Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kwarantanna przy powrocie z Chorwacji?!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Mitek napisał:

Klatraty są - z tego co wiem - na razie niedostępne - bo uruchamiają pewne zjawiska lawinowe, których skutków nie jesteśmy w stanie przewidzieć. To tak jak z gazem łupkowym - niby jest tu i teraz, ale... - albo się nie kalkuluje finansowo, albo nie wiadomo co się stanie  z górotworem itd. W każdym, razie u nas nikt nie chciał się w to zaangażować, nawet wielcy.

Klatraty, na razie (to dopisuję w trakcie korekty) to myślę (nie znam się na tym) podobny problem. Próbkę pobierzesz i wszystko gra, ale jak zwiększysz skalę tysiąckrotnie... nikt nie wie co się stanie.

To jak z tymi idiotami od szczepionek. Myślą, że odsetek powikłań czy komplikacji powinien być zerowy - a nigdy przecież tak nie jest. Ważne, że realizacja programu statystycznie nie zwiększa a zmniejsza skutki - i to już jest wymierna korzyść.

Tutaj - powracając do tematu - może być gorzej w sensie statystycznym - nie opanujemy reakcji.

W wypadku klatratów, z tego co wiem, nie ma modeli, które pozwalają pozyskać energię, a jednocześnie zabezpieczają przed pi...... ciem.

Pozdrowienia

 

Bardzo dobrze to opisałeś. Z pewnym podnieceniem obserwuję tegoroczne temperatury na Syberii. 38 stopni przy ziemi za kołem podbiegunowym to naprawdę niezłe. To pier...cie już gołym okiem widać. 

A tak na poważniej, nie wiem czy zauważyłeś zmianę w kwestii narracji dotyczącej globalnego ocieplenia. Coraz więcej spotykam głosów gdzie przyjmuje się je za nie do zahamowania. To jest punkt wyjścia.  Wygląda mi, że co mądrzejsi już pracują nad zabezpieczeniem (minimalizacją) skutków. Myślę, że bardzo szybko zobaczysz to w funduszach zbrojeniowych. Nie tylko tam. W technologiach kropelkowych produkcji żywności, gospodarce wodnej, zarządzania społeczeństwami (czyli trzymania za ryj). Mam wrażenie, że czasu na jakieś przygotowanie jest o wiele mniej jak się wydaje.

A tymczasem u nas wojenka polsko-polska trwa a rządzą nami populistyczni debile. A niedźwiedź się zbroi. 

Słowem ciekawy thriller. A co najlepsze zupełnie nie wiadomo jakie mogą być zwroty akcji bo np wojna atomowa może nas wpędzić w epokę lodowcową. A są też inne mniej skrajne kierunki. Więc będzie się działo!

Kupiłem dużo popcornu. 

 

Edytowane przez Wujot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Wujot napisał:

Bardzo dobrze to opisałeś. Z pewnym podnieceniem obserwuję tegoroczne temperatury na Syberii. 38 stopni przy ziemi za kołem podbiegunowym to naprawdę niezłe. To pier...cie już gołym okiem widać. 

A tak na poważniej, nie wiem czy zauważyłeś zmianę w kwestii narracji dotyczącej globalnego ocieplenia. Coraz więcej spotykam głosów gdzie przyjmuje się je za nie do zahamowania. To jest punkt wyjścia.  Wygląda mi, że co mądrzejsi już pracują nad zabezpieczeniem (minimalizacją) skutków. Myślę, że bardzo szybko zobaczysz to w funduszach zbrojeniowych. Nie tylko tam. W technologiach kropelkowych produkcji żywności, gospodarce wodnej, zarządzania społeczeństwami (czyli trzymania za ryj). Mam wrażenie, że czasu na jakieś przygotowanie jest o wiele mniej jak się wydaje.

A tymczasem u nas wojenka polsko-polska trwa a rządzą nami populistyczni debile. A niedźwiedź się zbroi. 

Słowem ciekawy thriller. A co najlepsze zupełnie nie wiadomo jakie mogą być zwroty akcji bo np wojna atomowa może nas wpędzić w epokę lodowcową. A są też inne mniej skrajne kierunki. Więc będzie się działo!

Kupiłem dużo popcornu. 

