Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy sezon narciarski 21/22 będzie choć w małym stopniu normalny ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.08.2021 o 19:47, Cosworth240 napisał:

Tegoroczny sezon narciarski zacząłem wcześnie, bo w połowie sierpnia w Druskiennikach w Snowarenie. 
 

Sama miejscowość bardzo fajna, atrakcji dużo - można pobiegać, spłynąć kajakiem, popływać w jeziorze, wreszcie pojeździć w hali na nartach. Pierwszy raz jeżdżę w hali - na dłuższa metę trochę monotonne i moze nawet trochę depresyjne doświadczenie, ale uważam ze Litwini mieli rozmach i zbudowali kawał inwestycji. Raczej nie wyglada to na finansowy strzał w 10; trochę klubów, mało cywilów. Jezdzi sie na okrągło. 2h dziennie można wytrzymać - dłużej raczej dla koneserów. Genralnie jednak Druskienniki i okolice to bardzo fajne miejsce na wakacje.

Trochę fotek z wyjazdu, mam nadzieje, ze iPhone nie poobraca

IMG_4822.MOV  fotek do góry nogami, co mu sie zdarza:

 

A7CBCE9C-0259-412E-9600-F3F6C537499C.jpeg

32C7C704-040A-47DB-A905-FB0042679361.jpeg

BEE11209-22AA-436F-BBD0-83B9F4E9D2EC.jpeg

85750EDF-24F5-49DD-953F-1FE433061896.jpeg

55177614-1742-4E29-834F-B8481781E538.jpeg

482AFCEB-ACE6-4A7A-856F-1B39E28AD54C.jpeg

A3811614-EE21-4DFD-94DC-BB3FDC58BDAA.jpeg

55497031-5224-4406-A90E-56DB89731D33.jpeg

B0CB885C-913F-4AC5-A7F6-B1789AD49C9D.jpeg

CAEB3E22-A8B0-4AB6-A557-4A0F784AD962.jpeg

916FBF47-8A03-4319-84C7-5DBC583D04C6.jpeg

C549A3DB-5430-458F-AA37-DB95A7A92F6E.jpeg

86B6C43E-DB9E-485F-BCFB-5F7ADD793FA1.jpeg

177785C5-CE05-4A63-9E23-FAA48A398CB0.jpeg

4295C102-7024-46BF-AB99-149FFC6FCC66.jpeg

3592359C-0B39-4BC5-A3EE-63327E876DCD.jpeg

6D9119E8-5B87-4EB1-B7D9-AC514E7664E1.jpeg

5A327605-AEA8-465B-8083-58A7BC78C7C8.jpeg

Jeszcze instrukcje,jak się zachować na hali...

IMG_20210818_140138.thumb.jpg.b6b1338eba9b48ab1acb3a02c64511f7.jpg

IMG_20210818_140100.jpg

IMG_20210818_140138.jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 15:59, Jeeb napisał:

mieliśmy najzimniejsze lato od 40 lat

bzdury podajesz,

w PL było raczej ciepło

 

"Jak podaje IMGW, tegoroczny lipiec ze swoją średnią temperaturą uplasował się na trzecim miejscu pod względem ciepła od 1951 roku. W tym tysiącleciu tylko lipiec 2006 roku był cieplejszy (różnica między tegorocznym lipcem wyniosła 1,1 st. C). Średnia temperatura powietrza w lipcu wyniosła 20,9 st. C i była o 2,1 st. C wyższa od średniej wieloletniej dla tego miesiąca."

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

bzdury podajesz,

w PL było raczej ciepło

 

"Jak podaje IMGW, tegoroczny lipiec ze swoją średnią temperaturą uplasował się na trzecim miejscu pod względem ciepła od 1951 roku. W tym tysiącleciu tylko lipiec 2006 roku był cieplejszy (różnica między tegorocznym lipcem wyniosła 1,1 st. C). Średnia temperatura powietrza w lipcu wyniosła 20,9 st. C i była o 2,1 st. C wyższa od średniej wieloletniej dla tego miesiąca."

