Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria aktualne obostrzenia?


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, artix napisał:

Ja uważam że 🎿 narty powinny być zabronione. To tak nieekologiczne!

Ależ oczywiście! W dobie troski o środowisko takie marnotrawstwo energii i emisja znienawidzonego CO2 nie mają prawa występować! No bo jak to wygląda, z jednej strony ocieplamy chałupę, redukujemy zużycie paliw, zamykamy elektrownie a na nartach hulaj dusza, z każdym wzmożonym oddechem zanieczyszczamy atmosferę CO2. A na kanapie legnac i pospać nie lepiej?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Micheł napisał:

Dzisiaj Stubai, po 11 raczej Strubai. Ludzi sporo, a po 11 zrobiło się elegancko lodowo. Poniżej kilka fotek.

W zasadzie cały czas tak lodowo - w końcu to lodowiec 😉. Jestem tu od czwartku i zarówno ludzi jak i stan tras podobny.

Pewnie będzie lepiej jak dosypie naturalnego śniegu, chyba że to znany problem na Stubai. Na każdym trochę bardziej stromym wychodził lód ok 11 godziny, co gorsza na płaskim też są zdradliwe place żywego lodu. Trzeba być bardzo uważnym.

A jutra czekam z niepokojem - opady śniegu i wiatr powyżej 40km/h w prognozie. Nie wiem czy w ogóle da się jeździć. Ale to się okaże o 8 rano.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2021 o 10:17, Bumer napisał:

"Kłótnię", "jedną i drugą stronę"? Ja tam raczej widziałem ożywioną dyskusję i odmienne zdania, nie jakieś dwie strony. Każdy widzi co chce zobaczyć. Dyskusja dotyczyła jednej z najważniejszych spraw obecnie, mianowicie szeroko rozumianych obostrzeń sanitarnych, które dotykają także narciarzy i wpływają na zachowania, a nawet możliwość uprawiania tego sportu/rekreacji. A że miała miejsce  w temacie obostrzeń w Austrii, to tylko przypadek.  No ale porządek musi być, więc zamiast czegoś do myślenia i zrozumienia będziemy mieli zdjęcia kotletów, frytek, piwa, - austriackiego, a jakże, w zgodzie z tematem o obostrzeniach.

Zgadzam się całkowicie, że obostrzenia narciarskie to ważny temat, też mam na ten temat własne zdanie (mocno negatywne, nie uważam narciarstwa za żadne zagrożenie), jednak tu doszło do dyskusji naprawdę wykraczającej poza temat "narty". Stąd zgadzam się z JC, że to skasował, bo to było ani w tematyce forum (narty), ani w temacie forum (Austria znosi obostrzenia). Jak ktoś się chciał dowiedzieć konkretów (jakie są te obostrzenia), to musiał przebrnąć przez strony dyskusji nie do końca na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześladowania antyszczepionkowców nie ustają. Od poniedziałku w Austrii osoby niezaszczepione mogą wychodzić tylko na zakupy, do lekarza, itp. Nie wiem czy to takie uproszczenie w tłumaczeniu, czy rzeczywiście przestają uznawać certyfikat ozdrowieńca i tylko szczepienie już się liczy.

Cytat

From tomorrow, Monday, there will be a nationwide lockdown for unvaccinated people in Austria. Chancellor Alexander Schallenberg and the heads of government of the federal states decided on this at a crisis summit in Vienna. The exit restrictions are initially limited to ten days. Around two million people are affected - around a quarter of the population.

(...)

Those who do not have a vaccination are only allowed to leave the house or apartment from Monday for urgent reasons - for example for daily purchases, for the way to work or to visit the doctor. In addition to the vaccinated, children under the age of twelve and people who have recovered from a corona infection in the past 180 days are excluded.

Info, przetłumaczone przez google translate, stąd: https://www.srf.ch/news/schweiz/das-neueste-zur-coronakrise-israel-erwaegt-reiseverbot-in-eu-laender

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mnrdov napisał:

Prześladowania antyszczepionkowców nie ustają. Od poniedziałku w Austrii osoby niezaszczepione mogą wychodzić tylko na zakupy, do lekarza, itp. Nie wiem czy to takie uproszczenie w tłumaczeniu, czy rzeczywiście przestają uznawać certyfikat ozdrowieńca i tylko szczepienie już się liczy.

