Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria aktualne obostrzenia?


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Info z pierwszej ręki dla wszystkich biadolących:

1. NIE MA PROBLEMU

2. Maski zakładamy w kolejce w gondoli i na krześle 

3. Na orczykach nikt nie zakłada

4. Nie ma problemuz zakładaniem i zdejmowaniem - ja założyłem pod kominiarkę i jeżdziłem tak cały dzień; w razie potrzeby nakładałem na nos a potem ściągałem pod brodę 

tyle :ph34r:

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Victor napisał:

Piękne dzięki za tą informacje,gdyż ostatnio nie śledzę totalnie co się dzieje z tym klimatem cowidowy a mam zaległy wyjazd z tamtego roku do Tignes(święta-sylwester),wiec mocno się ucieszyłem widząc taką informacje . Oby trwały te regulacje i nic się nie zmieniło do świąt 🤞. Jeszcze raz dzięki .

Proszę uprzejmie, choć przez dwa miesiące jeszcze sporo może się wydarzyć. Odnoszę wrażenie, że Francja w sprawach cowidowych reaguje dość skrajnie - od jednego ekstremum do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 15.10.2021 o 15:17, JC napisał:

W kilka minut rozwiązałem problem. Jest banalnie prosty i działa genialnie. Można maseczkę zakładać i ściągać bez zdejmowania kasku, a samej maseczki też nie niszczymy! 

@JCwymyślił  haftkę - mały haczyk który można przyszyć do nauszników. Haftki kupimy w pasmanterii

Tu w wersji dla pań :) 

Haftki-ozdobne-zlote.jpg.d4d5d5e307bfe5c57b9554c14241ae28.jpg

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 18:30, ski89 napisał:

No dobra, ale gdzie te testy będą robione? Mam gdzieś jeździć po Austrii np. 20 km żeby zrobić test czy może będą robić na miejscu w hotelu?

Zasady są dla mnie znane i jasne, poza tym doprecyzowaniem jak i gdzie będzie odbywać się dalsze testowanie, gdy upłynie ważność testu PCR zrobionego w Polsce. Pojawia się jeszcze jedno pytanie, co w przypadku pozytywnego testu - mam jakieś 24h na opuszczenie Austrii czy przymusowa płatna kwarantanna w hotelu?

W przypadku 3 pozytywnego testu (2 sprawdzające) zamykają Cię w Innsbrucku na 5 dni w strefie dla skażonych.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kordiankw napisał:

Z maską na twarzy trochę utrudnione jest jedzenie

Próbowałeś jeść w maseczce?

Trzeba uważać, bo zagrożenie zakażeniem wzrasta czterokrotnie w przypadku osób, które ściągają maseczki zaraz po zajęciu miejsca przy posiłku . Naukowcy zalecają zsuwanie maseczki jedynie w momencie jedzenia lub picia 

Na szczęście są już dobre patenty, w takiej maseczce legalnie zjemy coś na krzesełku w Austrii.

 

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wyłapałeś ironii w moim wpisie. Może należałoby od czasu do czasu zmieniać maskę na nową. Każda ma swój resurs.

Swoją drogą wracałem pociągiem z lotniska w czasie gdy skończył się mecz z San Marino. Na przystanku Warszawa Stadion wsiadło tylu kibiców, że były problemy z domknięciem drzwi w pociągu. Jak ci się wydaje ilu z nich miało maski na twarzy? Ułatwię, nie widziałem żadnego. W maskach była jedynie niewielka cześć pasażerów, którzy już byli w pociągu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kordiankw napisał:

Chyba nie wyłapałeś ironii w moim wpisie. Może należałoby od czasu do czasu zmieniać maskę na nową. Każda ma swój resurs.

Spoko, tak sobie ironizujemy. Co do żywotności maseczki, to Naród który dwa lata przechodził w jednej maseczce jednorazowej nie może zginąć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, surfing napisał:

W przypadku 3 pozytywnego testu (2 sprawdzające) zamykają Cię w Innsbrucku na 5 dni w strefie dla skażonych.

Możesz to potwierdzić jakimś aktem prawnym rządu Austrii do poczytania i głębszego przeanalizowania? Ten 5 dniowy pobyt jest darmowy?

