Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy sezon narciarski 21/22 będzie choć w małym stopniu normalny ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, JC napisał:

Od 6 grudnia, we Włoszech będą obowiązywać zasady 2G, czy np. z restauracji i hoteli będą mogły korzystać tylko osoby zaszczepione lub ozdrowieńcy. Testy PCR i antygenowe nie będą honorowane.

Jacku, a wiadomo co z dziećmi poniżej 12 r.ż. ?

czy masz jakieś przecieki z Południowego Tyrolu odnośnie otwarcia ośrodków, lockdownów, sytuacji zdrowotnej. Czy nie zrobią niemiłej niespodzianki jak Austriacy ? Chcę się wybrać ok. 10.12 do Alpe di Siusi. 

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krakus81 napisał:

Jacku, a wiadomo co z dziećmi poniżej 12 r.ż. ?

czy masz jakieś przecieki z Południowego Tyrolu odnośnie otwarcia ośrodków, lockdownów, sytuacji zdrowotnej. Czy nie zrobią niemiłej niespodzianki jak Austriacy ? Chcę się wybrać ok. 10.12 do Alpe di Siusi. 

Wiadomo. Dzieci do 12 roku życia bez zmian, jak było.

Polecam korzystanie z bloga/FB/Insta (co kto lubi) Kierunek Włochy. Błyskawicznie wrzucają wszystkie aktualizuje i dokładnie objaśniają przepisy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem w MasoCorto. Kilkanaście gmin w Południowym Tyrolu jest w strefie czerwonej, chociaż PT jako taki jest w białej (do poniedziałku). Jest godzina policyjna od 20.00 bodajże do 6.00. Sklepy (w MC to raczej sklep) czynny do 18.00. Knajpa na Lazaun (na razie nie ma po co wjeżdżać na lodowiec- pogoda) jest czynny, jemy w środku. Infrastruktura działa.

W całym regionie Trentino-Alto Adige to część ośrodków już działa, druga tura rusza teraz w sobotę. W TV włoskiej króluje Omicron, ale nikt nie kombinuje przy narciarstwie. Od poniedziałku prowincja Bolzano, czyli Południowy Tyrol przechodzi do strefy żółtej, co w zasadzie dla narciarstwa jako takiego niewiele zmienia.

Tutaj na miejscu raz sprawdzają paszporty covid, raz nie. Wystarcza oczywiście kod QR ściągnięty z aplikacji IKP albo mObywatel.

P.S. Pogoda nie rozpieszcza, dzisiaj w zasadzie całe MasoCorto do południa jeździło na tym 300 metrowym orczyku na dole, potem także na Lazaun.

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę mam ruszać na Val di Fiemme, cały czas zastanawiam się jak to będzie funkcjonować i czy będzie, a jeśli będzie to jak długo. Otwarcie przesunęli o tydzień argumentując niewystarczającymi warunkami do otwarcia, ostatnio trochę posypało oraz śnieżą. 

Wiele niewiadomych więc ryzyko jest spore. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawelb91 napisał:

W sobotę mam ruszać na Val di Fiemme, cały czas zastanawiam się jak to będzie funkcjonować i czy będzie, a jeśli będzie to jak długo. Otwarcie przesunęli o tydzień argumentując niewystarczającymi warunkami do otwarcia, ostatnio trochę posypało oraz śnieżą. 

Wiele niewiadomych więc ryzyko jest spore. 

W poniedziałek będę jeździł w Obereggen - Pampeago

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krakus81 napisał:

Jacku, a wiadomo co z dziećmi poniżej 12 r.ż. ?

czy masz jakieś przecieki z Południowego Tyrolu odnośnie otwarcia ośrodków, lockdownów, sytuacji zdrowotnej. Czy nie zrobią niemiłej niespodzianki jak Austriacy ? Chcę się wybrać ok. 10.12 do Alpe di Siusi. 

To dostaniesz porcję wiedzy bezpośrednio z Seiser Alm. Będę tam kilka dni wcześniej :) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:

Ja raczej Alpe Cermis, ale to się jeszcze okaże. 🙂

w lutym 2020 byłem tydzień w Tesero, jeździłem i w ACermis i Pampeago, obydwa warte uwagi, jeden skipass; Pampeago bardziej urozmaicone, ale piękniejsze widoki i słońce w AC; nie dotarłem tylko do Obereggen, za każdym razem hulał wiatr i zabrakło determinacji; fajna ścieżka do Pampeago, prowadzi lasem, na miejscu parkingi, knajpki, wypożyczalnie, przechowalnie; wyjazd super, a jako ciekawostkę dodam, że było jedno złamanie i jedno zerwanie więzadeł - obydwa w ekipie narciarzy biegowych (amatorów), do której się przykleiłem;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Val di Fiemme można jeździć jeszcze w Alpe Lusia też bardzo ładna widokowo, fajne trasy.