Info, przetłumaczone przez google translate, stąd: https://www.srf.ch/news/schweiz/das-neueste-zur-coronakrise-israel-erwaegt-reiseverbot-in-eu-laender

Widac, ze niektórzy kompletnie pomylili fora.... Wam to chyba należy narysować, że to forum narciarskie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mnrdov napisał:

Prześladowania antyszczepionkowców nie ustają. Od poniedziałku w Austrii osoby niezaszczepione mogą wychodzić tylko na zakupy, do lekarza, itp. Nie wiem czy to takie uproszczenie w tłumaczeniu, czy rzeczywiście przestają uznawać certyfikat ozdrowieńca i tylko szczepienie już się liczy.

Info, przetłumaczone przez google translate, stąd: https://www.srf.ch/news/schweiz/das-neueste-zur-coronakrise-israel-erwaegt-reiseverbot-in-eu-laender

Jak przeczytasz ze zrozumieniem, to okaże sie, ze lockdown nie dotyczy także osób poniżej 12-go roku życia i ozdrowiencow. W Austrii obowiązuje reguła 2-G, jedno z tych G to Geimpfte, czyli zaszczepieni, a drugie G to Genesene, czyli ozdrowiency  Natomiast nie obowiązuje juz 3-G - to trzecie G to byli Getestete, czyli Ci co po prostu mieli negatywny test.

Pozdrowienia z Hintertux - mogę potwierdzić, ze aby kupić skipas albo zjeść trzeba pokazać certyfikat:

 

AB61A93B-77CD-44D9-A9F1-159EE8DB134E.jpeg

A5BDBF7C-9237-40AF-ACA3-1DB7A8D4BD8D.jpeg

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jusik2002 napisał:

Widac, ze niektórzy kompletnie pomylili fora.... Wam to chyba należy narysować, że to forum narciarskie... 

No i próbuję ich obronić przed "opcją atomową", a oni nie chcą mnie poprzeć.

Może nie ma sensu walczyć, może Jacek miał rację...

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając obraz długiego weekendu na Stubai - do soboty włącznie lampa i warunki marzenie (poza zlodzonymi fragmentami stoków :( ). Niedziela rano +30cm świeżego.

Przy mojej technice - walka z własnymi słabościami.

Z grubej warstwy puchu szybko zrobiły się muldy giganty co przy całkowitym braku kontrastu było trudnym doświadczeniem. Zdjęć nie ma bo nie było czego fotografować.

Niemniej wyjazd udany. Najszybciej rozpoczęty sezon w życiu dzięki Covidowi - wzorem ubiegłego roku nie będe czekał aż nam znowu pozamykają stoki - czy to Czesi czy Austriacy albo Włosi. Oby nie -  czego wam i sobie życzę.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja przepisów 2G w Austrii:

Do 6 grudnia ważność paszportu covidowego wydłużono jednak do 360 dni od ostatniej dawki w przypadku szczepionek dwudawkowych. Po tej dacie ponownie skrócą do 270 dni. 

https://gruenerpass.gv.at/geimpft/

Od 15 listopada nie ma obowiązku masek FFP2 na wyciągach narciarskich i w oczekiwaniu do nich, jest tylko ogólne zalecenie (chyba, że zarządca ośrodka postanowi inaczej) 

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tanova napisał:

Aktualizacja przepisów 2G w Austrii:

Do 6 grudnia ważność paszportu covidowego wydłużono jednak do 360 dni od ostatniej dawki w przypadku szczepionek dwudawkowych. Po tej dacie ponownie skrócą do 270 dni. 

https://gruenerpass.gv.at/geimpft/

Od 15 listopada nie ma obowiązku masek FFP2 na wyciągach narciarskich i w oczekiwaniu do nich, jest tylko ogólne zalecenie (chyba, że zarządca ośrodka postanowi inaczej) 

Magda, czy dobrze rozumiem, że po 3 stycznia nie będą już honorowane w Austrii szczepienia JJ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JC napisał:

Magda, czy dobrze rozumiem, że po 3 stycznia nie będą już honorowane w Austrii szczepienia JJ?

Tak jest - osoby zaszczepione JJ będą musiały do tej daty przyjąć kolejną dawkę (przypominającą) innej szczepionki. Bez względu na okres, jaki upłynął od szczepienia JJ.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Austria aktualne obostrzenia?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...