Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.04.2021 o 14:44, brachol napisał:

Będą te paszporty czy nie będzie?

Tak się zastanawiam poco wyważać otwarte drzwi jak już od lat  istnieje taki "paszport". 

 

 

Międzynarodowa Książeczka Szczepień | Zdrowie w podróży - Medycyna  Praktyczna dla pacjentów

 

Sam taką posiadam i wbite tam szczepienia są ważne na całym świecie.

Edytowane przez tankowiec
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, brachol napisał:

To jest w sumie ciekawe, że dotyczy także ozdrowieńców i zaszczepionych. Czyli szczepienie tylko dla własnego bezpieczeństwa? Czy chodzi o to, żeby maksymalnie zniechęcić do podróży? Tylko dlaczego?

Czytałem tzw. FAQ na austriackiej stronie rządowej i oni tłumacza, ze brak jest wystarczających danych naukowych potwierdzających ze ozdrowieńcy i osoby zaszczepione nie przenoszą wirusa, stad restrykcje obowiązują także osoby zaszczepione. Rzeczywiście do tej pory gdzieś tam jakieś badania naukowe skłaniały sie bardziej do tego, ze te osoby sa mniej podatne na zakażenie, ale mogą wirusa przenosić. 
 

Co do paszportów - w Polsce osoba zaszczepiona dwoma dawkami moze sobie z IKP wydrukować kod QR, który umożliwia zweryfikowanie czy osoba była zaszczepiona. Nasz rząd chce aby ten system był elementem tych tzw. paszportów cpvidowych, bo to by oznaczało, ze w zasadzie my mamy jako Polska wszystko do tego gotowe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tanova napisał:

Trudno powiedzieć - na razie sytuacja w Austrii jest gorsza niż w Niemczech, tymczasem Austriacy zapowiadają luzowanie, a Niemcy właśnie zaostrzają lockdown. Może drugą połowę maja chcą przeznaczyć na adaptację własnych przepisów do funkcjonowania zapowiadanego unijnego zielonego paszportu? A może po prostu - bo tak.

Słowacja przedłuża stan wyjątkowy do 28 maja br. Więcej

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, brachol napisał:

Coś tak mi się wydaje, że "paszporty covidowe" w UE nie zostaną wprowadzone w ogóle, albo jeżeli to najwcześniej jesienią, a cała akcja ma zachęcić ludzi do szczepień.

Ja się szczepię, nie dla papierków paszportowo covidowych, tylko dla siebie i zdrowia. Jak wprowadzą zieloną kartę to skorzystam, a jak nie to też nie ma problemu...

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marionen napisał:

Ja się szczepię, nie dla papierków paszportowo covidowych, tylko dla siebie i zdrowia. Jak wprowadzą zieloną kartę to skorzystam, a jak nie to też nie ma problemu...

Ja też się szczepię (chociaż początkowo nie byłem gorącym zwolennikiem), ale moim zdaniem zaszczepiony nie powinien być zmuszany do robienia testu przy wjeździe do jakiegoś kraju podnosi to koszty wyjazdów. 

Mam nadzieję, że ominie mnie NOP

Edytowane przez brachol
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że zmuszanie osób zaszczepionych do wykonywania testów, to tylko i wyłącznie wyciąganie dodatkowej kasy. Dlatego na chwilę obecną podziękuję za możliwość wjazdu do Austrii.

My z żoną jesteśmy już zaszczepieni - nasze dzieci nie (bo nie mają jeszcze skończonych 18 lat). Co kraj, to inne przepisy. W Chorwacji jak wjeżdżasz i jesteś zaszczepiony - bez testu. Słowacja - test na miejscu. W tejże Chorwacji, musisz powtarzać test po 10 dniach (od daty wykonania pierwszego testu), a jak któremuś z naszych dzieci wyjdzie pozytywny ? Dodam, że liczba punktów, w którym możesz wykonać test, też mocno ograniczona i ceny też zauważalnie wyższe niż w Polsce. 

W tym roku wymieramy Macedonię, Albanię i Kosowo.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, moruniek napisał:

W tym roku wybieramy Macedonię, Albanię i Kosowo.  

Spokojnie, do czerwca jeszcze się wiele zmieni,

Jak dojechać do Chorwacji - sezon 2021 - aktualne informacje warto obserwować bo aktualizowane na bieżąco jest też info o zasadach tranzytu prze kraje w drodze na południe Europy.

My na pewno wybierzemy kierunek bez biurokracji kowidowej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

Osobiście uważam, że zmuszanie osób zaszczepionych do wykonywania testów, to tylko i wyłącznie wyciąganie dodatkowej kasy. Dlatego na chwilę obecną podziękuję za możliwość wjazdu do Austrii.

