Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

kontrola wyników testów na granicach alpejskich


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.05.2021 o 18:27, apia napisał:

Witam,

jestem bardzo ciekawa doświadczen osób przekraczających granicę austriacką, lub inną, w kraju w którym wymagane są testy. jak to wygląda  wpraktyce?

Masz w kieszeni/schowku w aucie/innym dostępnym miejscu, test z wynikiem na Covid przetłumaczony na język obcy np. angielski i jak Cię ktoś o niego poprosi, to go pokazujesz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Masz w kieszeni/schowku w aucie/innym dostępnym miejscu, test z wynikiem na Covid przetłumaczony na język obcy np. angielski i jak Cię ktoś o niego poprosi, to go pokazujesz... 

A jak wygląda sytuacja z zaszczepionymi i ozdrowieńcami

Nie trzeba się jeszcze zarejestrować na austriackiej stronie przed wyjazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marcinn napisał:

A jak wygląda sytuacja z zaszczepionymi i ozdrowieńcami

Nie trzeba się jeszcze zarejestrować na austriackiej stronie przed wyjazdem

Co kraj to obyczaj - w Austrii rzeczywiście albo masz test, albo szczepienie, albo jesteś ozdrowieńcem, ale masz też obowiązek wypełnić formularz Pre-Travel Clereance. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinn napisał:

wszystko jasne

,,Podczas przeprowadzania testu muszę mieć uruchomioną kamerę która nagrywa wszystkie moje czynności i zapisuje w aplikacji."

Wizyta w restauracji w Austrii w praktyce - komentarz pod filmem 

,, Dzisiaj byłam zjeść w Türkenschanzpark w 18. dzielnicy. W parku znajduje się restauracja z dużym ogrodem, więc można zjeść na zewnątrz. Po spacerze musiałam założyć maseczkę, żeby pokazać kelnerowi test, po czym mogłam udać się do stolika, również w maseczce. Potem musiałam wypełnić karteczkę: imię i nazwisko, nr. tel., i adres e- mail. Na koniec wpisać nr. stołu. Jak zaczęłam dyskutować z kelnerem, powiedział, że jeżeli nie wypełnię, nie będzie mógł mnie obsłużyć. I tyle. 
No i znowu Austriacy się poskarżą, że przeważnie tylko Mickey Mouse i Sebastian Kurz chodzą po restauracjach i kawiarniach! "

Rozumiem że nie tylko policjant ale również kelner itp. uzyskali prawo do legitymowania klientów,  chciałbym poznać podstawę prawną takiego rozszerzenia uprawnień ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem przejeżdżałem granicę niemiecko-austracką na Salzburg. Zapytali dokąd jadę, odp Hintertux, więc na bok i pytanie czy się zarejestrowałem i czy mam test, odp., że mam szczepienie, sięgam po nie, a policaj już macha ręką żeby jechać dalej. Fakt, że lało i może mu się nie chciało zaglądać dokładniej. Ta rejestracja na stronie działa słabo, bo próbowałem kilka razy i bez skutku, tzn., niby coś wysyła, ale maila zwrotnego z powiadomieniem nie otrzymałem. Dowiedziałem się na miejscu, że tym co nie mają rejestracji, kazali wypełniać ją na granicy w formie papierowej. Jeśli chodzi o restauracje to na Hintertuxie u góry siedzą dwie dziewczyny przy wejściu i pytają o test lub szczepienie. Pokazuję szczepienie (było tylko po polsku), a ona że było 2 tyg temu, a musi być 3 tyg (dokładnie 22 dni), więc mnie nie wpuści. No i mnie nie wpuściła. Poprosiłem jakiegoś Czecha, żeby mi kawkę kupił i tyle. Z tymi 22 dniami to jest na stronie MSZ opisane, ale miałem szczepienie kiedy miałem, a testu nie chciało mi się robić. Żadnej kary za to nie ma (przynajmniej nie wyczytałem), tylko po prostu każą zrobić test na miejscu (nie wiem czy płatny).

IMG_20210523_135616_1[1].jpg

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to jest dokładnie jak ktoś po 1 dawce czyli niezaszczepiony ( albo jak w moim przypadki może być ....10 dni po 2 dawce)

-wyjazd do Francji na tydzień  autem  ( przejazd przez Niemcy ) cel turystyczny (Alpy rower) - W Niemczech konieczny test wykonany 48 godzin przed przekroczeniem granicy PL/DE a  DE/FR test musi być zrobiony najpóźniej 72 godziny przed.....czyli jadąc z Polski trzeba zrobić test wymagany w DE( 48 godzin przed) i będzie OK.

Powrót

- wjazd z DE do PL- konieczny test PCR , inaczej kwarantanna , która może zostać skrócona jak się w ciągu 48 godzin zrobi już w Polsce nowy test , i będzie negatywny

 

czyli taki tygodniowy wyjazd to obowiązkowo  2 testy ? czy coś źle zrozumiałem /przeczytałem  ( 2*ca.400 pln)

Edytowane przez agnel2748
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat stąd https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/zaswiadczenie-o-szczepieniu-przeciw-covid-19

''Obecnie po 7 dniach od przyjęcia drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 osoba nie musi odbywać kwarantanny.''

( czyli by wynikało że 2 dawki + 7 dni =zaświadczenie o szczepieniu= wjazd do pl bez kwarantanny)

Edytowane przez agnel2748
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...