Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

"Prawo jazdy" narciarskie, i nie tylko...


Bumer

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Bumer napisał:

Ale my zabieramy się za dzieło bez porównania większe, dzieło przełomowe dla branży narciarskiej (i innych mogących przy narciarstwie coś dla siebie wyciągnąć). Zobaczysz, za kilka lat hulajnogarstwo, wrotkarstwo, kajakarstwo czy nawet piesze poruszanie się po ziemi, nie mówiąc o rowerzystach, będą naśladować nas w regulowaniu prawnym swych aktywności. Oczywiście w trosce o bezpieczeństwo i interes uprawiających te aktywności. 

Ja tez głównie zadbałbym jednak o interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bumer napisał:

Zaczynasz zakłócać! Jatrzysz, co nie chcesz dbać o bezpieczeństwo, porządek, rozwój, jasne definiowane zasady w branży narciarskiej? 

Nic nie chce radzić ale dałbym mu bana. To pisałem ja urzędnik drugiej grupy uposazeniowej wierny i bierny sstar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lexi napisał:

Bierzcie co chcecie ale  Pcimia nie oddam - kto ma Pcim ma wszystko...

Najpierw Pcim potem... Wola Wysoka. Nic z tego. Panie adminie Bumer, ja bym go od razu zbanowal. Mam kwity. Można tez zrobić jakaś kontrole, najwyższa, u nas na Woli tylko takie kontrole.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lexi napisał:

Dobra...dam hot doga za kwity - do odbioru na najbliższej stacji... jakie sosy?

Na jakiej stacji? Może narciarskiej, żebyśmy pozostali w temacie. A propos sosu...

W sosie własnym wajdelota,
I filety z filareta
I kompoty z Wizygota
Tur w bratrurze,
Żubrze udźce,
Wszyscy nuże
Chap za sztućce,
Ale kneź przed tą zabawą
Chciał wystąpić z mową-trawą -
Już się podniósł,
Wsparł o blat się,
Kiwnął w przód się
Oraz w zad się,
I rzekł w średniowiecznej mowie:
- Mociumichmośćwaćpanowie!
Jako wieda ano spokąd,
Dadźbóg raciąż do nipokąd,
Brzęczyszczeje dyćka dziewierz,
Grzymidojda sierdząc nie wiesz!
Ady ino kićki dziopa
Cimcirymci Hryćka kopa?
Ady ino ćwiąka łajba,
Ano bździąg odbita szajba
Ano gwoździec! Uździec ano!
Tu owacją mu przerwano,
Na ramiona go porwano,
Udzielono mu poparcia
I zabrano się do żarcia.
Choć po prawdzie z całej mowy
Nikt nie pojął ni połowy,
Gdyż kneź mówił o tych rzeczach
Raczej w stylu średniowiecza,
Zasię młodsze pokolenie
Znało tylko odrodzenie,
Więc nie doszła ich kneziowa
Mądrość niedościgła...
- To skąd te brawa wpół słowa?
- Bo kolacja stygła!

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lexi napisał:

Niewielu rycerzy stało.......Wolskiego onegdaj też ceniłem...

Wolski, Wolski... az zajrzałem w kwity...  nie znam człowieka. Skojarzyłem z Wolkiem http://www.janwolek.com/na_wskutek_niestrawnosci.html ale to jednak Waligorski https://www.waligorski.art.pl/liryka.php?litera=w&nazwa=272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumer napisał:

To życie mnie inspiruje! Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, wystarczy obserwować i analizować. Takie np oglądanie Faktów daje przynajmniej 10 bodźców do działania. Nie trzeba niczego poza pożywieniem brać, wystarcza oczy i uszy. 

Zmniejsz dawkę 😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hupon napisał:

Aż się boję pomyśleć, do jakich czynów doprowadziłoby Cię oglądanie "Wiadomości TVP...".

Proponuje pojednanie, skoncentrujmy się na innych mediach w celu szerzenia szczytnych celów... np. światło, woda.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 11:11, Bumer napisał:

Obserwując świat wokół mnie, obserwując zmiany zachowań społeczeństw i ich przywódców, proponuje wprowadzenie "prawa jazdy" dla narciarzy!!! Oczywiście wszystkie działania z tym związane będą wprowadzane tylko z troski o człowieka, jego bezpieczeństwo, zdrowie, oraz rozwój.

