Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria aktualne obostrzenia?


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, artix napisał:

Tego się już nieodbejrzy 🤕

Przecież to nic dla nas nie zmienia! Po co komu takie info? 

Szkoda było twojej roboty... 

Mylisz się. Każdego dnia dostaję kilkadziesiąt zapytań dot. możliwości wyjazdu w Alpy. Jak informacje o tym, że w Austrii otwarto stacje, rozejdzie się po mediach, to będę miał ich jeszcze więcej. Oszczędziłem sobie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JC napisał:

Mylisz się. Każdego dnia dostaję kilkadziesiąt zapytań dot. możliwości wyjazdu w Alpy. Jak informacje o tym, że w Austrii otwarto stacje, rozejdzie się po mediach, to będę miał ich jeszcze więcej. Oszczędziłem sobie pracy.

Wciąż nic nie rozumiem, bo to dla nas tu na forum nic nie zmienia. 

Mam nadzieję że Twój przekaz zostanie jednak  zrozumiany i się komuś przyda. 

 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2021 o 21:50, artix napisał:

Tego się już nieodbejrzy 🤕

Przecież to nic dla nas nie zmienia! Po co komu takie info? 

Szkoda było twojej roboty... 

zapewniam cie ze dla obrotnych naszych rodakow to wiele zmienia. Jak sie ma znajomych to zakwaterowanie nie jest problemem, a do szczescia potrzeba tylko otwartych osrodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tanova napisał:

Nie kabaret, tylko testują dzieci szkolne 3x w tygodniu, poniekąd stąd jest wysoki procent wykrytych zakażeń

To z powodu dzieci roba lockdown ? To nie prościej było wysłać na naukę zdalna/kwarantanne. W tych działaniach już totalnie brakuje logiki. Nie było szczepien - lockdown, są szczepienia - lockdown i 3 razy więcej zakażeń.... Ważna jest narracja, że nieszczepieni przenoszą wirusa...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JC napisał:

Informacja z Austrii

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie Ischgl. Nie ma dowodów na to, że „ktoś zrobił coś zawinionego, co zwiększyłoby ryzyko infekcji”.

I bardzo... dobrze. Wyrok w tej sprawie przyczyniłby się do jeszcze większych restrykcji (obawy prawne!).  U nas też poruszano ten wątek: dlatego na Skolnitych podpisywało się oświadczenie, że nie wnosi się pretensji o złapanie korony - jak było otwarte na "nielegalu". Za niedługo ludzie oskarżą Julię Wieniawę, że przez to, że jest ładna na plakacie, to spowodowali stłuczkę na skrzyżowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

na stronie ON Ischgl jest napisane, że nie jest możliwe podróżowanie do Austrii w czasie lockdownu, a sam ośrodek otwarty jest dla dziennych turystów, lokalsów i pracowników.

Zródło: https://www.ischgl.com/en/Active/Active-Winter/Start-our-winter

Nie chce mi się wierzyć, że mieszkając w Samnaun będzie można korzystać legalnie z wyciągów po stronie austriackiej, skoro podróżowanie do Austrii samo w sobie nie jest dozwolone.  Zabukowałam jednak nocleg od 8.12 - zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, barattolina napisał:

Hej,

na stronie ON Ischgl jest napisane, że nie jest możliwe podróżowanie do Austrii w czasie lockdownu, a sam ośrodek otwarty jest dla dziennych turystów, lokalsów i pracowników.

Zródło: https://www.ischgl.com/en/Active/Active-Winter/Start-our-winter

Nie chce mi się wierzyć, że mieszkając w Samnaun będzie można korzystać legalnie z wyciągów po stronie austriackiej, skoro podróżowanie do Austrii samo w sobie nie jest dozwolone.  Zabukowałam jednak nocleg od 8.12 - zobaczymy.

 

Ale przecież mieszkając w Samnaun jesteś właśnie dzienną turystką w ośrodku Ischgl. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2021 o 11:51, barattolina napisał:

Hej,

na stronie ON Ischgl jest napisane, że nie jest możliwe podróżowanie do Austrii w czasie lockdownu, a sam ośrodek otwarty jest dla dziennych turystów, lokalsów i pracowników.

Zródło: https://www.ischgl.com/en/Active/Active-Winter/Start-our-winter

Nie chce mi się wierzyć, że mieszkając w Samnaun będzie można korzystać legalnie z wyciągów po stronie austriackiej, skoro podróżowanie do Austrii samo w sobie nie jest dozwolone.  Zabukowałam jednak nocleg od 8.12 - zobaczymy.