 

Oczywiście masz rację uśredniając wyniki. Natomiast biorąc po uwagę uwarunkowania regionalne tak zimnego sierpnia ja w górach (10 lat) nie pamiętam. Owszem nocne temperatury w okolicach 10 st. to normalka ale 4 st i to regularnie to przesada. Na ten moment 12 st. jest kurcze zimno i wilgotno. U mnie lato od 3-4 lat się przesunęło o miesiąc czyli bardzo ciepły wręcz upalny czerwiec, stateczny lipiec i jesienny już sierpień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Adam ..Duch napisał:

Oczywiście masz rację uśredniając wyniki. Natomiast biorąc po uwagę uwarunkowania regionalne tak zimnego sierpnia ja w górach (10 lat) nie pamiętam. Owszem nocne temperatury w okolicach 10 st. to normalka ale 4 st i to regularnie to przesada. Na ten moment 12 st. jest kurcze zimno i wilgotno. U mnie lato od 3-4 lat się przesunęło o miesiąc czyli bardzo ciepły wręcz upalny czerwiec, stateczny lipiec i jesienny już sierpień.

no tak ale mowimy o GLOBALNYM uciepleniu wiec chyba trzeba troche usredniac?

Jesli u mnie w ogrodku jest chwilowo zimniej, niz bylo np. 3 lata temu o tej samej porze roku, to chyba nie jest dowod na to, ze globalne ocieplenie to wymysł?;)

Ale nie, czekaj, w Tatrach wlasnie spadl snieg - to ostateczny dowod na to ze globalnego ocieplanie nie bylo, nie ma i nigdy nie bedzie.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem klimatologiem a widzę, że tutaj są znawcy tematu więc proszę o wytłumaczenie. Wyobrażam sobie, że znaczącym być może najważniejszym "regulatorem " globalnej temperatury są oceany a ściśle rzecz biorąc ich parowanie, z podniesieniem temperatury  niewątpliwie powinno się łączyć większe zachmurzenie i opady, takie sprzężenie zwrotne.

Rozumiem, że rozkład opadów może być nierównomierny globalnie ale czy u nas nie powinniśmy odczuć ich wzrostu,

tymczasem raczej  słyszę, że mamy jakby opadów mniej niż więcej.

 

Edytowane przez Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie normalny? Otóż to! Czy będzie sens  ryzykowania swojego zdrowia, albo czegoś ostatecznego. Braki śniegu, czy jego zbytnie zlodzenie to pikuś, gdy się ma świadomość, że w górze czycha ostateczne przeznaczenie.  W postaci szybkiego, bezkompromisowego karwingowca.  To jest teraz największe zagrożenie "normalności" sezonu.

Licząc jednak, że uda nam się z żoną jakoś wywinąć od kosy, zaczniemy teraz razem intensywniejsze przygotowania do sezonu. Głównie w sferze psychiki.  Pojawiać sie będzie częściej pytanie. Jak to będzie, gdy po raz pierwszy staniemy u góry stoku?  Czy ruszając z miejsca całe nasze jestestwo pamięta, co ma robić?  

Teraz o globalnym ociepleniu.  Globalnie jestem mało zorientowany. Patrząc od wiosny na pogodę w Koninkach stwierdzam, że dawno nie było takiej, która cieszy leśników i producentów siana. Rośnie to jak głupie.  Sam się wkopałem. Posadziwszy swego czasu parę krzaczków.  Zrobiły się z nich krzaczyska.

Nie znam się na tym ociepleniu. Ale obserwuję zjawiska. Porównałem zdjęcia. Z Tuxu. Różnica ok. 20 lat. Lodowiec zniknął. Teraz porównuję Hindukusz Wysoki. Różnica pół wieku. Cholera, coraz więcej rumoszu skalnego. Co się dzieje! Gdybym był internetowym ekspertem, to zapewne miałbym w jednym palcu wiedzę, że to odchylenie osi naszej kuli, albo wina człowieka. Albo, że to wszystko bzdura, ponieważ jakie ocieplenie, skoro w Tatrach już na Łomnicy zima. 

