Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy sezon narciarski 21/22 będzie choć w małym stopniu normalny ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Greg napisał:

Może faktycznie zamilknij, bo stajesz się ździebko irytujący.....

Twoja wrogość do szczepień i procedur z tym związanych  robi się proporcjonalna do zaniku zainteresowania Twoim blogiem narciarskim.  

Stąd pewnie momentami nadmiarowa aktywność na tym forum, merytorycznie nic  nie wnosząca....  

Kolega @jacekk słusznie zauważył, że jeżeli PL będzie jedynym krajem, w którym będzie można w tym roku normalnie jeździć na nartach, to nie będzie normalnie.  A wplecenie w to Stasi i aparatu NRD - instalacja godna obecnie rządzących.

 

 

Sezon będzie taki jak pozwoli Zima... reszta aluzjii do szczepienia/nieszczepienia  guzik mnie obchodzi. Nudne to już jest.... każdy ma prawo wyboru i dajcie sobie już z tym spokój....

Edytowane przez Jusik2002
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dizajner napisał:

O! to być może się zobaczymy :)
My z ekipą z Łodzi śmigamy już od niedzieli

Gdzieś mnie wypatrzycie. Trudno nie zauważyć gościa gadającego do kija ;). Pewnie w porze lunchu pojawię się w restauracji Oberholz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wziąłem trzecią dawkę szczepionki.Jeśli jutro po niej nie zejdę

,by potencjalnie nie zmniejszyć masy spadkowej,dopiero jutro rezerwuję apartament i winety,a  pojutrze rano wyjeżdżam na Kronplatz.Dobrze,że mam wydrukowany certyfikat po dwóch dawkach,bo gdybym wydrukował po trzeciej,ten byłby nieważny.W Pyrzowicach nie wpuścili z takim pasażerów do samolotu,a ministerstwo się sumituje i wstrzymuje wydawanie po trzeciej,ze względu na błąd systemu.Sezon 21/22 będzie na pewno całkowicie normalny.

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Dziś wziąłem trzecią dawkę szczepionki.Jeśli jutro po niej nie zejdę

,by potencjalnie nie zmniejszyć masy spadkowej,dopiero jutro rezerwuję apartament i winety,a  pojutrze rano wyjeżdżam na Kronplatz.Dobrze,że mam wydrukowany certyfikat po dwóch dawkach,bo gdybym wydrukował po trzeciej,ten byłby nieważny.W Pyrzowicach nie wpuścili z takim pasażerów do samolotu,a ministerstwo się sumituje i wstrzymuje wydawanie po trzeciej,ze względu na błąd systemu.Sezon 21/22 będzie na pewno całkowicie normalny.

To jest nieprawda, sporo z tym zamieszania jest w mediach. Problemem jest dawka przypominająca po Johnsonie gdzie rzeczywiście certyfikat jest nieważny, jeżeli miałeś wcześniej dwudawkową to certyfikat z wpisem 3/3 jest ważny od początku.

Ważność certyfikatu może sprawdzić sobie każdy za pomocą darmowej aplikacji, czy to naszej:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.cez.sws&hl=pl&gl=US

Czy np włoskiej:

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.ministerodellasalute.verificaC19&hl=en_US&gl=US

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Przemekc1 napisał:

To jest nieprawda, sporo z tym zamieszania jest w mediach. Problemem jest dawka przypominająca po Johnsonie gdzie rzeczywiście certyfikat jest nieważny, jeżeli miałeś wcześniej dwudawkową to certyfikat z wpisem 3/3 jest ważny od początku.