 

Takiego co strzela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tanova napisał:

Jeśli osoby myślące inaczej w sprawie szczepień będą sobie chorowały jesienią w swoich domach, i efektywnie zatroszczą się, aby nie narazić innych - to bardzo proszę. Nie ma natomiast mojej zgody na kolejne lockdowny w imię solidarności i ochrony osób, które z własnej woli z programu profilaktyki zrezygnowały. 

Proszę nie siać grozę i dzielić społeczeństwo na odpowiedzialnie i nieodpowiedzialne ! Przypomnę że osoby zaszczepione mogą dalej transmitować wirusa. Jeżeli tak, to kto pozwolił im na przemieszczanie się i korzystanie z urlopów wakacyjnych ,kto pozwolił na organizacje ME z publicznością (gdzie cały praktycznie sezon rozgrywali spotkania przy pustych trybunach) , kto zezwolił na pełne trybuny Wimbledonu, pełne ogródki barowe czy restauracyjne, imprezy okolicznościowe , zwrócę również uwagę ze organizacja Olimpiady odbędzie się bez publiczności-czyli da się ! Kto zezwolił zaszczepionym nie stosować się do prostej profilaktyki jaką jest noszenie maseczek-jeżeli oni tego nie robią,również są odpowiedzialni za cały ten burdel covidowy! 
Proszę już zapisać się na trzecia dawkę będzie Pani bezpieczniejsza . 

Pfizer/ BioNTech en Moderna: derde ‘booster’-prik maakt vaccin tot tien keer effectiever

https://www.hln.be/medisch/pfizer-biontech-en-moderna-derde-booster-prik-maakt-vaccin-tot-tien-keer-effectiever~a716dc95/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Victor napisał:

Proszę nie siać grozę i dzielić społeczeństwo na odpowiedzialnie i nieodpowiedzialne ! Przypomnę że osoby zaszczepione mogą dalej transmitować wirusa.

A nawet tak:

"Wszyscy we wsi, co się zaszczepili, to poumierali"

Edytowane przez MarioJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Proszę nie siać grozę i dzielić społeczeństwo na odpowiedzialnie i nieodpowiedzialne ! Przypomnę że osoby zaszczepione mogą dalej transmitować wirusa. Jeżeli tak, to kto pozwolił im na przemieszczanie się i korzystanie z urlopów wakacyjnych ,kto pozwolił na organizacje ME z publicznością (gdzie cały praktycznie sezon rozgrywali spotkania przy pustych trybunach) , kto zezwolił na pełne trybuny Wimbledonu, pełne ogródki barowe czy restauracyjne, imprezy okolicznościowe , zwrócę również uwagę ze organizacja Olimpiady odbędzie się bez publiczności-czyli da się ! Kto zezwolił zaszczepionym nie stosować się do prostej profilaktyki jaką jest noszenie maseczek-jeżeli oni tego nie robią,również są odpowiedzialni za cały ten burdel covidowy! 
Proszę już zapisać się na trzecia dawkę będzie Pani bezpieczniejsza . 

Pfizer/ BioNTech en Moderna: derde ‘booster’-prik maakt vaccin tot tien keer effectiever

https://www.hln.be/medisch/pfizer-biontech-en-moderna-derde-booster-prik-maakt-vaccin-tot-tien-keer-effectiever~a716dc95/

Jeszcze takie pytania możesz publicznie zadawać. Jeszcze! Sądzę że wzory mówienia o pewnej nacji, o zwolennikach pewnych zachowań  seksualnych, przełożą się i na inne aspekty prowadzonej polityki. A ja dodam, dlaczego my, w połowie zaszczepieni, chorujemy kilkukrotnie częściej niż niezaszczepieni Hindusi których dotknęła ta znacznie bardziej zaraźliwa i groźna odmiana wirusa? Szczepienie miało chronić przed zakażeniami, więc dlaczego zarażamy się  kolejną wersją  wirusa? I potem kolejną, kolejną..... Więc po co ten cały cyrk ze szczepieniem? Nie piszcie mi że wirus mutuje i odpowiednio zmienia się, to oczywiste. Cała ta zawierucha z covidem mi śmierdzi. Boleję, że w tym cyrku czynnie uczestniczę,  pełen wątpliwości i  coraz mniejszej wiary w dobre intencje decydentów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

