Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy sezon narciarski 21/22 będzie choć w małym stopniu normalny ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

To doskonałą okazja,by z konieczności zostać własnym bootfitterem.Oprócz względów prestiżowych , oszczędności finansowych i czasowych,wiedza przyda się przy okazji następnych zakupów,a zestaw narzędzi i materiałów jest łatwo dostępny.Naprawdę nie trzeba do tego,poza może extremalnymi przypadkami,ani wielkiej wiedzy,ani takichże zdolności manualnych...

Ja tak zrobiłem. Ubrałem buty w sklepie i pasują idealnie. Faktycznie zdolności nie są do tego potrzebne.

Tyle tylko, że to model dla leszczy o flexie 110.

Jak ktoś jest pro i musi mieć 170 i frezowaną podeszwę to niech się bawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

Ja tak zrobiłem. Ubrałem buty w sklepie i pasują idealnie. Faktycznie zdolności nie są do tego potrzebne.

Tyle tylko, że to model dla leszczy o flexie 110.

Jak ktoś jest pro i musi mieć 170 i frezowaną podeszwę to niech się bawi ;)

Flex 110? To dobre dla przedszkolaków 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

To doskonałą okazja,by z konieczności zostać własnym bootfitterem.Oprócz względów prestiżowych , oszczędności finansowych i czasowych,wiedza przyda się przy okazji następnych zakupów,a zestaw narzędzi i materiałów jest łatwo dostępny.Naprawdę nie trzeba do tego,poza może extremalnymi przypadkami,ani wielkiej wiedzy,ani takichże zdolności manualnych...

Nowe kierpce są po wymianie wkładki prawie idealne - ewentualna korekta po nartowaniu (idealnie by było na stoku)...

6 godzin temu, Spiochu napisał:

o flexie 110.

A tak na serio to z kilku par butów które próbowałem najtwardsze miały flex 135 a wydawały się być najbardziej miękkie z wszystkich które zamówiłem do mierzenia, ba nawet stare 120 zdają się być twardsze.

Dalbello niby 135

 

P1020580.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było na poważnie.Ja używając flexu 130-140 i mając sporą anomalię w kwestii kostek bocznych i nacisku goleni na język,od lat każde nowe buty muszę mocno  zmodyfikować.Wypychając samemu skorupę i przesuwając powierzchnię nacisku języka,po paru próbach na stoku i poprawkach mam spokój...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lski@interia.pl napisał:

To było na poważnie.......

Tak tak - to do śpiocha było

12 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Ja używając flexu 130-140 i mając sporą anomalię w kwestii kostek bocznych i nacisku goleni na język,od lat każde nowe buty muszę mocno  zmodyfikować.Wypychając samemu skorupę i przesuwając powierzchnię nacisku języka,po paru próbach na stoku i poprawkach mam spokój...

Musze trochę poczytać gdzieś - nie mam lewych rąk i zdaje sobie sprawę ze to nie jakieś cuda a biorąc pod uwagę fakt że to własne buty na własnych nogach to przy odrobinie wprawy i zdobyciu pewnych umiejętności  może być tylko lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grimson napisał:

Flex 110? To dobre dla przedszkolaków 😉

Mam nawet takie z futerkiem jak pluszak. ;)

A tak poważnie to Flex jest mało ważny. Liczy się żeby nie było luzów. Wcześniej miałem dużo twardsze racing. Na fotokomórce nie widać różnicy. W zwykłej jeździe, różnica na plus bo są lżejsze, bardziej komfortowe i mniej telepie na mikro nierównościach. Jedynie w wysokich temperaturach nie polecam, bo jest za gorąco.

 

Co do fittingu, radzę przy mierzeniu w sklepie, zmieniać kąt pochylenia cholewki. Moje przy 15 stopniach  nie pasowały (cisnęły podbicie) a przy 17 stopniach jest idealnie.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od 6 sierpnia br. we Włoszech wprowadza się wymóg okazania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego, green pass) (potwierdzającego zaszczepienie co najmniej 1 dawką/lub ozdrowienie/lub negatywny wynik testu) do:

  • konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych;
  • wstępu na spektakle, koncerty, pokazy oraz wydarzenia i zawody sportowe;
  • muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw;
  • basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) – wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych;
  • targów, festiwali i wydarzeń wystawienniczych, kongresów i konferencji;
  • uzdrowisk, parków tematycznych i rozrywki;
  • centrów kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych – wyłącznie w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych i z wyłączeniem centrów przeznaczonych dla małycg dzieci, w tym ośrodków letnich, oraz powiązanych z ich działalnością usług gastronomicznych;
  • salonów gier, zakładów bukmacherskich, sal bingo i kasyn;
  • konkursów publicznych.

Wymóg okazania certyfikatu nie dotyczy osób nieobjętych krajowym programem szczepień przeciw COVID-19 zgodnie z przepisami włoskimi, tj. dzieci poniżej 12. roku życia, oraz osób posiadających zaświadczenie lekarskie o istnieniu przeciwskazań dla szczepienia.