 

Tu masz informację ze strony Samnaun

Internationaler Skibetrieb Samnaun/Ischgl ab 3. Dezember 2021

Am Freitag, 3. Dezember startet Ischgl mit einem reduzierten Skibetrieb. Für die Nutzung des ganzen Skigebiets wird ein 2G-Zertifikat (geimpft oder genesen) benötigt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbankrutował ośrodek Lackenhof am Ötscher.

Pomimo iż jest to stacja położona zaledwie dwie godziny jazdy od Wiednia, podobnie jak pobliski Hochkar - obydwa ośrodki są podobnej wielkości i oferowały wspólny skipass sezonowy, a właściciele w ostatnich kilkunastu latach zainwestowali spore środki w infrastrukturę, to dalsze funkcjonowanie ośrodka jest nieopłacalne i nie będzie wznowione po lockdownie. Jako przyczynę decyzji operatorzy podają pogarszającą się bazę noclegową i kryzys związany z COVID-19. 

https://noe.orf.at/stories/3131779/

  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra informacja, ale myślę, że akurat w ich przypadku Covid był tylko przysłowiowym "gwoździem do trumny". Ten ośrodek był za mały i za nisko. 2h od Wiednia, OK, można było przyjechać na jeden dzień, na weekend, ale nikt w takie miejsce nie pojedzie na tygodniowy urlop jeśli jadąc tylko trochę dalej ma ośrodki z kilkuset kilometrami tras i praktycznie gwarancją śniegu. Parę lat temu zrobiłem rundkę po tyrolskich małych ośrodkach - lubię takie miejsca, bo jest tam PUSTO, nawet w szczycie sezonu. Tym bardziej żałuję, że znikają, ale finansowo to się nie ma prawa spiąć. Podobny los spotkał parę lat temu Pettneu niedaleko St. Anton. Być może Covid przyspieszy upadek takich małych ośrodków, ktore operowały na granicy rentowności.

Niemniej jednak podpisuję się pod tezą, że jeśli ten sezon będzie wyglądał tak samo jak poprzedni to przyszłość całej branży narciarskiej może stanąć pod znakiem zapytania. Najsilniejsi oczywiście przetrwają, ale konsolidacja rynku to rzadko dobra wiadomość dla konsumenta...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tanova napisał:

Zbankrutował ośrodek Lackenhof am Ötscher.

Pomimo iż jest to stacja położona zaledwie dwie godziny jazdy od Wiednia, podobnie jak pobliski Hochkar - obydwa ośrodki są podobnej wielkości i oferowały wspólny skipass sezonowy, a właściciele w ostatnich kilkunastu latach zainwestowali spore środki w infrastrukturę, to dalsze funkcjonowanie ośrodka jest nieopłacalne i nie będzie wznowione po lockdownie. Jako przyczynę decyzji operatorzy podają pogarszającą się bazę noclegową i kryzys związany z COVID-19. 

https://noe.orf.at/stories/3131779/

Szkoda, bardzo szkoda takich miejsc. Również w ostatnich latach polubiłem takie mniejsze ośrodki, które oprócz mniejszego obłożenia cechowały też niższe ceny. Ten Lackenhof też miałem w planach, razem z pobliskim Hochkar, ale jak dotąd zawsze wybór padał na inne miejsca.  Raczej nie będzie już okazji, bo z artykułu wynika że wyciągi będą po sezonie rozebrane :( . 

Edytowane przez kokoSKI
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kokoSKI napisał:

Szkoda, bardzo szkoda takich miejsc. Również w ostatnich latach polubiłem takie mniejsze ośrodki, które oprócz mniejszego obłożenia cechowały też niższe ceny. Ten Lackenhof też miałem w planach, razem z pobliskim Hochkar, ale jak dotąd zawsze wybór padał na inne miejsca.  Raczej nie będzie już okazji, bo z artykułu wynika że wyciągi będą po sezonie rozebrane :( . 

Byłam latem w ośrodku, który spotkał podobny los - Tarscher Alm w Południowym Tyrolu. Przy czym tam wyciągów nie rozebrano, lecz teren przejęła samorządowa organizacja turystyczna. Co prawda zimą stacja nie działa od dziesięciu lat, ale dwuosobowe krzesełko, które stanowiło główną oś komunikacyjną, funkcjonuje w lecie, wożąc pieszych turystów na szlaki w wysokich górach, w masywie Ortlera.

Czy wyciąg w Lackenhof ma szansę przetrwać chociaż jako baza wypadowa na Ötscher? Trudno powiedzieć, nie znam na tyle tego regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...