Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy sezon narciarski 21/22 będzie choć w małym stopniu normalny ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Czyli w Polsce 93% osób 60+ zmarło w 2020. Jestem w szoku bo żyję w tym kraju i jakoś tego nie doświadczyłem.

Pozdrowienia

Cześć 

W 2020 wzrost zgonów był o 67tys większy względem 2019 i w tej grupie 93% to osoby 60+. To dane ministerstwa PL.
W BE w pierwszym okresie młynu covidowego wszystkie osoby zmarłe w domach starości, opieki zwał jak zwał były traktowane jako covidowe,dlatego Belgia przodowała w śmiertelności na początku. To był i jest skandal .

Dzis w BE 6mil na 10 dostało dwie dawki szczepionki a oni już mówią ze będzie zle gdyż zaczną się powroty z wakacji. Wiec kto zezwolił na te wakacje jak w okresie listopad-marzec cała Europa była czerwona-zamknięta ,a dziś zielona i wolna amerykanka.
 

Pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Victor napisał:

Cześć 

W 2020 wzrost zgonów był o 67tys większy względem 2019 i w tej grupie 93% to osoby 60+. To dane ministerstwa PL.
W BE w pierwszym okresie młynu covidowego wszystkie osoby zmarłe w domach starości, opieki zwał jak zwał były traktowane jako covidowe,dlatego Belgia przodowała w śmiertelności na początku. To był i jest skandal .

Dzis w BE 6mil na 10 dostało dwie dawki szczepionki a oni już mówią ze będzie zle gdyż zaczną się powroty z wakacji. Wiec kto zezwolił na te wakacje jak w okresie listopad-marzec cała Europa była czerwona-zamknięta ,a dziś zielona i wolna amerykanka.
 

Pozdrawiam

 

Cześć

No i teraz przekazałeś to co miało być. Naprawdę ważna jest dbałość o język. To nie jakiś przytyk Victorze bo też nie jestem doskonały ale czasami przestawienie dwóch wyrazów czy też brak kreski nad "o" może zmienić przekaz diametralnie.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech trwają prace nad protokołem dotyczącym sezonu zimowego 21/22

https://www.neveitalia.it/turismo/news/si-lavora-per-il-protocollo-in-vista-della-stagione-invernale-2021-2022

Ciekawe czy będzie coś lepiej, czy będzie pootwierane.
Na zeszły sezon też niby było opracowane a nic nie ruszyło.

Teraz sytuacja trochę inna więc może jest jakaś nadzieja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Victor napisał:

Cześć 

W 2020 wzrost zgonów był o 67tys większy względem 2019 i w tej grupie 93% to osoby 60+. To dane ministerstwa PL.
W BE w pierwszym okresie młynu covidowego wszystkie osoby zmarłe w domach starości, opieki zwał jak zwał były traktowane jako covidowe,dlatego Belgia przodowała w śmiertelności na początku. To był i jest skandal .

Dzis w BE 6mil na 10 dostało dwie dawki szczepionki a oni już mówią ze będzie zle gdyż zaczną się powroty z wakacji. Wiec kto zezwolił na te wakacje jak w okresie listopad-marzec cała Europa była czerwona-zamknięta ,a dziś zielona i wolna amerykanka.
 

Pozdrawiam

 

W Szwecji też najwięcej zgonów wystąpiło w domach starości. Jest to tylko sygnał iż virus jest bardziej  niebezpieczny dla ludzi starszych ale i dla ludzi z chorobami. 

Edytowane przez artix
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sławek Nikt napisał:

Przy okazji jakichkolwiek statystyk warto wspomnieć o respondentach i schematach prowadzenia badań. Czy wszędzie są identyczne ?  Bo np. w takich Indiach pomieszkuje ponad 1 miliard 300 milionów ludzi (dane z wiki), a zgony na cowidową chorobę można powiązać z chorobami współistniejącymi (ten termin jest po prostu uniwersalnie przydatny jak łosz end goł) lub nie ... Takich prostych pytań na temat statystycznych danych można można zadać więcej 🤔

W opracowaniach naukowych, tak, jak najbardziej. W wolnej dyskusji trudno o taką szczegółowość. Ja posłużyłem się danymi z głowy, które zapamiętałem  z telewizji. Ale nie chodzi o to aby dzielić włos na czworo czekając na czwartą fale pandemii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pawelb91 napisał:

We Włoszech trwają prace nad protokołem dotyczącym sezonu zimowego 21/22

https://www.neveitalia.it/turismo/news/si-lavora-per-il-protocollo-in-vista-della-stagione-invernale-2021-2022

Ciekawe czy będzie coś lepiej, czy będzie pootwierane.
Na zeszły sezon też niby było opracowane a nic nie ruszyło.

