Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy sezon narciarski 21/22 będzie choć w małym stopniu normalny ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, tanova said:

We Włoszech już w sierpniu pytano nas o zielony paszport w restauracjach i w jednym z hoteli, to tego bardzo rygorystycznie przestrzega się noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach, również w wagonikach kolejki.

Dwa dni temu podjeżdżam na słoweńską stacje i próbuje zatankować. A tu ani kropla się nie leje. No to pewnie mam pecha, podjechałem pod zepsuty dystrybutor. Wołam panią z obsługi i pytam czy może mi pomóc. A ona pytaniem na pytanie - a ma pan test? Bez testu nie nalejesz ‼️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sportego360 napisał:

Dwa dni temu podjeżdżam na słoweńską stacje i próbuje zatankować. A tu ani kropla się nie leje. No to pewnie mam pecha, podjechałem pod zepsuty dystrybutor. Wołam panią z obsługi i pytam czy może mi pomóc. A ona pytaniem na pytanie - a ma pan test? Bez testu nie nalejesz ‼️

Ano.
https://hr.n1info.com/english/news/slovenia-drivers-must-present-covid-certificate-in-order-to-refuel-cars/

Wszyscy anty pojeżdżą do póki będzie coś w baku... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artix napisał:

Ja juz przygotowany na Austrię 😜

 

 

Artur, ale w dolnym prawym rogu nie masz kwadracika!  A w 17 rzędzie i 19 kolumnie ząbek wysunięty jest do góry. Sprawdzą Cię, bo mieszkasz w innym kraju niż się urodziłeś. A poza tym to nosisz chyba buty nr 42, a nie jak tu zaszyfrowano 43?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sportego360 napisał:

Dwa dni temu podjeżdżam na słoweńską stacje i próbuje zatankować. A tu ani kropla się nie leje. No to pewnie mam pecha, podjechałem pod zepsuty dystrybutor. Wołam panią z obsługi i pytam czy może mi pomóc. A ona pytaniem na pytanie - a ma pan test? Bez testu nie nalejesz ‼️

Pani na stacji zastraszona i niepoinformowania 

Cytat

Osoby podróżujące tranzytem są zwolnieni ze spełniania kryterium PCT podczas korzystania z pilnych usług na stacji benzynowych (tankowanie paliwa, zakup niezbędnych produktów, korzystanie z toalety, korzystanie z kompresora itp.) https://www.gov.pl/web/slowenia/szczepienia-testy-i-zaswiadczenia-o-przebyciu-covid-19-paszportem-do-swobodnego-i-bezpiecznego-korzystania-z-uslug-i-podrozowania-po-slowenii

Zresztą po gigantycznych protestach w Słowenii nikt już nie sprawdza PCT na stacjach i w sklepach.

https://hr.n1info.com/english/news/violent-protests-in-ljubljana-demanding-end-to-strict-covid-measures/

https://hr.n1info.com/english/news/ljubljana-police-use-tear-gas-to-disperse-people-protesting-over-new-covid-rules/

Patrząc na te pomysły zapomnijcie o normalnym sezonie narciarskim.

Niestety to dalszy ciąg segregacji, z historii wiemy, że segregacja prowadzi do eksterminacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

Niestety to dalszy ciąg segregacji, z historii wiemy, że segregacja prowadzi do eksterminacji...

A tam od razu eksterminacji ...

Sprawa rozwiąże się sama: niezaszczepieni czekają, aż zaszczepieni umrą po szczepionkach, a zaszczepieni czekają, aż niezaszczepieni umrą na Covid, bo się nie zaszczepili. B|

Tyle, że zaszczepieni może jednak jeszcze pojeżdżą trochę na nartach w tym sezonie. :D

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawelb91 napisał:

Ciekawe kiedy wrzeszczcie będzie dostępna szczepionka na głupotę? Tu epidemia wchodzi już w fazę kulminacyjną.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2021 o 11:25, Arek1982 napisał:

Czy sezon narciarski 21/22 będzie choć w małym stopniu normalny ?

A może trzeba zadać inne pytanie, czy sezon 21/22 w ogóle będzie?? 

Dzisiaj otwarcie sezonu na lodowcu Pitztal, oby tak dalej  z resztą ośrodków. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwujecie w tym sezonie wyjazdy z wyprzedzeniem, czy czekacie, jak się sytuacja rozwinie?

Szczerze mówiąc, to po doświadczeniach ostatniego roku - gdy wszystkie wypracowane i opublikowane jesienią koncepty higieniczne można było sobie o kant ... narty rozbić, bo a) Włosi mieli pozamykane, b) Austriacy dla swojaków, c) Szwajcarzy mieli loteryjkę krajów podwyższonego ryzyka - mam wątpliwości, czy nie wstrzymać się z decyzją, dokąd ostatecznie jechać. Bo, żeby jechać, to wiadomo ...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

 

Rezerwujecie w tym sezonie wyjazdy z wyprzedzeniem, czy czekacie, jak się sytuacja rozwinie?

