Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kierunek Alpy!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, krait napisał:

jak obecnie wygląda tam sprawa z knajpami. Da się coś zjeść?

Jak to w górach, lepiej mieć swój prowiant lub znajomego Czecha ;)  

W dniu 23.05.2021 o 18:32, yaro1771 napisał:

Jeśli chodzi o restauracje to na Hintertuxie u góry siedzą dwie dziewczyny przy wejściu i pytają o test lub szczepienie. Pokazuję szczepienie (było tylko po polsku), a ona że było 2 tyg temu, a musi być 3 tyg (dokładnie 22 dni), więc mnie nie wpuści. No i mnie nie wpuściła. Poprosiłem jakiegoś Czecha, żeby mi kawkę kupił i tyle. Z tymi 22 dniami to jest na stronie MSZ opisane, ale miałem szczepienie kiedy miałem, a testu nie chciało mi się robić. Żadnej kary za to nie ma (przynajmniej nie wyczytałem), tylko po prostu każą zrobić test na miejscu (nie wiem czy płatny).

 

W dniu 22.05.2021 o 22:34, surfing napisał:

Wizyta w restauracji w Austrii w praktyce - komentarz pod filmem 

,, Dzisiaj byłam zjeść w Türkenschanzpark w 18. dzielnicy. W parku znajduje się restauracja z dużym ogrodem, więc można zjeść na zewnątrz. Po spacerze musiałam założyć maseczkę, żeby pokazać kelnerowi test, po czym mogłam udać się do stolika, również w maseczce. Potem musiałam wypełnić karteczkę: imię i nazwisko, nr. tel., i adres e- mail. Na koniec wpisać nr. stołu. Jak zaczęłam dyskutować z kelnerem, powiedział, że jeżeli nie wypełnię, nie będzie mógł mnie obsłużyć. I tyle. 
No i znowu Austriacy się poskarżą, że przeważnie tylko Mickey Mouse i Sebastian Kurz chodzą po restauracjach i kawiarniach! "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krait napisał:

Dużo ludzi na tuxie? bo na kamerach to obecnie mało widać :)

Pytanie też jak obecnie wygląda tam sprawa z knajpami. Da się coś zjeść?

 

 

Narciarzy na Tuxie do teraz było mało. Rekord do ostatniego weekendu to 1000 sprzedanych karnetów na dzień, najmniej kilkanaście(bliżej 10 niż 20). Część restauracji otwarta, konsumpcja na tarasach. No i można jeszcze zjeść rano śniadanie ekstra w gondoli za dodatkową opłatą (od 26 czerwca).

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, jedzenie i w budynku

Edytowane przez marionen
  • Like 5
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

Jak to w górach, lepiej mieć swój prowiant lub znajomego Czecha ;)  

 

 

Swój prowiant zawsze warto mieć, ale np. dzisiaj skorzystałem z testu kolegów z Polski (nieznajomi). Zapytałem czy mi kawkę kupią, a oni na to, że mi wyślą na tel. swój test i po sprawie. Spoko kolesie, jeśli to czytają, pozdrawiam. Jest jeszcze normalność w narodzie, co szczególnie ważne, wśród młodych (tak na oko ze 20 lat młodsi ode mnie), która jeździ na narty, a nie tylko "sfochowana warszafka" z muchami w nosie. 😉

  • Like 3
  • Haha 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na granicy pytają o nazwę szczepionki, by była nazwa z IKP, trzeba wydrukować 2 strony. Potem o rejestrację, ale wygląda, że wiedzą, że nie działa więc wypełniłem papier. I tyle... Nie widzę potrzeby chodzenia po knajpach w dobie pandemii, śniadanie z noclegiem+szybkie rzeczy z Polski sam robię... Jutro się okaże, ilu ludzi, jak znam porę, będzie niewiele, może w piątek na prognozę Monachium zjedzie ... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2021 o 16:49, marionen napisał:

Narciarzy na Tuxie do teraz było mało. Rekord do ostatniego weekendu to 1000 sprzedanych karnetów na dzień, najmniej kilkanaście(bliżej 10 niż 20). Część restauracji otwarta, konsumpcja na tarasach. No i można jeszcze zjeść rano śniadanie ekstra w gondoli za dodatkową opłatą (od 26 czerwca).

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, jedzenie i w budynku

Mam nadzieję, że koledzy wypowiadający się w temacie śniadania w gondoli nie kierowali się zazdrością i zawiścią, tylko doskonałym poczuciem humoru😉🙃. Oczywiście nie można jeść śniadania w nieskończoność. Czas to około 45 minut, chyba wystarczy by spokojnie skonsumować takie śniadanie. Oczywiście gondola w tym czasie jest w ruchu tak jak cały wyciąg, bez możliwości wejścia z zewnątrz, przez innych narciarzy. Można je zarezerwować dla 2 do maksymalnie 4 osób na wagonik. Cena za osobę jest w tym sezonie promocyjna 29.50 eu. W poprzednich sezonach śniadanie kosztowało chyba 40 eu za personę. Pani na zdjęciu nie jest przypadkowa, można ją spotkać na Hintertuxie, to szefowa od promocji ośrodka narciarskiego. Hintertux powoli ożywa, już dziennie ponad 2000 narciarzy odwiedza lodowiec. To jednak ciągle mało, w czasach przed covidowych często bywało powyżej 15 000 osób na dzień, postęp jednak jest, jak ktoś chce jeszcze pojeździć w "luźnej atmosferze" to radzę się spieszyć...

Pozdrawiam. 

PS Pamiętam, że chyba @JC korzystał z tej formy promocji, może się wypowie...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem przed chwila dzisiejsza relacje na YT,muszę stwierdzić @JCze potrafisz wbić gwoździa 😉 .Pamietam wspólny Twój i @marboru wyjazd po lodowcach z października zeszłego roku,warunki były wyśmienite , tak i teraz widzę rewelacyjne . 

Mącisz chłopie w głowie, aż mam ochotę się spakować 😡mmmm

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...