Teraz sytuacja trochę inna więc może jest jakaś nadzieja. 

Wirus umarł (praktycznie nie ma nowych chorych w Polsce), restrykcje są opracowywane. Ktoś coś rozumie?

Tyle na ten temat!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że tych nowych chorych u nas już nie będzie, wirus umarł śmiercią naturalną ??...Anglia, Izreal, przecież raczej pewne że za max klika miesięcy w pl będzie podobnie.

Co do obostrzeń i wogóle covida to ja mam swoje zdanie.... pod koniec Stycznia w zeszłym roku byliśmy w Portugalii, mimo  że wirus w tym czasie  to był tylko jakiś ''wymysł''  kto go traktował poważnie. Już wtedy staraliśmy się izolować, dało się też zauważyć poszczególne jednostki na lotniskach w maskach. Potem kolejny weekend Anglia, podobna sytuacja , na lotniskach tłumy wirus nie istnieje , ja jednak cykor coś podpowiadało, że to jednak nie jest grypa.

Czy zamiast męczyć się 1,5 roku a nie wiadomo co będzie dalej ( bo choćby Afryka) nie korzystniej byo już wtedy zamknąć Świat czy Europę raz a dobrze na 1-2 miesiące ........oczywiście   tak się nie dało zrobić,  to było  nierealne  ale są też opinie  naukowców że jednak była taka opcja( a co w Azji zrobiono)

 

 Teraz te lockdauny jasne że są konieczne, ale moim zdaniem o to, że nam się nie podobają  pretensje powinniśmy mieć nie do polskiego rządu, Kaczyńskiego,Budki ,Millera  czy kogo tam jeszcze  ale do tych co rządzą Światem + WHO. Jedne kraje ograniczenia wprowadzają ostrzej , inne łagodniej , szybciej , wolniej,niektóre całkiem olewają  .....ale  skutek i tak  jest podobny.

(Żeby było jasne nie interesuję się polityką i nigdy na Pis nie głosowałem, nie oglądam propaganda tv, zresztą tvn24 też mnie męczy.....ale oni moim zdaniem są temu średnio winni + ryzykując promilowe powikłania poszczepionkowe zaszczepiłem siebie, swoją rodzinę i czujemy się jednak trochę bezpieczniej.)

Edytowane przez agnel2748
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Wirus umarł (praktycznie nie ma nowych chorych w Polsce), restrykcje są opracowywane. Ktoś coś rozumie?

Tyle na ten temat!

Uważasz że tych nowych chorych u nas już nie będzie, wirus umarł śmiercią naturalną ??...Anglia, Izreal, przecież raczej pewne że za max klika miesięcy w pl będzie podobnie.

Co do obostrzeń i wogóle covida to ja mam swoje zdanie.... pod koniec Stycznia w zeszłym roku byliśmy w Portugalii, mimo  że wirus w tym czasie  to był tylko jakiś ''wymysł''  kto go traktował poważnie. Już wtedy staraliśmy się izolować, dało się też zauważyć poszczególne jednostki na lotniskach w maskach. Potem kolejny weekend Anglia, podobna sytuacja , na lotniskach tłumy wirus nie istnieje , ja jednak cykor coś podpowiadało, że to jednak nie jest grypa.

Czy zamiast męczyć się 1,5 roku a nie wiadomo co będzie dalej ( bo choćby Afryka) nie korzystniej byo już wtedy zamknąć Świat czy Europę raz a dobrze na 1-2 miesiące ........oczywiście   tak się nie dało zrobić,  to było  nierealne  ale są też opinie  naukowców że jednak była taka opcja( a co w Azji zrobiono)

 

 Teraz te lockdauny jasne że są konieczne, ale moim zdaniem o to, że nam się nie podobają  pretensje powinniśmy mieć nie do polskiego rządu, Kaczyńskiego,Budki ,Millera  czy kogo tam jeszcze  ale do tych co rządzą Światem + WHO. Jedne kraje ograniczenia wprowadzają ostrzej , inne łagodniej , szybciej , wolniej,niektóre całkiem olewają  .....ale  skutek i tak  jest podobny.