Proszę nie siać grozę i dzielić społeczeństwo na odpowiedzialnie i nieodpowiedzialne ! Przypomnę że osoby zaszczepione mogą dalej transmitować wirusa. Jeżeli tak, to kto pozwolił im na przemieszczanie się i korzystanie z urlopów wakacyjnych ,kto pozwolił na organizacje ME z publicznością (gdzie cały praktycznie sezon rozgrywali spotkania przy pustych trybunach) , kto zezwolił na pełne trybuny Wimbledonu, pełne ogródki barowe czy restauracyjne, imprezy okolicznościowe , zwrócę również uwagę ze organizacja Olimpiady odbędzie się bez publiczności-czyli da się ! Kto zezwolił zaszczepionym nie stosować się do prostej profilaktyki jaką jest noszenie maseczek-jeżeli oni tego nie robią,również są odpowiedzialni za cały ten burdel covidowy! 
Proszę już zapisać się na trzecia dawkę będzie Pani bezpieczniejsza . 

Pfizer/ BioNTech en Moderna: derde ‘booster’-prik maakt vaccin tot tien keer effectiever

https://www.hln.be/medisch/pfizer-biontech-en-moderna-derde-booster-prik-maakt-vaccin-tot-tien-keer-effectiever~a716dc95/

Ten post to generalizowanie w którym nie ma zbyt wiele sensu.

Zaszczepione osoby owszem roznosić wirusa mogą, ale robią to o wiele rzadziej, dzięki czemu współczynnik reprodukcji wirusa R jest poniżej 1 i epidemia wygasa. A po drugie zaszczepione osoby owszem mogą ciężko przechodzić zakażenie albo umrzeć, ale dzieje się to o wiele rzadziej.

Sprowadzasz wszystko do czarnego albo białego koloru, a rzeczywistość jest w różnych odcieniach szarości.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

Proszę nie siać grozę i dzielić społeczeństwo na odpowiedzialnie i nieodpowiedzialne ! Przypomnę że osoby zaszczepione mogą dalej transmitować wirusa. Jeżeli tak, to kto pozwolił im na przemieszczanie się i korzystanie z urlopów wakacyjnych ,kto pozwolił na organizacje ME z publicznością (gdzie cały praktycznie sezon rozgrywali spotkania przy pustych trybunach) , kto zezwolił na pełne trybuny Wimbledonu, pełne ogródki barowe czy restauracyjne, imprezy okolicznościowe , zwrócę również uwagę ze organizacja Olimpiady odbędzie się bez publiczności-czyli da się ! Kto zezwolił zaszczepionym nie stosować się do prostej profilaktyki jaką jest noszenie maseczek-jeżeli oni tego nie robią,również są odpowiedzialni za cały ten burdel covidowy! 
Proszę już zapisać się na trzecia dawkę będzie Pani bezpieczniejsza . 

Pfizer/ BioNTech en Moderna: derde ‘booster’-prik maakt vaccin tot tien keer effectiever

https://www.hln.be/medisch/pfizer-biontech-en-moderna-derde-booster-prik-maakt-vaccin-tot-tien-keer-effectiever~a716dc95/

Szczerze mówiąc nawet nie wiem, które imprezy sportowe są z publicznością, a które nie, bo siedzę na działce na zapadłej wsi w Puszczy Drawskiej i nie mam telewizora. Mam internet, pracuję zdalnie już trzy semestry, a jedyne co ostatnio roznoszę, to chyba farbę na butach, bo robię mały remont. 

A są już zapisy na trzecią dawkę? Serio? Dawaj linka bo dostałam lipną Astrę Zenka i czuję się niedowartościowana :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, christof napisał:

Moze po to:

Inidie 43k zachorowań 910 przypadkow smiertelnych, UK 32k przypadkow 35 smiertelnych. To dane z wczoraj. 

Inidie 45k zachorowań 817 przypadkow smiertelnych, UK 32k przypadkow 33 smiertelnych. 2 dni temu.

 

Te liczby są za trudne do intepretacji dla 

@Bumer, @Victor i całej większości z Podhala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, brachol napisał:

Raczej należałoby porównywać ilość wykonanych testów, a nie ogólnie ilość ludzi. 