Prawo jazdy otrzymywałby każdy narciarz po odbyciu kursu jazdy na nartach, zapoznaniu się z przepisami prawnymi i technicznymi (tak, tak, ale o tym za chwilę), i zdaniu egzaminu. Można byłoby wprowadzić kilka kategorii tego prawa jazdy, gdzie najwyższa upoważniałaby do jazdy na wszystkim , wszędzie i w każdych warunkach. 

Żeby "branża nie szorowała po kamieniach" wszystkie kursy, egzaminy, dokumenty, byłyby oczywiście płatne.  Ileż to kasy wpłynęłoby do "branży" z tej przyczyny. Dodatkowo, oczywiście, tylko i wyłącznie  z troski o ochronę narciarzy, wprowadziłbym okresowe przeglądy sprzętu narciarskiego. Sieć  serwisów dokonywałaby przeglądów, napraw, gdy takie byłyby potrzebne, ustawiała wiązania i na wszystko dawała certyfikat np. nalepkę z hologramem i dokument papierzany (dostępny byłby też w bazie danych elektronicznie). Narty wraz z certyfikatem dobierane byłyby pod konkretnego narciarza, (nie tak jak w przypadku aut, gdzie kilka osób może nimi jeździć!). Takie uregulowanie spowodowałoby wzrost zatrudnienia i rozwój "branży" aby nie szorowała po kamieniach i nie wyciągała  ręki po dotacje, (czytaj społeczne pieniądze obywateli).  Takie skodyfikowanie i zbiurokratyzowanie "branży" uruchomiłoby kreatywność służb sprawdzających i karzących (mandaty), ubezpieczeniowców wszelkiej maści i influencerów oczywiście. 

Nie będę rozwijał tematu dalej, mam nadzieję że zrobimy to razem w dyskusji, bo chyba na braki w wyobraźni i kreatywności nie powinniśmy narzekać  patrząc na naszą rzeczywistość, choćby ostatni hit  " paszporty covidowe"!

A więc do dzieła koledzy forumowi! Popracujmy trochę jak politycy, lobbyści, rząd....

rozumiem,że należy stworzyć kategorie czyli najwyższa szarżą to GS  :)

a tak poważnie , z tego co się orientuję to w Szwajcarii raz w roku musisz oddać narty do serwisu i dostac tzw TUV bez tego z ubezpieczeniem  można mieć problemy...

Pozdrawiam

M

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, miraz napisał:

rozumiem,że należy stworzyć kategorie czyli najwyższa szarżą to GS  :)

a tak poważnie , z tego co się orientuję to w Szwajcarii raz w roku musisz oddać narty do serwisu i dostac tzw TUV bez tego z ubezpieczeniem  można mieć problemy...

Pozdrawiam

M

O kur.... , ktoś mnie wyprzedził! No cóż, żyje się na tym świecie, to i tamto ogląda, tego i tamtego słucha, stąd może i  przyszły do mnie inspiracje, mimo, że tego sobie nie uświadomiłem. Myślałem, że to ja  jestem prekursorem porządkowania, kontroli, wyznaczania kierunku działania i rozwoju  branży która szoruje po dnie. @miraz, chłopie, aleś mi podciął skrzydła!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bumer napisał:

O kur.... , ktoś mnie wyprzedził! No cóż, żyje się na tym świecie, to i tamto ogląda, tego i tamtego słucha, stąd może i  przyszły do mnie inspiracje, mimo, że tego sobie nie uświadomiłem. Myślałem, że to ja  jestem prekursorem porządkowania, kontroli, wyznaczania kierunku działania i rozwoju  branży która szoruje po dnie. @miraz, chłopie, aleś mi podciął skrzydła!

nie wręcz przeciwnie .... ktoś tym serwisom musi nadać uprawnienia i je certyfikować ( to kolejny dział i kolejny prezes potrzebny ) no  i trzeba jeszcze powołać i wyposażyć inspekcję narciarską  taki odpowiednik ITD oraz Sanepidu :)))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 15:20, Bumer napisał:

Co bierzesz?! Ja podejmuje decyzje, ja dzielę zadania, regiony, tematy, dobieram ludzi. Radzę o tym pamiętać. Na razie masz moje karne upomnienie. Złóż publicznie samokrytykę i wstąp od szeregu! 

"Wy macie rację, ale my mamy karabiny", zwykł mawiać towarzysz Mao....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...