(Żeby było jasne nie interesuję się polityką i nigdy na Pis nie głosowałem, nie oglądam propaganda tv, zresztą tvn24 też mnie męczy.....ale oni moim zdaniem są temu średnio winni + ryzykując promilowe powikłania poszczepionkowe zaszczepiłem siebie, swoją rodzinę i czujemy się jednak trochę bezpieczniej.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2021 o 22:08, Spiochu napisał:

Kto ma kwit i jaki bo nie ogarniam. W zeszlym roku szlo potrenowac bez kwitow.

Myślę że nadchodzący sezon będzie całkiem normalny lub też porównywalny do obecnej sytuacji wakacyjnej. Cześć osób z własnej i nieprzymuszonej woli zaszczepi się, cześć (tu ukryłem "hipokrytów") zaszczepi się wbrew własnych przekonań tylko i wyłącznie aby bez problemowo poruszać się po swoich - w tym zagranicznych ON, przed ostatnia grupa wykona testy. Niezależnie od opcji uzyskają oni przedmiotowy "kwit" aby w miarę spokojnie realizować się narciarsko. Ostatnia grupa to osoby które z różnych powodów nie podejmie powyższych działań a że segregacja sanitarna lub jak kto woli rasizm medyczny stał się także w PL faktem mogą oni mieć jakieś problemy - zależne od regulacji prawnych. Jest jeszcze jedna grupa która będzie zawiedziona obostrzeniami 19/20 albowiem sezon mieli oni wyjątkowo udany. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sstar napisał:

TO 13 co oznacza?

mniej więcej promień, choć naprawdę jest różny, w zależności od długości narty. 

przy standardowej długości slalomki 165, promień zbliżony do 13 m

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marionen napisał:

mniej więcej promień, choć naprawdę jest różny, w zależności od długości narty. 

przy standardowej długości slalomki 165, promień zbliżony do 13 m

Dzięki. Na wszystkich długościach piszą 13 znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sstar napisał:

Dzięki. Na wszystkich długościach piszą 13 znaczy?

Nie do końca, czasami bywało inaczej np. modele 19/20 na stojakach...

P1277995.thumb.JPG.3eb588cd239fff1f09e87da3825c4b1c.JPG

P1277998.thumb.JPG.812ba70c086815ba7f9fd200d22c82dd.JPG

P1278018.thumb.JPG.7ce5340c6461bcd5567d42b03d19956c.JPG

na stoku...

P1278021.thumb.JPG.69d1e63084462ef9141d4a20fe6728a1.JPG

P1278028.thumb.JPG.69e175adb7a58ada92d64f5dd1e0b8f2.JPG

ale najlepsze i tak były te...

P1278040.thumb.JPG.f105a2ab18f7d5a692bf150c23e5e92b.JPG

a w ogóle był super dzień mimo deszczu - testy i zawody 2 w jednym . wybrałem na zawody 2 pary nart Voelkla i wynik był znakomity

P1278053.thumb.JPG.5dfe1bdef95e7cbbca5ff6d3ad37714a.JPG

_1274743.thumb.JPG.5c7fe5fa56068332ec4e34766271aed2.JPG

P1278068.thumb.JPG.386835e5762d79c44403c3db96f5b4a2.JPG

P1278072.thumb.JPG.9d1f43267d82b466ae00d9627751d853.JPG

Pozdrawiam.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Zapewniam Cię, że w kwestii odczuć z jazdy nie ma to najmniejszego znaczenia.

Pozdro

Dokładnie tak, w pierwszym przejeździe giganta zjechałem na sklepowych gs o promieniu 18 m, a w drugim na  jakiś Deaconach o szer. 76-78 , a czas w drugim przejeździe przy mocno już zniszczonej trasie poprawiłem o 0.7 sek. Każde z tych nart miałem pierwszy raz na nogach i wcześniej ich nie testowałem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...