Obowiązek weryfikacji certyfikatów spoczywa na organizatorach wydarzeń/personelu obiektów. Naruszenie przepisów dot. certyfikatów skutkuje mandatem karnym w wys.  400-1000 EUR  zarówno dla prowadzącego działalność/organizującego wydarzenie, jak i osoby, która nielegalnie skorzystała z usługi/uczestniczyła w wydarzeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie tytułowe:


- Zakładam przy tych psychopatach (Horban, Niedzielski, Morawiecki), że NIE!

Zamiast merytorycznej dyskusji, badań co szkodzi, co nie - będą restrykcje na pałę, przy czym narty na 100 proc. będą na paszporty covidowe.

Prawdopodobnie zainwestuję więc w skitury, w jak Szczyrk nie wpuści mnie na stok z kupionym już karnetem (nic nie było w regulaminie zakupu, że muszę mieć paszport covidowy), będziemy się bawili prawnie. Bo jestem na to (te regulacje) tak cięty mentalnie, że nie odpuszczę.


Ale zakładam, że nie wpuści, więc już profilaktycznie inwestuję w skitury.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

Od 6 sierpnia br. wprowadza się wymóg okazania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego, green pass) (potwierdzającego zaszczepienie co najmniej 1 dawką/lub ozdrowienie/lub negatywny wynik testu) do:

  • konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych;
  • wstępu na spektakle, koncerty, pokazy oraz wydarzenia i zawody sportowe;
  • muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw;
  • basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) – wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych;
  • targów, festiwali i wydarzeń wystawienniczych, kongresów i konferencji;
  • uzdrowisk, parków tematycznych i rozrywki;
  • centrów kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych – wyłącznie w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych i z wyłączeniem centrów przeznaczonych dla małycg dzieci, w tym ośrodków letnich, oraz powiązanych z ich działalnością usług gastronomicznych;
  • salonów gier, zakładów bukmacherskich, sal bingo i kasyn;
  • konkursów publicznych.

Wymóg okazania certyfikatu nie dotyczy osób nieobjętych krajowym programem szczepień przeciw COVID-19 zgodnie z przepisami włoskimi, tj. dzieci poniżej 12. roku życia, oraz osób posiadających zaświadczenie lekarskie o istnieniu przeciwskazań dla szczepienia.

Obowiązek weryfikacji certyfikatów spoczywa na organizatorach wydarzeń/personelu obiektów. Naruszenie przepisów dot. certyfikatów skutkuje mandatem karnym w wys.  400-1000 EUR  zarówno dla prowadzącego działalność/organizującego wydarzenie, jak i osoby, która nielegalnie skorzystała z usługi/uczestniczyła w wydarzeniu.

W jakim kraju?

Czy noclegi i narty/ bikepark nie wymagaja tego certyfikatu? Nie jest to do konca jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wydaje się być mniej więcej jasna przed sezonem (chyba, że skala zakażeń wymknie się z obecnych szacunków). Wstęp do ośrodków narciarskich będzie dla tych posiadających zielony paszport. Może wtedy chociaż wśród narciarzy stopnieje odsetek "wakcynosceptyków". Albo też w imię chorej ideologii na złość samemu sobie odmrożą sobie uszy. Tak będzie prawdopodobnie w krajach EU plus w innych niestowarzyszonych, a mających jakiekolwiek góry. W jednym z państw, które do niej należy to w ogóle nie wiadomo jak będzie, bo tam jak wiadomo prawa fizyki, a przez to logika rządzących działają inaczej, tzn. lepiej. 

Włosi, dla przykładu, w trakcie obecnego sezonu letniego wytrwale ćwiczą protokoły bezpieczeństwa, maseczki, dystans, gondole, limity miejsc i masę innych rzeczy, po to, by w sezonie zimowym kropka w kropkę to powtórzyć mając już błogosławieństwo R. Speranzy, który wylał do kibla ostatni nieodbyty sezon zimowy tamże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dość łatwo to przewidzieć. Jest środek lata, jest mało zakażeń, a i tak dużo się mówi o ograniczeniach dla niezaszczepionych. Zimą słupki zakażeń wystrzelą w górę i politycy zaczną biegać jak poparzeni wte i wewte z kartkami zabazgranymi zakazami dla niezaszczepionych.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Spiochu napisał:

To ciesz się, że jeszcze nie obowiązuje.

Cieszę się że zacznie obowiązywać, podejście do szczepień jak mało co wskazuje wszelkiej maści oszołomów. 

Edytowane przez kael
  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ziemowit napisał:

Obstawiam wersję, że zimą w żadnym kraju bez paszportu covidowego nie wpuszczą do gondoli / na krzesło.

Ciekawe kto to będzie sprawdzał? Może powołają ORMO?

Rynek lewych zaświadczeń i "szczepień" za łapówkę na pewno rozkwitnie.

Ludzie z miasta już zacierają ręce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...