Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kwarantanna przy powrocie z Chorwacji?!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Lexi napisał:

Tak mi sie przypomniało 😉 - Andrzej Waligórski

Hora dla Kondukatora

napisana w listopadzie 1989,
po obejrzeniu uroczystości ku czci Ceausescu


Kondukatore Czauszesku
Geniuszesku Rumunesku
Narodesku we striptizu
W miesto wiktu - dyktu gryzu.
Wiosku chłopsku likwidesku,
Opozycju w pierdelesku,
Mięsko w pysku ani razu,
Brak prądesku, nima gazu.
Po stolicu Bukureszti
Chodzu bosu, nima meszti.
U Karpaty sami straty,
Nie jedzesku, czym tu sraty?
Chrapu - sapu, ranu wstanu,
Telefonu do Fenianu,
Bałagesku Kim-Ir-Senu:
- Gorbaczesku to gangrenu!
Kim-Ir-Senu potakuju:
- Masz racjesku, chuju muju!
Telefonu z Albanisku:
- Mazowiecku dać po pysku!
Od Fidelu telegrafu:
- Lechu w miechu abo w szafu,
Topu, topu, plusku, plusku,
Powiedzesku, że to Rusku!
Nikolaja u Mamaja
Relaksesku, moczu jaja,
A żonesku Czauszesku -
Premieresku Rumunesku.
A córeczka Czauszeska -
Sekretarką Rumuneska.
A wujesku od żonisku -
Armijesku marszalisku.
A szwagiersku, ciociu, teściu
I kuzyniczesku sześciu -
To rządesku Rumunisku
W Rumunesku na klepisku.
A receptu na tu zgraju
Kopu w żopu i baj-baju.

Niby śmieszne … ale jakby smutne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wieczorno- nocny powrót autem do PL.

- granica IT-AUT, AUT-CZ, CZ-PL: nic się nie dzieje

Ciekawe bo trasa taka sama, jak w piątek tydzień temu za dnia. Wyglada na to, ze kontrola na granicy CZ-AUT działa tylko za dnia, wczoraj w nocy nie było śladu po posterunku.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2021 o 09:47, moruniek napisał:

Patrząc trochę z boku. Przepisy, które wprowadzamy, powodują straszny chaos i coraz większe niezrozumienie.

Węgry - tranzyt specjalnymi korytarzami, brak możliwości skorzystania z WC, brak możliwości noclegu w celach turystycznych. Jednocześnie jak masz bilet UEFA EURO to jesteś wyłączony z tych regulacji. 

Do Europy dotarł wariant DELTA, to co robimy - organizujemy EURO, z dyktatem UEFA odnośnie meczów z kibicami, którzy przemieszczają się pomiędzy poszczególnymi krajami.

Chorwacja zmienia z dnia na dzień przepisy. Ja wjeżdżałem stojąc na granicy minutę, może dwie. Moi znajomi wjeżdżali 01 lipca i czas odprawy to 2 godziny, z kolejki były zawracane samochody.

Albania funkcjonuje na starych zasadach. Bez maseczek, bez dystansu społecznego. W kraju nie słychać ciągle jeżdżących karetek, przed szpitalami też spokój. 

Czarnogóra - maseczki obowiązkowe wewnątrz lokali i sklepów. Większość osób udaje, że ich używa. 

Węgry zmieniło się, od 05.07.2021 na Węgrzech nie trzeba mieć żadnych zaświadczeń aby korzystać z campingów, noclegów, term, restauracji i dowolnych dróg. Obłożenie term w Hajduszaboszlo ok.40% , niestety ceny w restauracjach i barach poszły sporo w górę.

Na granicy ze SK/H brak kontroli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, surfing napisał:

Węgry zmieniło się, od 05.07.2021 na Węgrzech nie trzeba mieć żadnych zaświadczeń aby korzystać z campingów, noclegów, term, restauracji i dowolnych dróg. Obłożenie term w Hajduszaboszlo ok.40% , niestety ceny w restauracjach i barach poszły sporo w górę.

