Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria aktualne obostrzenia?


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Wszystko jest fajnie, póki nie paruje na gogle przez pogodę (wilgotność, deszcz, śnieg). Jak paruje na gogle, wszelkie maski trzeba zdjąć. Bo inaczej przy prędkości narciarza (50-60 km/h) nic nie widzisz. To zagrożenie, a zagrożenia trza unikać.

Ja, jak już pisałem, za te atrakcje serdecznie dziękuję. Pojadę, jak będzie NORMALNIE!

Miałem taka sytuacje, ze komin podciagnalem tuż pod okulary. Jadąc na trudnej trasie zacząłem szybciej oddychać, okulary zaczęły parować i widoczność zaczęła malec. Zatrzymałem się, maska w dol, wietrzenie okularów i dalej to już poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko do lat 12 nie musi spełniać samodzielnie żadnych dodatkowych warunków, dzieci  bez masek , bez testów itp.

Warto wiedzieć:

Przed wyjazdem do Austrii nie musicie robić testu w Polsce bo ,,osoby, które przekraczając granicę bez testu lub UCC są zobowiązane po wjeździe do Austrii do niezwłocznego, najpóźniej w ciągu 24 godzin, wykonania testu PCR lub antygenowego . Odbycie kwarantanny nie jest konieczne."  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/austria

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z antyszczepionkowców zastanawiał się nad wyjazdem do Austrii na weekend listopadowy, to ma jeszcze szansę - zasada 3 G ma być wprowadzona nie 1 listopada, a dopiero od 15-go listopada.

Po 15 listopada osoby, które nie są zaszczepione ani ozdrowiałe, codziennie będą musiały logować się na platformę online i wgrywać wynik testu, żeby ich skipass był aktywny. Powodzenia!

Maski FFP2 są obowiązkowe w kolejkach gondolowych, kabinowych i zamkniętych pomieszczeniach dla wszystkich powyżej 6 lat.

https://www.derstandard.at/story/2000130565577/skigebiete-feilen-an-3g-loesungen-fuer-eine-wintersaison-voller-unsicherheiten 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jeeb napisał:

to radzę się pospieszyć bo Austria ma potężny skok nowych zachorowań, 300% więcej niż o tej samej porze ubiegłego roku

Ważniejsze od liczby chorych jest obłożenie szpitali. Jedyna nadzieja, że jednak te szczepienia i przebyte zachorowania zablokują wzrost liczby hospitalizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 11:27, tanova napisał:

Gdyby ktoś z antyszczepionkowców zastanawiał się nad wyjazdem do Austrii na weekend listopadowy, to ma jeszcze szansę - zasada 3 G ma być wprowadzona nie 1 listopada, a dopiero od 15-go listopada.

Po 15 listopada osoby, które nie są zaszczepione ani ozdrowiałe, codziennie będą musiały logować się na platformę online i wgrywać wynik testu, żeby ich skipass był aktywny. Powodzenia!

Maski FFP2 są obowiązkowe w kolejkach gondolowych, kabinowych i zamkniętych pomieszczeniach dla wszystkich powyżej 6 lat.

https://www.derstandard.at/story/2000130565577/skigebiete-feilen-an-3g-loesungen-fuer-eine-wintersaison-voller-unsicherheiten 

Co to w zasadzie zmienia na ten moment? Teraz można wjechać bez testu czy skorzystać z restauracji bez testu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ski89 napisał:

Co to w zasadzie zmienia na ten moment? Teraz można wjechać bez testu czy skorzystać z restauracji bez testu?

Ja właśnie też nie wiem. Niedawno ktoś tu się cieszył, że francuskie ośrodki będą dostępne bez testu, tylko co z tego, skoro do Francji nie można wjechać? Nie mówiąc już o pozostałych granicach, które trzeba przekroczyć w drodze do Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koliber napisał:

Ja właśnie też nie wiem. Niedawno ktoś tu się cieszył, że francuskie ośrodki będą dostępne bez testu, tylko co z tego, skoro do Francji nie można wjechać? Nie mówiąc już o pozostałych granicach, które trzeba przekroczyć w drodze do Francji.

Skąd to info? W sierpniu wyjazd do Francji, nikogo na granicach zarówno Beneluksu jaki i Niemiec, we wrześniu do Czech to samo. Na miejscu aby się swobodnie poruszać na trzeba było pokazać certyfikat, albo inne zaświadczenie, po dwóch dniach na miejscu generalnie zlewka, w Czechach nikt nic nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 18:46, kordiankw napisał:

Z maską na twarzy trochę utrudnione jest jedzenie, może dlatego nie ma obowiązku jej zakładania w restauracji.

Na rynku dostępne są maski z małą dziurką zaklejaną na rzep. Należy tylko obsługę poprosić o słomkę oraz zblenderowanie posiłku. 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, WujB napisał:

Skąd to info? W sierpniu wyjazd do Francji, nikogo na granicach zarówno Beneluksu jaki i Niemiec, we wrześniu do Czech to samo. Na miejscu aby się swobodnie poruszać na trzeba było pokazać certyfikat, albo inne zaświadczenie, po dwóch dniach na miejscu generalnie zlewka, w Czechach nikt nic nie chciał.

Aha, czyli bardziej na zasadzie "może i nielegalne, ale często nie kontrolują". Nie jestem też na bieżąco, ale jeszcze niedawno bodajże tylko do 2 europejskich państw można było wjechać bez jakichkolwiek wymogów - do Hiszpanii i Norwegii, nie wiem jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, koliber napisał:

Aha, czyli bardziej na zasadzie "może i nielegalne, ale często nie kontrolują". Nie jestem też na bieżąco, ale jeszcze niedawno bodajże tylko do 2 europejskich państw można było wjechać bez jakichkolwiek wymogów - do Hiszpanii i Norwegii, nie wiem jak jest teraz.

Co ma być nielegalne, wjazd do Francji, czy Niemiec na dzień dzisiejszy nie wymaga żadnych testów. Certyfikat we Francji sprawdzali na wystawie na którą pojechaliśmy, każdy dostał opaskę na rękę i przez następne 3 dni nikt nic nie sprawdzał. Na terenie samej wystawy organizatorzy przez pierwsze 2 dni marudzili że należy chodzić w maskach, poza terenem ringów pełen luz blues impreza przez 3 dni, przyjechało pół Europy. W sklepach francuskich jak w Polsce trochę ludzi w maskach, reszta bez, bez spiny. W Czechach również na wystawach wylewka pełna, łącznie z policją która na prowadziła na miejsce,  w sklepach chyba większa dyscyplina maseczkowa, ale bez przesady. Tak było, jak będzie ???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oddzielcie kwestie formalne od praktycznych. Jeśli chodzi o formalne, to źródła (FRA) podają tak:

https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coronavirus-advice-for-foreign-nationals-in-france#sommaire_1

Czyli owszem - szczepienie/test/ozdrowienie jest wymagane. A to, że na granicach unijnych niewielka szansa kontroli, to inna bajka. Wjeżdżając od Szwajcarii szansa na kontrolę ciut większa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Austria aktualne obostrzenia?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...