Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria aktualne obostrzenia?


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Spiochu napisał:

To w Austrii nie pojeździ, ale przynajmniej nauczy się czegoś na temat segregacji.

Trochę to jednak chore. Takim ruchem zrobil idiotów z wielu ludzi, którzy zaszczepili się w dobrej wierze, że będą mieli spokój. Ciekawe też ilu lokalesów jest zaszczepionych niedawno Johnsonem i też będą mieli lipę.
Robi się z tego powoli paranoja totalna. Mam nadzieją że Włosi nie wpadną na podobny pomysł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, izydar napisał:

Uzupełniając obraz długiego weekendu na Stubai - do soboty włącznie lampa i warunki marzenie (poza zlodzonymi fragmentami stoków :( ). Niedziela rano +30cm świeżego.

Przy mojej technice - walka z własnymi słabościami.

Z grubej warstwy puchu szybko zrobiły się muldy giganty co przy całkowitym braku kontrastu było trudnym doświadczeniem. Zdjęć nie ma bo nie było czego fotografować.

Niemniej wyjazd udany. Najszybciej rozpoczęty sezon w życiu dzięki Covidowi - wzorem ubiegłego roku nie będe czekał aż nam znowu pozamykają stoki - czy to Czesi czy Austriacy albo Włosi. Oby nie -  czego wam i sobie życzę.

Ja bym wrzucił foto muldy giganta dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tanova napisał:

Tak jest - osoby zaszczepione JJ będą musiały do tej daty przyjąć kolejną dawkę (przypominającą) innej szczepionki. Bez względu na okres, jaki upłynął od szczepienia JJ.

No i wierz tu w jakieś rekomendacje krajowych instytucji, unijnych czy światowych! Niezły burdel tutaj macie siostry i bracia decydenci! 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ratrak napisał:

No to pięknie, zaszczepiony we wrześniu JJ...

Nie zdziwiłabym się, gdyby jednak ktoś zaskarżył ten przepis, bo przecież JJ to szczepionka dopuszczona w Unii, a nie ma rekomendacji do podania dawki przypominającej wcześniej niż po 1/2 roku.

Austria zmienia rozporządzenia co chwilę, powinni to skorygować.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcinn napisał:

Ja połówka czerwcu...no ale nie ma złego 🇨🇭🇮🇹

Pewnie mnie JC zbanuje za post nie do końca na temat, ale chyba Was Koledzy w tej Waszej #Ostatniejprostej w wała zrobili!? Koniec. Nic więcej na ten temat. Ale ciekawym, ilu osób ten problem (skrócone paszporty, problem jednodawkowców) dotyczy?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

Wiek ktoś czy są dostępne statystyki osób hospitalizowanych z powodu covid z uwzględnieniem typu szczepionki jaką przyjęli?

Są, ale one nie są dla ciebie. Dla ciebie jest przestrzeganie przepisów które decydenci ustalą. I żeby nie było żem jakimś przeciwnikiem czy zwolennikiem, zwracam  tylko uwagę jak w tym burdelu może odnaleźć się osoba myśląca?  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dizajner napisał:

Trochę to jednak chore. Takim ruchem zrobil idiotów z wielu ludzi, którzy zaszczepili się w dobrej wierze, że będą mieli spokój. Ciekawe też ilu lokalesów jest zaszczepionych niedawno Johnsonem i też będą mieli lipę.
Robi się z tego powoli paranoja totalna. Mam nadzieją że Włosi nie wpadną na podobny pomysł.

Znajomi mieszkajacy w Austrii mowia ze tak nagle zmiany obostrzena sa podyktowane faktem ze spore partie szczepionek ktore zakupil Austriacki rzad traca waznosc z koncem listopada, stad taki pomysl aby "zachecic" jak najwiecej ludzi. Z drugiej strony ludzie zwiazani z branza narciarska (wlasciciele kwater) obawiaja sie mniejszych wplywow z tego powodu, stad nacisk aby jednak wrocic do poprzedniego modelu. Trzeba poczekac do okolic swiat i czas pokaze jak bedzie.

Jednak ciezko takie cos zweryfikowac, bo po zmianie przepisow jak to zwykle bywa jest chaos informacyjny i lata mnostwo fake newsow po sieci.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dizajner napisał:

Trochę to jednak chore. Takim ruchem zrobil idiotów z wielu ludzi, którzy zaszczepili się w dobrej wierze, że będą mieli spokój. Ciekawe też ilu lokalesów jest zaszczepionych niedawno Johnsonem i też będą mieli lipę.
Robi się z tego powoli paranoja totalna. Mam nadzieją że Włosi nie wpadną na podobny pomysł.

Chore to jest od początku. Wszelkie lockdowny, certyfikaty, segregacje to nic innego jak wzorce rodem z głębokiej komuny, albo nawet Korei Północnej.  Zamiast z tym walczyć ludzie skupiają się na jakiś durnych podziałach zasczepieni/niezaszczepeni, albo w maseczkach/bez masek.