Na granicy ze SK/H brak kontroli.

Wiem, bo wracałem przez Węgry i korzystałem z ich lokalnego kąpieliska. Ceny w barze były jeszcze niskie.

 IMG_20210711_133557.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem to info dla wielbicieli term, bo faktycznie jest jak Piszesz duży chaos informacyjny i nie każdy wie że można pojechać na Węgry mając tylko Dowód Osobisty.

Co do cen w gastronomi to nie wszyscy je podwyższyli.

 Hajduszaboszlo ma  problem bo dużo turystów mieli z Polski.

file.php?id=1429055

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, surfing napisał:

Dałem to info dla wielbicieli term, bo faktycznie jest jak Piszesz duży chaos informacyjny i nie każdy wie że można pojechać na Węgry mając tylko Dowód Osobisty.

Co do cen w gastronomi to nie wszyscy je podwyższyli.

 Hajduszaboszlo ma  problem bo dużo turystów mieli z Polski.

file.php?id=1429055

 

Mają słuszny problem. Jak zdejmą obostrzenia i zaczną traktować ludzi jak ludzi, pogadamy!

Albo chcą mieć turystów, albo być w awangardzie ograniczeń i zwolnień dla wybranych.

Over!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie się można zaszczepić w Chorwacji, ba nawet przyjąć 2 dawkę szczepionki. Wreszcie jakieś ułatwienie dla turystów.

Chorwacja szczepi turystów. Za darmo!

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/raporty/raport-wakacje-w-czasie-covid-19/aktualnosci/news-chorwacja-szczepi-turystow-za-darmo,nId,5376456#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady wjazdu do Chorwacji obowiązujące od 26.08.21 do 15.08.2021r.

Aby dojechać do Chorwacji niezbędny jest nam tylko Dowód Osobisty.
stan prawny na 29.07.2021
Enter Croatia jest nieobowiązkowe.
Jeżeli nie masz potwierdzenia szczepień to testy (taniej niż w Polsce) można zrobić na miejscu w Chorwacji.

Zasady tranzytu dla jadących do Chorwacji tylko z Dowodem Osobistym:

Testy i UCC nieobowiązkowe podczas tranzytu w każdym z poniższych Państw.
Niemcy tranzyt bez ograniczeń
Czechy wybór trasy bez ograniczeń, ale nie można nocować.
Austria tranzyt autostradą ale nie można nocować. W praktyce można zjechać na stacje benzynową w pobliżu autostrady.
Słowenia tranzyt do 12 godzin, wybór trasy bez ograniczeń ale nie można nocować.
Węgry wybór trasy i pobyt przy wjeździe lądem bez ograniczeń, warto w drodze do Chorwacji odpocząć na termach.
Na Węgrzech nie trzeba mieć żadnych zaświadczeń aby korzystać z campingów, noclegów, term, restauracji i dowolnych dróg. Nie jest wymagane posiadanie UCC. 

Słowacja tranzyt do 8 godzin,obowiązują korytarze tranzytowe i nie można nocować.sk.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gastronomi na Hintertuxie, żeby wejść do restauracji trzeba okazać paszport covidowy. Miałem go ze sobą w plecaku, po sprawdzeniu pani przybiła mi na dłoni pieczątkę (jak kiedyś w dyskotekach), nie musiałem też nosić maski. Przyszła duża grupa ortodoksyjnych Żydów z Izraela, nie mieli paszportów ze sobą i nie zostali obsłużeni a masek nie chcieli założyć...

20210731_133220.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 31.07.2021 o 17:51, marionen napisał:

W gastronomi na Hintertuxie, żeby wejść do restauracji trzeba okazać paszport covidowy. Miałem go ze sobą w plecaku, po sprawdzeniu pani przybiła mi na dłoni pieczątkę (jak kiedyś w dyskotekach), nie musiałem też nosić maski. Przyszła duża grupa ortodoksyjnych Żydów z Izraela, nie mieli paszportów ze sobą i nie zostali obsłużeni a masek nie chcieli założyć...