Ważność certyfikatu może sprawdzić sobie każdy za pomocą darmowej aplikacji, czy to naszej:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.cez.sws&hl=pl&gl=US

Czy np włoskiej:

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.ministerodellasalute.verificaC19&hl=en_US&gl=US

To od razu sam sobie odpowiem -właśnie sprawdziłem i w moim przypadku z systemu został całkowicie wycofany certyfikat jaki miałem wygenerowany zaraz po 3 dawce i mam tylko widoczny poprzedni, także chyba założenie jest, że przez te 2 tygodnie bez znaczenia czy to była nasza 3 dawka (astra/pfizer/moderna) czy też druga (JJ) trzeba się posługiwać starym certyfikatem. Nie zmienia to faktu, że w aplikacjach testujących nowy certyfikat, który sobie zapisałem jest w tych aplikacjach widoczny jako ważny.

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Przemekc1 napisał:

To od razu sam sobie odpowiem -właśnie sprawdziłem i w moim przypadku z systemu został całkowicie wycofany certyfikat jaki miałem wygenerowany zaraz po 3 dawce i mam tylko widoczny poprzedni, także chyba założenie jest, że przez te 2 tygodnie bez znaczenia czy to była nasza 3 dawka (astra/pfizer/moderna) czy też druga (JJ) trzeba się posługiwać starym certyfikatem. Nie zmienia to faktu, że w aplikacjach testujących nowy certyfikat, który sobie zapisałem jest w tych aplikacjach widoczny jako ważny.

O tym wycofaniu mówił dziś rzecznik MZ;zanim wycofano,oprócz tych,którzy nie polecieli z Pyrzowic,pewnie jeszcze któs ucierpiał.Nie zmienia to faktu,że sezon na pewno będzie całkowicie normalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dla zorientowanych,gdyż ostatnio jestem bez info co w świecie piszczy,tv brak w radio codziennie to samo-regionalnie,wiec uchem wpada drugim wypada,..,,może ktoś coś wie co się dzieje lub co planują z sezonem narciarskim w  FR na Święta i Sylwestra . 
 

Serdeczne pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już że virus jest bardzo groźny nocą. W niektórych krajach w związku z tym wprowadzono godzinę policyjna. U nas virus nie atakuje tak zajadle nocą więc spece medyczni i decydenci nie zdecydowali się wprowadzić nocne ograniczenia. Natomiast w Polsce virus odpuści sobie w Sylwestra! W ten dzień miłościwie nam rządzący i doradzający medycznie odpuścili ograniczenia. Widocznie badania wskazują na znaczne obniżenie zajadliwosci virusa w noc sylwestrowa! Od dziś w knajpach, hotelach, obowiazuje ograniczenie zajecia do 30% ogółu miejsc. Oczywiście nie liczy się zaszczepionych i pokowidowych. Zaraz, zaraz, a o kiego ch... to ograniczenie? Zaszczepionych jest ok 60% społeczeństwa, covid przeszło ok 3 mln ludzi, to jest ok 10% populacji. Policzmy, ok 70% społeczeństwa nie obowiązują ograniczenia, 30% tak, obejmują. No to tak na logikę, skoro średnio na 10 osób 7 ograniczenia nie obowiązują, natomiast 3, a jakże, obowiązują. No i co wprowadzono, 30% ma ograniczenia, 70 % nie! Czyli przyjmując statystycznie to ograniczenie jest psu w d.... No bo dlaczego zakladac, że tylko nie zaszczepieni będą klientami knajp i hoteli? Dobrze ze tym razem miłościwie rządzący i ich doradcy odp...... się od wyciągów narciarskich! Może to wpłynie ze sezon 2021/2022 będzie bardziej normalny? Może... 

  • Like 10
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumer napisał:

 Zaszczepionych jest ok 60% społeczeństwa, covid przeszło ok 3 mln ludzi, to jest ok 10% populacji. Policzmy, ok 70% społeczeństwa nie obowiązują ograniczenia, 30% tak, obejmują. No to tak na logikę, skoro średnio na 10 osób 7 ograniczenia nie obowiązują, natomiast 3, a jakże, obowiązują. No i co wprowadzono, 30% ma ograniczenia, 70 % nie! Czyli przyjmując statystycznie to ograniczenie jest psu w d.... 