@JC test PCR zabieram z Polski. Dalsze szybkie testy antygenowe są darmowe? Testy są dostępne tylko w 4**** hotelach czy w każdym legalnym obiekcie noclegowym w Tyrolu? Możesz kogoś dopytać o ten temat dla niezaszczepionych forumowiczów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 15:17, JC napisał:

W kilka minut rozwiązałem problem. Jest banalnie prosty i działa genialnie. Można maseczkę zakładać i ściągać bez zdejmowania kasku, a samej maseczki też nie niszczymy! 

Sposób na mocowanie poprzez haftkę na miękkich uszach został już pokazany na filmie.

Teraz porada dla użytkowników kasków z twardymi uszami (czyli m.in. dla mnie) sposobem jest kołek rozporowy + hak *

1163209168_Koekrozporowyhak.png.6db581505f04c25cd80fa70085210676.png

* Jeszcze nie testowane 😁
 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ski89 napisał:

Możesz to potwierdzić jakimś aktem prawnym rządu Austrii do poczytania i głębszego przeanalizowania? Ten 5 dniowy pobyt jest darmowy?

@JC test PCR zabieram z Polski. Dalsze szybkie testy antygenowe są darmowe? Testy są dostępne tylko w 4**** hotelach czy w każdym legalnym obiekcie noclegowym w Tyrolu? Możesz kogoś dopytać o ten temat dla niezaszczepionych forumowiczów? :)

Testy antygenowe zrobisz w każdym hotelu i są bezpłatne. Ważne 24h.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pawelb91 napisał:

Sposób na mocowanie poprzez haftkę na miękkich uszach został już pokazany na filmie.

Teraz porada dla użytkowników kasków z twardymi uszami (czyli m.in. dla mnie) sposobem jest kołek rozporowy + hak *

1163209168_Koekrozporowyhak.png.6db581505f04c25cd80fa70085210676.png

* Jeszcze nie testowane 😁
 

Czyli mamy dwie opcje - na budowlańca (kołek) i na krawcową (haftka) :D:D:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

Na takiej samej zasadzie zakładanie maseczki do gondoli/na wyciąg krzesełkowy i zsuwanie jej zaraz po dojechaniu na górę i tak ileś razy w ciągu dnia - też jest wątpliwą ochroną przed zakażeniem.

Maseczki nie zabezpieczają przed covid.

Wirus wchodzi przez błony śluzowe, a wiec na głowę należy założyć pełen hełm 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Spiochu napisał:

Żeby tylko się nie skończyło, że jakiemuś kołkowi będą to z czaszki wyciągać.

Wszystko jest fajnie, póki nie paruje na gogle przez pogodę (wilgotność, deszcz, śnieg). Jak paruje na gogle, wszelkie maski trzeba zdjąć. Bo inaczej przy prędkości narciarza (50-60 km/h) nic nie widzisz. To zagrożenie, a zagrożenia trza unikać.

Ja, jak już pisałem, za te atrakcje serdecznie dziękuję. Pojadę, jak będzie NORMALNIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Bo inaczej przy prędkości narciarza (50-60 km/h) nic nie widzisz.

Jak Wy to robicie, że PODCZAS jazdy Wam gogle parują to jest dla mnie nieodgadnione. Choćbym dyszał jak buhaj, mając nasunięty komin głęboko na nos, to podczas zjeżdżania nic mi nie paruje. Może trzeba gogle lepiej dopasowane wziąć?

Abstrahuję już od tego, że cały czas nie rozumiem skąd ten upór na jeżdżenie w maskach, skoro nikt i nigdzie tego nie wymaga. Zakładasz na wyciąg, ściągasz po zejściu z wyciągu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady na sezon zimowy ogłosili też Szwajcarzy:

- nie ma obowiązku posiadania certyfikatu, aby korzystać z wyciągów i stoków narciarskich

- jest obowiązek posiadania certyfikatu, aby korzystać z gastronomii wewnątrz. Na zewnątrz, na tarasie - bez certyfikatu.

- w gondolach jest obowiązek noszenia maski (niekoniecznie FFP2)

- poszczególne ośrodki mogą ogłosić własne, bardziej rygorystyczne regulaminy:

https://www.blick.ch/wirtschaft/maske-in-der-gondel-reicht-keine-zertifikatspflicht-auf-schweizer-pisten-id16919313.html?utm_source=copy&utm_medium=social&utm_campaign=share-button&utm_term=blick_app_ios

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Austria aktualne obostrzenia?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...