 

Ja cię sunę.

Czy Państwo nie widzicie żadnych podobieństw świata opisanego w dziełach Orwella?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Czy Państwo nie widzicie żadnych podobieństw świata opisanego w dziełach Orwella?

Oczywiście ze widzimy i to nie od dziś. Ale skoro spełniają się fantastyczne dzieła Lema to czemu by nie Orwella....... ostatnia księga tez zapewne się spełni - ciekawe czy za naszego życia....

IMG_4252.jpeg.9c6791d9fd17a7df515bec5a723b51fc.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lexi napisał:

Oczywiście ze widzimy i to nie od dziś. Ale skoro spełniają się fantastyczne dzieła Lema to czemu by nie Orwella....... ostatnia księga tez zapewne się spełni - ciekawe czy za naszego życia....

IMG_4252.jpeg.9c6791d9fd17a7df515bec5a723b51fc.jpeg

No to zachęcony

o koniach nie wklejam, Wójcicki śpiewał np

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni w czeskich Karkonoszach. Żadnych weryfikacji formalnych.

W autobusie wszyscy w maseczkach, schroniska czynne.

Bardzo miło nas przyjęli w pensjonacie w górach. Czesi to mój ulubiony sąsiad. 

Uważajcie droga Lubawka Trutnov, coś jest w remoncie. Jeśli jest znak zakazu, to lepiej się nie pchać. Objazd przez Zacler.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MarioJ napisał:

Kilka dni w czeskich Karkonoszach. Żadnych weryfikacji formalnych.

W autobusie wszyscy w maseczkach, schroniska czynne.

Bardzo miło nas przyjęli w pensjonacie w górach. Czesi to mój ulubiony sąsiad. 

Uważajcie droga Lubawka Trutnov, coś jest w remoncie. Jeśli jest znak zakazu, to lepiej się nie pchać. Objazd przez Zacler.

Jak gdzieś bliżej jeżdżę to zawsze przez Zacler, jak południe Europy to bezpośrednio na Trutnov. Te drzewa zakręty i liczne miejscowości zniechęcają. Ciekawe czy coś się dzieje z autostadą po czeskiej stronie. Widać już coś  albo kierunek jak to poprostują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2021 o 03:29, marionen napisał:

Z czwartku na piątek jechałem do Austrii. Na granicy Polsko Niemieckiej w Jędrzychowicach ani jednej osoby ze służb granicznych. Granica Niemiec z Austrią podobnie, przekraczałem koło Achenwald.

Kierunek powrotny, te same granice. Dalej brak zainteresowania ze strony kogo-kolwiek... Kolega co to widzi faszyzm szerzący się w Europie powinien być zadowolony...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2021 o 11:49, marionen napisał:

Jak gdzieś bliżej jeżdżę to zawsze przez Zacler, jak południe Europy to bezpośrednio na Trutnov. Te drzewa zakręty i liczne miejscowości zniechęcają. Ciekawe czy coś się dzieje z autostadą po czeskiej stronie. Widać już coś  albo kierunek jak to poprostują...

Byliśmy w punktach widokowych. Po czeskiej stronie nie widać żadnych robót. Za to po naszej praca wrze aż do Lubawki. S3.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

Jedni zamykają granice, inni je będą otwierać. Kierunek Bałkański coraz bardziej interesujący, powinno to znacząco skrócić czas dojazdów.

 

Koniec z czekaniem na Godota. W Europie powstaje nowa strefa Schengen

 

https://businessinsi...chengen/s2mycc4

Jak dla mnie świetna wiadomość. Współpraca między Serbią a Albanią, mocno mnie zaskoczyła, aż trudno w to uwierzyć...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...