w tych założeniach jest błąd logiczny. Znam kilka osób, które przechorowały COVID-19 i później zaszczepiły się przeciwko COVID-19. Wniosek z tego, że dodawanie zaszczepionych do ozdrowieńców nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bumer napisał:

Pisałem już że virus jest bardzo groźny nocą. W niektórych krajach w związku z tym wprowadzono godzinę policyjna. U nas virus nie atakuje tak zajadle nocą więc spece medyczni i decydenci nie zdecydowali się wprowadzić nocne ograniczenia. Natomiast w Polsce virus odpuści sobie w Sylwestra! W ten dzień miłościwie nam rządzący i doradzający medycznie odpuścili ograniczenia. Widocznie badania wskazują na znaczne obniżenie zajadliwosci virusa w noc sylwestrowa! Od dziś w knajpach, hotelach, obowiazuje ograniczenie zajecia do 30% ogółu miejsc. Oczywiście nie liczy się zaszczepionych i pokowidowych. Zaraz, zaraz, a o kiego ch... to ograniczenie? Zaszczepionych jest ok 60% społeczeństwa, covid przeszło ok 3 mln ludzi, to jest ok 10% populacji. Policzmy, ok 70% społeczeństwa nie obowiązują ograniczenia, 30% tak, obejmują. No to tak na logikę, skoro średnio na 10 osób 7 ograniczenia nie obowiązują, natomiast 3, a jakże, obowiązują. No i co wprowadzono, 30% ma ograniczenia, 70 % nie! Czyli przyjmując statystycznie to ograniczenie jest psu w d.... No bo dlaczego zakladac, że tylko nie zaszczepieni będą klientami knajp i hoteli? Dobrze ze tym razem miłościwie rządzący i ich doradcy odp...... się od wyciągów narciarskich! Może to wpłynie ze sezon 2021/2022 będzie bardziej normalny? Może... 

Bardzo ładnie wykazałeś kretynizm rządzących w naszym PRL-u. Skutkiem tego mamy te kilkaset zgonów dziennie. Przemnożone przez tygodnie i miesiące da całkiem ładne miasteczko co "zniknie" z mapy Polski.

Tak wiem, że co tam miasteczko, ważne aby się wyciągi kręciły. Logika @Bumer  

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągi się kręciły tylko to co jest obok bo zazwyczaj właściciele biedni nie są. Ludzie już nie tyle chcą co muszą w wielu miejscach zarabiać bo to nie jest tak, że zimą się wszystko zamknie w pizdu i będzie wiatr hulał. Jak ktoś ma z tym problem to proszę z własnej kieszeni tym ludziom pokryć straty finansowe bo ja nie mam znowu ochoty się do tego cyrku dokładać. Albo jeszcze lepiej z drukarek bo nigdy z tej inflacji nie wyjdziemy. Jak zachoruję i kopnę w kalendarz to trudno. Pewnie tak miało być. A nie zaraz ostatnio kisiłem się przez korki w MPK przez godzinę ale trzeba dopierniczyć się znowu do hoteli czy gastro. Ja nie wiem ale właściciele to powinni te policyjne jednostki Gestapo razem z pracownikami gonić kijami. Jak bym to widział to jeszcze bym pomógł. Jak komu nie pasuje pakować manatki i do Australii czy innego tego typu miejsca. Nie przyjmują czasem? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Author napisał:

Nie wyciągi się kręciły tylko to co jest obok bo zazwyczaj właściciele biedni nie są. Ludzie już nie tyle chcą co muszą w wielu miejscach zarabiać bo to nie jest tak, że zimą się wszystko zamknie w pizdu i będzie wiatr hulał. Jak ktoś ma z tym problem to proszę z własnej kieszeni tym ludziom pokryć straty finansowe bo ja nie mam znowu ochoty się do tego cyrku dokładać. Albo jeszcze lepiej z drukarek bo nigdy z tej inflacji nie wyjdziemy. Jak zachoruję i kopnę w kalendarz to trudno. Pewnie tak miało być. A nie zaraz ostatnio kisiłem się przez korki w MPK przez godzinę ale trzeba dopierniczyć się znowu do hoteli czy gastro. Ja nie wiem ale właściciele to powinni te policyjne jednostki Gestapo razem z pracownikami gonić kijami. Jak bym to widział to jeszcze bym pomógł. Jak komu nie pasuje pakować manatki i do Australii czy innego tego typu miejsca. Nie przyjmują czasem? 