Dla narciarstwa jest to szczególnie niekorzystne, bo to biznes sezonowy, a wyjazdy lubimy planować z wyprzedzeniem. Natomiast obecnie nikt nie wie, czy w Austrii będziesz mógł pojeździć Np. w styczniu. Nawet przyszyły tydzień może być niepewny. Ja bym polecał wstrzymać się z wyjazdami do krajów, które prowadzą tak chaotyczną politykę. Mniejsze wpływy szybko nauczą ich rozsądku.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Spiochu napisał:

Natomiast obecnie nikt nie wie, czy w Austrii będziesz mógł pojeździć Np. w styczniu. Nawet przyszyły tydzień może być niepewny. Ja bym polecał wstrzymać się z wyjazdami do krajów, które prowadzą tak chaotyczną politykę. Mniejsze wpływy szybko nauczą ich rozsądku.

Ja chętnie pojadę do Austrii. Segregacja jest COOL ! 🙂

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AlperAnonim napisał:

Ja chętnie pojadę do Austrii. Segregacja jest COOL ! 🙂

 

Daruj sobie kolego takie mądrości. To mało dalekowzroczne myślenie...
Żebyś się któregoś dnia i Ty nie obudził z ręką w nocniku.
Ja na tą chwilę czuję się zrobiony w bambuko.
Dla mnie to jest jasny przekaz żeby zacząć bardzo poważnie to wszystko w końcu olewać, te wszystkie obostrzenia , szczepienia itd. Skoro poważne podejście nie ma tu i tak większego sensu!
Przechorowałem C19 wiosną, ja , moja żona, dzieci a nawet babcia. W sumie nic  szczególnego nam nie było, kaszel, katar , normalnie, miałem "takich Covidów" jak ten w życiu już chyba ze 20. Testy zrobiliśmy sobie sami, dwa tyg w domu i po krzyku. Herbatka z miodem wystarczyła, szczęśliwie bez pomocy Panów zarobionych doktorów.
We wrześniu w  wyniku nacisków w pracy ale też trochę przemyśleń żeby faktycznie może chronić innych, chociaż głównie dlatego żeby mieć spokój z wyjazdami zagranicznymi zaszczepiłem się Johnsonem. 
I co ? no i wydymali bez mydła... Sześć miesięcy nie minęło, drugi raz się nie zaszczepię nawet gdybym chciał.
Tym sposobem zaszczepiony ozdrowieniec został w czarnej d. a miał być Zillertal w styczniu. Tyle dobrego, że zaliczki nie wpłaciłem, chociaż i tak jest lipa bo znajomi po modernie niby mogą jechać a mieliśmy śmigać razem jak zawsze.
AAAA tfu !!!

  • Like 4
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolorowy wróciłem w niedzielę z Austrii. Przy kasie Pani poprosiła o okazanie certyfikatu covidowego. Do knajpy nie wejdziesz bez certyfikatu, po prostu nie wpuszczą Cię. Również w drodze powrotnej mieliśmy kontrolę i Panowie pytali się skąd wracamy i jaki był nasz cel podróży. 

Reasumując- Nie interesują ich jakieś teściki czy wymazy albo się dostosujesz albo no sorry ale odpadasz. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kolorowy napisał:

A jeśli ktoś niema ochoty się zaszczepić, jest szansa na skorzystanie z któregoś ośrodka w Austrii lub UE ?

W Twoim przypadku, O ile nie jesteś ozdrowiencem, lub nie masz poniżej 12tu lat. to w Austrii nie pojezdzisz obecnie, a nawet za bardzo - z uwagi na wprowadzony lockdown - nie bardzo możesz wychodzić na ulicę. Test nie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Kolorowy said:

A jeśli ktoś niema ochoty się zaszczepić, jest szansa na skorzystanie z któregoś ośrodka w Austrii lub UE ?

Nie musisz się szczepić, wystarczy że zdobędziesz zaświadczenie ;) Nie wiem jak w innych krajach, bo interesuję się glównie Austrią, ale możliwe, że we Francji/Szwajcarii/Wloszech będzie luźniej pod tym kątem.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Plywak napisał:

Nie musisz się szczepić, wystarczy że zdobędziesz zaświadczenie ;) Nie wiem jak w innych krajach, bo interesuję się glównie Austrią, ale możliwe, że we Francji/Szwajcarii/Wloszech będzie luźniej pod tym kątem.

Może być kosztowny taki wyjazd:

Welche Konsequenzen hat es, wenn man einen gefälschten Nachweis vorweist?

Das ist ein Verstoß gegen die 3.COVID-19-Maßnahmenverordnung, der mit einer Verwaltungsstrafe in Höhe von bis zu 500 Euro geahndet wird. Das Vorzeigen von gefälschten Nachweisen kann außerdem strafrechtliche Konsequenzen nach sich ziehen.

(12.11.2021, 9:00)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Austria aktualne obostrzenia?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...