Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy sezon narciarski 21/22 będzie choć w małym stopniu normalny ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Dopisek dałeś pod odpowiedzią dotyczącą problemu SL - dlaczego na jednych 12 a na drugich 13.

Natomiast co do innych nart to napisałem powyżej. Oczywiście, że różnice są ale nikną im lepszy jeździec. Ja jestem tylko średni ale założę się, że jak pojadę mając dwie różne narty to jak nie będziesz o tym wiedział to się nie zorientujesz. I to nawet jak będzie to GS i SL.

Pozdrowienia

Uzyje Twojego sloganu, Bzdura!!!

Przejedz sie po tyczkach na SL 12  i GS 18 i potem powiedz mi ze tego ze cie wyjebywalo na kazdej tyczce za bande nie czules, Please 🤕

To sie robi chore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, artix napisał:

Uzyje Twojego sloganu, Bzdura!!!

Przejedz sie po tyczkach na SL 12  i GS 18 i potem powiedz mi ze tego ze cie wyjebywalo na kazdej tyczce za bande nie czules, Please 🤕

To sie robi chore...

Cześć

A kto tu pisze o jeździe na tyczkach??Ja nie umiem jeździć sportowo więc się na ten temat nie wypowiada, Z założenie pisze o amatorskiej jeździe po trasach.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A kto tu pisze o jeździe na tyczkach??Ja nie umiem jeździć sportowo więc się na ten temat nie wypowiada, Z założenie pisze o amatorskiej jeździe po trasach.

Pozdrowienia

Czy to na tyczkach, czy wolnej jeździe każdy w miarę ogarnięty poczuje różnice między 11 a 18 metrów promienia. 

I naprawdę sianie propagandy że tylko zawodowiec poczuje różnice nie służy nikomu. Tym bardziej że opinie na forum mówią co innego. 

Właśnie  te gadki że z rana SL a popołudniu coś innego. To co oni wszyscy czują? 

Chyba mają jakieś przewidzenia...

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, artix napisał:

Czy to na tyczkach, czy wolnej jeździe każdy w miarę ogarnięty poczuje różnice między 11 a 18 metrów promienia. 

I naprawdę sianie propagandy że tylko zawodowiec poczuje różnice nie służy nikomu. Tym bardziej że opinie na forum mówią co innego. 

Właśnie  te gadki że z rana SL a popołudniu coś innego. To co oni wszyscy czują? 

Chyba mają jakieś przewidzenia...

Cześć

Artixie przecież nigdzie tego nie napisałem. W poście stwierdziłem, że różnica pomiędzy 12 a 13 m przy tej samej narcie jest praktycznie nieodczuwalna.

Różnica 11 - 18 zawsze będzie odczuwalna ale na obu takich nartach możesz pojechać podobnie w zależności od zastosowanej techniki. Jeżeli jedziesz wyłącznie na promieniu różnica będzie ale jeżeli lekko zacieśnisz lub wydłużysz uzyskasz praktycznie płynną jazdę bez problemu. Wiesz ja często jeżdżę na różnych nartach bo bardzo lubię się zamieniać, próbować i tak naprawdę na wszystkich jeździ się podobnie jeżeli nie identycznie w kwestii odczuć.

 

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Artixie przecież nigdzie tego nie napisałem. W poście stwierdziłem, że różnica pomiędzy 12 a 13 m przy tej samej narcie jest praktycznie nieodczuwalna.

Różnica 11 - 18 zawsze będzie odczuwalna ale na obu takich nartach możesz pojechać podobnie w zależności od zastosowanej techniki. Jeżeli jedziesz wyłącznie na promieniu różnica będzie ale jeżeli lekko zacieśnisz lub wydłużysz uzyskasz praktycznie płynną jazdę bez problemu. Wiesz ja często jeżdżę na różnych nartach bo bardzo lubię się zamieniać, próbować i tak naprawdę na wszystkich jeździ się podobnie jeżeli nie identycznie w kwestii odczuć.

 

Pozdrowienia

Również na rowerze jeździ się podobnie w kwestii odczuć, czy to kolarka, gravel,  XC czy w końcu DH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, artix napisał:

Również na rowerze jeździ się podobnie w kwestii odczuć, czy to kolarka, gravel,  XC czy w końcu DH. 

Cześć

Nie mam takich doświadczeń. Na szosie nawet nigdy nie siedziałem, podobnie na DH - rozumiem, że to jakieś monstrum do zjazdów. Na gravelu przejechałem może ze dwa kilometry.

Natomiast XC - czyli jak rozumiem taki zwykły górski rower - mam i mogę tylko powiedzieć, że jeździ się inaczej niż na nartach. ;)

Na rowerze jeżdżę po prostu za kiepsko, żeby zabierać głos. Na nartach coś tam skręcam i twierdzę, że niezależnie od warunków przy amatorskiej jeździe na trasach narta nie ma specjalnego znaczenia dla dobrego jeźdźca.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie słyszałem nic o lockdownach z powodu "HIV czy ospy i grypy"?