Szczerze mówiąc, to po doświadczeniach ostatniego roku - gdy wszystkie wypracowane i opublikowane jesienią koncepty higieniczne można było sobie o kant ... narty rozbić, bo a) Włosi mieli pozamykane, b) Austriacy dla swojaków, c) Szwajcarzy mieli loteryjkę krajów podwyższonego ryzyka - mam wątpliwości, czy nie wstrzymać się z decyzją, dokąd ostatecznie jechać. Bo, żeby jechać, to wiadomo ...

 

Ja mam rezerwacje z tamtego roku FR było totalnie zamknięte jak i cała reszta na te święta i sylwestra w Tignes . Apartament prywatny. Choć nadal jestem sceptyczny co do szczepionki to z tego co czytam zaszczepieni,z testami i ozdrowieńczy w tym roku nie będą mieli problemów Wczoraj czytałem,że w AT jeżeli liczka wirusowych w szpitalach będzie wysoka to ozdrowieńcy i testowi ,a wiec nie zaszczepieni nie będą mieli możliwości wejść do restauracji itd. Mi akurat to nie przeszkadza,jedzenie zrobię w domu 😉. Choć może być i tak,ze do grudnia zły diabełek powie-idź i się zaszczep 😱.

Jednak póki co jestem dobrej myśli co do nadchodzącego sezonu.

pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 20:08, surfing napisał:

Pani na stacji zastraszona i niepoinformowania 

Zresztą po gigantycznych protestach w Słowenii nikt już nie sprawdza PCT na stacjach i w sklepach.

https://hr.n1info.com/english/news/violent-protests-in-ljubljana-demanding-end-to-strict-covid-measures/

https://hr.n1info.com/english/news/ljubljana-police-use-tear-gas-to-disperse-people-protesting-over-new-covid-rules/

Patrząc na te pomysły zapomnijcie o normalnym sezonie narciarskim.

Niestety to dalszy ciąg segregacji, z historii wiemy, że segregacja prowadzi do eksterminacji...

Przypominam, że wiele stacji w PL sprzedało karnety. Jakakolwiek próba segregacji sprawi, że ludzie wystąpią o odszkodowania. Nadto stacje będą miały tylko może 40 proc. normalnego ruchu, i ile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Przypominam, że wiele stacji w PL sprzedało karnety. Jakakolwiek próba segregacji sprawi, że ludzie wystąpią o odszkodowania. Nadto stacje będą miały tylko może 40 proc. normalnego ruchu, i ile...

No to niech wystąpią o te odszkodowania. Droga prosta, życzę powodzenia. No a w aspekcie 40% ruchu w stacjach narciarskich, tak sobie myślę, jakie to nasze państwo wspaniałomyslne. W strefie stanu wyjątkowego płacą  65% dochodu z 3 poprzednich miesięcy które były miesiącami  wakacji i letnimi. Czy wyobrażacie sobie zamknięcie osrodków narciarskich w kwietniu i płacenie im 65% dochodu ze stycznia, lutego i marca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumer napisał:

No to niech wystąpią o te odszkodowania. Droga prosta, życzę powodzenia. No a w aspekcie 40% ruchu w stacjach narciarskich, tak sobie myślę, jakie to nasze państwo wspaniałomyslne. W strefie stanu wyjątkowego płacą  65% dochodu z 3 poprzednich miesięcy które były miesiącami  wakacji i letnimi. Czy wyobrażacie sobie zamknięcie osrodków narciarskich w kwietniu i płacenie im 65% dochodu ze stycznia, lutego i marca? 

Się w razie czego wydrukuje kasę i zapłaci. 

Ale jakoś nie wierzę w te 40% ruchu w polskich stacjach - raczej rodzimi narciarze, którzy buntują się na segregację klienteli w ośrodkach alpejskich, zostaną w naszym kraju, gdzie pilnowaniem przestrzegania obostrzeń nikt się zbytnio nie przejmuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawelb91 napisał:

Szukać coś można ale tylko z opcją darmowego zwrotu (na niedługo przed przyjazdem). Jak patrzyłem na noclegi przez airbnb to ceny raczej wzrosły.

No tak, jest to jakaś bezpieczna opcja.

Ceny na pewno nie spadły, ale jeszcze można trafić w miarę dobre okazje, więc się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie rozważam wyjazd na lodowiec w listopadzie - coś mi mówi że będzie powtórka z ubiegłego roku i nie zamierzam czekać, aż pozamykają stoki.

Patrząc jak do tematu szczepień podchodzą włosi to na Dolomity nie liczę. Austria również jest mało przewidywalna.

Czechy? Chciałbym weekendowo odwiedzić

Chyba Szwajcaria jest na ten moment najpewniejszą opcją.

Podsumowując nie liczę na super sezon i zamierzam wykorzystać każdą okazję zaczynając w długi weekend listopadowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...