Obereggen - startowałem z Predazzo gondolą z Cavalese miałem bliżej fajny rejon różne trasy. 

Alpe Cermis też ciekawy rejon fajna trasa pod gondolą chyba Olimpia (odbywają się na niej zawody biegowe Tour de Ski) 

Generalnie cały ten rejon na wyjazd tygodniowy jest wystarczający. Mam zresztą rezerwację od 8 stycznia w Predazzo i mam nadzieję, że będzie można wyjechać chociaż trochę się obawiam co będzie Omnikronem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, mnrdov said:

Akurat w tym artykule jest wyraźnie napisane, że przedłużają lockdown DO 11 grudnia. Czyli przedłużają 10-dniowy lockdown (od 22 listopada do 1 grudnia) o kolejne 10 dni. Czyli to co wszyscy od początku zakładali. Nie ma nic o świętach... Nie mówię, że tego nie zrobią, ale akurat nic o tym nie ma w tym artykule. Od początku było mówione, że wprowadzają lockdown na 10 dni z możliwością przedłużenia o kolejne 10, przy czym raczej wszyscy zakładali, że na pewno przedłużą i dlatego przewidywana data końca lockdownu była zazwyczaj podawana jako 12 grudnia. Czyli NA RAZIE nic się na gorsze nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arek1982 napisał:

Wczoraj , gdzieś mi mignęła informacja, że Austriacy planują przedłużyć lock down do świąt . 
Oczywiście wszystko przez nową wersję wirusa.
Ktoś widział coś na ten temat w prasie austriackiej ??

Na razie są to spekulacje, ale mówi się o otwarciu handlu od 13 grudnia. Co z pozostałymi branżami - tego nie wiadomo, jedyne co potwierdzają, to przedłużenie restrykcji dla niezaszczepionych. Konkretne decyzje będą pewnie w okolicach 10 grudnia.

https://www.meinbezirk.at/c-politik/so-koennte-es-nach-dem-lockdown-weitergehen_a5036113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając przewrotnie ;) na pytanie z tematu napiszę tak:
TAK będzie to normalny sezon :) odpalają Bartusia w piątek 
"

AKTUALNOŚCI

Otwarcie sezonu 2021/2022 w dniu 3.12.2021 od godz.9:00, czynny będzie wyciąg „Bartuś”.

 


Do zobaczenia w Szczyrku

Pozdrawiam
mirekn

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Polska będzie jedynym krajem, w którym będzie można pojeździć na nartach to raczej sezon nie będzie normalny...

Paradoksalnie już bym chyba wtedy wolał, żeby wprowadzili "Covidowe obostrzenie" w postaci ograniczenia ilości osób na stokach i jakiś sensowny system rezerwacji online, bo inaczej to będzie tylko stanie w kolejkach a nie jazda.

Ale z pozytywnych informacji, ze strony Zieleńca:

w sobotę, 4 grudnia
ruszamy oficjalnie z nowym
sezonem narciarskim
2021/2022!

Czynne będą wszystkie koleje linowe, większość talerzyków
i wyciągów taśmowych
w godzinach 09:00 – 21:00

 

I patrząc na kamerki wygląda tam naprawdę nieźle...

Edytowane przez jacekk
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Czech podobno można, tylko bez noclegu i korzystania z gastronomii, choć z informacji od osób tam mieszkających słyszałem, że w restauracjach rzadko proszą o jakiekolwiek cerfyfikaty.

Chociaż teraz czytam, że jednak w ostatnich dniach też wprowadzono restrykcje.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, koliber napisał:

Do Czech podobno można, tylko bez noclegu i korzystania z gastronomii, choć z informacji od osób tam mieszkających słyszałem, że w restauracjach rzadko proszą o jakiekolwiek cerfyfikaty.

Chociaż teraz czytam, że jednak w ostatnich dniach też wprowadzono restrykcje.

Ktoś wie  coś więcej na temat aktualnych zasad w Czechach?

 Nocleg mogę w Polsce ogarnąć - z Lubawki jedzie się 35minut do Jańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2021 o 16:45, idealist napisał:

Wiadomo. Dzieci do 12 roku życia bez zmian, jak było.

Polecam korzystanie z bloga/FB/Insta (co kto lubi) Kierunek Włochy. Błyskawicznie wrzucają wszystkie aktualizuje i dokładnie objaśniają przepisy.

Wkrótce, się to prawdopodobnie zmieni.

EMA wydała zgodę na szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/ema-wydala-zgode-na-szczepienie-dzieci-w-wieku-5-11-lat/7y0gwgp

W Polsce możliwe podobno od 13 grudnia. Sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...