Różnica w zgonach duża, a w przypadkach sporo mniejsza.

To może łatwiej popatrzeć na te statystyki 

Liczba ludności Indii w 2021 urośnie o 14 225 000 i osiągnie 1 411 415 000 ludzi w 2022 roku. Migracja ludności zmniejszyła populację o 400 000 ludzi rocznie uwzględniając emigrację i imigrację. Od 1980 gęstość zaludnienia Indii uległa zmianie z 234,4 na 460,4 w 2019 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic zupełnie nic,bo i nikt tym covidem za bardzo tam się nie przejmuje . 42 k zachorowań przy 1,40 miliarda to śmiech na sali . Umieralność covidowa będzie mniejsza do ilość nowo narodzonych . Zakładając ze codziennie będzie umierało 900 osób.  Tylko tyle i aż tyle .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, christof napisał:

i co to ma do rzeczy?

 

Sprawdz sobie liczbe zgonow na 1mln mieszkancow. W dzikich krajach, gdzie maja w d...ie covida wcale nie jest wysoka.* Ale tak, robmy lockdowny z okazji 17 fali, a niezaszczepionych do obozow...

*- Wyjatkiem jest Peru, zapewne przez wysokosc nad poziomem morza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob testy calej populacji. Dostaniesz 0.3-0.5% zgonow. Zrob tylko najciezej chorym w szpitalach a wyjdzie 10x wiecej. Juz kumasz? Indie nie testuja przypadkowych osob, UK tak.

W indiach( oficjalnie) nadal jest 6x mniej ofiar na mln mieszkancow niz w UK. W czym wiec UK jest lepsze?

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Indiach wykonano wczoraj 2 000 000 testow. Nie wydaje mi sie, zeby to byly wylacznie ciezkie przypadki w szpitalach. Z pewnoscią takze podobna propcentowo liczba ludzi ktora sie nie testuje z roznych powodow, umiera w domach nie docierajac nawet do szpitala... itd. Czynniki mozna mnozyc bez sensu.

Przy tak duzej ilosci testow mozna  porownac smiertelnosc vs ilosc przypadkow. 

co do drugiego postu to - bez komentarza...

 

Edytowane przez christof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przekraczałem 2 granice. 

Jak wjeżdżałem z Macedonii do Serbii, zero pytań o test, szczepienie, cel podróży itp. Całość odprawy jakieś 20 sekund po stronie Serbskiej i 5 minut po stronie Macedońskiej. Najbardziej Macedończyków interesowały dokumenty auta. Kolejka na granicy na około 30 minut. 

Na granicy Serbsko - Rumuńskiej (powrót do UE), brak jakichkolwiek pytań o testy, certyfikaty, szczepienia. Tu jedyne pytanie jakie dostaliśmy to czy wwozimy jakiś alkohol i papierosy. Kolejka na granicy - wariant VIP, (jako jedyni wjeżdżaliśmy do Rumunii). 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, christof napisał:

W Indiach wykonano wczoraj 2 000 000 testow. Nie wydaje mi sie, zeby to byly wylacznie ciezkie przypadki w szpitalach. Z pewnoscią takze podobna propcentowo liczba ludzi ktora sie nie testuje z roznych powodow, umiera w domach nie docierajac nawet do szpitala... itd. Czynniki mozna mnozyc bez sensu.

Przy tak duzej ilosci testow mozna  porownac smiertelnosc vs ilosc przypadkow. 

co do drugiego postu to - bez komentarza...

 

Jedyne dane jakie można rzetelnie porównać to nadmiarowe zgony w skali roku w stosunku do ilości mieszkańców. To chyba większość krajów rejestruje poprawnie. Reszta to pierdzielenie dla poparcia własnej tezy. (w dowolną stronę)

Jeśli za rok okaże się, że w krajach szybko zaszczepionych umarło dużo mniej ludzi to będziemy mieć dowody na duże znaczenie szczepionki, a jeśli nie, na jej znikomą wartość.

Tak czy inaczej pora pogodzić się z tym, że każdy prędzej czy później zetknie się z covidem a szczepionki będą działać tylko przez jakiś czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...