Cześć

He he. Nie było lacdawnów bo ospa równo jechała po wszystkich i zostawało 5% z zaatakowanej populacji. Może to rzeczywiście lepsze rozwiązanie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artix napisał:

Uzyje Twojego sloganu, Bzdura!!!

Przejedz sie po tyczkach na SL 12  i GS 18 i potem powiedz mi ze tego ze cie wyjebywalo na kazdej tyczce za bande nie czules, Please 🤕

To sie robi chore...

Nie to abym negował twoje zdanie bo bo masz rację odnośnie tyczek. Ale......robiłem kiedyś takie zajęcia dla dzieciaków w grupach - taki niby trening - 15 tyczek w rozstawie 8-10 m. Ojcem jednej z dziewczynek był niegdyś bardzo utytułowany miejscowy zawodnik specjalizujący się w GS - zaprosiłem go do zabawy - człowieku tak pięknie objechanego (wprawdzie na okretkę) SL-a na GS-ach jeszcze nie widziałem. To oczywiście nie oznacza że nie widział on żadnej różnicy a z tego co pamiętam różnica wynosiła coś ok 20 m. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon następny będzie w pełnym reżimie sanitarnym i jeszcze bardziej sportowy co oznacza, że bez odpowiednich koneksji i kontekstów pooglądacie PŚ w TV. Radzę już wyrabiać licencję, zapisywać się do klubów i trenować jak czempioni. Przesyłam Wam pozdrowienia z Krety, gdzie  pełny reżim sanitarny wykorzystuję do robienia wydolności... 

IMG_20210707_130049.jpg

IMG_20210707_130136.jpg

  • Like 4
  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że stoki będę otwarte normalnie przez cały sezon a nie śmieszny miesiąc jak w zeszłym sezonie.

 
Mnie "licencje" i zapisy na lewe treningi nie interesują, nie wybieram się na narty na godzinę czy półtorej.
Zazwyczaj biorę 4h i jeżdżę tam gdzie gdzie chce a nie gdzie zwołają "podziemie narciarskie".

Za daleko jeszcze do sezonu żeby cokolwiek przewidzieć co do jego kształtu. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, artix napisał:

Uzyje Twojego sloganu, Bzdura!!!

Przejedz sie po tyczkach na SL 12  i GS 18 i potem powiedz mi ze tego ze cie wyjebywalo na kazdej tyczce za bande nie czules, Please 🤕

To sie robi chore...

Artur ja zrozumiałem post @Mitek że porównuje slalomkę o różnym promieniu (w tym wypadku było 12, 13, 14) i podobnie przy sklepowych gigantkach (17, 18, 19). Nie były porównywane gs i sl. Przyznaję, że na amatorskich zawodach zdarzało mi się startować na slalomkach w gigancie, natomiast nigdy odwrotnie. Jak jeździłem na treningi do Austrii na lodowce i nie było miejsca w aucie na 2 pary nart to zawsze brałem slalomki, nigdy nie miałem problemu zmieścić się w gigantowych skrętach, choć przyznaję trochę to rozleniwiało i czasami trenerzy zmuszali nas do wymiany nartami, bądź dawali własne... oczywiście gs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję na normalny sezon. W temperaturze +35 *C od dwóch tygodni wożę w aucie sprzęt w poszukiwaniu czynnego serwisu w B-B. Prawdopodobnie jutro uda się oddać do ostrzenia i smarowania. 

Tylko jeden człowiek z pośród tych,  którzy widzieli mnie z tym w bagażniku samochodu nie patrzył na mnie jak na idiotę. Myślę, że oprócz p. Marcina z najlepszego serwisu w Polsce wy też mnie zrozumiecie 😜😎⛷️🏂

IMG_20210707_212528.thumb.jpg.d52352fd57770d0cec0d9e6f507e4b97.jpg

Pozdrawiam

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marionen napisał:

Artur ja zrozumiałem post @Mitek że porównuje slalomkę o różnym promieniu (w tym wypadku było 12, 13, 14) i podobnie przy sklepowych gigantkach (17, 18, 19). Nie były porównywane gs i sl. Przyznaję, że na amatorskich zawodach zdarzało mi się startować na slalomkach w gigancie, natomiast nigdy odwrotnie. Jak jeździłem na treningi do Austrii na lodowce i nie było miejsca w aucie na 2 pary nart to zawsze brałem slalomki, nigdy nie miałem problemu zmieścić się w gigantowych skrętach, choć przyznaję trochę to rozleniwiało i czasami trenerzy zmuszali nas do wymiany nartami, bądź dawali własne... oczywiście gs

Nie wiem jak inni, ale często czuję różnicę między nartami.

