraz vlogi po przyjeździe. Ale na Twoje pytanie mogę już powiedzieć. Testy PCR ważne są 72 h, a antygenowe 24 h. W Wielu miejscach testy wykonywane są bezpłatnie lub możesz takie testy wykonać samodzielnie. 
Jak to wygląda w praktyce, będę relacjonował "na żywo". 

Super! Do usłyszenia, udanego rozpoczęcia sezonu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Austria aktualne obostrzenia?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...