Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy sezon narciarski 21/22 będzie choć w małym stopniu normalny ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Adam ..Duch napisał:

Raczej "nie zatrudnienie". Pełne etaty na zlecenie ale w większości na czarno. Ja sobie dłubię 1/2. Ale młodzież pełny etat czyli 10 h dziennie + 4 w sobotę =2,5k. Firma poważna ok 50 kierowców.

Powiem Ci, że trzeba być idiotą aby płacić ludziom pod stołem. Jeden wypadek, jeden niezadowolony= jeden donos, przecież prawdopodobieństwo takich zdarzeń jest wysokie. Nie mogę pojąć. Chyba, że to sp z o.o. a dyrektor jest debilem co to firmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wujot napisał:

Powiem Ci, że trzeba być idiotą aby płacić ludziom pod stołem. Jeden wypadek, jeden niezadowolony= jeden donos, przecież prawdopodobieństwo takich zdarzeń jest wysokie. Nie mogę pojąć. Chyba, że to sp z o.o. a dyrektor jest debilem co to firmuje.

TMR - no może nie pod stołem ale większościową formą zatrudnienia jest etatowa  umowa zlecenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wujot napisał:

Powiem Ci, że trzeba być idiotą aby płacić ludziom pod stołem. Jeden wypadek, jeden niezadowolony= jeden donos, przecież prawdopodobieństwo takich zdarzeń jest wysokie. Nie mogę pojąć. Chyba, że to sp z o.o. a dyrektor jest debilem co to firmuje.

Często to sami pracownicy chcą kasę pod stołem = niższy ZUS czyli więcej zostaje w ręce. Płacz zaczyna się jak trzeba iść na chorobowe jakieś dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Adam ..Duch napisał:

TMR - no może nie pod stołem ale większościową formą zatrudnienia jest etatowa  umowa zlecenie. 

Umowy zlecenia są ozusowane i odprowadza się od nich podatek PIT. Ponieważ jest to skomplikowane liczenie i zależy od wielkości dochodów to może być różna kwota powiedzmy, że w okolicach 22% kwoty brutto

Czyli nie jest to tak jak napisałeś, że dostają brutto= netto. Dostają prawdopodobnie 78%. Lub coś koło tego bo niezbyt orientuję się w umowach zleceniach. Chyba, że są studentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwrocil uwage na 2 rzeczy. 10h dziennie i 4h w sobote to prawie 1.5 etatu. Jesli na umowie maja 2.5k to drugie tyle musi byc pod stolem lub z jakis prowizji dodatkow napiwkow itd. Ukraincy na produkcji za podobna ilosc godzin dostaja 4k do reki.

Brutto to dalej bujda. Uczciwie jest liczyc po koszcie pracodawcy. Potem jeszcze mozna odliczyc vat i inne podatki zalezne od naszej struktury zakupow. Mnie kiedys wyszlo ze na kazde zarobione 10k, panstwo zabiera mi ok. 8k a tylko 2k mi zostawia.

Przy takiej strukturze gdyby realnie obnizyc podatki tylko o 1/4 to mialbym do dyspozycji 2x wiecej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie znalazłem dedykowanego tematu o pogodzie, to wrzucę tu:

LANDSCAPE_840.jpeg.16e40c15f64ebfa51befbf58f98277a7.jpeg

Artykuł dzisiejszy: https://tvn24.pl/tvnmeteo/prognoza/pogoda-na-zime-2021-dla-europy-prognoza-dlugoterminowa-przewidywania-amerykanow-5459841

Już widzę, że daty się nie zgadzają, spróbuję dotrzeć do źródła tej grafiki.

Edytowane przez Ziemowit
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ziemowit napisał:

Nie znalazłem dedykowanego tematu o pogodzie, to wrzucę tu:

LANDSCAPE_840.jpeg.16e40c15f64ebfa51befbf58f98277a7.jpeg

Artykuł dzisiejszy: https://tvn24.pl/tvnmeteo/prognoza/pogoda-na-zime-2021-dla-europy-prognoza-dlugoterminowa-przewidywania-amerykanow-5459841

Już widzę, że daty się nie zgadzają, spróbuję dotrzeć do źródła tej grafiki.

ta zima skończyła się w marcu tego roku i była zgoła inna. To grafika do "trochę do śmiechu'

 

Edytowane przez waldek71
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ziemowit napisał:

Już poprawili :)

1247561550_LANDSCAPE_840(1).jpeg.e03038c77d67fa688034a43d8035e3af.jpeg

Teraz do tego zdjęcia wstaw zimę 2022/2023, później 2023/2024, następnie 2024/2025 itd. I tak możesz do u...... ś...... Efekt zawsze ten sam. A zima będzie i tak taka jak sama będzie chciała. Nie szkoda Ci czasu na te bzdurne prognozy których i tak nikt nie przewidzi. Ja zawsze przyjmuję to co jest, bo i tak nie mam na to wpływu, pogoda mnie interesuje na tydzień przed wyjazdem i ta czasem się sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że jako szkoła robimy przymiarki do wznowienia wyjazdów na Białą Szkołę do Włoch, jestem w kontakcie z BP. Dzisiaj dostałam informację, że logistycznie na taki wyjazd mogą pojechać tylko osoby zaszczepione. Opcja z testowaniem co 48h odpada, bo te mają być przeprowadzane tylko w wyznaczanych, centralnych punktach. Na dniach mam dostać więcej szczegółów i potwierdzenie powyższego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 21:58, idealist napisał:

Dzisiaj dostałam informację, że logistycznie na taki wyjazd mogą pojechać tylko osoby zaszczepione. Opcja z testowaniem co 48h odpada, bo te mają być przeprowadzane tylko w wyznaczanych, centralnych punktach. Na dniach mam dostać więcej szczegółów i potwierdzenie powyższego.

I jak zareagowali rodzice i uczniowie? Nie będzie afery, że szkoła i biuro podróży dyskryminują niezaszczepione dzieci? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...