Miałem kiedyś Fischer WC SL(FIS) w długości 166cm(R13-14m?) i 161cm(R12m?). Różnica była bardzo wyraźna. Ta krótsza to była narta dla mnie, z dłuższą nie mogłem sobie poradzić.

Miałem też dwie pary nart typu funcarve. Fischer RX Fire i Head i Supershape. Obie 160cm i promień poniżej 11m. Te pierwsze były genialne a drugie słabizna  Jestem nawet w stanie wskazać przyczynę - zbyt miękkie dzioby

Aktualnie porównując Head supershape 160cm do Head i iSL. RD 156cm też jest przepaść.  Obie w miarę trzymają na twardym, ale te pierwsze skaczą na nierównościach a drugie są bardzo stabilne, mają też większe "kopnięcie".

Do tego dodam, że potrzebuję długo przyzwyczajać się do narty. Tydzień jazdy to minimum, żebym ją jako tako ogarniał. Dlatego testy nie mają dla mnie sensu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Tylko jeden człowiek z pośród tych,  którzy widzieli mnie z tym w bagażniku samochodu nie patrzył na mnie jak na idiotę. Myślę, że oprócz p. Marcina z najlepszego serwisu w Polsce wy też mnie zrozumiecie 😜😎⛷️🏂

Myślisz że z butami w lipcu/sierpniu też zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2021 o 15:47, Bumer napisał:

W opracowaniach naukowych, tak, jak najbardziej. W wolnej dyskusji trudno o taką szczegółowość. Ja posłużyłem się danymi z głowy, które zapamiętałem  z telewizji. Ale nie chodzi o to aby dzielić włos na czworo czekając na czwartą fale pandemii. 

W niemal każdej dyskusji nad jakimś tam problemem odrobinkę istotne jest aby stosować taki sam schemat będący względnie wiarygodnym. Inaczej statystyka będzie dotyczyła tylko wybranej grupy respondentów i potem takie telewizyje mnożą to razy ludność danego raju i przekazują "rzetelne wiadomości" dalej 🙆‍♂️

Pierwszy lepszy przykład tak w skrócie. Wyobraź sobie, że korelujesz ze sobą ocenę relacji z rodziną badanych osób i ich ogólną jakość życia. Zakładasz, że im lepsze są relacje z rodziną tym wyższa jest ogólna jakość życia badanych osób. Spodziewasz się pozytywnej korelacji między zmiennymi. Tym samym im gorsze będą relacje z rodziną tym zapewne jakość życia też będzie niższa.

22 godziny temu, Mitek napisał:

 Na nartach coś tam skręcam i twierdzę, że niezależnie od warunków przy amatorskiej jeździe na trasach narta nie ma specjalnego znaczenia dla dobrego jeźdźca.

Pozdro

Ja dopiero na nartach uczę się cały czas jeździć i zaczynam powoli skręcać, ale miękka narta jedzie jakby trochę inaczej od twardej i chyba jednak ma to znaczenie np. na porannym sztruksie nawet dla amatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2021 o 17:25, pawelb91 napisał:

Mam nadzieję że stoki będę otwarte normalnie przez cały sezon a nie śmieszny miesiąc jak w zeszłym sezonie.

 
Mnie "licencje" i zapisy na lewe treningi nie interesują, nie wybieram się na narty na godzinę czy półtorej.
Zazwyczaj biorę 4h i jeżdżę tam gdzie gdzie chce a nie gdzie zwołają "podziemie narciarskie".

Za daleko jeszcze do sezonu żeby cokolwiek przewidzieć co do jego kształtu. 

Nie bądź ortodoksem,myśl o przyszłości przemyśl sprawę i odezwij się, to wszystko załatwimy, nawet 2 sesje treningowe po 2 godziny, od listopada do kwietnia, po promocyjnej stawce-naprawdę warto..

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Będzie się działo covidowo na stokach 2021/2022.

Juz od mniej więcej połowy sierpnia wchodzą lockdowny, galerie już dostały info ze maja powoli pozbywać się towaru i nie przyjmować nowego. Służby w szpitalach oraz policja poinformowana, ze urlopy należy wykorzystać do max 20.08.

Oznacza to, ze szczepioneczki nie dzialaja, a wiec słabo widzę powoli nadchodzący sezon narciarski…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2021 o 07:35, Lexi napisał:

Myślisz że z butami w lipcu/sierpniu też zrobi?

To doskonałą okazja,by z konieczności zostać własnym bootfitterem.Oprócz względów prestiżowych , oszczędności finansowych i czasowych,wiedza przyda się przy okazji następnych zakupów,a zestaw narzędzi i materiałów jest łatwo dostępny.Naprawdę nie trzeba do tego,poza może extremalnymi przypadkami,ani wielkiej wiedzy,ani takichże zdolności manualnych...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...