My z żoną jesteśmy już zaszczepieni - nasze dzieci nie (bo nie mają jeszcze skończonych 18 lat). Co kraj, to inne przepisy. W Chorwacji jak wjeżdżasz i jesteś zaszczepiony - bez testu. Słowacja - test na miejscu. W tejże Chorwacji, musisz powtarzać test po 10 dniach (od daty wykonania pierwszego testu), a jak któremuś z naszych dzieci wyjdzie pozytywny ? Dodam, że liczba punktów, w którym możesz wykonać test, też mocno ograniczona i ceny też zauważalnie wyższe niż w Polsce. 

W tym roku wymieramy Macedonię, Albanię i Kosowo.  

Bałkany wydają się być najrozsądniejszym kierunkiem w tym roku,zwłaszcza jak ktoś objazdowo własnym autem,można sterować trasą i czasem tak,by wszędzie korowodów covidowych uniknąć.I uniknąć tłumów.Tranzyt już teraz praktycznie bezproblemowy.

Gorzej wygląda z kierunkami samolotowymi.W zeszłym roku,jak co roku,  mimo pandemii 3 razy leciałem na Rodos na deskę,i tylko procedury rejestracji internetowej były konieczne,a w tym,mimo szczepienia,mam większe obawy.Nowe mutacje,nowe doniesienia z Indii o samolocie,który wyruszył zdrowy a doleciał prawie cały chory...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj możliwy mały ruch graniczny bez testów i kwarantanny dla w pełni zaszczepionych w niemieckim kraju związkowym graniczącym z Polską - Brandenburgii.

https://www.naszeslubice.pl/Zmiana-w-rozporzadzeniu-brandenburskim-umozliwia-maly-ruch-graniczny-dla-osob-zaszczepionych?fbclid=IwAR3RP8cWlXO4fiPiuGebYhC0Fo7EZpIaFX1QSN8t21hf9xSIEAMPkcWoYdY

Być może jest to jest kierunek zmian, w którym podążą kraje europejskie przed wakacjami.

Ja mam dłuższy urlop dopiero w sierpniu i liczę na to, że do tego czasu sytuacja pandemiczna praktycznie się uspokoi, podobnie jak w ubiegłym roku.

Edytowane przez tanova
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gerald napisał:

Pytanie czy będzie z czego wybierać.

Politycy będą ciągnąć tą szopkę w nieskończoność. Nikomu nie zależy żeby to wróciło do normy.

Ja czekam z utęsknieniem na polska mutacje corony. Są już wersje z Azji, EU oraz Afryka. Czas na biało-czerwonych! 🙂

  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, grimson napisał:

Ja czekam z utęsknieniem na polska mutacje corony. Są już wersje z Azji, EU oraz Afryka. Czas na biało-czerwonych! 🙂

A ja czekam na Abchaską, Naddniestrzańską albo Doniecką mutację. Liczę że podobnie jak te państwa będzie nieuznawaną mutacją. 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Spiochu napisał:

Off:

W wielu zakładach pracy są teraz przymusowe testy na Covid. 

Np. dla powracających z kwarantanny albo jak gdzieś "w pobliżu" wykryto wirusa.

Wiecie jak się przed tym bronić? Jeśli będziemy się na wszystko godzić, nigdy nie wrócimy do normalności.

u mnie na szczęście nie ma

poczytaj sobie wpisy kancelarii Lega Artis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

W zeszłym roku,jak co roku,  mimo pandemii 3 razy leciałem na Rodos na deskę,i tylko procedury rejestracji internetowej były konieczne

Kochamy Grecję , w tamtym roku Wyspiarze na Rodos i Krecie byli wyjątkowo smutni, co nie dziwi przy 10% obłożeniu. W tym roku  wiele osób odpuści....

IMG_20200714_163728-01.jpeg

Do Albanii i Czarnogóry planowałem wyjazd już od kilku lat, może w tym roku ...

ulcin.thumb.jpg.05bb58634bceddcff03648cc211b03f6.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Spiochu napisał:

PE zatwierdzil paszporty Covidowe. Pomijam kwestie czy warto sie szczepic ale to bardzo smutny dzien w historii Europy.

https://wiadomosci.wp.pl/parlament-europejski-podjal-decyzje-ws-tzw-paszportow-szczepionkowych-6634222936066912a

Chciałem zauważyć, że jest tam mowa o zaszczepionych i o tych osobach, które mają negatywny wynik testu! Czyli osoby, które nie mają ochoty się szczepić, także będą mogły korzystać z tego dokumentu. Ukróci to trochę element cwaniactwa i podrabiania zaświadczeń o testach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o kwestie szczepień (nie jestem przeciwnikiem), tylko samo usankcjonowanie takiego dokumentu. Wymaganie testów i zaświadczeń na granicach to też hańba dla Europy, a teraz zatwierdzili to niejako oficjalnie. Przed covidem jakoś nie musiałeś potwierdzać szczepień na inne (wcale nie mniej groźne) choroby ani przed wyjazdem nie robiłeś testów.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...