To naprawdę nie są proste sprawy ale znika właśnie przez zaniedbania rządzących miasteczko z mapy Polski. Dla mnie to kwestia podstawowa. Ustawiająca resztę  spraw. 

A znika bo nie potrafią zaszczepić rodaków. 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytole w swoim entuzjazmie też nie potrafią? Ja się zaszczepiłem i właśnie czytam od nich, że tej firmy nic nie daje... Dość robienia z ludzi wariatów. A tak poza tym dobrze wiemy wszyscy po innych przypadkach, że nawet jak by zaszczepili u nas 90% to i tak za wiele ekonomicznie by to nie zmieniło. Nadal dowalali by się do hotelarzy, gastro czy klubów z rozrywką. Moim zdaniem to wszystko trwa na tyle długo, że całe siły powinny iść na zajmowanie się chorymi. Nie ważne czy szczepiony czy nie. I nie powinno być z tym już żadnych kłopotów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wujot napisał:

To naprawdę nie są proste sprawy ale znika właśnie przez zaniedbania rządzących miasteczko z mapy Polski. Dla mnie to kwestia podstawowa. Ustawiająca resztę  spraw. 

A znika bo nie potrafią zaszczepić rodaków. 

U nas nie potrafią i w innych krajach też nie bardzo. A do tego wprowadzane są dziwaczne uregulowania (np. Włochy z wczoraj) zniechęcające do szczepienia się. 

Ciekawe na jak długo Austria pozostanie otwarta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Author napisał:

Brytole w swoim entuzjazmie też nie potrafią? Ja się zaszczepiłem i właśnie czytam od nich, że tej firmy nic nie daje... Dość robienia z ludzi wariatów. A tak poza tym dobrze wiemy wszyscy po innych przypadkach, że nawet jak by zaszczepili u nas 90% to i tak za wiele ekonomicznie by to nie zmieniło. Nadal dowalali by się do hotelarzy, gastro czy klubów z rozrywką. Moim zdaniem to wszystko trwa na tyle długo, że całe siły powinny iść na zajmowanie się chorymi. Nie ważne czy szczepiony czy nie. I nie powinno być z tym już żadnych kłopotów. 

Po pierwsze covid to nowe zagrożenie. Nikt wcześniej z tym nie miał doświadczenia. Mimo tego w ekspresowym czasie wyprodukowano szczepionki. I gdyby jakimś cudem wszyscy antyszczepionkowcy się zaszczepili to nie byłoby tyle miejsca na nowe warianty. Pomijając, że 95% procent umierających w Polsce to antyszczepy (z tych bez chorób współistniejących jak dobrze rozumiem statystyki). Wobec tego wariatów to robią z siebie ci co się nie szczepią.

Gdyby tych umierających było parę razy mniej to byłoby też pole do mniejszych restrykcji.

Aby była jasność uważam, że rządzący słabo sobie dają radę z epidemią. A nasi już beznadziejnie co wyraźnie wychodzi w statystykach. A za pół roku, przez porównanie z innymi wyjdzie ich ludobójczy charakter (bo kilkadziesiąt tysięcy dodatkowych zgonów to ludobójstwo). Przede wszystkim są zakładnikami większości sejmowej gdzie muszą flirtować z proepidemikami. Po drugie są zakładnikami popularności w swoim elektoracie w związku z czym obóz władzy ma schizofreniczny przekaz. Ministerstwo zdrowie i  premier coś udają, że robią i coś troszkę robią a główny antyszczep Andrzej uśmiecha się do elektoratu. Razem paranoja.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...