Proszę traktować łagodnie moje posty. Są zapowiedzią zbliżającego się sezonu.  Moje i żony największe zmartwienie, czy warto będzie ryzykować życie na stoku. Mamy stare,  głupie przyzwyczajenie do częstego skręcania w czasie zjazdu. To teraz bardzo ryzykowny styl jazdy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam ..Duch napisał:

Oczywiście masz rację uśredniając wyniki. Natomiast biorąc po uwagę uwarunkowania regionalne tak zimnego sierpnia ja w górach (10 lat) nie pamiętam. Owszem nocne temperatury w okolicach 10 st. to normalka ale 4 st i to regularnie to przesada. Na ten moment 12 st. jest kurcze zimno i wilgotno. U mnie lato od 3-4 lat się przesunęło o miesiąc czyli bardzo ciepły wręcz upalny czerwiec, stateczny lipiec i jesienny już sierpień.

Patrząc lokalnie:

W Lipcu we Wrocławiu temperatura prawie przez miesiąc nie schodziła poniżej ok. 20 stopni (w nocy, może minimum chwilowe było niższe). Nie pamiętam żadnego lata, żeby w nocy było tak ciepło. Jedynie upały w dzień nie był jakieś rekordowe. Max 35 stopni w cieniu a większość dni 28-32 stopnie.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spiochu napisał:

Patrząc lokalnie:

W Lipcu we Wrocławiu temperatura prawie przez miesiąc nie schodziła poniżej ok. 20 stopni (w nocy, może minimum chwilowe było niższe). Nie pamiętam żadnego lata, żeby w nocy było tak ciepło. Jedynie upały w dzień nie był jakieś rekordowe. Max 35 stopni w cieniu a większość dni 28-32 stopnie.

Taki jest gorunc w PL, ze moje ostre papryki co rosną sobie od połowy maja na dworze, do tej pory nie mogą dojrzeć. Są już duże i zielone, ale nie mogą się wybarwic.

Wincyj ciepła.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, grimson napisał:

Taki jest gorunc w PL, ze moje ostre papryki co rosną sobie od połowy maja na dworze, do tej pory nie mogą dojrzeć. Są już duże i zielone, ale nie mogą się wybarwic.

Wincyj ciepła.

Za mało betonu wylałeś na podwórku. Jak byś wziął przykład z deweloperów, już dawno by były czerwone.

Mnie tam cieszy ochłodzenie. Byłem już wykończony upałami.

Edytowane przez Spiochu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję u siebie przyspieszoną mutację mojego organizmu.  Dostosowuje się coraz bardziej do zmiany klimatu. Kilkadziesiąt lat temu nie chciałem pożegnać zimy. Powinna się była zacząć już w listopadzie. Oczywiście zima w starym stylu. A nie pięć stopni mrozu i dziesięć cm sniegu. Które obecnie uważane są za ekstremalny kataklizm.  Kończyć nie powinna wcześniej, niż w okolicy marszów pierwszomajowych.  Wtedy wywinąwszy się od niesienia szturmówki, albo  małego kwiatka na patyku, na ul Basztowej , mogłem sobie poszaleć na  Gąsienicowej lub Goryczkowej. A teraz ?  A teraz marznę. I jak tu nie wierzyć w mutację.

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 13:53, tanova napisał:

Austria wprowadziła od 15 sierpnia przepis, że szczepienie jest ważne tylko do 270 dni po ostatniej dawce.

https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Coronavirus---Aktuelle-Maßnahmen.html#corona-regelungen-ab-15-august

Zatem osoby, które zaszczepiły się wiosną tego roku, będą musiały zapewne przyjąć kolejną dawkę, jeśli planują poszusować w następnym sezonie w austriackich ośrodkach.

Najpierw Unia zatwierdza na rok a teraz wyłamują się poszczególne kraje i skracają czas, tym samym komplikując przyszły sezon. Super.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2021 o 13:41, Zagronie napisał:

A teraz ?  A teraz marznę. I jak tu nie wierzyć w mutację.

Zabawię się w internetowego lekarza. :D

Cytat

Dlaczego ciągle jest mi zimno?

  1. Niskie ciśnienie krwi
  2. Niedobory żywieniowe
  3. Anemia
  4. Stres i zmęczenie
  5. Starzenie się organizmu
  6. Niedoczynność tarczycy
  7. Zbyt mała masa tkanki tłuszczowej
  8. Nadużywanie alkoholu

https://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/objawy/dlaczego-ciagle-jest-mi-zimno-8-powodow-czestego-odczuwania-aa-b2cJ-je3x-pbxx.html

Więc dorób się sporej nadwagi oraz nadciśnienia i problem zniknie. :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...